Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Rankingubezpieczennazycie.pl
Infolinia 900 - 1700 71 736 75 55

Korzyści

 • Wszystkie ubezpieczenia na życie w jednym miejscu
 • Szybko i łatwo porównasz ubezpieczenia na życie dostępne na rynku

Wiarygodność

 • Pierwszy niezależny ranking ubezpieczeń na życie
 • Stworzony przez specjalistów ds. ubezpieczeń największego portalu Ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczeństwo

 • Zebrane dane będą wykorzystane przez specjalistę wpisanego do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego
 • Twoje dane trafiają do zbioru, który jest zarejestrowany przez GIODO

Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie

Prezentujemy Ranking ubezpieczeń na życie. Ubezpieczenia, które wzięliśmy pod lupę, spełniają rolę ochronną. Zestawienie zaś zbudowaliśmy na podstawie publicznie dostępnych informacji. Zadawaliśmy pytania, dzwoniliśmy na infolinie, przeglądaliśmy strony internetowe, wertowaliśmy Ogólne Warunki Ubezpieczenia i rozmawialiśmy z agentami. Mimo tych wysiłków, na niektóre pytania nie otrzymaliśmy odpowiedzi, lecz, na szczęście, są to nieliczne białe plamy na naszej ubezpieczeniowej mapie.

Punkty w naszym rankingu przyznawaliśmy w następujących kategoriach:

 1. W jakim wieku ubezpieczony może zawrzeć umowę
 2. Czy ubezpieczający może być ubezpieczonym
 3. Jaka jest częstotliwość opłacania składki
 4. Czy jest możliwość zmiany częstotliwości opłacania składki
 5. Czy jest możliwość zawieszenia składki
 6. Czy jest możliwość indeksacji składki
 7. Czy jest możliwość inwestowania w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe
 8. Jaki jest okres ubezpieczenia
 9. Jaka jest suma ubezpieczenia
 10. Jak możemy zarządzać swoją polisą – kanały dostępu
 11. O ile umów dodatkowych możemy poszerzyć umowę podstawową

Dla pierwszej kategorii obliczyliśmy sumę lat, kiedy osoba może się ubezpieczyć, albo może zostać ubezpieczona. Najwięcej punktów otrzymał ten produkt, gdzie suma była najwyższa. Takie produkty charakteryzowały się możliwością przystąpienia poniżej 18. roku życia, lub po 70. roku życia.

Sprawdziliśmy następnie czy ubezpieczający, może jednocześnie być ubezpieczonym. W tej kategorii wszystkie produkty zdobyły tyle samo punktów, gdyż odpowiedź zawsze była twierdząca.

W trzeciej kategorii różnica w punktacji jeszcze nie była znacząca, ponieważ prawie wszystkie TU dają możliwość opłacania składki miesięcznej, kwartalnej, półrocznej i rocznej. Wyjątkiem są inne od tych praktyki.

Kiedy przyglądamy się kolejnym kategoriom, wtedy oferty zaczynają coraz bardziej się różnić. Okazuje się bowiem, że mniejszość, ale znacząca, nie pozwala na zmianę częstotliwości opłacania składki. Możemy przerwać jej opłacanie, ale wtedy musimy liczyć się z zamianą ubezpieczenia w bezskładkowe.

Taka sama sytuacja ma miejsce przy okresie zawieszenie składki (karencji) i możliwości indeksowania składki. Pełną elastyczność, a więc odpowiedź "tak" na ostatnie trzy pytania "udzieliła" polisa jednego tylko ubezpieczyciela.

Także tylko jedno Towarzystwo ma w swojej ofercie inwestycje w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe (UFK), choć po prawdzie nie stanowią one raison d'être ochronnych ubezpieczeń na życie, to punkt został uczciwie zarobiony.

Okres ubezpieczenia na życie różnił się już niemal dla każdego towarzystwa, dlatego ocena sprawiała trudności. Niemniej najwyżej oceniliśmy ubezpieczenie, które nie ma terminu zakończenia i pozwala na dożywotnią ochronę, a dopiero w dalszej kolejności ocenialiśmy elastyczność produktu - na jaki okres może zostać zawarta umowa, a także, do którego roku życia chroni nas ubezpieczenie. Uznaliśmy, że w ubezpieczeniu ochronnym liczy się zabezpieczenie potrzeb rodziny, niezależnie od wieku, stąd taki mechanizm oceny.

Suma ubezpieczenia. W tej kategorii najwyżej ocenialiśmy produkt, który ma najmniej ograniczeń: niską sumę minimalną i brak maksymalnej. Zaś najmniej punktów przyznaliśmy tym produktom, które ustanawiały górną granicę ubezpieczenia i były najmniej elastyczne. Uważamy, że klient powinien mieć, jeśli nie praktyczną, to przynajmniej teoretyczną możliwość stworzenia swojego wymarzonego ubezpieczenia, z wysoką sumą ubezpieczenia.

Zarządzanie polisą potraktowaliśmy natomiast jako sprawdzian także dla Towarzystw i sprawdziliśmy czy oswoiły się one z Internetem i obsługą telefoniczną. Jak się okazuje nie wszystkim się to udało. Niektóre TU pozwalają klientom na obsługę polisy i zdobywanie informacji tylko przez agenta. Przyznawaliśmy punkty za dostęp do Infolinii, aplikacji internetowych i agenta, w równej ilości za każdą cechę.

Ostatnia z kategorii – rozszerzenie ubezpieczenia o umowy dodatkowe. Wiemy, że umowa dodatkowa, umowie dodatkowej nierówna, jednakże najwyżej oceniliśmy produkt z największą ilością tychże umów, gdyż daje możliwość dokładnego dopasowania podstawowego ubezpieczenia do potrzeb, a nie po prostu poszerzenia ubezpieczenia do maksimum za pomocą jednej zbiorczej umowy dodatkowej.

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2019