Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 14 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Indywidualne ubezpieczenie na życie PZU – na jakie się zdecydować?

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Indywidualne ubezpieczenie na życie PZU – na jakie się zdecydować?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...
Porada img

Tomografia komputerowa prywatnie - ile kosztuje?

29 MAJ 2024
Badanie za pomocą tomografii komputerowej może być potrzebne z wielu...
Porada img

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

29 MAJ 2024
Zanim podejmie się decyzję o zakupie, warto zorientować się wcześniej ile...
Porada img

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

14 MAJ 2024
Posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może nam wiele ułatwić....

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU, które jest w Polsce największym ubezpieczycielem, ma w swojej ofercie wiele różnych opcji ochrony życia. Sprawdzamy 4 różne indywidualne ubezpieczenia na życie w PZU i mówimy czy warto.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  W Polsce towarzystwo ubezpieczeniowe PZU jest liderem wśród innych ubezpieczycieli. Firma prowadzi kilka spółek, które specjalizują się w konkretnych ofertach ubezpieczeniowych, a jedną z nich jest PZU Życie, które posiada 30-procentowy udział na rynku polis na życie. PZU Życie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA, a dominującą jednostką dla PZU jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA (PZU SA).
   
  Towarzystwo ubezpieczeniowe posiada szeroki wachlarz ofert w zakresie ochrony życia i zdrowia oraz uwzględnia potrzeby wielu różnych klientów. Możemy wybrać polisę na życie spośród:

  • ubezpieczeń na życie,
  • ubezpieczeń na życie i dożycie,
  • pracowniczych programów emerytalnych,
  • ubezpieczeń zdrowotnych,
  • ubezpieczeń z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.


  Indywidualna polisa na życie w PZU - co proponuje ubezpieczyciel? 


  Grupa PZU posiada w swojej ofercie wiele bardzo różnorodnych możliwości. Mamy do wyboru kilkanaście ofert ochrony życia i zdrowia oraz opcje ochrony dodatkowej, które możemy dowolnie ze sobą łączyć, by skonstruować ochronę na miarę swoich potrzeb.
   
  Poniżej przedstawimy ofertę 4 produktów indywidualnej ochrony. Warto jednak zaznaczyć, że są to produkty, które posiadają zupełnie różne przeznaczenie:
  • PZU Gwarantowane jutro – ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe,
  • PZU Ochrona Każdego Dnia – ubezpieczenie ochronne,
  • PZU Na dobry początek – ubezpieczenie posagowe,
  • PZU Wsparcie Najbliższych – ubezpieczenie bezterminowe.


  PZU Gwarantowane Jutro 


  Polisa Gwarantowane Jutro to ubezpieczenie, które łączy w sobie ochronę oraz możliwość oszczędzania na przyszłość. Produkt skierowany jest do osób między 13 a 65 rokiem życia. To oznacza, że umowa może kończyć się najpóźniej, gdy będziemy mieć 75 lat. Umowę z ubezpieczycielem można nabyć najkrócej na okres 10 lat, najdłużej umowa może trwać nawet 30 lat.
   
  Ubezpieczenie pozwala nam dowolnie wybrać sumę ubezpieczenia, która będzie nam odpowiadać. Również zakres ochrony wybieramy samodzielnie – podstawowa ochrona dotyczy śmierci ubezpieczonego.
   
  Umowy dodatkowe, jakie możemy wybrać to m.in.:
  • leczenie szpitalne,
  • nieszczęśliwy wypadek,
  • złamanie kości wskutek NW,
  • operacja chirurgiczna,
  • utrata sprawności w życiu codziennym,
  • poważne zachorowanie.
  Po zakończeniu umowy, ubezpieczyciel wypłaca nam ustaloną wcześniej sumę ubezpieczenia. Takie rozwiązanie to świetny sposób na zabezpieczenie swojej przyszłości, np. emerytury. Jest to również zabezpieczenie dla bliskich, ponieważ w sytuacji, gdy nie dożyjemy końca umowy, ubezpieczyciel pieniądze wypłaci naszym bliskim, którym wskazaliśmy w umowie.
   

  PZU Ochrona Każdego Dnia 


  Polisa Ochrona Każdego Dnia to produkt, który zapewnia ochronę na przyszłość dla nas oraz naszych bliskich. Podstawowa umowa zabezpiecza sytuację śmierci ubezpieczonego i wówczas wypłaca najbliższym ustalone świadczenie, ale można również wybrać rozszerzyć ochronę i otrzymać wsparcie finansowe również w innym trudnych sytuacjach, jak np. pobyt w szpitalu czy poważne zachorowanie.

  Ubezpieczenie jest skierowane do osób między 18 a 65 rokiem życia. Umowa może trwać od 5 do 30 lat, zatem ochroną możemy cieszyć się przez naprawdę długi czas.
   

  PZU Na Dobry Początek 


  Ubezpieczenie PZU Na Dobry Początek to polisa posagowa dla dziecka, która ma zapewnić naszemu dziecku oszczędności na start w dorosłość. Przez lata na rachunku ubezpieczeniowym gromadzone są środki, a polisa dodatkowo zapewnia ochronę na wypadek utraty rodziców.
   
  Umowę możemy zawrzeć na okres od 8 do 25 lat. Ubezpieczenie mogą nabyć rodzice dziecka, ale nie tylko – zakupu może dokonać również rodzic chrzestny, wujek, babcia lub przyjaciel rodziny. Ważne jest jednak, by w chwili nabywania polisy osoba ta miała ukończone 18 lat i nie przekroczyła 55 roku życia.
   
  Zgromadzone przez lata środki dziecko może otrzymać najwcześniej w wieku 18 lat. Takie oszczędności pozwolą na podjęcie pierwszych dorosłych decyzji – może opłacić prywatne studia, zagraniczny wyjazd, otworzyć własną działalność lub kupić mieszkanie czy samochód.
   
  Oprócz oszczędności, nasza pociecha zyskuje również ochronę. Polisa zapewnia wsparcie w sytuacji, gdy dojdzie do:
  • śmierci rodzica,
  • śmierci rodzica wskutek NW,
  • śmierci rodzica wskutek wypadku komunikacyjnego,
  • wystąpienia u rodzica trwałego inwalidztwa wskutek NW,
  • pobytu rodzica w szpitalu wskutek NW,
  • złamania kości – dotyczy rodzica i dziecka,
  • wystąpienia u dziecka trwałego inwalidztwa wskutek NW,
  • pobytu dziecka w szpitalu wskutek NW.
   

  PZU Wsparcie Najbliższych 


  Ubezpieczenie Wsparcie Najbliższych ma na celu zabezpieczenie przyszłości naszych bliskich, gdyby nagle nas zabrakło. Ochroną ubezpieczeniową mogą zostać objęte osoby między 13 a 80 rokiem życia. Składki są opłacane przez określony czas, a ochrona trwa do końca życia.
   
  Polisa zapewnia bliskim środki z tytułu naszej śmierci. Takie rozwiązanie pozwala na pokrycie kosztów związanych z pochówkiem oraz spłacenie naszych zobowiązań finansowych. My sami decydujemy o tym, na jaką sumę chcemy się ubezpieczyć, co wpływa oczywiście na wysokość składki, która jest ustalana indywidualnie. Do tej polisy można dokupić umowy dodatkowe, by rozszerzyć zakres ochrony w dowolnym zakresie.
   

  Jakie rozszerzenia ochrony oferuje PZU? 


  Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU oferuje szerokie możliwości w zakresie umów dodatkowych. Dzięki temu można wybrać te rozszerzenia, które faktycznie mogą nam się przydać w przyszłości i nie płacić za ochronę, która mogłaby się okazać zbędna.
   
  Jakie umowy dodatkowe oferuje Powszechny Zakład Ubezpieczeń:
  • PZU Organizacja leczenia za granicą – w przypadku nowotworów, przeszczepów lub konieczności operacji kardiologicznej lub neurochirurgicznej ubezpieczyciel pomaga zorganizować leczenie za granicą na łączną kwotę 2 mln euro,
  • PZU Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek ciężkich chorób – SU od 15 000 do 1 mln zł,
  • PZU Wsparcie na wypadek utraty sprawności w życiu codziennym – SU do 1 mln zł,
  • PZU Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego – świadczenie z tytułu hospitalizacji dłuższej niż 2 dni,
  • PZU Finansowe wsparcie po operacji chirurgicznej – operacja może stanowić podstawę do otrzymania odszkodowania, które można przeznaczyć na dowolny cel,
  • PZU Wsparcie pod śmierci wskutek NW – umowa dodatkowa zapewnia świadczenie, które może pokryć koszty pochówku, spłacić zobowiązania finansowe lub wesprzeć domowy budżet,
  • PZU Wsparcie po śmierci wskutek wypadku komunikacyjnego – jeśli ubezpieczony umrze z powodu wypadku komunikacyjnego, jego bliscy oprócz podstawowego świadczenia mogą otrzymać świadczenie z tytułu wypadku,
  • PZU Wsparcie na wypadek uszczerbku na zdrowiu spowodowanego NW – polisa zapewnia środki, które można przeznaczyć na opłacenie rehabilitacji, sprzętu niezbędnego do ćwiczeń lub na inny, dowolnie wybrany cel,
  • PZU Wsparcie po złamaniu kości wskutek NW – złamanie może stanowić podstawę do otrzymania odszkodowania, które można przeznaczyć na dowolny cel,
  • PZU Dodatkowa miesięczna pensja w razie śmierci – śmierć ubezpieczonego może zagwarantować jego bliskim miesięczne świadczenie w wysokości oraz czasie ustalonymi przez ubezpieczonego,
  • PZU Wsparcie w razie ciężkiej choroby dziecka – w sytuacji, gdy zachoruje nasza pociecha, możemy otrzymać wsparcie finansowe, które pomoże sfinansować szybkie i skuteczne leczenie,
  • PZU Wsparcie w razie leczenia szpitalnego dziecka – SU w przypadku tej polisy może wynosić od 15 000 zł do 100 000 zł,
  • PZU Wsparcie na wypadek operacji chirurgicznych dziecka – konieczność zabiegu chirurgicznego dziecka może stanowić podstawę do otrzymania odszkodowania,
  • PZU Wsparcie na wypadek uszczerbku na zdrowia dziecka wskutek NW – zwichnięcie nogi lub złamanie palca może zapewnić dziecku świadczenie,
  • PZU Organizacja leczenia dziecka za granicą – ciężka choroba naszej pociechy może wymagać leczenia poza granicami Polski, polisa zapewnia środki na ten cel i pomaga zorganizować takie leczenie,
  • PZU Opieka medyczna w ciężkiej chorobie – ubezpieczony dzięki tej polisie uzyskuje dostęp do szybkiej i sprawnej opieki medycznej w wybranych placówkach bez konieczności skierowania od lekarza.
   

  Jak uzyskać odszkodowanie z polisy PZU?  


  Ubezpieczony lub jego bliscy, w chwili gdy dojdzie do zdarzenia polisowego, np., śmierci, pobytu w szpitalu lub wypadku, powinni wiedzieć jak należy zgłosić ubezpieczycielowi roszczenie.
   
  W przypadku towarzystwa ubezpieczeniowego PZU, należy szkodę zgłosić poprzez formularz online. Zaznaczamy tam numer polisy oraz dane osobowe, a następnie TU wskazuje kolejne niezbędne informacje, które jesteśmy zobowiązani podać. W przypadku śmierci ubezpieczonego konieczny będzie akt zgonu, a w sytuacji gdy zgon był spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem – potrzebne będą dokumenty potwierdzające okoliczności zdarzenia.
   
  W sytuacji poważnego zachorowania lub pobytu w szpitalu – ubezpieczyciel będzie potrzebował dokumentów, które poświadczą nasz stan zdrowia. Może to być np. wypis ze szpitala.
   
  Ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłacenia odszkodowania w terminie 30 dni od zgłoszenia roszczenia.
   

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia PZU? 


  Jak widać – PZU posiada naprawdę sporo możliwości ubezpieczeń. Mamy do wyboru kilka rodzajów polis na życie, a każda z nich posiada opcje rozszerzenia ochrony. Podczas rozmowy z agentem, możemy zmienić zdanie dotyczące np. wysokości sumy ubezpieczenia lub zakresu ochrony. To może spowodować, że doradca zaproponuje nam inne, tańsze lub lepsze rozwiązanie. Może to jednak oznaczać, że zdecydujemy się na zupełnie inny produkt, niż początkowo planowaliśmy.
   
  Dlatego bardzo ważne jest, by przed podpisaniem umowy sprawdzić:
  • wysokość SU,
  • wysokość składki,
  • zakres ochrony,
  • czas trwania umowy,
  • okres karencji.
  Dzięki temu unikniemy przykrej niespodzianki.  Decyzja o zakupie ubezpieczenia powinna być dobrze przemyślana i świadoma.
   

  Kiedy PZU może nie wypłacić odszkodowania? 


  Przy zakupie polisy na życie powinniśmy pamiętać również o tym, że ubezpieczyciel nie zawsze ma obowiązek wypłacić nam świadczenie. Istnieją konkretne okoliczności śmierci, wypadku lub poważnego zachorowania, które mogą być podstawą do odmowy wypłaty pieniędzy.
   
  Kiedy TU może odmówić odszkodowania? Jeśli do uszczerbku na zdrowiu lub śmierci doszło z powodu:
  • brania udziału w bójkach, rozruchach, protestach,
  • popełnienia czynu prawnie zabronionego,
  • przebywania na terenie państwa, w którym toczą się działania wojenne,
  • samookaleczenia,
  • samobójstwa (przed upływem 2 lat od zawarcia umowy),
  • prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających,
  • prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień,
  • zatajenia ważnych informacji o swoim stanie zdrowia.

   

  Gdzie można znaleźć dobre ubezpieczenie na życie? 


  Umowa z ubezpieczycielem może zostać podpisana na długie lata – w przypadku PZU może to być nawet 30 lat. Warto zadbać o to, by była to świadoma i dobrze przemyślana decyzja, ponieważ będziemy z tym ubezpieczycielem naprawdę długo związani.
   
  Dlatego właśnie przed zakupem ubezpieczenia, należy dokonać porównania ofert. Dobrze jest sprawdzić, co oferują konkurencyjne firmy ubezpieczeniowe, jaki zakres ochrony gwarantują inne polisy oraz ile kosztują poszczególne ubezpieczenia. Dzięki temu możemy znaleźć znacznie tańsze rozwiązanie o podobnym zakresie ochrony lub ochronę, która będzie bardziej dopasowana do naszych potrzeb.
   
  Samodzielne porównanie może jednak wymagać od nas sporo czasu – wnikliwe wczytywanie się w warunki umowy oraz możliwości rozszerzenia ochrony może być trudne i czasochłonne. Warto więc skorzystać z pomocy porównywarki polisowej. To narzędzie, które sprawdza nasze oczekiwania i na tej podstawie eliminuje nietrafione oferty. Porównywarka pomaga nam dotrzeć wyłącznie do tych ubezpieczeń, które są w kręgu naszych zainteresowań.
   

  Polisa na życie zapewnia nam pomoc finansową w wielu sytuacjach, w których może wystąpić zagrożenia życia i zdrowia dla nas oraz naszych bliskich. Pamiętajmy jednak, by zwracać uwagę na cenę ubezpieczenia, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  Porównaj oferty

  To warto wiedzieć
  1. Polisa na życie w swoim podstawowym zakresie zabezpiecza nas na wypadek nagłej śmierci

  2. Ochronę w polisie na życie możemy rozbudować według własnych, indywidualnych potrzeb

  3. Porównanie ofert umożliwi nam znalezienie bardziej korzystnej oferty

  4. Brak porównania może doprowadzić do zbyt pochopnie podjętej decyzji o zakupie, a co za tym idzie – do przepłacania za ubezpieczenie

  Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia w PZU

  1. Gdzie i kiedy działa ochrona w polisie PZU?

   Ochrona PZU działa na całym świecie i przez całą dobę. Ubezpieczony może zatem cieszyć się ochroną bez względu na to, gdzie się znajduje oraz o jakiej porze.

  2. Od czego zależy wysokość składki w polisie PZU?

   Wysokość składki jest zależna od wybranej sumy ubezpieczenia oraz ilości umów dodatkowych. Znaczenie ma również nasz wiek, stan zdrowia oraz wykonywany zawód lub sposób spędzania wolnego czasu.

  3. W jakim wieku mogę przystąpić do ubezpieczenia PZU?

   Granice wiekowe są zależne od konkretnej polisy. Najczęściej do zakupu ubezpieczenia można przystąpić między 18 a 65 rokiem życia, jednak np. w przypadku ubezpieczenia posagowego dla dziecka polisę mogą nabyć osoby między 18 a 55 rokiem życia.

  4. Jak długo może trwać umowa ubezpieczenia na życie w PZU?

   Czas trwania umowy jest zależny od tego, jakie możliwości oferuje ubezpieczyciel oraz tego, na jak długiej ochronie nam zależy. Część umów możemy zawrzeć na minimum 5 lat, polisa posagowa wymaga minimum 8 lat, a maksymalny czas trwania umowy może wynosić nawet 30 lat. Warto zatem dopasować czas trwania naszego ubezpieczenia do naszych indywidualnych potrzeb.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (22)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  KRYSTYNA

  2019-03-27 10:51:19

  Czy normalna procedura jest wypłata mniejszej kwoty niz jest w umowie .np ubezpieczwniw na zycie jest w kwocie 10000 a ubezpieczyciel chce wypłacic po smierci tylko 2100

  Odpowiedź Redakcji

  2019-04-10 09:02:04

  W razie zgonu właściciela polisy liczy się przyczyna - śmierć naturalna, śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, śmierć w wypadku komunikacyjnym. Suma ubezpieczenia 10 000 zł może odnosić się właśnie do jednego, konkretnego zdarzenia. Za pozostałe nie będzie przyznane odszkodowanie lub wypłacone znacznie mniejsze.

  Kokoszka

  2019-06-05 11:45:08

  Potrzebuje ubezpieczenie na wypadek śmierci i pobytu w szpitalu

  Malinka

  2019-06-27 14:45:59

  Witam potrzebuje ubezpieczenia polisy na życie od pobytu w szpitalu itd zgonu mego rodziców

  Adela

  2019-09-25 15:34:37

  Proszę o informację, jak można zmienić dane osoby uposażonej w Polisie indywidualnego kontynuowanego ubezpieczenia rodzinnego na życie typu D. W Polisie jest błąd w Imieniu uposażonego oraz nazwisko panieńskie tej osoby.

  Odpowiedź Redakcji

  2019-09-26 16:39:57

  Zmiana danych jest możliwa przy kontakcie z ubezpieczycielem. W zgłoszeniu wystarczy z reguły podać numer polisy.

  marek

  2019-11-27 20:54:03

  bylem w szpitalu przeszedlem operacje czy pzu wyplaci mi jakies pieniadze

  Odpowiedź Redakcji

  2019-11-28 10:21:09

  Tak, jeśli polisa obejmuje operację. Tu wysokość świadczenia może być uzależniona od rodzaju operacji. Dodatkowo, jeśli operacja była powodem pobytu w szpitalu dłuższego niż 3 dni, to za każdą dobę również należy się świadczenie. Pod warunkiem, że polisa obejmuje pobyt w szpitalu.

  Tadeusz

  2019-12-17 10:00:24

  Rodzice mają indywidualne polisy na życie i chcą podwyższyć składkę, ale maja problemy z dojazdem do placówki, czy dokumenty do aneksu można do nich przesłać do podpisu lub ajent może dojechać do domu, lub inna forma?

  Helena

  2020-01-16 21:35:13

  Przestalam placic skladki na ubezpieczenie na zycie . Co stanie sie z pie iedzmi ktore do tej pory wplaciłam?

  Odpowiedź Redakcji

  2020-01-17 10:39:18

  To zależy od rodzaju posiadanej polisy. Jeśli miała ona charakter wyłącznie ochronny, to składki pokryły dotychczasowy okres ochrony. Więcej na ten temat w artykule https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/nieoplacenie-skladki-ubezpieczenia-na-zycie-co-wtedy/116.html

  Agnieszka

  2020-04-16 12:35:58

  Witam, moi rodzice oplacają polise: Indywidualnie kontynuowane ubezpieczenie rodzinne na życie typ D. Czy obejmuje ona pobyt w szpitalu?

  Teresa

  2020-08-19 15:55:49

  Dzień dobry Moja mam ma ubezpieczenie IK typ D. Gdy zmarł jej syn to z polisy nie wypłacono jej żadnego świadczenia pośmiertnego. Dlaczego?

  Jamiński

  2020-12-07 13:38:26

  Proszę dokładnie opisać co za ubezpieczenie osobie się należy bo to co piszecie to tylko Oferty a odszkodowanie w razie wypadku to kierowca ma ,a czy leczenie szpitalne -odszkodowanie nie będące skutkiem wypadku a operacja też ta nie z wypadku?

  Odpowiedź Redakcji

  2020-12-07 16:45:39

  Każdy ubezpieczyciel ma obowiązek poinformować swojego klienta o zakresie ochrony, tak jak dzieje się przy umowie kupna - musimy wiedzieć, co jest przedmiotem sprzedaży. Dlatego należy w umowie zwrócić szczególną uwagę na nazwy ryzyk. Przykładowo, śmierć może być naturalna, w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy wypadku komunikacyjnego, a pobyt w szpitalu w wyniku wypadku czy choroby. I każde z tych zdarzeń możemy kupić oddzielnie. Z ryzykami można zapoznać się w dokumencie OWU jeszcze przed zapłaceniem składki.

  Maciej Chwiałkowski

  2021-01-30 19:59:51

  Proszę o kontakt, xhcę kontynuować ubezpieczenie zbiorowe po ukończeniu 70 lat

  Iza

  2021-02-04 20:38:46

  Witam. Chciałabym wypowiedzieć umowę indywidualnego ubezpieczenia na zycie. Gdzie mogę znaleźć przykładowy wzór takiego wypowiedzenia?

  Odpowiedź Redakcji

  2021-02-05 13:46:17

  Taki przykładowy wzór i przydatne informacje może Pani znaleźć na https://rankomat.pl/wypowiedzenie-umowy-ubezpieczenia-na-zycie

  polan-56@wp.pl

  2022-11-20 21:04:37

  chciałbym wykupić ubezpieczenie na życie osobie niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu znacznym /wiek 40 lat/.Przedstawicielka PZU twierdzi,że nie ma takiej możliwości.

  Odpowiedź Redakcji

  2022-12-06 07:55:42

  W tym celu warto skontaktować się z innymi TU. Decyzja odmowna może być zależna od wielu czynników, jednak porównanie różnych ofert będzie w tej sytuacji kluczowe.

  Marcin O.

  2023-09-05 10:19:21

  Witam! Moja teściowa ma polisę IK TYP D III, która obowiązuje od 1.12.1986 r. Proszę o podanie linku, pod którym będzie mogła się zapoznać z aktualnymi ogólnymi warunkami ubezpieczenia, a także wskazanie gdzie może pozyskać informacje o warunkach tego ubezpieczenia.

  Odpowiedź Redakcji

  2023-09-08 08:58:38

  W tym celu proszę kontaktować się z ubezpieczycielem.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu