Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 5 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Polisa na życie dla emeryta - którą ofertę wybrać?

23 KWI 2018
Data aktualizacji: 22 PAŹ 2019

Średnia ocena: 4.20

Dziękujemy za oddanie głosu.


Podeszły wiek niesie ze sobą znacznie większe ryzyko poważnego zachorowania, które może zakończyć się nawet tragicznie. W takiej chwili warto zabezpieczyć rodzinę na okoliczność, chociażby, pogrzebu. Seniorzy chcą też czasem zabezpieczyć finansowo swoje dzieci, a nawet wnuki.

Zabezpieczenie przyszłości polisą to gwarancja poczucia bezpieczeństwa i sposób na zyskanie stabilizacji finansowej. Dzięki odpowiednio dopasowanemu produktowi senior może otrzymać wsparcie w razie nieszczęśliwego zdarzenia. W razie śmierci, wsparcie finansowe zostanie przekazane dla wybranej przez niego osoby, którą wskaże jako uposażonego w umowie polisowej.

Porównaj oferty

Ubezpieczenie dla seniora – na co zwracać uwagę?

Kupienie polisy dla seniora jest równie łatwe, jak zakup ubezpieczenia dla osoby młodej, ale dostępne są nieco inne oferty. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, wśród których najważniejszym jest wiek ubezpieczonego, a co się z nim wiąże, zwiększone ryzyko różnorodnych chorób, które mogą mieć bardzo poważne skutki.

Z polisy dla seniora że wykluczone zostaną te choroby, na które ubezpieczony już choruje. Żadna firma nie zdecyduje się, by wziąć odpowiedzialność za istniejące schorzenia i to akurat dotyczy wszystkich zainteresowanych polisami, nie tylko seniorów. W przypadku seniorów tych wyłączeń może być znacznie więcej.

Bardzo istotną kwestią jest również czas trwania ochrony ubezpieczeniowej. Niektóre towarzystwa oferują polisy bezterminowe. Umowy bezterminowe wygasają dopiero po śmierci ubezpieczonego. I chociaż pieniądze z pewnością nie ukoją smutku po stracie członka rodziny, ale pomogą w sprawach czysto przyziemnych. Wybierając więc odpowiednie ubezpieczenie na życie po 70 roku życia trzeba bardzo starannie się do tego przyłożyć.

Ograniczenia ubezpieczenia dotyczą poszczególnych zdarzeń, np.:
  • pobyt w szpitalu - osoby starsze są bardziej narażone na pobyt w szpitalu i towarzystwa stosują limit czasowy od 3 do 60 dni. Jeżeli pobyt w szpitalu spowodowany będzie nieszczęśliwym wypadkiem, to firma wypłaci odpowiednie świadczenie.
  • operacja – jeżeli przyczyną będzie choroba lub konieczność poddania się operacji, to wówczas ubezpieczenie zawęża przypadki zabiegów chirurgicznych i operacji, które będą pozbawione wypłaty odszkodowania.

Polisa na życie i dożycie - alternatywa dla ubezpieczeń bezterminowych

Bardzo ciekawą grupę polis ubezpieczeniowych, które swoją ochroną obejmują również starszych, stanowią polisy na życie i dożycie. Ich konstrukcja jest bardzo podobna do polis zawieranych bezterminowo lub terminowo, z tym że różnią się one jednym elementem. Tę różnicę stanowi ubezpieczenie na dożycie. Jeżeli ubezpieczony dożyje do końca trwania umowy, to otrzyma świadczenie określone w umowie.

Polisa ubezpieczeniowa na życie i dożycie również może być wyposażona w umowy dodatkowe, z tym, że one z biegiem czasu wygasają, w miarę jak ubezpieczony osiąga wiek graniczny dla każdej z tych umów. Część, którą można nazwać ubezpieczeniem na życie wygasa w momencie śmierci ubezpieczonego. Wówczas cały produkt zostaje rozwiązany, pieniądze z ubezpieczenia zostają wypłacone uposażonym i współpraca z towarzystwem ubezpieczeniowym dobiega końca.

Gdy ubezpieczony dożyje do końca jego trwania, również otrzyma pieniądze i to jest właśnie ten element dożycia. Zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia ubezpieczonemu przysługuje wówczas ustalona w umowie wypłata świadczenia w określonej wysokości.


Ubezpieczenie na życie dla seniora – o tym pamiętaj

Aby wybrać dobre ubezpieczenie dla emeryta trzeba wziąć pod uwagę kilka wytycznych, które będą kluczowe dla składki ubezpieczenia czy zakresu ochrony:
  • sprawdź, która z polis gwarantuje zabezpieczenie dożywotnie,
  • zapytaj o wiek przystąpienia do umowy – ubezpieczenie na życie dla seniorów powinno zakładać możliwość przystąpienia do niego w starszym wieku. Niektóre firmy stawiają granicę w wieku 60 lat, inne w wieku 65. Trzeba sprawdzić te informacje. Najczęściej wiek końcowy liczy się przy umowie podstawowej (śmierć ubezpieczonego), wcześniej natomiast wygasają umowy dodatkowe,
  • porównaj umowy dodatkowe. Dostępne są w OWU, a kluczową informacją jest nie tylko ich liczba, ale przede wszystkim czas trwania i wyłączenia odpowiedzialności. Standardem powinny być m.in. nieszczęśliwe wypadki, pobyt w szpitalu czy poważna operacja.
  • ustal składkę. Jeżeli wszystkie powyższe elementy są dopasowane zgodnie z życzeniem, potrzebami i oczekiwaniami przyszłego ubezpieczonego, to można zastanowić się nad ceną. W sytuacji, gdy tylko jedna oferta spełnia wymagania, nie ma za bardzo nad czym się zastanawiać. Jeżeli jednak podobnych polis jest więcej, to wybór tej najtańszej, jest jak najbardziej zrozumiały.
Takie ubezpieczenie na życie po 60 roku życia można zawrzeć już w wielu firmach. Nie powinno więc być problemu ze znalezieniem dobrej oferty, a co za tym idzie, nie powinno też być problemu z możliwością porównania składki.

Ubezpieczenia dla seniorów – co oferuje rynek?

Wybierając dobre ubezpieczenie dla emeryta warto rozważyć również dodatkowe atuty czy cechy polisy. Zaglądając na stronę rankingubezpieczennazycie.pl każdy znajdzie zestawienie najlepszych polis. Oto, co nam udało się znaleźć.


„Polisa na zawsze” w PZU

Jest to bardzo ciekawe ubezpieczenie, które może posłużyć praktycznie dla całej rodziny. Przy czym, ubezpieczenie osób starszych jest tu niejako wpisane w cały cykl polisy. Ochrona działa od momentu jej zawarcia aż do chwili śmierci ubezpieczonego. Ubezpieczenie jest ważne na całym świecie i przez cały czas. Kto może przystąpić do tego ubezpieczenia? Każdy, kto ma ukończone 13 lat i nieukończone 80. Co więcej, w ramach tego rozwiązania można również dołączyć sobie umowy dodatkowe, które precyzyjnie chronią poszczególne aspekty zdrowia ubezpieczonego. Dużym atutem jest to, że polisa opłacana jest przez ubezpieczonego wyłącznie do pewnego momentu. Potem, obowiązek opłacania składek przechodzi na PZU.


Polisa życie w Vienna Insurance

Ubezpieczenie na życie „Senior” to polisa przygotowania celowo z myślą o osobach starszych, a ochrona na wypadek pobytu w szpitalu czy doznania uszczerbku na zdrowiu działa nawet do 75. roku życia. Osoby, które chcą przystąpić do polisy muszą mieć ukończone 18 lat, a jeszcze nie ukończone 72 lata. To również daje szanse na zyskanie ubezpieczenia osobom w starszym wieku. Polisa jest dostępna w trzech wariantach cenowych.


Bezterminowe ubezpieczenie na życie 4lifedirect

Bezterminowe Ubezpieczenie na życie w 4LifeDirect to polisa, która zapewni wsparcie przede wszystkim osobom bliskim ubezpieczonego, w sytuacji gdy jego nieszczęśliwie zabraknie. Wiek przystąpienia to 40-85 lat. Oznacza to, że również osoby starsze mogą zostać włączone do ubezpieczenia. Firma przyjmuje do ubezpieczenia wszystkich zainteresowanych bez względu na stan zdrowia. Przy terminowym opłacaniu składek, których wysokość nie zmienia się w trakcie trwania ochrony, polisa trwa aż do śmierci ubezpieczonego, co jest w zasadzie gwarancją skorzystania z ochrony. Pieniądze z ubezpieczenia wypłacane są w ciągu 24 godzin od momentu złożenia zlecenia.


Ubezpieczenie na życie Życie Direct

Ubezpieczenie na życie i zdrowie Życie Direct to polisa ubezpieczeniowa przeznaczona dla osób między osiemnastym a osiemdziesiątym piątym rokiem życia. Do ubezpieczenia przyjmowani są praktycznie wszyscy chętni. Pytania o stan zdrowia zadawane są bardzo rzadko, w wyjątkowych sytuacjach. Suma ubezpieczenia może wynieść od 4 tys. aż do 300 tys. zł. Składka nie ulega zmianie przez cały czas trwania ubezpieczenia, co daje duże poczucie bezpieczeństwa i pozwala na zaplanowanie swojego budżetu długofalowo. W pierwszym okresie opłacania ubezpieczenia, wypłata z tytułu śmierci w ustalonej kwocie możliwa jest wyłącznie wówczas, gdy śmierć spowodował nieszczęśliwy wypadek. Jeżeli do zgonu doszło z przyczyn naturalnych, wypłata będzie równa kwocie wpłaconych składek. Już od drugiego roku opłacania ubezpieczenia, wypłata w ustalonej kwocie będzie obowiązywała niezależnie od przyczyny zgonu.

Na rynku znaleźć można oczywiście więcej opcji. Warto właśnie w tym celu skorzystać ze strony z rankingiem, jak rankingubezpieczennazycie.pl. Takie zestawienie ułatwia porównanie produktów spełniających określone oczekiwania, ale również skraca czas poszukiwania – większość wartościowych produktów zgromadzona jest w jednym miejscu – oraz ułatwia porównanie kosztów, które trzeba ewentualnie ponieść. Można również przejrzeć oferty według towarzystw ubezpieczeniowych - przykładem będą tutaj takie firmy, jak AXA z polisą o nazwie Plan Ochronny AXA, Allianz (ubezpieczenie Opiekun), Metlife (polisa Gwarantowana Ochrona lub Metlife na Życie), Generali (Profamilia lub Z Myślą O Życiu) czy Aviva z ubezpieczeniem o nazwie Nowa Perspektywa. Szczegóły tych produktów, warunki ich zawarcia, zakres ochrony i szacunkową składkę można sprawdzić porównując oferty w kilku prostych krokach.

Porównaj oferty

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
Redakcja

Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Krystyna

2019-03-18 11:09:33

Proszę nie kontaktować się ze mną ,chciałam zobaczyć ofert online. Ewentualne oferty proszę na emeila. Krystyna Zaborowska

« Powrót do listy postów

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Porada img

Ubezpieczenie na życie a zajęcie komornicze

22 LIS 2019
Niespłacane zadłużenie skutkuje zajęciem komorniczym. Wyjaśniamy, czy...
Porada img

Ubezpieczenie żony - wypłata świadczenia i zakres polisy

12 LIS 2019
Polisa na życie może chronić nie tylko nas samych, ale również najbliższe...
Porada img

Onkopolisa w Santander - co gwarantuje ubezpieczenie?

24 PAŹ 2019
Oferty, jakie składają nam banki, nie dotyczą już wyłącznie produktów...
Porada img

Kiedy przydaje się ubezpieczenie na życie?

16 PAŹ 2019
Ubezpieczenie na życie może przybierać różne formy i dotyczyć finansowego...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe na życie - jak to działa?

30 WRZ 2019
Ubezpieczenie grupowe kojarzy się nie bez powodu z miejscem pracy. To...
Porada img

Czym jest ubezpieczenie Wiktoria w banku BGŻ BNP Paribas?

19 WRZ 2019
Polisa Wiktoria w BGŻ BNP Paribas to w rzeczywistości jedno z kilku...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2019