Sposób na przyszłość (Nationale Nederlanden)

Sposób na przyszłość (Nationale Nederlanden)

Sposób na przyszłość (Nationale Nederlanden)

Polisa ochronno-inwestycyjna Sposób na przyszłość została stworzona z myślą o zabezpieczeniu finansowym całej rodziny na wypadek śmierci, wypadku czy innych nieprzewidzianych zdarzeń. Ubezpieczenie to daje również możliwość inwestowania i oszczędzania na przyszłość w oparciu o fundusze IKZE oraz IKE.

Flagowy produkt TU Nationale Nederlanden zapewnia swobodę modyfikowania polisy w dowolnym momencie trwania umowy na wniosek ubezpieczonego.

Umowa ubezpieczenia

W polisie Sposób na przyszłość, które z jednej strony chroni życie ubezpieczonego, a z drugiej pozwala na inwestowanie części środków ze składki, umowa jest zawierana na okres przynajmniej 10 lat. W trakcie trwania umowy właściciel polisy może dowolnie kształtować jej zakres i rozszerzyć ochronę na wszystkich członków rodziny.

Składka

Zakres ochrony samodzielnie ustala ubezpieczony. Podobnie jest ze składką i proporcjami na ochronę oraz inwestowanie. W tej ostatniej kwestii właściciel polisy zyskuje swobodę w wyborze zarówno funduszy inwestycyjnych, jak i modelowaniu strategii inwestycyjnej.
 
Składka nie jest sztywno ustaloną kwotą i można ją regulować, dostosowując do aktualnych zdolności finansowych pod kątem wysokości i częstotliwości wpłat. Ubezpieczony może też wypłacać środki z posiadanego rachunku, ale warunek jest jeden – okres regularnego opłacania składek to minimum 6 lat. 

Umowy dodatkowe

Oprócz umowy podstawowej, ubezpieczony ma do dyspozycji aż 10 rozszerzeń, czyli umów dodatkowych zawieranych na 5 lat. Umowy te dzielą się na pakiety Dla Zdrowia, Na Wszelki Wypadek i Dla Dziecka. Nieznacznie zwiększając wysokość składki właściciel polisy Sposób na przyszłość może rozszerzyć ochronę o m.in.:

 • zgon wskutek nieszczęśliwego przypadku,
 • zgon wskutek wypadku komunikacyjnego,
 • trwałe inwalidztwo,
 • zdiagnozowanie nowotworu,
 • poważne zachorowanie,
 • uszkodzenie ciała,
 • pobyt w szpitalu,
 • niezdolność do samodzielnego życia,
 • niezdolność do podjęcia pracy.

 
Zakup jednego ze wspomnianych wyżej pakietów jest korzystny ze względu na możliwość otrzymania zniżki. W zależności od wybranego wariantu rabat wynosi od 5 do 15%. Na tym jednak nie koniec, bo każdy ubezpieczony otrzymuje jeszcze pakiet assistance medyczny obejmujący przydatne elementy jak wizyta u lekarza, pomoc pielęgniarki, organizacja leczenia rehabilitacyjnego i dostęp do całodobowej infolinii medycznej.
 
Rozszerzenie zasięgu polisy na innych członków rodziny (maksymalnie 10 osób) pozwala indywidualnie kształtować każdą polisę z osobna. Kolejną zaletą jest możliwość włączania lub wyłączania członków rodziny przez cały okres trwania umowy. Więcej osób przypisanych do ubezpieczenia wiąże się z zniżką w wysokości 10%, jeśli do polisy przystąpiły co najmniej 2 osoby. 

Fundusze

Dzięki umowie inwestycyjnej polisa Ochrona Jutra pozwala gromadzić (i pomnażać) kapitał na przyszłość. Środki można wypłacać w dowolnym momencie bez opłat, jak również regularnie bądź nieregularnie dokonywać wpłat. Bezpłatne jest też zmienianie funduszy w przypadku przenoszenia środków pieniężnych.
 
Ochrona Jutra w dziedzinie inwestowania to nie tylko ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe i dzielenie wpłacanej składki na 2 części. Dzięki polisie ubezpieczony otrzymuje propozycję planu inwestycyjnego w oparciu o regularne wpłacanie składek na poczet, np. wakacji. W przypadku śmierci ubezpieczonego zgromadzone środki zostaną przyznane osobom uposażonym, a przy tym kwota ta będzie zwolniona od podatku od spadków i darowizn.

Kilka słów o Nationale Nederlanden

Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. jest obecne na polskim rynku od 1994 roku. Spółka jest częścią NN Group N.V. i zajmuje się inicjowaniem działań, które mają na celu kształtowanie pozytywnych nawyków związanych z oszczędzaniem i lokowaniem środków finansowych. W Polsce ubezpieczyciel może się pochwalić ponad półmilionową grupą klientów.

 

Źródło: Nationale-Nederlanden

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 3.96

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij
Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu