Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 26 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Allianz: ubezpieczenie grupowe - czy warto kupić polisę?

Data aktualizacji: 07 PAŹ 2020

Średnia ocena: 4.67

Dziękujemy za oddanie głosu.

Allianz: ubezpieczenie grupowe - czy warto kupić polisę?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie na wypadek śmierci – jakie wybrać?

28 LIP 2022
Głównym zadaniem ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie finansowe na...
Porada img

Ubezpieczenie na życie w Gdańsku - gdzie szukać tanich ofert?

23 WRZ 2021
Polisy na życie w Gdańsku można wykupić m.in. w towarzystwach...
Porada img

Ubezpieczenie na życie w Zielonej Górze - gdzie szukać tanich ofert?

16 WRZ 2021
Ubezpieczenia na życie w Zielonej Górze nie stanowi dużego wydatku, a może...
Porada img

Ubezpieczenie na życie w Rzeszowie - gdzie szukać tanich ofert?

07 WRZ 2021
Mieszkańcy Rzeszowa mogą kupić tanią polisę na życie za pomocą...
Porada img

Ubezpieczenie na życie w Lublinie - gdzie szukać tanich ofert?

03 WRZ 2021
Ubezpieczenie na życie w Lublinie można wykupić m.in. w Ergo Hestia,...
Porada img

Ubezpieczenie na życie w Opolu – gdzie szukać tanich ofert?

22 LIP 2021
Ubezpieczenie na życie to produkt chroniący nie tylko życie, ale i zdrowie....

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Pracodawcy mają możliwość zawarcia umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym Allianz, dzięki czemu pracownicy mogą liczyć na zakup ubezpieczenia grupowego. Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla pracownika, jak i samego pracodawcy. Pracownik w ten sposób zdobywa zabezpieczenie przyszłości, a pracodawca zyskuje pracownika, który dłużej zostanie w jego firmie.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Jednak wybór ubezpieczenia grupowego nie należy do prostych. Na rynku ubezpieczeniowym jest tyle ofert, że pracodawca, który jest zainteresowany współpracą z towarzystwem ubezpieczeniowym, nie ma łatwego wyboru. Przyjrzyjmy się zatem jednej z wielu ofert ochrony grupowej czyli polisie grupy Allianz. 


  Polisa grupowa w pracy a indywidualna - czy to się różni?

  Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, warto zwrócić uwagę na dostępne rodzaje ubezpieczenia. Do wyboru mamy oferty indywidualne oraz grupowe. Znajomość różnic pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami pozwoli nam wybrać odpowiedni rodzaj ochrony na przyszłość, ponieważ obie różnicy dotyczące polis są znaczące.

  Indywidualne ubezpieczenie na życie jest produktem, którego podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie życia ubezpieczonego. To oznacza, że po jego śmierci bliscy lub osoby wskazane w umowie jako uposażeni, otrzymają pieniądze z ubezpieczenia w wysokości ustalonej sumy ubezpieczenia. Nagła śmierć może mieć znaczący wpływ na poziom życia naszych bliskich – partnera lub dzieci, szczególnie gdy utrzymanie bliskich spoczywa właśnie na nas. Takie odszkodowanie pozwoli rodzinie poradzić sobie z nową sytuacją. Dzięki świadczeniu mogą spłacić kredyt mieszkaniowy lub inne zadłużenia, mieć środki na utrzymanie się lub znalezienie lepiej płatnej pracy.

  Kwota, na jaką się ubezpieczymy w przypadku polisy indywidualnej, jest zależna od nas. Sami określamy, jak duża suma ubezpieczenia będzie dla nas wystarczająca. Możemy zatem ubezpieczyć się zarówno na 100 000 zł, jak i 1 000 000 zł. Pamiętajmy jednak, że im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższą składkę zapłacimy. Warto zatem dopasować ofertę do swoich możliwości finansowych.  

  Oprócz podstawowej ochrony na życie, możemy zainwestować również w rozszerzenie ochrony poprzez zakup umów dodatkowych. Ubezpieczyciel powinien przedstawić ofertę umów dodatkowych, z których klient może wybrać te, które najbardziej go interesują. Ochrona może dotyczyć:
  • wypadków komunikacyjnych,
  • poważnego zachorowania,
  • zdiagnozowania nowotworu złośliwego,
  • pobytu w szpitalu,
  • operacji chirurgicznej,
  • urodzenia dziecka.
  Każda z umów dodatkowych zwiększa szansę na otrzymanie świadczenia, które pomoże nam w trudnej sytuacji.

  Innym rozwiązaniem jest ubezpieczenie grupowe. To polisa, którą możemy nabyć wyłącznie za pośrednictwem innego podmiotu, m.in. pracodawcy. Ze względu na możliwość dotarcia do szerokiego grona klientów, ubezpieczyciel może zaoferować niższą cenę polisy, jak i szeroki zakres ochrony, który będzie dostosowany do potrzeb każdego pracownika bez względu na wiek i stan zdrowia.

  Sprawdźmy, czym ubezpieczenie grupowe różni się od polisy indywidualnej.

  Przede wszystkim warto podkreślić, że do zakupu ubezpieczenia potrzebujemy pośrednika. Tzw. grupówkę możemy nabyć wyłącznie w miejscu pracy, salonie operatora sieci komórkowej lub banku, w którym mamy konto. Nie możemy zakupić polisy grupowej w inny sposób. Jeśli zatem nasz pracodawca nie umożliwia nam zakupu ubezpieczenia, pozostaje nam zakup polisy indywidualnej.

  Znaczą różnicą jest wysokość sumy ubezpieczenia, ponieważ w przypadku grupówek jest ona sporo niższa i będzie wynosiła zazwyczaj około 50 000 – 100 000 zł. W sytuacji, gdy zależy nam na zabezpieczeniu się na wyższą kwotę, nie mamy takiej możliwości. Na podstawie wysokości sumy ubezpieczenia obliczany jest procent, który będzie nam przysługiwać za wystąpienie zdarzenia polisowego, czyli np. urazu ciała, urodzenia dziecka czy pobytu w szpitalu. Oznacza to, że niższa suma ubezpieczenia przekłada się na niższe świadczenie.

  Różnice między polisą indywidualną, a grupową dotyczą również zakresu ochrony. W polisie indywidualnej sami określamy, w jakim kierunku ma zmierzać nasza ochrona, z kolei w polisie grupowej otrzymujemy maksymalny zakres ochrony. To z pewnością korzystne rozwiązanie dla wielu osób. Część osób może jednak nie potrzebować tak szerokiego zakresu ochrony.

  W przypadku polisy grupowej nie mamy również wpływu na kształt naszego ubezpieczenia. Decydujemy się na gotowy produkt, a nasz wybór może ograniczyć się maksymalnie do wyboru wariantu cenowego. Nie możemy zatem modyfikować umowy wedle swoich potrzeb.

  Przede wszystkim różni się kwota sumy ubezpieczenia – najczęściej jest sporo niższa – np. 50 000 czy 100 000 zł. Na jej podstawie ustalany jest procent przyznawany za zdarzenia objęte ochroną, jak np. uraz ciała, poważna choroba, urodzenie dziecka. Zakres ochrony jest bardzo szeroki, dzięki czemu szansa na otrzymanie odszkodowania wzrasta.

  Ubezpieczenie grupowe ma również – w przeciwieństwie do indywidualnej oferty – ograniczony czas trwania umowy. Najczęściej jest to rok czasu, ale umowa polisowa wygasa z chwilą zmiany miejsca pracy. 

  Porównaj oferty

  Jakie ubezpieczenie grupowe proponuje Allianz?

  Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz w swojej ofercie posiada również polisę grupową. Jest to produkt o szerokich możliwościach i z pewnością wielu klientów znajdzie w nim coś dla siebie.

  Polisa grupowa Allianz to produkt, który gwarantuje ochronę przez 24 godziny na dobę, umożliwia również objęcie ochrony swoich najbliższych oraz umożliwia dopasowanie ochrony do indywidualnych potrzeb pracownika, a także jego możliwości finansowych.

  Pracownik, który zdecyduje się na zakup polisy grupowej w Allianz, ma również możliwość indywidualnej kontynuacji wybranej polisy po zakończeniu pracy w firmie, w której ubezpieczenie zakupił.

  Należy również podkreślić, że Allianz dedykuje swój produkt nie tylko dużym firmom, ale również tym mniejszym, które zatrudniają minimum 3 osoby. Dzięki temu nawet nieduża firma może zdecydować się na zakup ubezpieczenia Allianz.
   
  Grupa ubezpieczeniowa Allianz swoim klientom grupowym zapewnia szeroki zakres ochrony. Wśród zdarzeń objętych ochroną można znaleźć:

  • leczenie w szpitalu,
  • operacja chirurgiczna,
  • leczenie powikłań po operacji,
  • niezdolność do pracy w wyniku choroby zawodowej,
  • inwalidztwo,
  • poważne zachorowanie, np. zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek, choroba nowotworowa,
  • uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku,
  • niezdolność do samodzielnej egzystencji spowodowana wypadkiem lub chorobą,
  • zgon.

  Oprócz tego ubezpieczony może także liczyć na świadczenie z tytułu urodzenia dziecka, śmierci bliskiej osoby – współmałżonka, dziecka, rodzica czy teścia, uszczerbku współmałżonka w wyniku wypadku, poważnego zachorowania współmałżonka, a w przypadku osierocenia dziecka – wypłacenie renty miesięcznej.

  Wysokość składki jest zależna od wybranego wariantu sumy ubezpieczenia, na którą wpływ ma zainteresowany ubezpieczeniem pracownik. Składka może być opłacana miesięcznie, kwartalnie, półrocznie oraz rocznie, a opłatę może wykonywać zarówno pracodawca, jak i pracownik. 


  Allianz Indywidualna ochrona po zakończeniu pracy

  W sytuacji, gdy pracownik rozważa odejście z firmy, ma możliwość kontynuacji ubezpieczenia grupowego w formie indywidualnej. Takie rozwiązanie umożliwia pozostanie na podobnych warunkach umowy, jednak w tym celu potrzebny jest kontakt z agentem, który doradzi w sprawie wyboru sumy ubezpieczenia, czasu trwania umowy czy zakresu ochrony. 

  Jest to dość wygodna opcja, ponieważ dzięki niej nie musimy rozglądać się za nowym ubezpieczeniem na życie, szczególnie, jeśli w nowym miejscu pracy nie mamy możliwości zakupu polisy grupowej. Zwracajmy jednak uwagę na różnicę w warunkach umowy, jakie mogą się pojawić. 


  Polisa NNW Allianz dla pracowników

  Firmy, które współpracują z towarzystwem ubezpieczeniowym Allianz, mogą nam zaoferować różne formy ubezpieczenia grupowego. Jednym z nich jest polisa NNW, która ma zabezpieczać konsekwencje nieszczęśliwych wypadków.


  Co oferuje ubezpieczenie NNW Allianz dla pracowników?

  Zdarzenie Komfort Plus Max
  Śmierć ubezpieczonego w wyniku wypadku Tak Tak Tak
  Śmierć ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego Tak Tak Tak
  Uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku Tak Tak Tak
  Wstrząśnienie mózgu w wyniku wypadku Tak Tak Tak
  Koszty leczenia powstałe w wyniku wypadku Tak Tak Tak
  Świadczenie assistance po wypadku Tak Tak Tak
  Pobyt w szpitalu w wyniku wypadku - Tak Tak
  Rehabilitacja - Tak Tak
  Zawał serca - - Tak
  Udar mózgu - - Tak
  Powtórna opinia medyczna Tak (opcjonalnie) Tak (opcjonalnie) Tak (opcjonalnie)
  OC w życiu prywatnym Tak (opcjonalnie) Tak (opcjonalnie) Tak (opcjonalnie)
  Poważne zachorowanie oraz assistance – pomoc w chorobie Tak (opcjonalnie) Tak (opcjonalnie) Tak (opcjonalnie)
  Tabela: opracowanie własne

  Umowa zawierana jest na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Do wyboru mamy kilka wariantów, dzięki czemu można wybrać zakres ochrony, który najbardziej nam odpowiada.


  Polisa zdrowotna Allianz dla pracowników

  Kolejnym rozwiązaniem, jakie oferuje towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz jest polisa Opieka Zdrowotna. Jest to pakiet, którego zadaniem jest wsparcie medyczne w przypadku problemów zdrowotnych.

  Możemy zdecydować się na jeden z sześciu wariantów (Premium, Komfort, Optimum, Maximum, Prestige VIP oraz Dla Rodzica). Polisa może różnić się również pod kątem tego, kogo chcemy dokładnie ubezpieczyć (polisa indywidualna, rodzinna, partnerska i dla dziecka).

  Pakiet zapewnia nam pomoc 24 godziny na dobę i umożliwia bezgotówkowe wykonywanie usług medycznych w ustalonych placówkach. Ponadto można skorzystać również z wizyt domowych lekarza lub pielęgniarki.

  Jak widać, samo towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz oferuje nam kilka możliwości do wyboru wyłącznie w zakresie ochrony grupowej. Dlatego warto dokonać porównania nie tylko w kierunku ubezpieczeń grupowych, ale również indywidualnych tej grupy oraz innych firm ubezpieczeniowych.

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  To warto wiedzieć
  1. Indywidualna polisa na życie jest konstruowana według potrzeb oraz możliwości klienta

  2. W polisie grupowej klient nie ma możliwości modyfikowania umowy

  3. Posiadanie dwóch ubezpieczeń może zapewnić podwójny zysk na przyszłość

  4. Porównanie ofert przed zakupem polisy umożliwi znalezienie najbardziej korzystnej polisy
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu