Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 24 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie
Infolinia 900 - 1700 71 736 75 55

Polisa na życie dla dziecka - co wybrać?

20 KWI 2018

Średnia ocena: 4.20

Dziękujemy za oddanie głosu.

Pojawienie się nowego członka rodziny to bardzo radosne i pełne pozytywnych emocji doświadczenie. Małe dziecko natychmiast staje się oczkiem w głowie swoich rodziców, a ich myśli niejako samodzielnie zaczynają wybiegać w przyszłość, planując jej najlepsze i najskuteczniejsze zabezpieczenie przyszłości.

Rodzice obmyślają plan edukacji, usamodzielnienia dziecka oraz to, jak będzie można wspierać je finansowo w momencie, gdy będzie ono rozpoczynało swoje dorosłe życie. Na ten czas niezbędne będą spore środki finansowe. Warto o nich pomyśleć już wtedy, gdy dziecko jest jeszcze bardzo małe, ponieważ to czas pozwala zgromadzić odpowiedni kapitał, a im tego czasu jest więcej, tym swobodniej i spokojniej można to gromadzenie zaplanować.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Polisa dla dzieci – sposób na bezpieczną przyszłość?


Warto pomyśleć o takim zabezpieczeniu, które pozwoli gromadzić kapitał na przyszłość, ale również zadziała w chwili, gdy dziecko zachoruje lub ulegnie wypadkowi.  Dlatego dobrym wyborem będzie wykupienie dla dziecka oszczędnościowej polisy dla dziecka.
Taka polisa ubezpieczeniowa dla dziecka działa w bardzo prosty sposób – wpłacana składka jest dzielona na część odpowiadającą za wypłatę odszkodowania w razie uszczerbku na zdrowiu oraz na część odpowiadającą za oszczędzanie. Przez to składka jest wyższa niż w zwykłej polisie ochronnej, ale gromadzony kapitał na koncie polisowym jest pewny i zostanie wypłacony na koniec umowy – zazwyczaj to 18. urodziny dziecka.

Zgromadzone środki na polisie mogą być wypłacone także w innym czasie – jednak nie później niż do 25. roku życia ubezpieczonego. To wtedy najczęściej kończy się edukacja wyższa, a ubezpieczony może wykorzystać środki na dowolny cel, np. sfinansowanie wkładu własnego do kredytu hipotecznego, zakup samochodu, podróż zagraniczną, ślub i wiele innych inwestycji.


Posag czy ochrona – różnice w polisach na życie dla dziecka


Produkt polisa dla dziecka, może mieć charakter ochronny, ale również może mieć postać polisy posagowej, w której środki są gromadzone dla dziecka, aż do ukończenia przez nie co najmniej pełnoletności. Polisy, które łączą w sobie ochronę i gromadzenie kapitału składają się z trzech elementów:
  • ubezpieczenie życia,
  • ubezpieczenie zdrowia,
  • oszczędności.
Ubezpieczenie życia to ochrona podstawowa. Jest to element konieczny, jeżeli w ogóle chce się planować polisę ubezpieczeniową dla dziecka. Suma ubezpieczenia ustalana jest przez rodziców z agentem ubezpieczeniowym. Wypłata świadczenia następuje natomiast w momencie śmierci dziecka. Czasem umowa podstawowa jest rozbudowana o elementy dodatkowe, jak trwałe inwalidztwo czy niezdolność do samodzielnego życia.
Przed zawarciem umowy warto sprawdzić, jaki dokładnie zakres umowy podstawowej jest oferowany, ponieważ to powoduje, że mniej umów dodatkowych trzeba potem dokupić, by zapewnić pełną ochronę ubezpieczeniową.

Ubezpieczenie zdrowia to cały zestaw umów dodatkowych, które można wykupić, ale nie ma takiej konieczności. Można też zdecydować się na wykupienie jedynie wybranych elementów, jak na przykład ubezpieczenie dla dziecka na wypadek pobytu w szpitalu czy na wypadek operacji. Tu obowiązuje pełna dowolność. Można dobrać jedną umowę, kilka lub wszystkie. W celu zachęcenia rodziców do wybierania większej liczby umów, towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często komponują je w pakiety, a wybierając pakiet osoba ubezpieczająca może otrzymać od firmy zniżkę przy opłacaniu składki. To dość korzystne rozwiązanie biorąc pod uwagę, że trudno przewidzieć, co się może zdarzyć, a im pełniejsza będzie ochrona, tym bardziej skuteczne będzie to zabezpieczenie.

Gromadzenie kapitału na przyszłość to trzeci element takiego ubezpieczenia. Część wpłacanej przez ubezpieczającego,  najczęściej rodzica, jest przekazywana na sfinansowanie ochrony ubezpieczeniowej, a część właśnie na gromadzenie kapitału na przyszłość. Pieniądze odkładane są na osobnym koncie, na którym są też one oprocentowane. Dzięki temu, poza samym gromadzeniem można otrzymać również wypracowany zysk. Zwykle jest on na poziomie zaledwie kilku procent, ale już samo to, że środki są gromadzone, nie można ich wypłacić i systematycznie dopisywany jest do nich niewielki procent powoduje, że w przyszłości do wypłaty będzie całkiem pokaźna kwota, która znacząco ułatwi start w dorosłe życie ubezpieczonemu dziś dziecku. Taka polisa posagowa to bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie.


Jak wybrać najlepszą polisę na życie dla dziecka?


Przed podpisaniem umowy ubezpieczenia dla swojego dziecka, warto się dobrze zapoznać z ofertami, które są dostępne na rynku. Im więcej czasu zostanie przeznaczone na takie porównania, tym lepszą polisę będzie można wybrać. Co za tym idzie, ochrona będzie skuteczniejsza, oszczędności większe, a składka korzystniejsza.

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia powinien być podyktowany różnorodnymi czynnikami. Należy sprawdzić:
  • umowa podstawowa – jaki zakres ochrony,
  • umowy dodatkowe – ile chorób jest objętych ubezpieczeniem na wypadek poważnego zachorowania i jakie są to choroby? Jakie zasady obowiązują przy ubezpieczeniu na wypadek pobytu w szpitalu, jak długi musi być pobyt w szpitalu, by przysługiwała wypłata? Jak wiele operacji i jakie zabiegi objęte są ochroną ubezpieczeniową?
  • warunki gromadzenia oszczędności – czy można je wypłacić przed terminem, czy można wpłacać kwoty dodatkowe, poza regularnymi, jakie jest oprocentowanie i w jaki sposób jest ono wypracowywane?
Dopiero po uzyskaniu odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania, można podejmować decyzję. Wiadomo bowiem, że polisa na życie, która oferuje szerszy zakres jest znacznie korzystniejsza niż ta, która ochroną obejmuje niewiele zdarzeń. W tym celu, pomocne będzie na pewno skorzystanie z porównywarki. Znaleźć tam można wiele ciekawych ofert ubezpieczeniowych, które pomogą w podjęciu decyzji. Ich zgromadzenie zaś w jednym miejscu to nie tylko ogromne ułatwienie dla poszukującego, ale również duża oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba samodzielnie przeszukiwać sieci, ale wystarczy zajrzeć na jedną stronę, by mieć komplet niezbędnych informacji.


Polisa na życie dla dziecka – kto ma najlepszą ofertę?


Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych włącza do swojej oferty polisy ubezpieczeniowe dedykowane dla dzieci. To bardzo dobre posunięcie zważywszy na to, że rodzice coraz bardziej świadomie podchodzą do kwestii ubezpieczenia swojego potomstwa i zapewnienia mu dobrej przyszłości. Przyjrzenie się kilku przykładowym polisom na rankingu ubezpieczeń dla dzieci pomoże zrozumieć zasadę działania tych ubezpieczeń, ale również pokaże, czego się można spodziewać.


Ubezpieczenie dla dziecka PZU

Ubezpieczenie dla dziecka oferowane przez PZU to sposób na bardzo skuteczne i szerokie zabezpieczenie przyszłości dziecka. Polisę można wykupić już dla niemowlaka, a osobą ubezpieczającą nie muszą być jego rodzice. Dziecko, po osiągnięciu pełnoletniości i po zakończeniu okresu trwania umowy, otrzyma pieniądze zapisane w polisie.
Wypłata jest przelewana na konto dziecka, nie jego rodziców lub opiekunów. Jest to suma gwarantowana, co stanowi spory atut ubezpieczenia. W razie, gdyby osoba opłacająca polisę zmarła przed upływem okresu, na jaki została zawarta, PZU przejmuje jej opłacanie, więc ochrona trwa nadal. Ubezpieczenie dziecka działa przez całą dobę na terenie całego świata. Do tego można dokupić ubezpieczenie życia i zdrowia na wypadek poważnych chorób, operacji, pobytu w szpitalu.


Polisa na życie dla dziecka Nationale-Nederlanden

Ubezpieczenie dla dziecka w Nationale-Nederlanden to kilka różnorodnych rozwiązań, które można wybierać zależnie od swoich potrzeb i oczekiwań stawianych ubezpieczeniu. Można zdecydować się na polisę ubezpieczeniową, która chroni w razie nieszczęśliwego zdarzenia. Pieniądze zostaną wypłacone na walkę z chorobą lub powrót do zdrowia po pobycie w szpitalu.
Można też wybrać pakiet dziecięcy, który zostanie dołączony do ubezpieczenia dla rodziców, które połączone jest z opcją gromadzenia funduszy na przyszłość. Pakiet dziecięcy jest specjalnie opracowany, by zaspokajać potrzeby ochronne najmłodszych. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala połączyć wszystkie polisy członków rodziny w jedną i do tego dołączyć oszczędzanie.


Polisa dla dziecka AXA

AXA również oferuje ubezpieczenie ochronne dla dzieci. Jest to pakiet, który można dołączyć do polisy o nazwie Optymalny wybór. Dzięki temu można zapewnić ochronę ubezpieczeniową swojemu dziecku aż do ukończenia przez nie osiemnastego roku życia. W ramach jednej składki ochroną mogą zostać objęte wszystkie dzieci, a polisa na życie – poza środkami na ewentualne leczenie – zapewnia również wsparcie specjalistów (rehabilitacja, fizjoterapia, transport medyczny).
Skorzystać można z dodatkowej oferty, jaką jest możliwość odbycia wizyty u lekarza, bez konieczności oczekiwania w wielomiesięcznych kolejkach czy też bez uzyskania skierowania od specjalisty.


Polisa dla dziecka Warta

Ubezpieczenie dla dziecka w Warcie stanowi element ubezpieczenia dla rodziców. Jest to pakiet, w ramach którego dziecko może zostać objęte ochroną na wypadek poważnych chorób, nieszczęśliwych wypadków, operacji, pobytu w szpitalu czy inwalidztwa. Ochrona gwarantuje wypłatę świadczeń w  odpowiedniej wysokości, w razie zajścia któregoś z objętych polisą zdarzeń. W razie zdarzenia, pieniądze uzyskane z polisy z decydowanie pomogą dojść do zdrowia i odzyskać utraconą sprawność.
Szczegółowe parametry poszczególnych produktów, jak cena, zakres i sumy ubezpieczenia można poznać dokonując porównania polis na życie. Uzupełnieniem porównywarki jest ranking – jeśli dziecko ma być chronione z polisy, warto przejrzeć zestawienie ubezpieczeń ochronnych. A jeśli ochrona ma być połączona z gromadzeniem kapitału, wtedy cenne okaże się przeanalizowanie firm z rankingu ubezpieczeń oszczędnościowych.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

Redakcja

Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Ewa

2019-01-27 06:45:20

Dobre artykuły, w jasny i przejrzysty sposób napisano co i jak.....decyzja należy już do klienta jaką wybierze firmę ubezpieczeniową......oby tylko w PL nic się na gorsze nie zmieniło i z gromadzonych dużych sum -nie wyszły "grosze" . W naszym kraju - wszystko jest możliwe!!!!!!- sorry, ale taka jest prawda do dnia dzisiejszego

« Powrót do listy postów

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2019