Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 5 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Porównaj oferty »

TU na Życie EUROPA SA

TU na Życie EUROPA SA

Grupę Ubezpieczeniową Europa tworzą TU Europa SA i TU na Życie Europa SA. Specjalizuje się w ubezpieczeniach powiązanych z produktami finansowymi, ściśle współpracując z sektorem finansowym w Polsce, w tym z wiodącymi bankami oraz dużą grupą pośredników finansowych.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Trochę historii...

W 1995 roku towarzystwo ubezpieczeniowe Europa rozpoczęło swoją działalność w Polsce.

W 1998 roku akcje TU EUROPA SA zostały dopuszczone do obrotu publicznego. Rok później miało miejsce pierwsze notowanie akcji Spółki na rynku wolnym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

24 kwietnia 2001 Spółka złożyła wniosek do Ministra Finansów o wydanie zezwolenia na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej w zakresie ubezpieczeń na życie przez Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA. W grudniu tego samego roku zostaje zawiązana Spółka Akcyjna pod firmą Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA. zaś w styczniu 2001 r. otrzymuje zezwolenie Ministra Finansów na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej bezpośredniej i reasekuracyjnej na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz za w zakresie ubezpieczeń na życie.

Ostatnie nagrody

marzec 2011

Ranking 100 największych instytucji finansowych w Polsce wg przychodów za III kwartał 2010r. - TU na Życie EUROPA SA na 5 pozycji, TU EUROPA SA na 46. (Ranking "Gazety Finansowej")

czerwiec 2011

Grupa Kapitałowa EUROPA zajęła 41. miejsce na prestiżowej liście „100 największych przedsiębiorstw finansowych" tygodnika Polityka, opublikowanej w maju 2011 r. Podstawowym kryterium oceny była wartość aktywów w ub.r. Jednocześnie wyniki uzyskane w 2010 r. zapewniły firmie 5. miejsce wśród Towarzystw Ubezpieczeniowych, ujętych w tej klasyfikacji.

GK EUROPA dzięki swoim przychodom w minionym roku znalazła się także na 46. miejscu wśród "500 największych firm handlowo-usługowych" – rankingu opracowanym w maju 2011 przez magazyn ekonomiczny HOME & MARKET.

Wysoka pozycja w obu rankingach jest obiektywnym potwierdzeniem tego, że GK EUROPA należy do grona najsilniejszych i najbardziej stabilnych partnerów na rynku.

Zarząd TUnŻ Europa

  • Jacek Podoba - Prezes Zarządu
  • Ewa Lipińska – Wiceprezes Zarządu
  • Krzysztof Mędrala - Wiceprezes Zarządu
  • Piotr Sztuba - Wiceprezes Zarządu

Porównaj ceny ubezpieczeń

Wyniki finansowe TUnŻ Europa za 2010 rok

Spółka życiowa odnotowała:

  • aż 67% wzrostu wyniku netto, który za 2010 rok wyniósł 75,9 mln zł.
  • przypis wyniósł ponad 3,9 mld zł.

 

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2019