Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 4 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Polisa posagowa dla dziecka, ubezpieczenie posagowe - Co warto wiedzieć?

Data aktualizacji: 19 MAJ 2020

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Polisa posagowa dla dziecka, ubezpieczenie posagowe - Co warto wiedzieć?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

29 LIS 2022
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka - co warto wiedzieć?

21 WRZ 2022
Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

31 SIE 2022
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

31 SIE 2022
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Uraz kręgosłupa - na jaką kwotę odszkodowania możesz liczyć?

29 SIE 2022
Uraz kręgosłupa miewa bardzo poważne skutki. Jeśli doszło do poważnego...
Porada img

Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka - ile wynosi?

26 SIE 2022
Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka przydaje się w sytuacji, gdy...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Każdy kochający rodzic marzy, by zapewnić swojemu dziecku jak najlepszą przyszłość. Nawet jeśli dzisiaj mamy ku temu możliwości, dzięki dobrej pracy i zgromadzonym oszczędnościom – nie oznacza to wcale, że będzie tak za 10 czy 20 lat. Przyszłości nie jesteśmy w stanie przewidzieć i może ona nas bardzo zaskoczyć. Jak się przygotować na to, by móc wspierać dziecko w przyszłości?
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Rozwiązaniem będzie ubezpieczenie posagowe dla dziecka. Jest to rozwiązanie, które zapewni naszym dzieciom zarówno ochronę, jak i gromadzenie oszczędności, które wykorzysta na swoje pierwsze dorosłe decyzje. Sprawdźmy na czym polega ubezpieczenie posagowe.
   

  Co to jest polisa posagowa?

  Ubezpieczenie posagowe jest formą oszczędzania na przyszłość dziecka. Jest to produkt, który ponadto zapewnia dziecku ochronę na wypadek utraty rodzica. Oszczędzanie na przyszłość zawsze ma sens, jednak samodzielne oszczędzanie nie przyniesie takich korzyści, jak oszczędzanie z ubezpieczycielem.
   
  Życie może przynieść nam różne scenariusze – rozwód, utratę pracy, poważne choroby, wypadki oraz wiele innych niespodziewanych sytuacji, które wpłyną na naszą kondycję finansową. Takie zdarzenia powodują, że dotychczasowe oszczędności zostają przeznaczone na inny niż założony cel. Nie możemy wówczas pomóc finansowo dziecku w takim stopniu, w jakim byśmy chcieli.
   
  Zadaniem polisy posagowej jest gromadzenie środków do momentu, w którym nasza pociecha stanie się pełnoletnia. Tutaj mamy możliwość zadecydowania, w jakim momencie środki zostaną wypłacone naszemu dziecku – może to być w chwili ukończenia 18 roku życia, jak i po ukończeniu 20 czy 25 lat.
   
  Najczęściej minimalny czas trwania umowy to okres 5 lat. W tym czasie zobowiązujemy się do opłacania regularnej składki w określonej kwocie. Składkę w czasie trwania umowy można dowolnie zwiększyć.
   
  Środki, które zgromadzimy, dziecko może przeznaczyć na dowolny cel – wyjazd na studia do innego miasta, zakup samochodu, mieszkania, podróż w wymarzone miejsce, otwarcie swojej działalności czy realizowanie innych swoich marzeń.
   
  Dodatkowo dziecko otrzymuje ochroną na wypadek śmierci rodzica – w takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaca regularną rentę do momentu uzyskania pełnoletności.
   
  Polisę zakupić może rodzic, ale nie tylko on ma taką możliwość. Ubezpieczenie posagowe mogą nabyć również dziadkowie, wujostwo, rodzice chrzestni czy dowolna inna, bliska osoba, która jest przyjacielem rodziny.
   
   

  Co oferuje polisa posagowa – na przykładzie PZU Start w Dorosłość

  Okres trwania umowy w polisie PZU Start w Dorosłość  waha się między 5 a 25 lat. Polisa może zostać zakupiona nawet dla noworodka.
   
  Natomiast osoba, która zawiera umowę z ubezpieczycielem nie może przekroczyć 56 roku życia. Jeśli zatem na zakup takiej polisy decydują się dziadkowie, muszą pamiętać o ograniczeniu wiekowym.
   
  Pieniądze z ubezpieczenia dziecko może otrzymać nie wcześniej niż po ukończeniu 18 roku życia.
   
  Częstotliwość opłacania składek jest dowolna, może to być zatem składka miesięczna, kwartalna, półroczna lub roczna. W sytuacji, gdy każdego roku otrzymujemy znaczny zastrzyk gotówki w konkretnym miesiącu (premia roczna, zwrot z podatku), możemy wtedy ustalić termin opłacania składki rocznej, dzięki czemu nie będziemy musieli pamiętać o niej każdego miesiąca.
   
  Ważne jest również to, że w przypadki trudności finansowych, jakie mogą nam się wielokrotnie przytrafić na przestrzeni czasu trwania umowy – nie rezygnować z ubezpieczenia. Ubezpieczyciel daje nam możliwość zawieszenia opłacania składek, zmianę częstotliwości, jak i rezygnację z kolejnych wpłat przy zachowaniu polisy. Rezygnacja z polisy jest zawsze decyzją ostateczną, warto więc wcześniej wziąć pod uwagę inne rozwiązania.
   
  To, o czym warto wspomnieć, to również możliwość rozszerzenia ochrony, jaką oferuje PZU. W ramach polisy posagowej możemy wykupić również rozszerzenia dotyczące opieki medycznej w czasie choroby czy wsparcie przy raku. Dzięki temu nie tylko zwiększymy ochronę naszego dziecka, ale również jego szanse na otrzymanie świadczenia.
   
  Opieka medyczna w ciężkiej chorobie – PZU Z Miłości do Zdrowia to:
   
  • specjalistyczna opieka lekarska bez skierowań w ponad 550 miastach w Polsce;
  • wsparcie opiekuna w sprawach medycznych i formalnych;
  • rehabilitacja – zajęcia i ich organizacja;
  • badania laboratoryjne i diagnostyczne;
  • badania profilaktyczne co 2 i co 4 lata;
  • opieka psychologa.
   
  Usługi medyczne w polisie posagowej PZU Start w Dorosłość są podzielone w zależności od choroby, np. w razie nowotworu dostępnych jest w pakiecie 37 wizyt, 15 specjalizacji lekarskich, 6 konsultacji z dietetykiem, 12 konsultacji z psychologiem lub psychiatrą, 20 zabiegów ambulatoryjnych lub pielęgniarskich, 85 badań laboratoryjnych, 48 badań diagnostycznych i 120 zabiegów rehabilitacji ambulatoryjnej w placówce medycznej.
   
  Innym z dodatków jest PZU Pomoc od Serca. To wypłata z ubezpieczenia w razie zdiagnozowania poważnej choroby. W zależności od wariantu, umowa może zapewnić ochronę na wypadek nawet 25 chorób, takich jak: nowotwór złośliwy, choroby serca, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, sepsa.
   
  W wersji podstawowej ubezpieczenie PZU Start w Dorosłość kosztuje od 100 zł miesięcznie, od 300 zł kwartalnie, od 600 zł za pół roku i od 1200 zł za płatność raz do roku.
   

  Jak znaleźć dobrą polisę posagową dla dziecka?

  Ubezpieczenie posagowe jest niezwykle dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oszczędzanie na przyszłość. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na rynku ubezpieczeniowym ofert polis posagowych jest naprawdę wiele. Warto zatem przed ostatecznym zakupem sprawdzić, co oferują nam inne ubezpieczenia – być może znajdziemy rozwiązanie tańsze lub z lepszym zakresem ochrony.
   
  Przed zakupem zwracajmy również uwagę na zapis o karencji oraz wyłączeniu odpowiedzialności, które posiadają wszystkie ubezpieczenia na życie.
   
  Karencja oznacza czas, po jakim rozpoczyna się pełna ochrona. Jeśli przykładowo karencja dotycząca ochrony na wypadek śmierci rodzina będzie ustalona na okres 6 miesięcy, a rodzic zginie w wypadku 3 miesiące po zakupie ubezpieczenia – dziecko może nie otrzymać należnej renty. Pamiętajmy jednak, że karencja dotyczy każdej polisy, możemy jednak zdecydować się na takie rozwiązanie, które uznamy za najbardziej rozsądne.
   
  Wyłączenie odpowiedzialności z kolei to określenie okoliczności zdarzenia objętego ochroną, które mogą wpłynąć na nie wypłacenie należnego odszkodowania. Będą to najczęściej sytuacje, w których ubezpieczony działał świadomie na własną niekorzyść, jak np. spowodowanie wypadku samochodowego podczas prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień. Jest to zapis, który warto sprawdzić przed podpisaniem umowy.
     
  Ubezpieczenie na życie ma za zadanie zapewnić pomoc finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie oraz Twoich bliskich. Powinniśmy również pamiętać o tym, że ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby nie przepłacić za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. W oszczędzaniu na przyszłość naszego dziecka pomocnym rozwiązaniem będzie zakup polisy posagowej

  2. Ubezpieczenie posagowe gromadzi środki do momentu ukończenia określonego wieku

  3. Polisa posagowa może zapewniać ochronę na wypadek śmierci rodzica oraz w dowolnym, innym, wybranym przez rodziców zakresie

  4. Brak porównania ofert może prowadzić do przepłacenia za ubezpieczenie
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu