Notice: Undefined offset: 1 in /var/www/rankingubezpieczennazycie.pl/_klasy/_widok/_html/NaglowekHtml.class.php on line 326 Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Rankingubezpieczennazycie.pl
Infolinia 900 - 1700 71 736 75 55

Korzyści

 • Wszystkie ubezpieczenia na życie w jednym miejscu
 • Szybko i łatwo porównasz ubezpieczenia na życie dostępne na rynku

Wiarygodność

 • Pierwszy niezależny ranking ubezpieczeń na życie
 • Stworzony przez specjalistów ds. ubezpieczeń największego portalu Ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczeństwo

 • Zebrane dane będą wykorzystane przez specjalistę wpisanego do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego
 • Twoje dane trafiają do zbioru, który jest zarejestrowany przez GIODO

Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę

Ranking ubezpieczeń na życie, które spełniają rolę oszczędnościową, to drugi z Rankingów. Zbudowaliśmy go na podstawie publicznie dostępnych informacji. Zadawaliśmy pytania, dzwoniliśmy na infolinie, przeglądaliśmy strony internetowe, wertowaliśmy Ogólne Warunki Ubezpieczenia i rozmawialiśmy z agentami. Udało nam się w ten sposób zebrać niemal 100% informacji o produktach. Mimo tych wysiłków, na niektóre pytania nie otrzymaliśmy odpowiedzi, lecz, na szczęście, są to nieliczne białe plamy na mapie.

Punkty w naszym rankingu przyznawaliśmy w następujących kategoriach:

 1. W jakim wieku ubezpieczony może zawrzeć umowę
 2. Czy ubezpieczający może być ubezpieczonym
 3. Jaka jest częstotliwość opłacania składki
 4. Czy jest możliwość zmiany częstotliwości opłacania składki
 5. Czy jest możliwość zawieszenia składki
 6. Czy jest możliwość indeksacji składki
 7. W ile Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych możemy inwestować w ramach produktu (za każde 10 Funduszy dodatkowy punkt)
 8. Jaki jest okres ubezpieczenia
 9. Jaka jest suma ubezpieczenia
 10. Jak możemy zarządzać swoją polisą – kanały dostępu
 11. O ile umów dodatkowych możemy poszerzyć umowę podstawową

Nasz Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych jest podobny do poprzedniego Rankingu Ubezpieczeń Ochronnych, jednak kategorie mają inny priorytet. I tak, dla ubezpieczeń oszczędnościowych o wiele ważniejsza jest inwestycja w Fundusze Inwestycyjne, a mniej ważna jest suma ubezpieczenia, która de facto staje się kwotą przez nas oszczędzoną.

Dla pierwszej kategorii obliczyliśmy sumę lat, kiedy osoba może się ubezpieczyć, albo może zostać ubezpieczona. Najwięcej punktów otrzymał ten produkt, gdzie suma była najwyższa.

Sprawdziliśmy następnie czy ubezpieczający, może jednocześnie być ubezpieczonym. W tej kategorii wszystkie produkty zdobyły tyle samo punktów, gdyż odpowiedź była twierdząca.

W trzeciej kategorii sprawdziliśmy, które TU dają możliwość opłacania składki miesięcznej, kwartalnej, półrocznej i rocznej, a które opłacane są składką jednorazową. Z naszych obserwacji wynika, że najczęstsze formy oszczędzania opierają się na składce regularnej, a ubezpieczenie ze składką jednorazową jest nieco innym ubezpieczeniem, choć taka opcja również od czasu do czasu się pojawia.

Kiedy przyjrzeć się elastyczności ofert, okazuje się, że zdecydowana większość, pozwala na zmianę częstotliwości składki, a jedna z ofert nawet na dowolne kształtowanie terminów, bez regularnej powtarzalności.

Taka sama sytuacja ma miejsce przy okresie zawieszenie składki (karencji) i możliwości indeksowania składki. Pełną elastyczność, a więc odpowiedź „tak” na ostatnie trzy pytania "udzieliły" trzy na cztery polisy z naszego rankingu. Zdecydowana różnica, kiedy przyjrzeć się ubezpieczeniom ochronnym.

Inwestycje w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe (UFK) stanowiły ważny składnik oceny produktów. Produkt, który nie oferował inwestycji w żaden Fundusz, a jedynie bonus procentowy od uzbieranej kwoty, mógł liczyć na maksymalnie 3 punkty, natomiast oferowanie 10 funduszy w ramach produktu, gwarantowało, oprócz zwykłej puli punktów, także punkty dodatkowe. Najlepszy w tej kategorii produkt, zdobył aż 7 dodatkowych punktów, oferował 72 różne Fundusze Inwestycyjne.

Okres ubezpieczenia dla produktów oszczędnościowych nie jest najbardziej istotną kategorią, gdyż ochrona życia schodzi tu nieco na drugi plan. Stąd też nie było wielu emocji, oceniając produkty w tej kategorii. Większość produktów była podobna i oferowała ubezpieczenie bezterminowe. Najmniej punktów przydzieliliśmy tym produktom, które były mało elastyczne, ograniczały wiek zawarcia i przedłużenia.

Suma ubezpieczenia. W tej kategorii najwyżej ocenialiśmy produkt, który, tak jak w poprzednim Rankingu, ma najmniej ograniczeń: niską sumę minimalną wejścia, lub jej brak i brak maksymalnej sumy. Najmniej punktów przyznaliśmy tym produktom, które ustawiały górną granicę ubezpieczenia i były najmniej elastyczne.

Zarządzanie polisą oszczędnościową, inwestującą w fundusze jest bardzo istotne, dlatego też przyjrzeliśmy się tej kategorii z uwagą. Na szczęście sprawdzian ten większość Towarzystw Ubezpieczeniowych przeszło pomyślnie. Polisą ubezpieczenia na życie można zarządzać przez telefon, poprzez agenta i, bardzo często, także przez Internet. Duże brawa dla Towarzystw, które wykorzystują najnowsze kanały komunikacji do obsługi produktów.

Ostatnia z kategorii – rozszerzenie ubezpieczenia o umowy dodatkowe. W polisach oszczędnościowych nie są one tak istotne jak w ubezpieczeniu ochronnym, niemniej najwyżej oceniliśmy produkt z największą ilością umów dodatkowych, gdyż dają możliwość dokładnego dopasowania podstawowego ubezpieczenia do potrzeb klienta.

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2018