Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 25 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Porównaj oferty »

GENERALI

GENERALI

Generali jest marką ubezpieczeniowo-finansową obecną na światowym rynku od prawie 200 lat.  W Polsce Grupa Generali obecna jest od 1998 r. Stale buduje swoją siłę stawiając na model biznesowy oparty na trzech kluczowych obszarach: ochronie majątku i życia klientów indywidualnych, zarządzaniu oszczędnościami emerytalnymi oraz ubezpieczeniach dla pracowników korporacji. Działalność w Polsce Generali prowadzi poprzez 4 wyspecjalizowane spółki. Wśród nich osobną tworzy Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
 

Przykładowe polisy na życie Generali


Generali proponuje swoim klientom 7 ubezpieczeń na życie. Różnią się od siebie wariantami i są dedykowane w zależności od wieku ubezpieczonego:
 

 • Generali, z myślą o życiu – ochrona życia i zdrowia,
 • Generali, z myślą o życiu Plus – elastyczna ochrona,
 • ProFamilia – ubezpieczenie mieszane dla całej rodziny,
 • Generali, z myślą o dziecku – ochrona dla całej rodziny,
 • Generali, z myślą o NNW – pakiet dla dziecka,
 • Generali, z myślą o NNW – pakiet dla rodziców,
 • Życie Komfort – dla kredytobiorców.
 
Generali, z myślą o życiu to połączenie ochrony z oszczędzaniem. Podpisujemy umowę na 12 miesięcy albo na 5 lat i wybieramy pakiet lub ochronę od wszystkich ryzyk. Sumy ubezpieczenia mogą dotyczyć kwoty nawet 550 000 zł, a w razie wypadku komunikacyjnego do miliona złotych.
Polisa zawiera kilka rozszerzeń do wykupienia, jak poważne zachorowanie (nowotwór, zawał serca, udar, stwardnienie rozsiane) czy niezdolność do pracy wskutek nieszczęśliwego wypadku (do 550 000 zł i dodatkowe środki wypłacane przed 6 miesięcy).

Generali, z myślą o życiu Plus, czyli ubezpieczenie dla singli, par, rodzin i seniorów. Każdy z nich indywidualnie wybiera ochronę dopasowaną do swoich potrzeb.
Zakres dodatkowy obejmuje 40 poważnych chorób i kilka innych wariantów, w tym: assistance, urodzenie dziecka czy uraz niepowodujący trwały uszczerbek na zdrowiu (złamanie, zwichnięcie lub skręcenie). Ten sam zakres może dotyczyć także współmałżonka, partnera i dziecka.

Generali ProFamilia to plan zabezpieczenia dla całej rodziny. Ochronę można rozszerzyć aż o 21 umów dodatkowych, w tym umowy dla dzieci oraz produkty zabezpieczenia emerytalnego – IKE i IKZE.
Od drugiej rocznicy polisy Generali udostępnia wyższe sumy ubezpieczenia. Ta może być też mniejsza w zależności od bieżącej sytuacji ubezpieczonego. Składka miesięczna zaczyna się od 70 zł.
 
Generali, z myślą o dziecku jest polisą dla przewidujących rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku łatwiejszy star w dorosłość. Ubezpieczenie polega na wpłacaniu regularnych kwot, które tworzą wypłacany na koniec umowy posag.
Polisa jest również bieżącym zabezpieczeniem finansowym. Generali co miesiąc będzie wypłacać rentę dla dziecka w przypadku śmierci rodzica, a także przejmie obowiązek opłacania składek.

Generali, z myślą o NNW – pakiet dla dziecka ze składką od 34 zł rocznie jest jednym z najtańszych produktów w ofercie ubezpieczyciela. Ochrona jest ważna na całym świecie na wypadek różnych zdarzeń, jak pobyt w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku lub zatrucia pokarmowego, pokrycie kosztów rehabilitacji lub leczenia, czasowa niezdolność do nauki, śmierć rodziców, wstrząśnienie mózgu, zdiagnozowanie sepsy.
To alternatywa dla szkolnych polis NNW dla dziecka kupowanych przez rodziców na początku roku szkolnego. Umowa może trwać do 26 roku życia dziecka.

Generali, z myślą o NNW – pakiet dla rodziców zapewnia ochronę finansową przez całą dobę w razie trwałego uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia czy śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku. Ochrona możliwa jest również w przypadku zdarzeń, które powstały w wyniku uprawiania sportów wysokiego ryzyka i wyczynowego uprawiania sportu.
Generali wypłaca uposażonym podwójne świadczenie za śmierć ubezpieczonego poniesioną wskutek wypadku komunikacyjnego.

Generali Życie Komfort oznacza zabezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego i gotówkowego w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń. Składka jest niska i zaczyna się od 20 zł miesięcznie.
Towarzystwo wypłaci świadczenie w przypadku poważnego zachorowania, utraty pracy czy trwałej i całkowitej niezdolności do pracy.
 

Zalety ubezpieczenia w Generali


+ świadczenie już za 1 dzień pobytu w szpitalu
+ możliwość uzupełnienia ochrony aż o 21 umowy dodatkowe
+ tania polisa NNW dla dziecka z szerokim zakres ochrony
+ ochrona w przypadku zdarzeń powstałych w wyniku uprawiania sportów wysokiego ryzyka
+ 2 rodzaje sum ubezpieczenia – kredytowa SU w przypadku śmierci pokrywa tylko zobowiązania, a stała SU stanowi także wsparcie finansowe dla najbliższych
 

Jak zgłosić zdarzenie w Generali?


Klienci posiadający ubezpieczenie na życie w Generali mogą zgłosić szkodę poprzez zalogowanie się do Konta Klienta.
Innym sposobem jest wypełnienie bez logowania jednego z e-formularzy dotyczącego zgłoszenia roszczenia z polisy:
 • indywidualnej na życie,
 • grupowej na życie oraz grup otwartych,
 • kredytobiorców oraz polisy indywidualnej na życie,
 • następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW grupowe lub indywidualne).

W zależności od rodzaju posiadanej polisy procedura zgłaszania zdarzenia może być nieco inna.
Przykładowo, w indywidualnej polisie na życie odszkodowanie za pobyt w szpitalu będzie wymagało przesłania do Generali karty informacyjnej leczenia szpitalnego, kopię dokumentacji medycznej potwierdzającej przebieg leczenia, diagnozę i zlecenie hospitalizacji, a jeżeli hospitalizacja nastąpiła przed upływem 3 od daty zawarcia umowy – dane adresowe placówek medycznych, w których ubezpieczony był zarejestrowany lub leczony przed początkiem obowiązywania umowy
Formularze można też przesyłać na adres: Generali Życie T.U. S.A., ul. Postępu 15B, 02-676 Warszawa, z dopiskiem „CKLife”.
 

Wypowiedzenie ubezpieczenia na życie Generali


Ubezpieczenie na życie Generali można wypowiedzieć w dowolnym momencie  na podstawie pisemnego wniosku. W przypadku wypowiedzenia umowy przed upływem 12 miesięcy polisy, na który została zawarta, ubezpieczonemu przysługuje zwrot składki za okres niewykorzystanej ochrony ubezpieczeniowej.

Ubezpieczony w Generali ma prawo także do odstąpienia od umowy w terminie 30 dni od daty jej podpisania, a w przypadku, gdy jest przedsiębiorcą, w terminie 7 dni od daty jej zawarcia.
W przypadku odstąpienia od umowy Generali zwraca ubezpieczonemu zapłaconą składkę. Towarzystwo zastrzega sobie prawo potrącenia części składki za okres, w którym udzielało ochrony ubezpieczeniowej. Na stronie Generali znajduje się formularz do wypełnienia., który należy odesłać na adres: Generali S.A. Budynek Marynarska Point, ul. Postępu 15B, 02-676 Warszawa.
 

Kontakt z Generali

 
Generali S.A.
Budynek Marynarska Point
ul. Postępu 15B
02-676 Warszawa
 
Infolinia: 913 913 913
Informacje i pomoc w dniach:
pon-pt 8-18
 
E-mail: centrumklienta@generali.pl

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 4.25

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Julita Skowrończyk

2020-06-24 11:40:50

Moje dziecko jest ubezpieczone w przedszkolu, złamało nogę i okazało się, że jest ubezpieczone w Generali. Firma ta ma 30 dni na odpowiedź odnośnie roszczenia. Sprawa prosta, dziecko, złamanie, komplet dokumentów. Czekają do ostatniego dnia, zamiast jak najszybciej załatwić sprawę. Masakra.

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020