Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Allianz: ubezpieczenie grupowe - czy warto kupić polisę?

20 SIE 2018
Data aktualizacji: 14 STY 2020
Firmy zatrudniające dużą liczbę pracowników zawierają umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym w ramach polis grupowych. Dla wielu pracowników to bardzo dogodne rozwiązanie, dla pracodawcy również jest to dobry krok, bo pracownik, który może liczyć na takie możliwości w pracy – dłużej zostanie w firmie.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Ubezpieczeń grupowych jest jednak sporo i warto wiedzieć o nich coś więcej, zanim zdecyduje się o ich zakupie. Jest to rodzaj ubezpieczenia, który dla wielu osób będzie niezwykle korzystny, dla innych z kolei wcale taki być nie musi. Pod lupę warto wziąć polisę jednej z wiodących firm na rynku, np. ubezpieczenie Allianz na życie.

   

  Polisa indywidualna i grupowa - w czym różnica?

  Przed zakupem grupowego ubezpieczenia na życie Allianz warto wiedzieć, czym różnią się od siebie ubezpieczenie indywidualne i grupowe. Różnica jest spora, co może mieć wpływ na ostateczną decyzję.

  Polisa indywidualna jest produktem, który w swoim podstawowym zakresie chroni życie ubezpieczonego. Oznacza to, że po jego śmierci rodzina lub osoby wskazane w umowie jako uposażone, otrzymają odszkodowanie w wysokości ustalonej sumy ubezpieczenia.

  Jest to forma zabezpieczenia przyszłości najbliższych osób – niespodziewany wypadek, choroba oprócz utraty bliskiego członka rodziny bardzo często powoduje również znaczne pogorszenie dotychczasowego poziomu życia. Odszkodowanie pozwala spłacić kredyt mieszkaniowy, mieć środki na utrzymanie rodziny, szukanie lepszej pracy oraz wiele innych rzeczy, które mogą być potrzebne po śmierci ubezpieczonego.

  Indywidualne ubezpieczenie może gwarantować wysoką sumę ubezpieczenia – w zależności od tego, jaką kwotę się wybierze, może to być zarówno 100 000 zł, jak i 500 000 zł. Decyzja zależy od klienta, jego potrzeb oraz możliwości finansowych. Wysokość sumy ubezpieczenia wpływa bezpośrednio na wysokość składki miesięcznej, o czym należy pamiętać.

  Polisa indywidualna przewiduje dodatkową ochronę np. odszkodowanie za zdiagnozowanie raka lub złamanie nogi. Jednak jest to ochrona dodatkowa i należy ją wykupić. Ubezpieczyciel powinien przedstawić ofertę umów dodatkowych, z których klient może wybrać te, które najbardziej go interesują.
  Grupowe ubezpieczenie na życie to produkt zupełnie inny – firma ubezpieczeniowa kierując ofertę do szerszego grona klientów, może obniżyć ceny, zaoferować brak karencji, czyli okresowego braku odpowiedzialności za zdarzenie.

  Przede wszystkim różni się kwota sumy ubezpieczenia – najczęściej jest sporo niższa – np. 50 000 czy 100 000 zł. Na jej podstawie ustalany jest procent przyznawany za zdarzenia objęte ochroną, jak np. uraz ciała, poważna choroba, urodzenie dziecka. Zakres ochrony jest bardzo szeroki, dzięki czemu szansa na otrzymanie odszkodowania wzrasta.

  Ubezpieczenie grupowe ma również – w przeciwieństwie do indywidualnej oferty – ograniczony czas trwania umowy. Najczęściej jest to rok czasu, ale umowa polisowa wygasa z chwilą zmiany miejsca pracy.

  Porównaj oferty


  Grupowe ubezpieczenie na życie - co oferuje Allianz?

  Ubezpieczenie grupowe towarzystwa Allianz to produkt o szerokich możliwościach i z pewnością wielu klientów znajdzie w nim coś dla siebie.

  Przede wszystkim polisa grupowa Allianz to produkt, który gwarantuje ochronę przez 24 godziny na dobę, pozwala w ochronę włączyć swoją rodzinę oraz umożliwia dopasowanie ochrony do indywidualnych potrzeb pracownika, a także jego możliwości finansowych.

  Pracownik ma również możliwość kontynuowania indywidualnego wybranej polisy po zakończeniu pracy w firmie, w której ubezpieczenie zakupił.

  To, co ważne dla pracodawców, ale i pracowników – ubezpieczenie grupowe może być skierowane już do minimum 3-osobowej grupy pracowników. Zatem jeśli nieduża firma jeszcze nie zdecydowała się na umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, warto porozmawiać z pracownikami i przemyśleć ten temat.
  Towarzystwo ubezpieczeń Allianz przewiduje szeroki zakres ochrony dla swoich klientów grupowych. Wśród zdarzeń objętych ochroną można znaleźć:

  • leczenie w szpitalu;
  • operacja chirurgiczna;
  • leczenie powikłań po operacji;
  • niezdolność do pracy w wyniku choroby zawodowej;
  • inwalidztwo;
  • poważne zachorowanie, np. zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek, choroba nowotworowa;
  • uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku;
  • niezdolność do samodzielnej egzystencji spowodowana wypadkiem lub chorobą;
  • zgon.

  Dodatkowo pracownik może liczyć również na odszkodowanie z tytułu urodzenia dziecka, śmierci bliskiej osoby – współmałżonka, dziecka, rodzica czy teścia, uszczerbku współmałżonka w wyniku wypadku, poważnego zachorowania współmałżonka, a w przypadku osierocenia dziecka – wypłacenie renty miesięcznej.

  Składka uzależniona jest od wybranej sumy ubezpieczenia, na którą wpływ ma zainteresowany ubezpieczeniem pracownik. Składka może być opłacana miesięcznie, kwartalnie, półrocznie oraz rocznie, a dokonywać jej opłacenia może zarówno pracodawca, jak i pracownik.

   

  Indywidualna ochrona po zakończeniu pracy

  Pracownik, który chce rozstać się z pracodawcą, ma możliwość kontynuacji ubezpieczenia grupowego. Warunki nie ulegają dużym zmianom, jednak w tym celu potrzebny jest kontakt z agentem, który doradzi w sprawie wyboru sumy ubezpieczenia, czasu trwania umowy czy zakresu ochrony.

   

  Polisa na życie w Allianz - jaka alternatywa dla klienta?

  Ważne, by wiedzieć, że jeśli firma zatrudniająca oferuje ubezpieczenie grupy Allianz, nie musi to oznaczać, że trzeba je wykupić. Osoba, która uzna, że suma ubezpieczenia czy inny aspekt polisy nie jest dla niej satysfakcjonująca, może zdecydować się na ofertę indywidualną.

  Przed zakupem ubezpieczenia ważne jest porównanie – dzięki temu dowiedzieć się można, co klienta może ominąć przy zakupie wybranej polisy. Porównanie ofert pozwala dowiedzieć się, że np. konkurencyjna firma oprócz odszkodowania pieniężnego oferuje również pomoc w zorganizowaniu sprzętu rehabilitacyjnego, gwarantuje wsparcie psychologa lub konsultacje u specjalisty bez kolejek.

  Aby znaleźć taką polisę, należy skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej. Wymaga ona od klienta wypełnienia krótkiego formularza, na podstawie którego specjaliści opracowują listę najbardziej dopasowanych produktów. Następnie kontaktuje się konsultant w celu przybliżenia oferty, może on również umówić spotkanie celem podpisania umowy.

  Dzięki takiej metodzie można zaoszczędzić wiele cennego czasu, ponieważ czytanie poszczególnych ofert na wielu różnych witrynach może spowodować poczucie zagubienia – na rynku jest wiele atrakcyjnych ofert, trudno zdecydować się na jedną.

   

  Posiadanie polisy indywidualnej nie wyklucza zakupu grupowej

  Te osoby, które posiadają ubezpieczenie indywidualna, mogą początkowo nie chcieć zakupu grupowej polisy w miejscu pracy.

  Jest to jednak kwestia, którą warto przemyśleć – dwa ubezpieczenia to dwa odszkodowania. Zysk może być podwójny, a poniesione koszty nieduże – polisy grupowe cieszą się raczej niską ceną składki.

  Posiadanie dwóch polis na życie zwiększa często również zakres ochrony, co dodatkowo zwiększa szansę na odszkodowanie. Nic zatem dziwnego, że wielu klientów indywidualnych, decyduje się na ubezpieczenie grupowe, gdy tylko takie pojawia się w miejscu zatrudnienia.
   

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Choroby przewlekłe w polisie na życie

  17 WRZ 2020
  Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
  Porada img

  Renta dla dziecka po twojej śmierci - PZU i inne polisy na życie

  11 WRZ 2020
  Ubezpieczenie na życie może zapewnić ochronę nie tylko nam, ale również...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie na milion złotych - to możliwe?

  03 WRZ 2020
  Tak wysokie odszkodowanie będzie możliwe tylko w niektórych towarzystwach...
  Porada img

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

  24 SIE 2020
  Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
  Porada img

  Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania

  19 SIE 2020
  Wśród najczęściej występujących poważnych zachorowań możemy wymienić...
  Porada img

  Koronawirus a ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

  11 SIE 2020
  Wprowadzenie skutecznego leczenia i ochrony przed koronawirusem jest już coraz...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020