Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Życie Casco (Concordia)

Życie Casco (Concordia)

Ubezpieczenie "Życie Casco" to nowa, interesująca propozycja Towarzystwa Ubezpieczeniowego Concordia, skierowana do ludzi zainteresowanych ochroną siebie i swoich bliskich przed finansowymi skutkami własnej śmierci lub inwalidztwa. Duża elastyczność oferty oraz minimum formalności niezbędnych do zawarcia umowy pozytywnie wyróżniają ją na tle konkurencji.

Umowa ubezpieczenia

Umowę podpisać może osoba w wieku od 16 do 70 lat, przy czym jeżeli suma ubezpieczenia nie przekracza 200 tysięcy złotych – nie będą wymagane badania lekarskie (warto jednak zapoznać się z OWU – ochroną nie są objęte skutki wad wrodzonych , a także schorzeń zdiagnozowanych przez zawarciem umowy). Sumę ubezpieczenia można dostosować do swoich potrzeb w bardzo szerokim zakresie – na przykład w celu dokladnego pokrycia wysokości kredytu.

Wysokość składki

Koszt ubezpieczenia uzależniony jest od szeregu czynników – do najważniejszych należą:

 • Wysokość sumy ubezpieczenia.
 • Wiek ubezpieczonego.
 • Stan zdrowia ubezpieczonego.
 • Ocena ryzyka związanego z trybem życia i pracą ubezpieczonego.
 • Częstotliwość opłacania składki (półroczna, kwartalna lub miesięczna).

Porównaj ceny

Składka obliczana jest na okres całego okresu trwania ubezpieczenia na życie – co pozwala na zachowanie jej na stalym poziomie bez względu na wiek ubezpieczonego. Aby przeciwdziałać inflacji przewidziano możliwość indeksacji składki co pięć lat, wybór wysokości indeksacji – 0%, 10% lub 20% - dokonywany jest w momencie podpisywania umowy.

Zakres ochrony

Zakres ochrony w ubezpieczeniu "Życie Casco" obejmuje:

 • Śmierć ubezpieczonego (z przyczyn nie wymienionych w wykluczeniach odpowiedzialności – Concordia na swojej stronie używa mylącego określenia "niezależnie od przyczyn").
 • Śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
 • Inwalidztwo w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Ochrona wygasa w momencie zajścia zdarzenia ujętego w umowei, lub w chwili zakończenia umowy – nie później jednak niż z końcem miesiąca, w którym ubezpieczony skończył 71 lat.

Wyłączenia odpowiedzialności

Concordia nie odpowiada za śmierć ubezpieczonego poniesioną w wyniku:

 • Samobójstwa lub samookaleczenia.
 • Działań zbrojnych, w tym wojennych oraz aktów terroru.
 • Skażenia radioaktywnego lub katostrofy nuklearnej.
 • Czynnego i dobrowolnego udziału w aktach przemocy.
 • Zatrucia alkoholem, narkotykami, środkami odurzającymi lub lekami przyjętymi bez polecenia lekarza.

Dodatkowe klauzule dotyczą pozostałych ryzyk (elementów zakresu ochrony) znajdziemy w paragrafie 14 OWU – warto się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji.

Wypłata świadczenia

Świadczenie wypłacane jest w złotych polskich, po wystąpieniu określonego w umowie zdarzenia, pod postacią przelewu na konto lub innej, zawartej w indywidualnej umowie formie.

Porównaj ceny
 

Podsumowanie

Dzięki możliwości dostosowania wysokości sumy ubezpieczeniowej, zastosowaniu jednolitej przez caly okres trwania ubezpieczenia składki (o ile nie zdecydujemy się na jej indeksację) oraz szerokiemu (choć nie aż tak szerokiemu, jak sugerowałyby to reklamy) zakresowi ubezpieczenia Życie Casco stanowi godną rozważenia ofertę dla osób, które potrzebują elastycznej i pozbawionej nadmiernej ilości procedur polisy.

Źródło: Concordia

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 4.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

danio

2020-11-25 19:49:18

Wyłączenia w ochronie ubezpieczeniowej -zdarzeń spowodowanych umyślnie lub wynikających z jego rażącego niedbalstwa; - CZYLI WSZYSTKO WG UBEZPIECZYCIUELA -wykonywania procedur medycznych lub leczniczych, bez względu na to przez kogo były wykonywane; - CZYLI ZAWSZE JAK UMRZESZ W SZPITALu -w wyniku nieuzasadnionego nieskorzystania z porady lekarskiej lub nieprzestrzegania zaleceń lekarza; -w wyniku nieuzasadnionego nieskorzystania z porady lekarskiej lub nieprzestrzegania zaleceń lekarza; - CZYLI ZAWSZE

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu