Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 4 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Porównywarka znajdzie najtańsze ubezpieczenia w kilka sekund

Data aktualizacji: 03 WRZ 2020

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Porównywarka znajdzie najtańsze ubezpieczenia w kilka sekund
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

29 LIS 2022
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka - co warto wiedzieć?

21 WRZ 2022
Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

31 SIE 2022
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

31 SIE 2022
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Uraz kręgosłupa - na jaką kwotę odszkodowania możesz liczyć?

29 SIE 2022
Uraz kręgosłupa miewa bardzo poważne skutki. Jeśli doszło do poważnego...
Porada img

Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka - ile wynosi?

26 SIE 2022
Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka przydaje się w sytuacji, gdy...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Zakup dobrego ubezpieczenia na życie nie musi być wcale czasochłonny i skomplikowany, a my nie musimy mieć szczegółowej wiedzy w tej dziedzinie. Wystarczy wiedzieć na co zwracać uwagę, gdzie szukać i jak porównać oferty, by znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Wybór polisy na życie opiera się przede wszystkim na naszych indywidualnych potrzebach, zatem należy zwracać uwagę na detale i szukać w odpowiednim miejscu. Sprawdźmy zatem, gdzie znajdziemy dobre ubezpieczenie i czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego produktu.

  Jak kupić polisę na życie bez wychodzenia z domu?

  W czasach pandemii najlepszym rozwiązaniem na zrobienie zakupów jest możliwość zakupu online. Dotychczas zakup ubezpieczenia wiązał się z koniecznością spotkania z agentem lub obecnością w biurze towarzystwa ubezpieczeniowego w celu podpisania umowy. Sytuacja zaczyna ulegać zmianie, ponieważ pojawiają się produkty, które możemy nabyć za pośrednictwem internetu.

  Polisa na życie online jest dostępna w towarzystwie ubezpieczeniowym Aviva, w produkcie Smart Life. Jest to rozwiązanie, które oferuje nam się możliwością zakupu online z kuszącą składką już od 21 zł miesięcznie.

  Należy podkreślić, że ubezpieczenie dostępne online charakteryzuje się kilkoma ważnymi cechami. Są to przede wszystkim:

  • niewysoka suma ubezpieczenia,
  • niska granica wiekowa,
  • krótki czas trwania umowy,
  • wąski zakres ochrony,
  • brak możliwości modyfikowania umowy.

  To, czym charakteryzuje się polisa na życie online to brak kontaktu z agentem lub biurem towarzystwa ubezpieczeniowego. Oznacza to, że ubezpieczyciel ma z nami ograniczony do minimum kontakt, z co za tym idzie – nie ma pełnej możliwości ustalenia ryzyka ubezpieczeniowego. Jest to powód, dla którego oferta będzie dotyczyła niskiej sumy ubezpieczenia oraz niskiej granicy wiekowej ubezpieczonych.

  W przypadku wspomnianej już oferty Smart Life ubezpieczyciel maksymalną sumę ubezpieczenia wylicza na 100 000 zł, przy górnej granicy wieku, w jakim możemy przystąpić – 50 lat.  To oznacza, że takie rozwiązanie nie jest dla wszystkich klientów. W tym miejscu warto nadmienić, że osoby starsze wśród pozostałych ofert ubezpieczeniowych mają większe możliwości wyboru – polisy na życie mogą zakupić do 60, 65, a także 70 roku życia.

  Nie dla każdego korzystnym rozwiązaniem jest również wąski zakres ochrony. Polisa zakupiona przez internet najczęściej oferuje nam ochronę na wypadek zgonu, co oznacza, że jedyne świadczenie, jakie będzie wypłacone z polisy, będzie świadczeniem po naszej śmierci. Ubezpieczenia online zazwyczaj nie umożliwiają rozszerzenia zakresu ochrony poprzez zakup umów dodatkowych.

  Oczywiście, jeśli nie posiadamy żadnej innej ochrony ubezpieczeniowej, wówczas takie rozwiązanie z pewnością będzie korzystne. Jednak w sytuacji, gdy zależy nam na ochronie np. na wypadek pobytu w szpitalu lub zdiagnozowania choroby nowotworowej, powinniśmy pomyśleć o poszukaniu innej oferty.
  Umowa zawierana na 5 lat, jak to jest w przypadku oferty Aviva Smart Life dla części osób może być w pełni wystarczająca, z kolei dla innych będzie to zdecydowanie za krótki rodzaj ochrony. Pamiętajmy, że inne ubezpieczenia na życie mogą oferować nam ochronę zarówno na 10, 20, jak i 30 lat oraz ochronę dożywotnią. Wybór zatem mamy naprawdę spory.

  To, co w ubezpieczeniu online jest również istotne to fakt, że na ostateczny kształt polisy nie mamy żadnego wpływu. Decydujemy się na gotowy produkt i zawieramy umowę.

  Z całą pewnością zakup online ubezpieczenia na życie jest dużym uproszczeniem, szczególnie w czasach pandemii. Warto jednak zastanowić się dobrze nad tym, czego oczekujemy względem polisy, jakie formy pomocy na przyszłość mogą być nam potrzebne i jaka kwota sumy ubezpieczenia będzie dla nas satysfakcjonująca.

  W sytuacji, gdy zależy nam na znalezieniu dobrej oferty ubezpieczeniowej, skorzystajmy z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej, która ułatwi nam poszukiwanie i pomoże dotrzeć do ofert, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę.
   

  Co jest potrzebne przy zakupie ubezpieczenia online?

  Procedura zakupu ubezpieczenia online jest bardzo prosta. Wybieramy odpowiednią ofertę z uwzględnieniem odpowiadającego nam wariantu cenowego, po czym uzupełniamy gotowy formularz. Najczęściej musimy podać niezbędne dane osobowe oraz adresowe, a także uzupełnić ankietę medyczną.

  Polisa na życie online pozwala nam na uniknięcie badań lekarskich w celu ustalenia naszego stanu zdrowia, jednak w dalszym ciągu ubezpieczyciel musi posiadać minimum informacji o naszej ogólnej kondycji. Naszym obowiązkiem jest uczciwe wypełnienie ankiety medycznej, bez zatajania kluczowych informacji o naszym zdrowiu. W innym przypadku może to zadziałać na naszą niekorzyść. Zatajenie informacji może skutkować nawet brakiem wypłaty świadczenia, zatem nie warto podawać nieprawdziwych informacji.
   

  Co warto sprawdzić przez zakupem ubezpieczenia online?

  Zanim zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia przez internet, warto przemyśleć kilka ważnych kwestii oraz sprawdzić konkretne punkty w umowie z ubezpieczycielem.

  Na początek – zastanówmy się dokładnie, jakie korzyści płynące z posiadania ubezpieczenia są dla nas najważniejsze. Pamiętajmy o tym, że nasza ochrona może być zarówno podstawowa (świadczenie z tytułu zgonu ubezpieczonego), jak i rozszerzona (świadczenie z tytułu pobytu w szpitalu, złamania, wypadku, poważnego zachorowania, urodzenia dziecka itd.).

  Pomoc może być zarówno finansowa, jak i ubezpieczenie może oferować nam bogaty pakiet assistance, który w trudnych życiowych chwilach może okazać się bardzo pomocny. Assistance może oferować nam m.in.:

  • transport medyczny,
  • pomoc domową po hospitalizacji,
  • pomoc w opiece nad dziećmi,
  • dowóz leków,
  • dodatkową konsultację medyczną,
  • wsparcie psychologa itd.
    

  Bardzo ważna jest również suma ubezpieczenia, jakiej potrzebujemy. Przykładowo – wspomniana polisa grupy Aviva oferuje maksymalną sumę ubezpieczenia w wysokości 100 000 zł, co dla osób, które wychowują małe dzieci i spłacają kredyt w wysokości 350 000 zł, może być kwotą zdecydowanie za niską.

  Zastanowić powinniśmy się również nad długością naszej umowy. Dla wielu osób umowa zawarta np. na 20 lat będzie lepszym rozwiązaniem.

  Gdy przeanalizujemy już swoje potrzeby względem polisy na życie, pamiętajmy o tym, by bez względu na rodzaj wybranego ubezpieczenia dokładnie sprawdzić treść umowy. Będzie nam o wiele łatwiej, wiedząc, co dokładnie powinniśmy sprawdzić.

  Powinny nas zainteresować przede wszystkim wyłączenia odpowiedzialności. Jest to zapis w umowie z ubezpieczycielem, który jasno określa sytuacje, w których ubezpieczyciel ma prawo odstąpić od warunków umowy. Wyłączenia odpowiedzialności powodują brak wypłaty należnego świadczenia, jeśli zaistnieją określone okoliczności zdarzenia polisowego.

  Przykładowo – w sytuacji, gdy chcielibyśmy ubiegać się o roszczenie z tytułu wypadku samochodowego, w którym braliśmy udział pod wpływem alkoholu – ubezpieczyciel może odmówić wypłaty należnych nam pieniędzy.

  Powinniśmy zwrócić również uwagę na czas karencji, jaki oferuje nam ubezpieczyciel. Określone zdarzenia posiadają zazwyczaj konkretny czas karencji, np. ubezpieczyciel może wypłacić świadczenie z tytułu zgonu ubezpieczonego w wyniku samobójstwa pod warunkiem, że miało ono miejsce nie wcześniej niż po dwóch latach od zawarcia umowy. Czas karencji ma ograniczyć nieuczciwych klientów, którzy decydują się na polisy o wysokich sumach ubezpieczenia w celu wyłudzenia pieniędzy.
  Zawsze powinniśmy sprawdzić najważniejsze szczegóły umowy – wysokość SU, czas trwania umowy oraz zakres ochrony. Może bowiem okazać się, że zakupiony przez nas produkt może różnić się od tego, co wstępnie planowaliśmy kupić.

  Przed zakupem ubezpieczenia zawsze warto porównać znalezioną ofertę z innymi, by znaleźć rozwiązanie najbardziej dla nas korzystne. Pomocny może okazać się ranking ubezpieczeniowy, który ocenia wiele różnych produktów, różnych firm ubezpieczeniowych. Dzięki temu zarówno poznamy plusy i minusy poszczególnych ofert, jak również dowiemy się o produktach, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia.

  Równie pomocnym sposobem może okazać się porównywarka ubezpieczeniowa. Jej zadaniem jest znalezienie ofert dopasowanych do naszych potrzeb oraz oczekiwań. W tym celu wystarczy wypełnić krótki formularz, w którym odpowiadamy na kilka kluczowych pytań oraz zostawić dane kontaktowe.

  Porównanie ofert pozwala nam również na znalezienie najtańszej z najlepszych ofert, dzięki czemu nie przepłacimy. Dzięki znalezieniu innych ofert możemy również dowiedzieć się o bogatszych pakietach assistance, bardziej korzystnych umowach dodatkowych oraz lepszych warunkach umowy.

  Polisa na życie ma zapewnić nam ochronę finansową w różnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Jednak bardzo istotną rolę odgrywa cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
   
  To warto wiedzieć
  1. Zakup polisy na życie jest możliwy za pośrednictwem internetu

  2. Ubezpieczenie zakupione online różni się od pozostałych ofert pod względem SU, zakresu ochrony oraz granicy wiekowej

  3. Przy zakupie polisy online ubezpieczyciel będzie wymagał wypełnienia ankiety medycznej

  4. Przed zakupem ubezpieczenia zawsze warto porównać wybraną ofertę z innymi np. za pomocą rankingu ubezpieczeniowego
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu