Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Porównaj oferty »

Złoty Środek (AXA Życie)

Złoty Środek (AXA Życie)
Ubezpieczenie Złoty Środek w AXA to indywidualne ubezpieczenie na życie, zawierane na czas nieokreślony. Zaletą takiego rozwiązania jest obowiązywanie polisy do końca życia (nie tylko do emerytury), już po zakończeniu opłacania składek regularnych. W ramach polisy Złoty Środek oszczędzamy część składki na dedykowanym rachunku. Dzięki temu, że część składki jest odkładana, na emeryturze na ubezpieczenie nie płacimy już miesięcznych składek, a zebrane środki nadal możemy wypłacić… a ochrona wciąż nas obejmuje! Zebrany kapitał można także wypłacić dużo wcześniej, jeżeli zebraliśmy tyle, ile sobie zaplanowaliśmy. Składka na ubezpieczenie może być płacona miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub rocznie. Możemy także indeksować naszą składkę, oznacza to, że zostanie ona powiększona co rok o wartość inflacji (mierzonej przez GUS), aby urealnić wysokość sumy na jaką się ubezpieczyliśmy. Nie jest to jednak obowiązkiem klienta.
 

Porównaj ceny
 

Fundusze

AXA Życie daje możliwość inwestowania w 14 ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, w tym 8 zarządzanych przez AXA TFI i 6 funduszy zagranicznych zarządzanych przez AXA Investment Managers.

Lista ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych:
 
 1. AXA Akcji ‘Big Players’
 2. AXA Akcji
 3. AXA Cyklu Koniunkturalnego
 4. AXA Stabilnego Wzrostu
 5. AXA Obligacji
 6. AXA Lokacyjny
 7. AXA Equity AAA
 8. AXA Antyinflacyjny
 9. AXA Talents (zagraniczny)
 10. AXA Optimal Income (zagraniczny)
 11. AXA Europe Small Caps (zagraniczny)
 12. AXA Euro Relative Value (zagraniczny)
 13. AXA Europe Emerging (zagraniczny)
 14. AXA Global (zagraniczny)

W przypadku śmierci

Osobie uposażonej AXA wypłaci wyższą z kwot: sumę ubezpieczenia powiększoną o wartość dodatkową (to co klient uzbiera, inwestując dodatkowo); lub wartość polisy (sumę inwestycji podstawowej i dodatkowej). Druga możliwość przeznaczona jest zapewne dla osób wykorzystujących polisę do celów inwestycyjnych. Taka osoba może wybrać sumę ubezpieczenia ochronnego 1000 zł, natomiast saldo rachunku inwestycyjnego na polisie może już po roku wynieść znacznie więcej. W ubezpieczeniu bardziej ochronnym zdecydujemy się raczej na wyższą sumę ubezpieczenia, na przykład 200 000 zł, więc wypłata z polisy może wynieść 200 000 zł sumy + 40 000 zł dodatkowych oszczędności.

Porównaj ceny
 

Umowy dodatkowe

Złoty Środek (AXA) można poszerzyć aż o 15 umów dodatkowych, które zawierają w sobie ochronę na wypadek ciężkiego zachorowania, na wypadek nieszczęśliwego wypadku, na wypadek pobytu w szpitalu, na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu, na wypadek inwalidztwa, itd. Mimo pozornego podobieństwa umów dodatkowych, warto poprosić Doradcę o wyjaśnienie związanych z umowami szczegółów. Bywa, że klienci sami nie wiedzą jaka ochrona i kiedy im się należy, zostawiając w ten sposób w Towarzystwie tysiące należnych złotych. Dzięki poznaniu szczegółów nie tylko wybierzemy przydatną umowę dodatkową, ale także dowiemy się, w jakich sytuacjach możemy zadzwonić do ubezpieczyciela.
Zobacz ofertę »

Średnia ocena: 4.19

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2021