Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 2 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Porównaj oferty »

Plan Zabezpieczenia Bieżących Potrzeb Rodziny (GENERALI Życie)

Plan Zabezpieczenia Bieżących Potrzeb Rodziny (GENERALI Życie)

W ofercie Generali możemy znaleźć ubezpieczenie na życie Plan Zabezpieczenia Bieżących Potrzeb Rodziny. Produkt ten jest idealnym rozwiązaniem w przypadku posiadania zobowiązań finansowych, daje on pewność, że konieczność ich spłaty nie pozostawi najbliższych bez środków do życia.

Umowa ubezpieczenia

Ubezpieczonym może być osoba w wieku od 15 do 60 lat. Umowa ubezpieczenia zawierana jest na czas określony dostosowany do potrzeb klienta – minimalny wynosi 3 lata, maksymalny 30 lat.

Porównaj ceny

Składka ubezpieczeniowa

Wysokość składki ubezpieczeniowej ustalana jest na podstawie:

 • wysokości sumy ubezpieczenia,
 • okresu ubezpieczenia,
 • częstotliwości opłacania składki,
 • wieku i płci Ubezpieczonego,
 • uwzględnia się również ewentualną zwyżkę za ryzyko ubezpieczeniowe

 

Istnieje możliwość płatności składki z częstotliwością roczną, półroczną, kwartalną i miesięczną.

W każdą rocznicę polisy Ubezpieczającemu przysługuje prawo do indeksacji (podwyższania) sumy ubezpieczenia bez konieczności poddawania się przez Ubezpieczonego ocenie ryzyka ubezpieczeniowego. Ubezpieczający może zrezygnować z tego prawa. W takim przypadku ma obowiązek poinformowania pisemnie Towarzystwa o rezygnacji z indeksacji najpóźniej do 15-tego dnia przed rocznicą polisy.

Umowy dodatkowe

W ramach Planu Zabezpieczenia Bieżących Potrzeb Rodziny istnieje możliwość rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej o 7 umów dodatkowych:

 • ubezpieczenie na wypadek śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku
 • ubezpieczenie na wypadek trwałego inwalidztwa spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem
 • ubezpieczenie na wypadek całkowitej niezdolności do pracy
 • ubezpieczenie przejęcia opłacania składek na wypadek niezdolności do pracy zarobkowej
 • ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania
 • ubezpieczenie na wypadek poważnej operacji
 • ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu

 

Wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa

Towarzystwo zwolnione jest z obowiązku wypłaty świadczenia w związku ze śmiercią Ubezpieczonego, jeżeli nastąpiła ona bezpośrednio lub pośrednio w wyniku:

 • wojny, działań wojennych lub stanu wojennego, aktywnego i dobrowolnego uczestnictwa Ubezpieczonego w aktach przemocy, terroryzmu, zamieszkach lub rozruchach,
 • samobójstwa popełnionego w okresie dwóch lat od daty zawarcia Umowy.

 

Ważne

Przed upływem trzech lat od daty zawarcia Umowy Towarzystwo zwolnione jest z obowiązku spełnienia świadczenia w związku ze śmiercią Ubezpieczonego, jeżeli przy zawieraniu Umowy Ubezpieczony lub Ubezpieczający podał informacje nieprawdziwe albo niekompletne, chyba że okoliczności te nie mają wpływu na zwiększenie prawdopodobieństwa zajęcia zdarzenia objętego ochroną.

Porównaj ceny

Kilka słów o Generali

W 1837 roku na ziemiach polskich powstały pierwsze oddziały Generali. W 1948 roku wszystkim prywatnym i zagranicznym towarzystwom ubezpieczeniowym, w tym Generali, zostało odebrane prawo do działalności w Polsce. W 1998 roku Generali wróciło do Polski jako Generali - Risk Consulting Sp. z o.o. 5 lipca 1999 roku Generali otrzymało zezwolenie Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności w zakresie ubezpieczeń na życie i pozostałych ubezpieczeń osobowych i majątkowych. Założone zostały dwa towarzystwa: Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. i Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

W lutym 2007 roku Generali w Polsce posiadało 32 oddziały i 23 filie w całym kraju oraz zatrudnia ponad 500 osób. W czerwcu 2009 roku ubezpieczyciel otrzymał tytuł najlepszego towarzystwa ubezpieczeń majątkowych w 2008 r. oraz 2 miejsce w kategorii najlepszych PTE. Generali OFE pierwsze miejsce w rankingu „Gazety Wyborczej”. W listopadzie 2009 roku Generali OFE zajęło trzeci raz z rzędu pierwszą lokatę w prestiżowym zestawieniu przygotowanym przez "Rzeczpospolitą".

Źródło: Generali

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 4.03

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020