Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 24 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym

Data aktualizacji: 07 MAR 2024

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamany nos?

22 MAR 2024
Złamany nos to nie tylko przykry i nieprzyjemny uraz, ale może też mocno...
Porada img

Badanie wzroku - ile kosztuje prywatnie i jak przebiega?

11 MAR 2024
W świecie, gdzie nasze oczy są codziennie wystawione na próbę przez długie...
Porada img

Jak sprawdzić wysokość odszkodowania w PZU?

08 MAR 2024
Indywidualne oraz grupowe ubezpieczenie na życie PZU to produkty, które...
Porada img

Prywatne ubezpieczenie stomatologiczne - czy warto kupić i ile kosztuje?

07 MAR 2024
Leczenie stomatologiczne może kosztować bardzo dużo – za jeden zabieg...
Porada img

Za jaki uraz głowy poszkodowany może uzyskać odszkodowanie?

21 LUT 2024
Uraz głowy może nie tylko wykluczyć na jakiś czas z życia zawodowego, lecz...
Porada img

Odszkodowanie za boreliozę

09 LUT 2024
Choroby, które przenoszą kleszcze niestety mogą przytrafić się każdemu....

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym stanowi zabezpieczenie na wypadek, gdyby wskutek trudnej sytuacji życiowej i finansowej kredytobiorca nie był w stanie spłacić zobowiązania. Czy warto brać ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym? Ile kosztuje ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego?
Spis treści
    Pokaż wszystkie


    Porównaj oferty

    Podczas wizyty w banku możemy zatem nabyć zabezpieczenie na przyszłość. Zakup takiej polisy może korzystnie wpłynąć na warunki umowy kredytowej. Zanim jednak podpiszemy umowę ubezpieczenia, które podsuwa nam bank, warto dobrze zapoznać się z ofertą i ocenić, czy takie rozwiązanie odpowiada naszym potrzebom.
     

    Sprawdź, czy musisz decydować się na zakup polisy do kredytu? 

    W sytuacji, gdy decydujemy się na zakup ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego w banku – obie strony powinny być zadowolone. Nasz kredytodawca dlatego, że zabezpieczył się na wypadek, gdybyśmy nie mogli spłacać zadłużenia, a my dlatego, że możemy otrzymać lepsze warunki kredytowania. Jeśli zdarzy się, ubezpieczony poważnie zachoruje, straci pracę lub umrze – towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci bankowi należne świadczenie.
     
    PAMIĘTAJ!
    Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym stanowi zabezpieczenie dla banku. Jeśli z jakiś powodów nie będziesz w stanie spłacać swojego zadłużenia, towarzystwo ubezpieczeniowe w takiej sytuacji może udzielić wsparcia finansowego, które pozwoli uregulować Twoje zobowiązania. 

    To z całą pewnością korzystny rodzaj zabezpieczenia, zarówno dla banku, jak i kredytobiorcy. Należy jednak podkreślić, że nie ma żadnych przepisów, które w jakiś sposób nakładałyby obowiązek zakupu ubezpieczenia pod kredyt. To oznacza, że nie mamy żadnego przymusu kupowania ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego.

    Brak obowiązku to jedno, ale rzeczywistość to drugie i może zdarzyć się tak, że z powodu braku ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego bank odmówi nam udzielenia kredytu lub zaproponuje bardzo niekorzystne warunki kredytowania. Oprócz odmowy możemy również spotkać się z tym, że bank będzie wymagał od nas większej liczby poręczeń od żyrantów.

    W przypadku niedużej pożyczki nie musimy obawiać się odmowy od banku. Problemem mogą być za to duże kwoty kredytu, które dotyczą np. zakupu nieruchomości. W takiej sytuacji bank potrzebuje konkretnego zabezpieczenia, które umożliwi spłatę zadłużenia, jeśli dojdzie do nagłej śmierci kredytobiorcy.

    Rozwiązaniem może być zakup indywidualnej polisy na życie, która będzie dopasowana do potrzeb kredytobiorcy i zapewni odpowiednie zabezpieczenie dla banku. Taką ofertę warto znaleźć przed rozpoczęciem ubiegania się o kredyt.

    Wiele osób decyduje się na zakup ubezpieczenia, które oferuje bank, ze względu na ograniczenie dodatkowych formalności i komplikacji. Samo uzyskanie kredytu bywa nieraz skomplikowaną procedurą, przez co szukanie ubezpieczenia na własną rękę może wydawać się trudne. Jednak należy mieć na uwadze, że oferta, którą przedstawia nam bank, niekoniecznie jest korzystna i pomimo atrakcyjnej ceny – niewiele może nam zaoferować.

    Polisa, jaką oferuje bank, może uwzględniać wyłącznie zgon ubezpieczonego oraz utratę zdolności do pracy. W życiu jednak może być więcej sytuacji, które wpłyną negatywnie na nasze możliwości finansowe, czyli poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu czy uraz ciała wymagający rehabilitacji.
     

    Jak działa takie ubezpieczenie na życie przy kredycie? 

    Polisa na życie przy kredycie hipotecznym zapewnia ochronę obu stronom, czyli bankowi oraz kredytobiorcy. Jest to forma wsparcia, która ubezpieczonemu zapewnia pomoc w sytuacji, która może wpłynąć na jego zdolność finansową. Wypłacone odszkodowanie można przeznaczyć na dowolny cel. Może to być rehabilitacja, prywatna opieka medyczna lub spłata kredytu.

    Dla banku jest to z kolei gwarancja, że kredytobiorca pomimo trudności życiowych, które są nieuniknione w życiu każdego człowieka, utrzyma płynność finansową i będzie mógł regularnie spłacać swoje zadłużenie. Dzięki ubezpieczeniu na życie osoba, która wzięła kredyt, będzie mogła spłacać raty zgodnie z harmonogramem pożyczki, nawet mając swoje prywatne problemy.
     

    Jaką ochronę możesz zyskać z polisą przy kredycie? 

    Ubezpieczenie na życie do kredytu stanowi niezwykle istotny element w zabezpieczaniu swoich finansów oraz przyszłości swoich bliskich. Oferuje ono szeroki zakres ochrony, który obejmuje różne scenariusze życiowe, w tym sytuacje ekstremalne. 

    Niezwykle istotną rolę odgrywa ochrona w przypadku śmierci ubezpieczonego – zabezpiecza ona bliskich przed dodatkowym obciążeniem finansowym w tak trudnym czasie. Oprócz standardowej ochrony w przypadku zgonu, polisa na życie do kredytu oferuje również dodatkowe świadczenie w przypadku śmierci w wyniku wypadku komunikacyjnego. W takiej sytuacji świadczenie zostanie wypłacone bezpośrednio Twoim bliskim lub spadkobiercom.

    Dodatkową opcją, którą można wybrać przy ubezpieczeniu na życie do kredytu, jest ochrona przed trwałą i całkowitą niezdolnością do pracy spowodowaną wypadkiem. W sytuacji, gdy w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia stracisz zdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy zarobkowej lub doznasz uszkodzenia ciała skutkującego częściowym inwalidztwem, polisa wesprze Cię w spłacie zobowiązań kredytowych.

    Kolejną opcję dodatkową w ramach ubezpieczenia na życie do kredytu stanowi ochrona przed niezdolnością do samodzielnej egzystencji. Jeżeli w wyniku wypadku Twój stan zdrowia pogorszy się do tego stopnia, że będziesz potrzebować wsparcia innej osoby do codziennego funkcjonowania, polisa pomoże Ci w spłacie Twojego zobowiązania kredytowego. To istotne zabezpieczenie, które zapewni Ci spokój ducha w trudnych chwilach.

    Wybierając odpowiedni zakres ochrony, zyskasz pewność, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach Twoi bliscy nie będą musieli obawiać się dodatkowego obciążenia finansowego.

    Przeczytaj również: Co daje ubezpieczenie kredytu gotówkowego?
     

    W jakich bankach i jakie propozycje? 

    Ubezpieczenie do kredytu to kluczowy element zabezpieczający zarówno kredytobiorcę, jak i jego bliskich przed nieprzewidzianymi sytuacjami życiowymi. Poniżej przedstawiamy propozycje wybranych banków oraz oferty ubezpieczeniowe, z których można skorzystać w przypadku wystąpienia trudnych sytuacji życiowych.
     

    Alior Bank: ubezpieczenie dla kredytobiorców w PZU Życie SA

    Klienci Alior Banku mają możliwość skorzystania z polisy dla kredytobiorców oferowanej przez PZU Życie SA. Ubezpieczenie to przeznaczone jest dla kredytobiorców kredytów hipotecznych, udzielanych przez Alior Bank dla osób, które nie ukończyły 75. roku życia w dniu podpisania wniosku o zawarcie ubezpieczenia. Oferuje ono kompleksową ochronę życia i zdrowia w przypadku kredytu hipotecznego.

    Polisa obejmuje świadczenia na wypadek śmierci, ciężkiej choroby oraz niezdolności do samodzielnej egzystencji spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem lub chorobą. Ubezpieczenie jest opcjonalne i można je zawrzeć razem z umową kredytową albo w trakcie jej trwania.
     

    ING: ubezpieczenie w Nationale-Nederlanden lub w Allianz

    W ING klienci mają możliwość skorzystania z ofert dwóch renomowanych firm ubezpieczeniowych – Nationale-Nederlanden i Allianz.
    • Ochrona Życia Plus – to podstawowa ochrona na wypadek śmierci. Klient ma możliwość wyboru spośród różnych zakresów ubezpieczenia, dostosowując go do swoich indywidualnych potrzeb.
    • Bezpieczny Kredyt – Ochrona – obejmuje dodatkowo ochronę na wypadek niezdolności do pracy oraz hospitalizacji w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
    • Bezpieczny Kredyt – Prosta Ochrona – oprócz standardowej ochrony na wypadek śmierci polisa ta obniża marżę kredytu hipotecznego o 0,1 punktu procentowego.
     

    Bank Pekao SA: ubezpieczenie w PZU

    W Banku Pekao SA można skorzystać z oferty ubezpieczeniowej od PZU. Polisa zapewnia wypłatę świadczenia w różnych przypadkach objętych ochroną. Pieniądze można przeznaczyć na leczenie, rehabilitację bądź spłatę kredytu. Rodzaj świadczenia zależy od warunków zatrudnienia oraz tego, czy ubezpieczony miał w chwili wypadku prawo do renty/emerytury. Ubezpieczenie obejmuje m.in. czasową niezdolność do pracy, pobyt w szpitalu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem, utratę pracy z prawem do zasiłku, trwały uszczerbek na zdrowiu będący skutkiem nieszczęśliwego wypadku, a także świadczenie w przypadku śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku.


    Ile może Cię kosztować ubezpieczenie na życie przy kredycie?   

    Koszty związane z ubezpieczeniem kredytu są zróżnicowane i zależą głównie od oferty ubezpieczyciela, który współpracuje z danym bankiem. Niemniej jednak istnieją pewne orientacyjne wytyczne dotyczące kosztów ubezpieczenia kredytu.

    Przykładowe oferty i ceny ubezpieczeń do kredytów przedstawiono w poniższej tabeli.

    Ubezpieczenie pod kredyt

    Bank udzielający kredytu, oferta Ubezpieczyciel
    PZU Życie SA Nationale-Nederlanden
    Alior Bank, Ubezpieczenie na życie dla kredytobiorców Bank Pekao, Indywidualne ubezpieczenie na życie dla kredytobiorców
    kredytów mieszkaniowych /  pożyczek zabezpieczonych hipoteką
    ING Bank Śląski, Bezpieczny Kredyt z Nationale-Nederlanden
    Zakres
    • śmierć,
    • śmierć spowodowaną nieszczęśliwym wypadkiem,
    • wystąpienie u ubezpieczającego w okresie odpowiedzialności niezdolności do samodzielnej egzystencji będącej następstwem nieszczęśliwego wypadku
    • śmierć ubezpieczonego,
    • niezdolność do samodzielnej egzystencji będąca następstwem nieszczęśliwego wypadku
    • utrata pracy,
    • pobyt w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku,
    • czasowa niezdolność do pracy,
    • śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku
    Suma ubezpieczenia ustalana indywidualnie minimalna suma ubezpieczenia wynosi 10 000 zł ustalana indywidualnie
    Koszt ubezpieczenia
    Koszt ubezpieczenia jest wyliczany i podawany do wiadomości osoby ubiegającej się o kredyt w Alior Banku na etapie wnioskowania o kredyt. Kwota składki jest podana także na wniosku-polisie.
    Składka ubezpieczeniowa jest:
    • płatna jednorazowo za cały okres ochrony w dniu uruchomienia kredytu,
    • kredytowana,
    • obliczana dla każdego ubezpieczającego odrębnie jako iloczyn: sumy ubezpieczenia, miesięcznej stawki składki ubezpieczeniowej i liczby miesięcy, na jaką zawarto ubezpieczenie (24 albo 36 miesięcy).
     
    Składka ustalana jest indywidualnie
    dla każdego ubezpieczającego na podstawie wysokości sumy ubezpieczenia ustalonej w momencie zawarcia umowy ubezpieczenia.
    Od 0,035% x saldo zadłużenia w dniu płatności raty kredytu w zależności od wieku ubezpieczonego i wysokości kredytu.
    Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie ofert wybranych TU i banków (05.03.2024).
       
    Ostateczny koszt ubezpieczenia kredytu może znacząco się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak rodzaj kredytu, wiek kredytobiorcy, stan zdrowia, a także warunki oferty ubezpieczyciela. Składka za ubezpieczenie kredytu wynosi zazwyczaj od około 0,10% do 0,30% kwoty kredytu. W praktyce oznacza to, że dla kredytu na 100 000 złotych składka ta może kształtować się na poziomie od 100 do 300 złotych rocznie.

    Warto zaznaczyć, że miesięczne koszty ubezpieczenia spłaty kredytu, gdy przystępujesz do umowy w momencie składania wniosku kredytowego, mieszczą się w przedziale między 4% a 9% wysokości zobowiązania.

    Jeśli zdecydujesz się na samodzielny zakup polisy na życie, koszt może być dopasowany do Twoich potrzeb. Sam decydujesz o tym, czy suma ubezpieczenia będzie wynosiła 50 000 zł czy 200 000 zł. Możesz oczywiście wybrać takie rozwiązanie, które najbardziej będzie Ci odpowiadać pod kątem składki, sumy ubezpieczenia, jak i zakresu ochrony.
     

    KOSZT POLISY NA ŻYCIE

    TU SU Uszczerbek na zdrowiu Składka miesięczna od
    Generali 20 000 zł 30 000 zł 45 zł
    ERGO Hestia 35 000 zł 45 000 zł 60 zł
    Nationale-Nederlanden ustalana indywidualnie Tak ustalana indywidualnie
    ERGO Hestia 50 000 zł 50 000 zł 70 zł
    Generali 150 000 zł 30 000 zł 63 zł
    ERGO Hestia 100 000 zł 75 000 zł 130 zł
    Allianz ustalana indywidualnie Tak ustalana indywidualnie
    Generali 250 000 zł 40 000 zł 102 zł
    Tabela 2. Opracowanie własne na podstawie kalkulacji rankomat.pl z dnia 05.03.2024 r.
     

    Pamiętaj o tym, by sprawdzić te punkty w umowie!  

    Podczas zakupu ubezpieczenia w banku należy zwrócić uwagę, ile wynosi suma ubezpieczenia – najlepiej, gdyby kwota ta była wyższa niż kwota kredytu. Wtedy w przyszłości, w sytuacji wystąpienia problemów finansowych, świadczenie wystarczy nie tylko na spłatę zobowiązania, lecz także utrzymanie siebie i rodziny. Wyższe odszkodowanie może się okazać pomocne również w sytuacji, gdy raty kredytu nagle wzrosną.  

    Inne istotne kwestie to:  
    • zakres ochrony – polisa może zapewniać ochronę nie tylko na wypadek śmierci ubezpieczonego, lecz także w wielu innych trudnych sytuacjach, np. jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku lub wystąpienia niezdolności do pracy,  
    • zapis o wyłączeniach odpowiedzialności – tak nazywa się okoliczności, które powodują, że odszkodowanie nie zostanie wypłacone. Przykładowe wyłączenia odpowiedzialności to: brak opłacania składek terminowo, udział w bójkach, rozruchach i protestach, przebywanie w czasie trwania ochrony na terenie państwa, w którym toczą się działania wojenne, udzielenie nieprawdziwych informacji w ankiecie dotyczącej stanu zdrowia bądź doznanie uszczerbku na zdrowiu wskutek podejmowania się działań ryzykownych, np. uprawiania ekstremalnych sportów,  
    • zasady modyfikacji warunków umowy – wiele towarzystw ubezpieczeniowych zezwala na modyfikowanie polisy, np. przekształcenie jej w ubezpieczenie bezskładkowe na czas trudnej sytuacji materialnej.   

    Przed zakupem ubezpieczenia dla kredytobiorcy warto się upewnić również co do karencji, czyli terminu po podpisaniu porozumienia, do którego jeszcze nie przysługuje ochrona ani odszkodowanie. Bardzo istotne są też limity związane z wiekiem i świadczeniami oraz — w przypadku, gdy polisa chroni na wypadek poważnego zachorowania — lista schorzeń zawarta w OWU. Nie wszystkie z przypadłości zdrowotnych będą upoważniać do odbioru odszkodowania.

    — mówi Ewelina Ratajczak, ekspertka portalu rankingubezpieczennazycie.pl.
     

    Gdzie możesz znaleźć najlepszą ochronę na przyszłość?   

    Wielu kredytobiorców wybiera ubezpieczenie na życie do kredytu w momencie podpisywania umowy kredytu hipotecznego. To wygodne rozwiązanie, które oferuje niską składkę i minimum formalności. Jednakże warto wziąć pod uwagę, że takie ubezpieczenie często jest dostarczane przez ubezpieczyciela współpracującego z danym bankiem, co może wpłynąć na zakres ochrony oraz cenę polisy.

    Alternatywną opcję stanowi samodzielny zakup polisy na życie i późniejsze zgłoszenie jej w instytucji przyznającej kredyt. Takie rozwiązanie wiąże się z kilkoma korzyściami. Przede wszystkim może oferować wyższą sumę odszkodowania oraz szerszy zakres ochrony. Indywidualne polisy są również bardziej elastyczne i da się dostosować je do własnych potrzeb. 

    Doskonałym sposobem na znalezienie najlepszego ubezpieczenia na życie do kredytu jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń. To narzędzie umożliwia szybką selekcję ofert.

    Przed dokonaniem wyboru dokładnie zapoznaj się z warunkami i zakresem ochrony oferowanymi przez poszczególne polisy. Upewnij się, że wybrane ubezpieczenie spełnia Twoje oczekiwania i dostosowuje się do Twojej sytuacji życiowej.

    – radzi Ewelina Ratajczak, ekspertka portalu rankingubezpieczennazycie.pl.

    Porównaj oferty

    Ubezpieczenie na życie do kredytu zapewnia wsparcie finansowe w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie oraz Twoich bliskich. Warto pamiętać, że ważna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

     

    Źródła: 
    1. https://www.ing.pl/indywidualni/ubezpieczenia/ubezpieczenie-kredytu-hipotecznego
    2. http://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia/pzu-ubezpieczenia-na-zycie-do-hipoteki.html
    3. http://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/ubezpieczenia/ubezpieczenie-do-splaty-kredytu.html
    To warto wiedzieć
    1. Polisa na życie do kredytu nie jest obowiązkiem, chyba ze takiej polisy wymaga bank, który udziela pożyczki

    2. Bank może zaproponować własne ubezpieczenie, czyli autorski pakiet przygotowany przez współpracującą firmę ubezpieczeniową

    3. Wadą polisy na życie zakupionej w banku jest ryzyko przepłacania za składkę

    4. Polisę na życie do kredytu można też wybrać z rankingu i podpisana umowę dostarczyć bankowi

    Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia na życie przy kredycie hipotecznym

    1. W jakim wieku można przystąpić do polisy na życie przy kredycie?

      Ubezpieczenie dla kredytobiorcy dostępne jest dla osób pełnoletnich, w wieku poniżej określonego przez towarzystwo ubezpieczeniowe limitu. W przypadku polisy dla kredytobiorców PZU Życie SA oferowanej klientom Alior Bank zainteresowany nie może mieć więcej niż 78 lat (gdy umowę zawiera się na 24 miesiące) lub 77 lat (jeśli umowa zostaje zawarta na 36 miesięcy).

    2. Ile wynosi suma ubezpieczenia w ubezpieczeniu do kredytu?

      Suma ubezpieczenia zależy od wybranego wariantu polisy dla kredytobiorcy. W przypadku produktu Bezpieczny Kredyt z Nationale Nederlanden dostępnego dla klientów ING wynosi do 1 500 000 złotych, jeśli ubezpieczony ma mniej niż 50 lat, bądź do 1 000 000 złotych, gdy zainteresowany jest w wieku powyżej 50 lat.

    3. Kto jest ubezpieczycielem w polisie na życie do kredytu?

      W polisie do kredytu instytucja bankowa to pośrednik, który współpracuje z towarzystwem ubezpieczeniowym. Ubezpieczycielem jest zatem firma ubezpieczeniowa.

    4. Czy można zdecydować się na ubezpieczenie do kredytu, jeśli posiada się już inną polisę?

      Tak, wykupienie w przeszłości innej polisy nie wyklucza możliwości skorzystania z ubezpieczenia dla kredytobiorcy. Rozwiązanie to okazuje się bardzo korzystne ze względu na szerszy zakres ochrony. Jeśli oba produkty opiewają na te same ryzyka, np. niezdolność do pracy lub hospitalizację wynikającą z nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczony otrzyma podwójne odszkodowanie.

    5. Czy warto brać ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

      Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym to bardzo dobry pomysł. Indywidualnie zakupiona polisa będzie zapewniać ochronę, jakiej potrzebujemy oraz sumę ubezpieczenia, jaką uznamy za najlepszą. Warto się ubezpieczyć, by zapewnić sobie oraz swoim bliskim ochronę na różne nieprzewidziane okoliczności.

    6. Jakie ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego wybrać?

      Ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego można kupić u pośrednika, czyli w banku, który udziela kredytu. Możliwe jest również zawarcie umowy bez pośredników, w towarzystwie ubezpieczeniowym. Każda z tych opcji wiąże się z pewnymi zaletami i wadami. Warto je przeanalizować przed podpisaniem umowy. Dodatkowo trzeba też zwrócić uwagę na kwestie takie jak np. ostateczny koszt ubezpieczenia, suma ubezpieczenia, zakres ochrony, a także zapis o karencji oraz wyłączeniach odpowiedzialności.

    7. Jak zrezygnować z ubezpieczenia na życie przy kredycie hipotecznym?

      Z ubezpieczenia do kredytu hipotecznego można zrezygnować bez podawania przyczyny. Płatnik składek ma na to do 30 dni od podpisania umowy. Po 30 dniach obowiązują już zasady określone przez bank i towarzystwo ubezpieczeniowe. Warto o nie dopytać, aby uniknąć rozczarowań w przyszłości.

    8. Czy ubezpieczenie na życie może być zabezpieczeniem kredytu?

      Tak, polisa na życie może być potraktowana jako zabezpieczenie do kredytu. Dla banku ważne będzie, by nabyć ubezpieczenie oferowanego przez niego, ale warto pamiętać o tym, że możemy zdecydować się również na indywidualną polisę na życie, którą sami sobie wybierzemy.

    Adrianna Chruściel

    Odpowiedzialna za treści dotyczące ubezpieczeń na życie. Copywriterka z zamiłowania i pasji. Od 5 lat dzieli się swoją wiedzą i przekazuje ją dalej. Lubi kryminały i dobry film, a w swoim czasie wolnym stawia na rozwój osobisty.

    Wasze komentarze (0)

    Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

    Wyślij
    Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

    Komentarz zapisany. Dziękujemy.

    « Powrót do listy postów

    FacebookPodziel się ze znajomymi:
    Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

    Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
    Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu