Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 4 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie na życie bez limitu wieku

Data aktualizacji: 31 MAR 2022

Średnia ocena: 4.29

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie bez limitu wieku
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

29 LIS 2022
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka - co warto wiedzieć?

21 WRZ 2022
Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

31 SIE 2022
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

31 SIE 2022
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Uraz kręgosłupa - na jaką kwotę odszkodowania możesz liczyć?

29 SIE 2022
Uraz kręgosłupa miewa bardzo poważne skutki. Jeśli doszło do poważnego...
Porada img

Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka - ile wynosi?

26 SIE 2022
Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka przydaje się w sytuacji, gdy...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
O polisie na życie najczęściej myśli się w kontekście oszczędzania na czas emerytury. Ale co dalej? Czy później ochrona nie jest już potrzebna? Seniorzy również mogą potrzebować zabezpieczyć przyszłość swoją oraz swoich najbliższych.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie dla seniorów jest jednak nieco innym produktem ochronnym, zatem warto sprawdzić – na czym polega takie ubezpieczenie oraz jakie istnieją dostępne opcje.


  Co to jest polisa dla seniora?

  Najczęściej wybieranym ubezpieczeniem na życie jest ubezpieczenie terminowe. Oznacza to, że osoba, która kupuje taką polisę, jest zobowiązana do końca jej umowy opłacać ustalone składki. W czasie trwania umowy ma zapewnioną ochronę, a po zakończeniu umowy – ubezpieczyciel wypłaca zgromadzone przez lata środki. Są to często długofalowe zobowiązania – umowy mogą być zawierane na 5, 10, 20, a nawet 30 lat. Tak długi okres umowy pozwala na wypracowanie wysokiej sumy ubezpieczenia (np. 300 000 zł).

  Wiele osób tego rodzaju polisę traktuje jako zabezpieczenie dla bliskich na wypadek nagłej śmierci lub jako inwestycję na czas emerytury – jeżeli umowa kończy się, gdy osiąga się 60 rok życia – środki można przeznaczyć na poprawienie jakości swojego przejścia na emeryturę. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel.

  Ubezpieczenie terminowe jest dobrym pomysłem, jednak co później? Czy senior nie ma możliwości zabezpieczenia na przyszłość? Nic bardziej mylnego. Osoby na emeryturze również mogą nabyć dla siebie ochronę, jednak odbywa się ona na trochę innych warunkach.

  Towarzystwa ubezpieczeniowe dla osób starszych oferują polisy bezterminowe. Co to właściwie oznacza? Jest to polisa, która przewiduje pewien okres opłacania składek – np. 5 lat, po czym ochrona nad ubezpieczonym nie wygasa i trwa dożywotnio.

  Z racji późnego wieku przystąpienia do polisy wzrasta ryzyko śmierci czy poważnego zachorowania ubezpieczonego, zatem ochrona nie zapewnia zbyt wielu możliwości w tym zakresie. Jest to jednak dobre rozwiązanie dla tych osób, które chcą zabezpieczyć swoich bliskich na wypadek niespodziewanej śmierci. Świadczenie, które bliscy otrzymają, można przeznaczyć np. na pokrycie kosztów związanych z pochówkiem lub spłatę zadłużenia osoby ubezpieczonej.

  Jeszcze do niedawna seniorzy nie mieli zbyt dużego wyboru w zakresie polis bezterminowych, jednak dzisiaj sytuacja uległa znacznej poprawie i ten obszar ubezpieczeń ciągle się rozwija.


  Co obejmuje ubezpieczenie dla seniorów?

  Ubezpieczenie na życie dla osób starszych to specyficzny produkt, którego najważniejszym celem jest zabezpieczenie finansowe dla bliskich, na wypadek śmierci ubezpieczonego.

  Pieniądze z polisy mogą zapewnić środki na pokrycie kosztów związanych z pochówkiem, spłatę zadłużeń lub zobowiązań finansowych zmarłego lub na inny, dowolnie wybrany cel.

  Ochrona w polisie dla seniora skupia się zatem przede wszystkim na zabezpieczeniu śmierci osoby objętej ubezpieczeniem. Zakres ochrony można rozszerzyć, jednak raczej w niedużym stopniu. Takie rozwiązanie, ze względu na wiek ubezpieczonego, może kosztować więcej niż w przypadku osób młodszych. Dzieje się tak ze względu na to, że ryzyko poważnego zachorowania lub śmierci jest znacznie wyższe.


  Co wpływa na cenę ubezpieczenia na życie bez limitu wieku?

  Cena polisy na życie zależy od kilku czynników. Warto o nich pamiętać, gdy decydujemy się na zakup ubezpieczenia dla seniora. Są to:
  • wybrana suma ubezpieczenia – inną składkę zapłacimy, gdy wybierzemy SU w wysokości 5 000 zł, a jeszcze inną, gdy SU będzie wynosiła 50 000 zł,
  • wiek, w jakim przystępujemy do zakupu polisy – z każdym rokiem naszego życia wzrasta ryzyko chorób oraz śmierci, co ubezpieczyciel bierze pod uwagę przy zawieraniu z nami umowy,
  • zakres ochrony – zapłacimy mniej przy podstawowej umowie polisowej, a jeśli zależy nam na rozszerzeniu ochrony, musimy pamiętać, że składka będzie wyższa.
  Zastanówmy się dobrze – jaka kwota sumy ubezpieczenia jest dla nas satysfakcjonująca, na jakiej ochronie na pewno nam zależy i nie zwlekajmy z zakupem polisy.


  Czy konieczna jest ankieta medyczna w polisie na życie bez limitu wieku?

  Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często wymagają od klientów wypełnienia ankiety medycznej lub badań lekarskich. Dzięki temu są w stanie ustalić stan zdrowia w chwili zawarcia umowy i mogą wykluczyć chęć próby wyłudzenia odszkodowania. Ankieta medyczna działa zatem na naszą korzyść i warto wypełnić ją uczciwie, zgodnie z naszą faktyczną wiedzą o aktualnym stanie zdrowia.

  W przypadku osób starszych problemy zdrowotne często już istnieją lub w każdej chwili mogą wystąpić. Również wiek może być pewnego rodzaju utrudnieniem dla wykonywania badań lekarskich czy uzupełniania ankiety medycznej o dość szczegółowych pytaniach. Z tego właśnie powodu w polisie dla osób starszych może być zastosowana uproszczona procedura. Oznacza to, że ubezpieczenie nie będzie wymagało wypełniania ankiety lub zada klientowi wyłącznie kilka dość ogólnych pytań dotyczących jego zdrowia.


  Ile kosztuje ubezpieczenie bez limitu wieku?

  Koszt związany z zakupem polisy dla osoby starszej wiąże się również z dokonaniem analizy różnych ofert. Zanim zdecydujemy się na konkretne ubezpieczenie, zawsze warto sprawdzić jaką cenę oferuje konkurencyjna firma.
   

  Ubezpieczenie na życie dla seniora – porównanie ofert dostępnych na rynku

  Nazwa polisy TU Zakres ochrony Wiek osoby przystępującej do ubezpieczenia Czas trwania umowy
  START55 Metlife śmierć ubezpieczonego 55-76 lat dożywotni
  Plan na dziś i jutro Allianz śmierć ubezpieczonego
   
  18-71 lat 5 lat z automatycznym przedłużeniem
  Bezterminowe lub terminowe Ubezpieczenie na Życie 4Life Direct śmierć ubezpieczonego – gwarantowane odszkodowanie wynosi do 50 000 zł 40-85 lat 5 lat z automatycznym przedłużeniem
  Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych z dnia 28.03.2022 r.

  Składka z pewnością może być wyższa niż standardowa polisa na życie, ale dużo zależy od tego, jaką firmę ubezpieczeniową wybierzemy, w jakim wieku jesteśmy i na jakiej ochronie nam zależy.
  Cena polisy ustalana jest indywidualnie podczas rozmowy z agentem.

  Przykładowo – polisa 4life Direct w cenie 3 zł dziennie oferuje pakiet „Moi Bliscy” z SU w wysokości od 1 000 do 10 000 zł.


  Na co zwrócić uwagę w polisie dla osób starszych?

  Przed podpisaniem dokumentu umowy z ubezpieczycielem, warto sprawdzić dokładnie warunki tej umowy. Istotne powinny być dla nas:
  • wyłączenia odpowiedzialności – są to okoliczności zdarzenia polisowego, przez które ubezpieczyciel może odstąpić od wypłaty świadczenia,
  • karencja – ona określa czas pomiędzy podpisaniem umowy, a rozpoczęciem ochrony w wybranym zakresie,
  • sposób zgłoszenia roszczenia do ubezpieczyciela – warto sprawdzić, jak skontaktować się z ubezpieczycielem, gdy zajdzie podstawa do wypłaty świadczenia.


  Gdzie znaleźć ubezpieczenie na życie bez limitu wieku?

  Zakup ubezpieczenia na życie może wydawać się dość skomplikowany, szczególnie dla osób starszych. Produkty dla seniorów nie są oferowane przez wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe, zatem musimy poświęcić trochę czasu na znalezienie solidnej polisy.

  Pomóc może porównywarka ubezpieczeniowa. Polega ona na wypełnieniu krótkiego formularza, w którym zaznaczamy, jaka polisa nas interesuje. Na podstawie udzielonych informacji zostaje przygotowana dla nas oferta. Dzięki temu możemy dotrzeć do tańszej i lepszej polisy na życie.
   

  Ubezpieczenie życiowe ma na celu zagwarantować najwyższej jakości wsparcie w wielu trudnych, życiowych sytuacjach, w których dojść może również do zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie oraz Twoich bliskich. Pamiętajmy jednak, że ważna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby nie przepłacić za polisę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  To warto wiedzieć
  1. Osoby w wieku emerytalnym również mogą zainwestować w ubezpieczenie na życie

  2. Z myślą o seniorach firmy ubezpieczeniowe stworzyły polisy bezterminowe, które zapewniają dożywotnią ochronę

  3. Na rynku istnieje wiele ofert dla osób starszych, zatem należy porównywać oferty, by znaleźć odpowiednią

  4. Bez porównania ofert można podjąć zbyt pochopną decyzję, która doprowadzi do tego, że przepłaci się za zakupiony produkt

  Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia bez limitu wieku

  1. W jakim wieku można nabyć polisę na życie?

   Polisę na życie dla osób starszych można nabyć najczęściej między 18 a 85 rokiem życia. Istnieją jednak oferty, które uwzględniają również starszych ludzi, dlatego warto porównywać ze sobą oferty i wybrać najbardziej dopasowany model ochrony.

  2. Jak długo może trwać umowa w ubezpieczeniu na życie dla seniora?

   W ubezpieczeniu na życie dla seniora ochrona trwa dożywotnio. Oznacza to, że ochrona wygasa w chwili śmierci ubezpieczonego.

  3. Czy polisa na życie bez limitu wieku może wymagać badań lekarskich?

   To zależy od ubezpieczyciela, ale najczęściej stosowana jest ankieta medyczna lub zamiast niej – kilka pytań do klienta, które pozwolą określić jego stan zdrowia w chwili zawierania umowy.

  4. Kto otrzyma świadczenie, jeśli ubezpieczony sam nie wskazał konkretnej osoby?

   Brak osób wskazanych jako uposażonych w umowie oznacza, że pieniądze z polisy dla seniora trafią w ręce osób, które są uprawnione do dziedziczenia, z zachowaniem kolejności. Jeśli zależy nam, by odszkodowanie otrzymała konkretna osoba, nie zapominajmy wskazać jej w umowie.

  5. Co w sytuacji, gdy uposażony zmarł przed ubezpieczonym?

   W takiej sytuacji pieniądze mogą otrzymać pozostali uposażeni lub osoby, które mają prawo do dziedziczenia po zmarłym.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (7)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  Szewc

  2019-03-04 10:12:14

  Moja mama ma 91 lat i chciałabym ja ubezpieczyc

  Odpowiedź Redakcji

  2019-04-10 09:04:18

  Górną granicą przystępowania do polisy na życie (w tym przypadku bezterminowej) jest wiek 85 lat.

  Tamulski

  2019-03-12 23:45:03

  Mam 72 lata , jestem mężczyzną i chciałbym się ubezpieczyć.

  WEzyk

  2020-01-15 23:13:40

  Płace ubezpieczenie przez 61 lat w PZU i moje ubezpieczenie wynosi szok 2400 opłata roczna to 230 zł ,czy to nie ***e ,to banda, to gang

  Alan

  2020-03-08 02:32:00

  Składki są coraz wyższe, a wypłaty coraz niższe...

  Mariola tomtas

  2021-01-19 14:38:19

  Moja mama w lutym kończy 83 lata i chciałabym ją ubezpieczyc

  Odpowiedź Redakcji

  2021-01-20 11:56:00

  Polecamy skorzystać z naszej porównywarki. Polisy dla osób w podeszłym wieku oferuje m.in. TU Europa i 4 Life Direct.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu