Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 24 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie
Infolinia 900 - 1700 71 736 75 55

Co zyskasz przystępując do ubezpieczenia grupowego?

25 LIP 2017

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Grupowa polisa na życie ma wiele atutów, o których często się zapomina. Aby nie być mądrym – jak mówi przysłowie – dopiero po szkodzie, dobrze jest podjąć decyzję odpowiednio wcześniej, licząc się z możliwą karencją. Jednak sam pracodawca nie zawsze zna odpowiedzi na wszystkie nasze pytania, przez co z własnej niewiedzy często decyzję o ubezpieczeniu odkładamy na później.
 

Wygodne zawarcie umowy

Poprzez ubezpieczenie grupowe na życie rozumiemy ofertę ubezpieczeniową, która umożliwia szerszej grupie pracowników przystąpienie do wybranego programu ochronnego. Ubezpieczyciel, który podpisuje umowę z naszym pracodawcą, najczęściej dopasowuje kilka wariantów cenowych do możliwości zarobkowych pracowników różnego szczebla.

Ubezpieczenie grupowe, oprócz odpowiednio dobranej oferty, jest przede wszystkim łatwo dostępne. Zakup ubezpieczenia trwa tak naprawdę chwilę – pracodawca przedstawia nam ofertę, wybieramy wariant ochrony, który najbardziej nas interesuje i wówczas nasz pracodawca przygotowuje dla nas umowę, którą później przesyła towarzystwu ubezpieczeniowemu, z którym współpracuje.

W praktyce oznacza to, że czas zakupu ograniczony jest do minimum. Umowę możemy zabrać do domu, spokojnie przeczytać, sprawdzić w internecie wszelkie wątpliwe dla nas punkty umowy, zastanowić się na spokojnie, by podjąć decyzję. Nie jest wymagany dojazd do agencji ubezpieczeniowej, wnikliwe porównywanie warunków umowy czy obliczanie składek.
 

Niższa składka w polisie grupowej

Warto pamiętać, że grupowe ubezpieczenie na życie to również finansowo korzystna oferta. Ubezpieczyciel w porozumieniu z naszym pracodawcą zyskuje szerokie grono klientów. W związku z tym może dopasować warunki umowy do naszych możliwości finansowych.

Ważne jest również to, że dobra oferta powinna przedstawiać kilka wariantów cenowych. Dzięki temu możemy swobodnie wybrać taki produkt ubezpieczeniowy, który nie będzie za bardzo obciążał naszego miesięcznego budżetu, a jednocześnie będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom.

Cena może mieć duże znaczenie szczególnie dla pracowników z dłuższym stażem pracy. Ubezpieczenie na życie podnosi swoją cenę wraz z wiekiem potencjalnego klienta. Wynika to z ryzyka, jakie ponosi ubezpieczyciel – z wiekiem nasze zdrowie coraz bardziej słabnie, przez co szanse na ciężkie zachorowanie jest znacznie wyższe.

Firmy coraz częściej stawiają na ubezpieczenia grupowe na życie, ponieważ dla potencjalnego pracownika jest to również potwierdzenie dobrej kondycji firmy. Pracodawca, który chce się z nami związać na dłużej lub ma problemy finansowe – nie oferowałby nam grupowej polisy na życie.
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Szeroki zakres ochrony

Grupowe ubezpieczenie na życie ma wiele zalet, jednak warto wspomnieć o szerokim zakresie ochrony. Otóż w przypadku ubezpieczeń indywidualnych, w cenie grupówki mamy zazwyczaj ubezpieczenie podstawowe czyli świadczenie z tytułu śmierci ubezpieczonego.

Polisa grupowa ma szeroki zakres działania, ponieważ zazwyczaj czas trwania umowy jest znacznie krótszy ale przede wszystkim ubezpieczyciel nastawiony jest na zbiorowego klienta. W takiej sytuacji może spokojnie zagwarantować świadczenia z tytułu wypadków samochodowych, urazów ciała, narodzin dziecka, utraty członka rodziny, zdiagnozowania ciężkiej choroby, zdiagnozowania raka oraz wielu innych sytuacji.

W przypadku ubezpieczeń indywidualnych szeroki zakres ochrony uzależniony jest od zakupienia odpowiedniego rozszerzenia umowy, które zagwarantuje nam dodatkową ochronę. Ubezpieczenie grupowe ma odpowiednio sprofilowany program, który odpowie na najróżniejsze potrzeby pracowników.
 
Dla wielu osób równie ważnym atutem ubezpieczeń grupowych jest brak badań lekarskich. Pracownik, jako osoba zatrudniona powinna poddawać się regularnym badaniom okresowym, które niejako potwierdzają kondycję oraz stan zdrowia ubezpieczonego.


 
Redakcja

Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

« Powrót do listy postów

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2019