Towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce szybko zareagowały na koronawirusa. W związku z tym wśród produktów ubezpieczeniowych można znaleźć także polisy, które chronią na wypadek zdiagnozowania chorób współistniejących. Sprawdzamy, jak działa taka ochrona.
Czytaj więcejUbezpieczenie na życie może ochronić także w sytuacji, gdy doszło do zakażenia wirusem HIV. Gdy u ubezpieczonego zajdzie podejrzenie o zakażenie HIV, HCV lub HBV, może on liczyć na świadczenie w wysokości do nawet 800 000 złotych. Podpowiadamy, które towarzystwa oferują taką polisę i w jakich sytuacjach przyda się ubezpieczenie.
Czytaj więcejSzukasz ubezpieczenia, które gwarantowałoby Twojemu dziecku ochronę w trakcie nauki w szkole wyższej lub policealnej? W towarzystwie ubezpieczeniowym Compensa jest dostępna polisa stypendialna Żak. Sprawdzamy, jak działa takie ubezpieczenie.
Czytaj więcejSzukasz ubezpieczenia dla przedszkolaka? W większości towarzyszeń ubezpieczeniowych odpowiednią polisę wykupisz bez wychodzenia z domu. Wysokość świadczenia zależy od okoliczności, w których doszło do wypadku, a koszt składki może wynieść już do 38 złotych rocznie.
Czytaj więcejZa każde złamanie ręki czy poważniejszy przypadek można otrzymać odszkodowanie z polisy na życie. Wysokość świadczenia zależy jednak od okoliczności, w których doszło do wypadku. Przykładowa składka dla osoby dorosłej to 164 złotych miesięcznie.
Czytaj więcejDodatkowa opinia medyczna przydaje się w sytuacji, gdy pacjent ma wątpliwości co do słuszności postawionej diagnozy lub zaproponowanych metod leczenia. Sprawdziliśmy oferty najpopularniejszych firm ubezpieczeniowych pod kątem drugiej opinii medycznej.
Czytaj więcej