Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 17 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie
Infolinia 900 - 1700 71 736 75 55

Jaka polisa jest najlepsza pod kredyt?

29 MAR 2016

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Aby otrzymać od banku kredyt na budowę domu czy zakup mieszkania nie wystarczy posiadanie tzw. zdolności kredytowej i dysponowanie wkładem własnym. Długoterminowa pożyczka na kilkadziesiąt lat wiąże się z ryzykiem niezdolności klienta banku do regularnego spłacania długu. Dlatego konieczne będzie ubezpieczenie.

Zaciągniecie kredytu hipotecznego to dla tysięcy młodych rodzin szansa na własne lokum. To także ryzyko ponoszone zarówno przez bank, jak i kredytobiorcę. Jednak prawidłowo dopasowany produkt ubezpieczeniowy pozwoli chronić obie strony zobowiązania, wliczając również bliskich i rodzinę kredytobiorcy, tak by ewentualne roszczenia banku nie dotyczyły osób trzecich.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Posiadanie polisy na życie dołączonej do kredytu hipotecznego ma jeden zasadniczy cel – w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, choroby bądź innego zdarzenia przewidzianego w polisie, to ubezpieczony, a nie bank otrzymuje świadczenie.
 

W ubezpieczeniu do kredytu pamiętaj o cesji

Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu pod kredyt? Przede wszystkim przyszły posiadacz kredytu hipotecznego, a zarazem ubezpieczony spotka się z terminem „cesja”. To nic innego jak przepisanie praw wynikających z ubezpieczenia na stronę banku. Z formalnego punktu widzenia bank będzie „cesjonariuszem”, natomiast kredytobiorca „cedentem”. Ten ostatni będzie też opłacał składki ubezpieczeniowe, a wypłatą ewentualnego odszkodowania zajmie się towarzystwo ubezpieczeniowe.
 

Nie musisz wybierać polisy w banku

Jeszcze do niedawna klient banku, który zdecydował się na kredyt hipoteczny mógł wybrać ubezpieczenie, ale tylko z tych zaproponowanych przez bank. Wynikało to z odgórnej umowy między danym bankiem a danym towarzystwem ubezpieczeniowym. Obecnie, jeśli na rynku ubezpieczeniowym, zdaniem klienta, znajduje się lepsza oferta, może on połączyć taką polisę z kredytem. Nie ma tez ograniczeń z zakresie ochrony. O ile podstawowy pakiet chroni przed finansowymi skutkami śmierci ubezpieczonego, umowy dodatkowe pozwalają rozszerzyć zakres na zdiagnozowanie ciężkiej choroby, uzyskanie pomocy medycznej i wiele innych.
 
Wybór konkretnej polisy na życie pod kredyt ubezpieczeniowy powinien być łatwy, jeśli kredytobiorca weźmie pod uwagę kilka czynników:
  • zakres ochrony – im szerszy, tym większe prawdopodobieństwo otrzymania świadczenia
  • suma ubezpieczenia – wysokość świadczenia ma niemałe znaczenie zwłaszcza przy wypadkach uniemożliwiających wykonywanie zawodu czy innej pracy zarobkowej
  • okres umowy – najlepsza będzie terminowa ze względu na terminowość kredytu i bardziej przystępną wysokość pojedynczej składki
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

Redakcja

Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

« Powrót do listy postów

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2019