Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 5 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Porównaj oferty »

UNIQA

UNIQA

Uniqa to austriacka marka z wieloletnią tradycją na polskim rynku ubezpieczeniowym. UNIQA Insurance Group jest jedną z największych grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowej i Wschodniej. 22 tys. pracowników i partnerów wyłącznych obsługuje prawie 10 mln klientów. Grupa jest notowana na giełdzie papierów wartościowych.Poza Austrią, UNIQA działa w 15 krajach Europy Środkowej i Wschodniej: Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Kosowa, Chorwacji, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Czech, Ukrainy i Węgier. Grupa jest także właścicielem firm ubezpieczeniowych w Szwajcarii i Liechtensteinie.Ubezpieczyciel dostarcza swoim klientom produkty podzielone na 3 działy: UNIQA dla Ciebie z ofertą dla klientów indywidualnych, UNIQA dla Biznesu oferująca ubezpieczenia dla średnich i dużych firm oraz UNIQA dla mieszkalnictwa chroniąca klientów z sektora nieruchomości. W każdej z nich Uniqa ma pełną ofertę ubezpieczeń majątkowych, komunikacyjnych i życiowych.
 

Przykładowe polisy na życie Uniqa

Uniqa posiada w swojej ofercie 4 różne ubezpieczeń na życie w zależności od oczekiwanego zakresu ochrony i przeznaczenia:
 

 • Uniqa Beztroskie Dziecko – polisa wypadkowa dla najmłodszych,
 • Uniqa Pakiet Bezpieczeństwa – ochrona dla całej rodziny,
 • Uniqa Wysoka Ochrona – zabezpieczenie dla kredytobiorców,
 • Uniqa Aktywne Życie – krótkoterminowe NNW.
Uniqa Beztroskie Dziecko obejmuje ciężkie zachorowanie, operacje chirurgiczne, pobyt w szpitalu w wyniku choroby i nieszczęśliwego wypadku, uszkodzenie ciała, assistance medyczny, świadczenie lekowe i drugą opinię lekarską. A to wszystko z myślą o finansowej ochronie dziecka.
Rodzic może ubezpieczyć dzieci, które ukończyły 3 lata, a nie ukończyły 18. roku życia. Składka za dziecko zaczyna się już od 19 zł miesięcznie, przy czym brak dodatkowej składki za ubezpieczone trzecie i kolejne dziecko.
Za pobyt w szpitalu ubezpieczyciel wypłaca świadczenia licząc już od 1 dnia. Pod warunkiem, że pobyt trwał co najmniej 3 dni.

Uniqa Pakiet Bezpieczeństwa to 3 pakiety do wyboru – dla rodziny, dla siebie z dodatkami zdrowotnymi i dla najbliższych na wypadek śmierci. Wariant rodzinny obejmuje 31 różnych ryzyk, m.in. pobyt w szpitalu, operacje chirurgiczne, ciężkie zachorowanie małżonka czy śmierć rodzica
Miesięczna składka zaczyna się od 31 zł. Maksymalna suma ubezpieczenia wynosi 200 000 zł. Polisa przeznaczona dla osób w przedziale wieku 18-57 lat, dostępna dla każdego, niezależnie od formy zatrudnienia, a nawet dla osób bez stałego dochodu. Ochrona ubezpieczeniowa działa do 67 roku życia, po tym czasie można kontynuować ochronę w ramach specjalnej oferty.

Uniqa Wysoka Ochrona oznacza terminową ochronę dla najbliższych w przypadku śmierci głównego ubezpieczonego. W ramach podstawy możliwa jest umowa bezskładkowa. Wśród rozszerzeń dostępne ciężkie zachorowanie, niezdolność do pracy, inwalidztwo i pobyt w szpitalu.
Ubezpieczyciel przejmuje opłacanie składek w przypadku niezdolności do pracy. Oferta dla osób w wieku 18 - 64 lat, przy czym możliwy okres trwania ubezpieczenia wynosi od 5 do 40 lat, nie dłużej niż do ukończenia przez ubezpieczonego 70 lat. Minimalna suma ubezpieczenia  to 10 000 zł.

Uniqa Aktywne Życie jest rocznym ubezpieczeniem na życie, przeznaczonym dla osób, które są aktywne i często podróżują. Ubezpieczenie zapewnia wsparcie finansowe w przypadku śmierci lub uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
Ubezpieczyciel nie wymaga ankiety medycznej ani wykonywania badań lekarskich celem ustalenia stanu zdrowia. Nie ma również karencji, a roczna składka w wysokości 100 zł oznacza, że dzienna ochrona kosztuje niecałe 30 gr. Umowa zawierana jest na rok, a podpisać ją mogą osoby w wieku 18-64 lat.
 

Zalety ubezpieczenia w Uniqa

+ ponad 500 operacji chirurgicznym w pakiecie dla ubezpieczonego dziecka
+ świadczenie za leczenie szpitalne naliczane już od 1 dnia pobytu w placówce medycznej
+ assistance medyczny w każdym wariancie Uniqa Pakiet Bezpieczeństwa
+ przejęcie opłacania składek w przypadku niezdolności do pracy
+ 100 zł rocznej składki za ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków
 

Jak zgłosić zdarzenie w Uniqa?

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem zgłoszenia szkody w Uniqa jest wypełnienie formularza internetowego. Dla ubezpieczeń turystycznych, zdrowotnych i NNW jest wspólny formularz, który należy wypełnić podając m.in.
 • Rodzaj roszczenia, np. nieszczęśliwy wypadek czy zwrot kosztów leczenia,
 • Datę i okoliczności zdarzenia,
 • Opis zdarzenia,
 • Opis obrażeń,
 • Dane osobowe zgłaszającego i poszkodowanego.

Należy także określić (TAK/NIE), czy w momencie zdarzenia ubezpieczony znajdował się po spożyciu alkoholu, środków odurzających bądź leków.
Do formularza można załączyć dokumenty, które usprawnią proces likwidacji szkody osobowej. Chodzi tu o wszelkie dokumenty potwierdzające okoliczności zdarzenia, dokumentację medyczną, oryginalne rachunki i faktury, dowody poniesionych strat czy wydatków związanych ze zdarzeniem.
Ubezpieczyciel zapyta też o nazwę banku i numer rachunku, na jaki ma trafić przyznane świadczenie. Warto także określić preferowany sposób odbioru zgłoszenia szkody, zaznaczając rozmowę telefoniczną, SMS/MMS, e-mail czy tradycyjną korespondencję.
 

Wypowiedzenie ubezpieczenia na życie Uniqa

Ubezpieczony może odstąpić od umowy ubezpieczenia w ciągu 30 dni, licząc od daty zawarcia umowy. Jeśli jest przedsiębiorcą, ma na wypowiedzenie umowy 7 dni. Umowa ubezpieczenia może być wypowiedziana przez ubezpieczonego w każdym czasie, na piśmie ze skutkiem na koniec miesiąca polisowego, w którym Warta otrzymała pisemne zawiadomienie.
W razie odstąpienia od umowy Uniqa zwróci ubezpieczonemu zapłaconą składkę za niewykorzystany okres. Towarzystwo zastrzega sobie prawo potrącenia części składki za okres, w którym udzielało ochrony ubezpieczeniowej. Wypowiedzenie umowy należy odesłać do obsługi klienta na adres: UNIQA TU na Życie S.A., ul. Gdańska 132, 90-520 Łódź.
 

Kontakt z Uniqa

 
UNIQA TU S.A.
ul. Gdańska 132
90-520 Łódź
 
Infolinia: 801 597 597 lub (42) 66 66 500
Czynna pon-pt 8-19, sob 8-16
E-mail: zycie@uniqa.pl

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 4.50

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (14)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Karolina

2020-07-13 14:11:01

kupiłam ubezpieczenie u was dla swojego syna i mogę śmiało polecić. dobra cena i sympatyczna obsługa.

inna

2020-07-31 12:21:10

najlepszy ubezpieczyciel na rynku, warto zapłacić za dobrą jakość

aniola

2020-08-13 00:03:51

solidny ubezpieczyciel, zero problemów, po wypadku dostałam zadowalające odszkodowanie, polecam

martin

2020-08-13 18:51:50

bardzo fajna firma ubezpieczeniowa, jestem zadowolony, obsługa na bardzo wysokim poziomie :)

andrzej

2020-08-16 12:37:44

Jestem zadowolony z obsługi, firma jest rzetelna i ogarnięta. Polecam każdemu ubezpieczyć się w uniqa, ja to nie żałuję!

viva

2020-08-17 08:47:51

oj dla mnie obecnie jedyna firma ubezpieczeniowa mająca dobrą jakość

siri

2020-08-26 12:36:02

ubezpieczyciel godny polecenia, bardzo dobre warunki w dostępnej cenie

oleg

2020-08-26 12:42:35

cenowo atrakcyjnie, jakościowo też :)

Liza

2020-08-31 17:23:44

Skorzystałam z ubezpieczenia samochodu, ponieważ przedstawili mi najlepszą ofertę

poszkodowany

2020-09-05 14:33:47

NIE POLECAM tej firmy ! Jest ok, póki nie dojdzie do likwidacji szkody. Jak trzeba wypłacić odszkodowanie "migają się" jak mogą. Osoby do kontaktu, porażka. Nie są po stronie swojego klienta. Uważajcie przy braniu pod uwagę tej firmy, jeśli chodzi o ubezpieczenie swojego mieszkania.

karol

2020-09-14 20:32:23

przydarzył mi się wypadek, ale na szczęście wcześniej zdążyłem się u was ubezpieczyć. szkoda szybko odzyskana.

alisa

2020-09-14 21:55:17

jestem całkiem zadowolona, firma dba o klientów, warunki atrakcyjne

Ola

2020-09-30 11:09:46

Największy plus Uniqa to podejście do klienta, którego traktują z szacunkiem. Konsultanci są przemili.

Larry

2020-10-14 14:26:31

Dość szybko załatwili moją sprawę i udało mi się odzyskać odszkodowanie

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020