Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

GENERALI

GENERALI

Generali w Polsce działa od 1998 roku.  Zapewnia swoim klientom kompleksową ochronę ubezpieczeniową na każdym etapie ich życia: od ubezpieczeń majątkowych, takich jak ubezpieczenie samochodu, mieszkania, ubezpieczenia firm przez ubezpieczenia na życie, zarówno indywidualne jak i grupowe, po zarządzanie oszczędnościami emerytalnymi i fundusze inwestycyjne. Do spółek Generali w Polsce należy również Concordia Polska, która specjalizuje się w ubezpieczeniach dla rolnictwa, w tym ubezpieczeniach upraw.

AdvertisementProdukty Generali są doceniane przez klientów i ekspertów oraz wyróżniane wieloma nagrodami jako najlepsze na rynku. Jednym z takich produktów jest ubezpieczenie mieszkania i domu, które obejmuje ochroną również wszelkie zapominalstwo. Generali reaguje również na potrzeby swoich klientów, dlatego w wielu produktach rozszerzyło zakres ochrony o zdarzenia związane z Covid-19.
 

Przykładowe polisy na życie Generali

 

Generali posiada kompleksową ofertę ubezpieczeń na życie, która pozwala  na dopasowanie zakresu do indywidualnych potrzeb różnych grup klientów: 

  • Generali, z myślą o życiu Plus – elastyczna ochrona,
  • ProFamilia – ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne dla całej rodziny,
  • Generali, z myślą o dziecku,
  • Życie Komfort – dla kredytobiorców.

Generali, z myślą o życiu Plus, czyli ubezpieczenie dla singli, par, rodzin i seniorów. Każdy z nich indywidualnie wybiera ochronę dopasowaną do swoich potrzeb.
Zakres dodatkowy obejmuje wystąpienie 40 poważnych chorób i wiele innych zdarzeń, w tym urodzenie dziecka czy uraz niepowodujący trwałego uszczerbku na zdrowiu (złamanie, zwichnięcie lub skręcenie), a także usługi assistance. Zakres ochrony ubezpieczeniowej może być rozszerzony także o umowy dodatkowe dla współmałżonka, partnera i dziecka.

Generali ProFamilia to plan zabezpieczenia dla całej rodziny. Ochronę można rozszerzyć aż o 25 umów dodatkowych, w tym umowy dla dzieci oraz produkty zabezpieczenia emerytalnego – IKE i IKZE.
ProFamilia to również ubezpieczenie,  które pozwala na inwestowanie części składki w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, dzięki czemu zabezpieczysz przyszłość swoją i swoich najbliższych.
Od drugiej rocznicy polisy Generali udostępnia wyższe sumy ubezpieczenia. Ta może być też mniejsza w zależności od bieżącej sytuacji ubezpieczonego. Składka miesięczna zaczyna się od 70 zł*.
 
Generali, z myślą o dziecku jest polisą dla przewidujących rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku łatwiejszy start w dorosłość. Ubezpieczenie polega na wpłacaniu regularnych kwot, które tworzą wypłacany na koniec umowy kapitał dla dziecka.
Polisa jest również bieżącym zabezpieczeniem finansowym. Generali co miesiąc będzie wypłacać rentę dla dziecka w przypadku śmierci ubezpieczonego np. rodzica, a także przejmie obowiązek opłacania składek.

Generali Życie Komfort oznacza zabezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego i gotówkowego w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń. Składka jest niska i zaczyna się od 20 zł miesięcznie**.
Ubezpieczenie może być rozszerzone o dodatkowe umowy, dzięki czemu wypłacimy świadczenie m. in. w przypadku poważnego zachorowania, utraty pracy czy trwałej i całkowitej niezdolności do pracy.

 

Zalety ubezpieczenia w Generali


+ możesz ubezpieczyć swoje życie nawet na 2 000 000 zł,
+ możesz wybrać wariant z ubezpieczeniem na wypadek wystąpienia aż 40 poważnych chorób, w tym nowotworów, zawału serca czy udaru mózgu,
+ możliwość rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej o dodatkowe umowy, w tym umowy dla Dzieci oraz produkty zabezpieczenia emerytalnego – IKE i IKZE;
+ wypłata świadczenia za pobyt w szpitalu Ubezpieczonego już za 1 dzień hospitalizacji niezależnie od przyczyny (Generali, z myślą o życiu Plus),
+ wypłata świadczenia w pełnej wysokości już od pierwszego dnia ochrony w przypadku śmierci Ubezpieczonego,
+ możliwość wyboru wariantu, w ramach którego ubezpieczysz również życie i zdrowie Twojego współmałżonka, partnera lub dziecka.

 

Jak zgłosić zdarzenie w Generali?


Jeśli chcesz zgłosić szkodę lub roszczenie, możesz zrobić to na stronie (https://moje.generali.pl/claimonweb/frontend/#/)

 

Wypowiedzenie ubezpieczenia na życie Generali

 

Ubezpieczenie na życie Generali można wypowiedzieć w dowolnym momencie  na podstawie pisemnego wniosku.

Ubezpieczający ma prawo także do odstąpienia od umowy zawartej z Generali w terminie 30 dni od daty zawarcia umowy, a w przypadku, gdy jest przedsiębiorcą, w terminie 7 dni od daty jej zawarcia.
W przypadku odstąpienia od umowy Generali zwraca ubezpieczonemu zapłaconą składkę. Towarzystwo zastrzega sobie prawo potrącenia części składki za okres, w którym udzielało ochrony ubezpieczeniowej. W zależności od posiadanej polisy należy przesłać pismo lub formularz ze strony Generali na adres: Generali Życie TU S.A. Budynek Marynarska Point, ul. Postępu 15B, 02-676 Warszawa. Wyjątek stanowi ubezpieczenie Generali Życie Komfort, ponieważ formularz wypowiedzenia znajduje się w banku, w którym została nabyta polisa. 
 

Kontakt z Generali

 

Generali Życie T.U. S.A.
Budynek Marynarska Point
ul. Postępu 15B
02-676 Warszawa
 
Infolinia: 913 913 913
Informacje i pomoc w dniach: pon-pt 8-17
 
E-mail: centrumklienta@generali.pl*Minimalna składka dotyczy ubezpieczenia z ograniczonym zakresem do umowy: Śmierć Ubezpieczonego. Twoja indywidualna składka może się różnić od podanej w reklamie.

**Minimalna składka ubezpieczenia. Twoja indywidualna składka może się różnić od podanej w reklamie.

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie reklamowy i informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. Żadne z niniejszych informacji nie stanowią doradztwa inwestycyjnego, ani rekomendacji, w tym inwestycyjnych lub podatkowych. Przedstawione informacje nie stanowią pełnego obrazu funkcjonowania przedstawionego produktu i mają charakter wyłącznie przykładowy. Szczegółowe warunki umowy oraz koszty i ryzyka z nimi związane, a także zasady działania i strategii inwestycyjnej ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych określone są w ogólnych warunkach umowy ubezpieczenia, przekazywanych Klientowi przed zawarciem umowy, dostępnych na www.generali.pl, w siedzibie Generali Życie S.A. przy ul. Postępu 15 b, 02-676 Warszawa oraz u poszczególnych jej dystrybutorów. Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe nie gwarantują osiągnięcia założonego celu inwestycyjnego ani określonego wyniku inwestycyjnego. Oszczędzający powinien mieć świadomość ryzyka związanego z inwestycją w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, w tym braku ochrony wpłaconego kapitału lub ryzyka utraty części lub całości wpłaconych środków.

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 4.08

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (5)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Julita Skowrończyk

2020-06-24 11:40:50

Moje dziecko jest ubezpieczone w przedszkolu, złamało nogę i okazało się, że jest ubezpieczone w Generali. Firma ta ma 30 dni na odpowiedź odnośnie roszczenia. Sprawa prosta, dziecko, złamanie, komplet dokumentów. Czekają do ostatniego dnia, zamiast jak najszybciej załatwić sprawę. Masakra.

Bartosz Antkowiak

2021-02-26 21:02:18

Polecam wszystkim firmę Generali. Bardzo szybko realizują wypłatę świadczeń.

Jolanta C.

2022-02-15 14:01:56

Porażka. Wypłata świadczeń tak jak w przypadku poniżej , na ostatnią chwilę . Inne świadczenie pooperacyjne, czekałam 5 miesięcy. Kontakt mailowy bardzo utrudniony. Nie polecam.

ada

2022-06-06 17:37:11

nie polecam masakra infolinia brak slow 20 minut i muzuka gra a kontakt mailowy żadnej odpowiedzi

CEZARY KOMOROWSKI

2022-07-01 15:48:31

MASAKRA . ZGŁOSZENIE PRZEZ INFOLINIĘ PĘKNIĘTEJ SZYBY W SAMOCHODZIE . PO 5 DNIACH ŻADNEJ ODPOWIEDZI I OKAZUJE SIĘ, ŻE ZGŁOSZENIA NIE MA W SYSTEMIE . KOLEJNE ZGŁOSZENIE I 40 MINUT WYPEŁNIANIA FORMULARZ PRZEZ PRZYJMUJĄCEGO SZKODĘ ALE FAJNA MUZYKA W TELEFONIE PRZEZ 20 MINUT OCZEKIWANIA NA POŁĄCZENIA . OGÓLNIE PORAŻKA . NIE POLECAM .

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu