Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie na życie w Poznaniu?

31 LIP 2018
Data aktualizacji: 14 STY 2020
W polisie życiowej równie ważne jak zakres ochrony, wysokość składki, suma odszkodowania i wyłączenia odpowiedzialności, jest miejsce, w którym kupujemy taki produkt. Sprawdzamy możliwości zakupu ubezpieczenia na życie w stolicy Wielkopolski.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Dlaczego miejsce zakupu polisy jest tak ważne? Jeśli w danej lokalizacji mamy wybór kilku czy kilkunastu produktów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy polisę nie tylko dopasowaną do naszych możliwości finansowych i potrzeb, ale przede wszystkim tanią. W ten sposób okaże się, że najtańsze ubezpieczenie w Poznaniu będzie oznaczało wydatek poniżej 100 zł miesięcznie, z paroma przydatnymi rozszerzeniami.

   

  Gdzie mieszkańcy Poznania mogą kupić polisę na życie?

  Wybór miejsca zakupu polisy na życie jest w Poznaniu bardzo szeroki. Możemy zdecydować się na wizytę w placówce ubezpieczeń, w multiagencji, za pośrednictwem Internetu albo zupełnie bez udziału doradcy ubezpieczeniowego. Która metoda sprawi, że ubezpieczenie na życie w Poznaniu będzie najtańsze?

  Porównujemy wszystkie wspomniane metody, analizując ich plusy i minusy.

   

  PLACÓWKA STACJONARNA TU

  Poznań stanowi centrum biznesowe dla kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych. Większość z nich położona jest w obrębie Starego Miasta. Taka lokalizacja jest korzystna dla tych mieszkańców Poznania, którzy mieszkają bądź pracują w pobliżu, pozostali muszą liczyć się z ograniczoną dostępnością (takie placówki są czynne w dni robocze miedzy godziną 10 a 18).

  W placówce stacjonarnej dostajemy ofertę danego towarzystwa ubezpieczeń. W związku z tym nie wiemy, czy zaproponowana cena, zakres i suma ubezpieczenia są rzeczywiście korzystne na tle konkurencji. Możemy to sprawdzić w innych placówkach, ale wiąże się to z większą ilością wolnego czasu – na przemieszczanie się między placówkami, oczekiwanie na swoją kolej oraz rozmowę z agentem oddziału.

  Placówki stacjonarne są nierzadko zlokalizowane w galeriach handlowych, otwartych znacznie dłużej niż do godziny 18. Tu jednak czynnikiem decydującym jest także komfort sprzedaży polisy na życie – jeśli punkt towarzystwa znajduje się na tzw. wyspie, trudno o podjęcie przemyślanej i spokojnej decyzji o zakupie kilkuletniej ochrony życia i zdrowia.

  WADY: ograniczona dostępność czasowa (godziny otwarcia) i lokalizacyjna (miejsca parkingowe w centrum), brak porównania ofert w jednym miejscu.
  ZALETY: lokalizacja w centrum miasta.

   

  MULTIAGENCJA

  W Poznaniu znacznie mniej jest punktów, których znajdziemy oferty nawet kilkunastu towarzystw. To wygodne rozwiązanie z perspektywy klienta, ale i w tym przypadku trzeba dostosować się m.in. do godzin otwarcia.

  Multiagencja charakteryzuje się bardzo szeroką ofertą wielu towarzystw i wielu rodzajów ubezpieczeń, więc znajdziemy tu rozwiązania dla lokatorów (polisa mieszkaniowa), kierowców (polisa OC), wyjeżdżających za granicę (polisa turystyczna) czy poszukujących ochrony życia i zdrowia (polisa NNW).

  To, co na pierwszy rzut oka wydaje się zaletą, może być jednak uznane za wadę. Chodzi o zbyt szeroką ofertę, przez co jest mało prawdopodobne, by pracownik multiagencji znał się na wszystkich rodzajach polis i potrafił kompetentnie doradzić przy wyborze akurat tej jednej oferty.
   
  WADY: ograniczona dostępność czasowa (godziny otwarcia), brak sprecyzowania na jeden rodzaj klienta.
  ZALETY: szeroka oferta produktowa, możliwość porównania.

   

  PORÓWNYWARKA ONLINE

  Można powiedzieć, że porównywarka ubezpieczeń na życie w Internecie to nic innego jak multiagencja online. Różnica polega na sposobie sprzedaży polisy. W multiagencji klient przychodzi zapytać o produkt i ewentualnie decyduje się na zakup. W porównywarce ten sam klient zostawia w formularzu swoje dane oraz preferencje co do kształtu ubezpieczenia i czeka na kontakt ze strony agentów z kilku towarzystw.

  1 porównanie ubezpieczeń online oznacza kontakt z nawet 5 doradcami. Najpierw telefonicznie, a w razie zainteresowania ofertą spotkanie w ustalonym miejscu i czasie – także u klienta w domu czy mieszkaniu.

  WADY: nie jest to rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują polisy życiowej „na ostatnia chwilę”.
  ZALETY: dostępność przez całą dobę, spotkanie z agentem w dowolnym, ustalonym wcześniej miejscu, możliwość zakupu polisy na życie w zaciszu własnego domu.

   

  POLISA NA ŻYCIE BEZ AGENTA

  O ile polisa materialna (turystyczna, mieszkaniowa, OC dla kierowcy) jest dostępna zarówno offline, jak i online, to w przypadku polis, gdzie przedmiotem ubezpieczenia jest ludzie życie i zdrowie, kontakt z agentem jest niezbędny dla ustalenia szczegółów umowy i skierowania na ewentualne badania lekarskie.

  Od tej reguły istnieją jednak nieliczne wyjątki. To polisa na życie w formule smart, oferowana całkowicie online. Ubezpieczenie smartlife to ustalony zakres ochrony i ustalone sumy odszkodowania. A także uproszczona ankieta medyczna i główna bariera związana z wiekiem. Ubezpieczony w momencie przystępowania do polisy nie może mieć więcej niż np. 50 lat. W tradycyjnych polisach granica wieku jest przesunięta do 70-75. roku życia.

  WADY: wąski zakres ochrony, niskie sumy ubezpieczenia, brak porównania ofert.
  ZALETY: cena i dostępność w dowolnej chwili bez wychodzenia z domu.

  Porównaj oferty

  Agent czy bez agenta - sposoby zakupu ubezpieczenia

  Mieszkańcy dużych miast, do których zalicza się również Poznań, prowadzą na ogół szybkie tempo życia, dlatego najkorzystniejszym dla nich sposobem zakupu odpowiedniej polisy będzie skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń online. Samodzielne poszukiwania oferty mogą w szybko okazać się czasochłonne i zniechęcić do zakupu polisy życiowej.

  Jeśli już ma dojść do spotkania z agentem, warto wiedzieć jakie korzyści wyciągnąć z takiej wizyty. Spotkanie nie musi od razu prowadzić do zakupu polisy, ale stanowi doskonałą okazję do zadania wielu pytań o warunki ubezpieczenia, w tym:

  • wysokość składki,
  • częstotliwość opłacania składki,
  • umowy dodatkowe do podstawy,
  • wyłączenia odpowiedzialności,
  • limity kwotowe,
  • maksymalne odszkodowanie za wypadek,
  • rezygnację z umowy,
  • zwiększenie składki,
  • oszczędzanie lub inwestowanie części składki.


  O co zapyta agent? Przede wszystkim przedstawi do wypełnienia ankietę medyczną, mającą na celu ustalenie ryzyka i wysokość składki. Odpowiedzi udzielone w ankiecie mają znaczenie – w przypadku zdiagnozowania w przeszłości nowotworu, ubezpieczenie z takim dodatkiem będzie oznaczało wyższą składkę czy skierowanie na opłacone przez towarzystwo badania medyczne.
   

  Cena polisy zależy od lokalizacji?

  Szukający produktu polisa na życie Poznań zastanawiają się czy zapłacą więcej za polisę na życie. W końcu mieszkańcy dużych miast są narażeni na różne niebezpieczeństwa, w tym choroby cywilizacyjne, smog, hałas, które wpływają na zdrowie i kondycję organizmu, także rodzaj wykonywanej pracy też ma znaczenie.

  W przypadku ubezpieczeń na życie i zdrowie tak jednak nie jest, bo decydują inne czynniki – stan zdrowia, rozszerzenia do podstawy i wysokość sumy ubezpieczenia. Więcej za polisę, ale OC, zapłacą kierowcy, którzy rejestrują pojazd w Poznaniu, gdzie wyższe jest ryzyko stłuczki, wypadku czy kradzieży.

   

  Indywidualna czy grupowa - jaka polisa w Poznaniu?

  Ponieważ w Poznaniu wiele firm i korporacji ma swoją siedzibę, zatrudnieni w nich pracownicy często korzystają z pakietów socjalnych obejmujących również ubezpieczenie na życie. Taki produkt to grupowa polisa, oferowana niekiedy bezpłatnie lub za symboliczną opłatą. Minusem „grupówki” jest jednak sztywny zakres ochrony i sumy ubezpieczenia.

  Dla tych, którzy chcą ubezpieczyć się na wyższe sumy czy rozszerzyć ochronę, a mają już polisę grupową, rozwiązaniem jest dokupienie indywidualnego produktu. Nawet jeśli zdarzenia pokrywają się w obu polisach, ubezpieczony otrzyma sumę świadczeń, a więc podwójne odszkodowanie. 

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (1)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  Adam Wojnarowski

  2018-08-17 14:48:36

  Dziękuje bardzo za świetny poradnik, zawsze kupowałem ubezpieczenie na życie u swojego agenta ubezpieczeniowego a teraz wiem, że warto skorzystać z porównywarki.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Choroby przewlekłe w polisie na życie

  17 WRZ 2020
  Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
  Porada img

  Renta dla dziecka po twojej śmierci - PZU i inne polisy na życie

  11 WRZ 2020
  Ubezpieczenie na życie może zapewnić ochronę nie tylko nam, ale również...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie na milion złotych - to możliwe?

  03 WRZ 2020
  Tak wysokie odszkodowanie będzie możliwe tylko w niektórych towarzystwach...
  Porada img

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

  24 SIE 2020
  Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
  Porada img

  Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania

  19 SIE 2020
  Wśród najczęściej występujących poważnych zachorowań możemy wymienić...
  Porada img

  Koronawirus a ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

  11 SIE 2020
  Wprowadzenie skutecznego leczenia i ochrony przed koronawirusem jest już coraz...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020