Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Życie Plus (Concordia)

Życie Plus (Concordia)

W ofercie towarzystwa Concordia możemy znaleźć produkt ochronny Życie Plus. Jest to ubezpieczenie, które chroni na wypadek utraty głównego żywiciela rodziny, na wypadek chorób i konieczności leczenia (w tym leczenia szpitalnego), zabezpiecza finanse rodziny w sytuacji śmierci najbliższych (współmałżonka, dziecka, rodzica teścia). Świadczenia są wypłacane w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania na kapitał (np. urodzenie dziecka).

Porównaj ceny

Życie Plus zostało laureatem konkursu NAJWYŻSZA JAKOŚĆ QUALITY INTERNATIONAL za rok 2011. Ubezpieczenie to zyskało uznanie Kapituły konkursu za innowacyjność, premiowanie profilaktyki i działań prozdrowotnych.

36 możliwości wyboru oferty dostosowanej do potrzeb Klienta – to jedna z unikatowych cech produktu Concordii – Życie Plus. Klient ma możliwość wyboru spośród 36 elementów, dostosowując ubezpieczenie do swoich indywidualnych potrzeb. To tak, jakby zaproponowano mu 36 ofert, a udało się uzyskać maksymalną prostotę i przejrzystość zawarcia. To Klient decyduje o szerokości ochrony, od niego zależy też wysokość składki. Jego charakterystyczną cechą jest promowanie postaw i profilaktyki w życiu Klienta za pomocą wypłaty dodatkowych świadczeń wchodzących w skład "standardowych" ryzyk.

Umowa ubezpieczenia

Umowa ubezpieczenia może być zawarta na okres:

 • w przypadku umowy rocznej – 365 dni;
 • w przypadku umowy długoterminowej – wielokrotności 365 dni.

 

Umowa Ubezpieczenia może zostać zawarta na rzecz osoby, która w dniu jej zawarcia ukończyła 16 rok życia a nie ukończyła 70 roku życia.

Składka ubezpieczeniowa

Ocena ryzyka dokonywana jest na podstawie informacji o:

 • wieku,
 • płci Ubezpieczonych,
 • stanie zdrowia oraz czynnikach wpływających na stan zdrowia,
 • zakresu ubezpieczenia,
 • częstotliwości opłacenia składki,
 • wykonywanego zawodu.

Porównaj ceny
 

Składka może być opłacana jednorazowo, rocznie, co pół roku, kwartalnie, bądź miesięcznie.

Ubezpieczający, z chwilą zawierania umowy ubezpieczenia może wskazać w jakiej wysokości procentowej: 0 %, 10 % lub 20 %, Ubezpieczyciel ma dokonać podwyższenia sumy ubezpieczenia (indeksacja) dla ryzyk wchodzących w zakres umowy ubezpieczenia.

Kilka słów o Concordii

Concordia Polska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (dawniej Concordia Wielkopolska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych) rozpoczęło swoją działalność w lutym 1996 roku po kilkumiesięcznych staraniach o zezwolenie Ministra Finansów na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Zrealizowano w ten sposób jeden z postulatów środowisk samorządowych Wielkopolski zgłoszony pod adresem władz Gospodarczego Banku Wielkopolski SA w trakcie I Konferencji "Związki Finansowe gmin i banków spółdzielczych" jaka odbyła się we wrześniu 1995 roku w Poznaniu.

Zgromadzeni wówczas przedstawiciele prawie wszystkich banków spółdzielczych Zrzeszenia Regionalnego GBW SA uznali, że jednym z nieodzownych elementów wypełniającym wzajemne związki finansowe jest instytucja ubezpieczeniowa o charakterze regionalnym, służąca wypełnianiu potrzeb gmin i banków spółdzielczych. Uzgodniono formułę prawną przyszłego zakładu ubezpieczeń i przyjęto, że będzie to towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych, które ze względu na swoje cechy i walory jest najbardziej przyjazne dla środowisk samorządowych i spółdzielczych.

Źródło: Concordia

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 4.18

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu