WARTA

WARTA

Warta to pierwotnie polska marka ubezpieczeń z długimi tradycjami sięgającymi roku 1920. Wtedy w Poznaniu powstało Towarzystwo Reasekuracyjne WARTA S.A. z połączenia Krajowego Ubezpieczenia Ogniowego, Krajowego Ubezpieczenia na Życie, Poznańskiego Banku Ziemian oraz Związku Producentów Rolnych. Na przestrzeni lat zmieniali się udziałowcy towarzystwa ubezpieczeniowego – najpierw był to Kredyt Bank, a od 2012 roku są nimi niemiecka Grupa Talanx i japoński ubezpieczyciel Meiji Yasuda, co wiązało się ze zmianą logotypu. Warta posiada w swojej ofercie zarówno indywidualne, jak i grupowe ubezpieczenia na życie. Większość z nich łączy ochronę życia i zdrowia z gromadzeniem i pomnażaniem oszczędności. Posiadacze polis mają do wyboru wiele ubezpieczeniowych funduszy o zróżnicowanym profilu inwestycyjnym.
 

Przykładowe polisy na życie Warta

Warta posiada w swojej ofercie 7 różnych ubezpieczeń na życie podzielonych ze względu na przeznaczenia, jak i rodzaj:
 

 • Warta dla Ciebie i Rodziny – ubezpieczenie ochronne,
 • Warta Twoja Przyszłość – ochrona z inwestowaniem środków,
 • Warta Ochrona – ubezpieczenie na życie i zdrowie dla całej rodziny,
 • Warta Twoje NNW – indywidualna polisa wypadkowa,
 • Warta Sposób na Raka – ochrona na wypadek nowotworu,
 • Warta Posag – gromadzenie kapitału dla dziecka,
 • Warta NNW – elastyczna polisa wypadkowa.
Warta dla Ciebie i Rodziny to oferta dla osób, które szukają zabezpieczenia siebie oraz rodziny na wypadek różnych, nieprzewidzianych okoliczności życiowych. Polisa jest adresowana także do innych grup społecznych, np. freelancerów i małych przedsiębiorców.
Podstawowy zakres ochrony kosztuje od 33 zł miesięcznie. Najszerszy wariant zapewniający kompleksową ochronę dla całej rodziny (łącznie ponad 50 zdarzeń objętych ochroną) kosztuje od 64 do 132 zł miesięcznie. Warianty VIP z bardzo wysokimi kwotami świadczeń (nawet do 480 000 zł) można kupić od 190 zł do 350 zł miesięcznie. Obliczona dla indywidualnego klienta składka jest stała przez cały czas trwania umowy i nie zależy od wieku.

Warta Twoja Przyszłość jest idealnym połączeniem ochrony ubezpieczeniowej z możliwością inwestowania środków, a tym samym gromadzenia kapitału. Wpłacane składki są regularnie inwestowane w Fundusze i Plany Inwestycyjne zgodnie ze wskazaniami ubezpieczonego.
Możliwe jest tu rozszerzenie zakresu o dodatkowe ryzyka, jak przejęcie opłacania składek w przypadku trwałego całkowitego inwalidztwa ubezpieczonego czy na wypadek wystąpienia choroby śmiertelnej u ubezpieczonego.

Warta Ochrona oznacza indywidualne warunki, wysokie sumy ubezpieczenia i jedną polisę dla kilku osób. W przypadku wyboru określonych sum ubezpieczenia, wymagane jest tylko oświadczenie o stanie zdrowia ubezpieczonego lub skrócona ankieta medyczna.
W razie poważnej choroby (np. nowotwór, zawał serca, udar mózgu) ubezpieczony otrzyma świadczenie nawet do 600 000 zł. W razie nagłych problemów ze zdrowiem istnieje możliwość skorzystania z takich usług jak np.: wizyta lekarza, dostawa sprzętu rehabilitacyjnego, transport medyczny czy opieka pielęgniarki.

Warta Twoje NNW jest ubezpieczeniem w  wariantach dla osoby dorosłej, dla ucznia i dla turysty podróżującego po Polsce. Ta ostatnia możliwość stanowi alternatywę rozwiązanie dla grup, wycieczek, zielonych szkół czy pielgrzymek.
Amatorskie i wyczynowe uprawianie sportów jest zawarte już w podstawie. Polisa obejmuje także  uprawianie sportu w ramach sekcji lub klubów sportowych, podczas treningów i zawodów, podczas zajęć szkolnych i w czasie wolnym.

Warta Sposób na Raka to wysokie odszkodowanie za zdiagnozowanie nowotworu lub innej poważnej choroby. Maksymalne świadczenie wynosi 200 000 zł.
Polisa może być wsparciem finansowym także w trakcie leczenia. Rozszerzenia dotyczą świadczeń za zabiegi onkologiczne tj. operacje, radioterapię, chemioterapię. Do wykupienia polisy nie jest potrzebna ankieta medyczna.

Warta Posag stanowi wspólną polisę dla rodzica i dziecka. Ubezpieczenie można wykupić już od narodzin dziecka. Polisa trwa maksymalnie do 26 urodzin dziecka. Wtedy są wypłacane zgromadzone na rachunku polisowym środki.
W zakresie znajduje się również renta za śmierć rodzica. Otrzymuje ją dziecko w wybranej wysokości (od 500 zł do 3000 zł miesięcznie) do końca umowy ubezpieczenia.

Warta NNW składa się 8 umów dodatkowych oraz 4 sposobów wyliczania świadczenia z tytułu stałego uszczerbku na zdrowiu i 3 specjalnie przygotowanych pakietów. Rozszerzenia dotyczą m.in. zawodowego uprawiania sportu i czasowej niezdolności do pracy i nauki.
Polisa przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, ale i firm czy uczestników wyjazdów integracyjnych. Zakres ubezpieczenia obejmuje m.in. zwrot kosztów naprawy lub nabycia protez i środków pomocniczych.
 

Zalety ubezpieczenia w Warta

+ miesięczna składka od 33 zł
+ przejęcie opłacania składek w przypadku trwałego całkowitego inwalidztwa ubezpieczonego
+ renta dla dziecka wypłacana co miesiąc w razie śmierci rodzica
+ do 200 000 zł za zdiagnozowanie nowotworu złośliwego w stadium inwazyjnym
+ możliwość ubezpieczenia dla różnych grup zorganizowanych, w tym uprawiających sport zawodowo  
 

Jak zgłosić zdarzenie w Warta?

Szkodę w TU Warta można zgłosić online za pomocą specjalnego formularza. Osobna procedura dotyczy ubezpieczeń majątkowych i osobowych. W tych ostatnich Warta kieruje kilka wskazówek zwłaszcza do ubezpieczonych w polisie Warta dla Ciebie i Rodziny. Chodzi o sprawdzenie:
 • czy zgłaszane zdarzenie znajduje się w zakresie ochrony ubezpieczeniowej na Twojej wnioskopolisie?
 • czy upłynął okres, w którym Warta udziela ochrony ubezpieczeniowej w ograniczonym zakresie (okres karencji)? Jeżeli okres karencji nie upłynął, dołącz zaświadczenie o poprzednim ubezpieczeniu
 • czy posiadasz wszystkie dokumenty potwierdzające wystąpienia zdarzenia?

W informacji o zgłoszeniu należy zaznaczyć, czego ma ono dotyczyć: urodzenia dziecka, śmierci czy zdarzenia zdrowotnego.
W formularzu zgłoszeniowym należy wybrać temat (dokumenty do szkody w TUiR Warta lub Dokumenty do świadczenia z polisy na życie). Reszta niezbędnych informacji do numer szkody lub świadczenia i dwukrotne wpisanie adresu e-mail do kontaktu.  Do formularza można od razu załączyć 5 plików (dokumentów).
Zdarzenie można zgłosić online lub zadzwonić. Telefon: 502 308 308 lub 801 308 308.
 

Wypowiedzenie ubezpieczenia na życie Warta

Ubezpieczony może odstąpić od umowy ubezpieczenia w ciągu 30 dni, licząc od daty zawarcia umowy. Umowa ubezpieczenia może być wypowiedziana przez ubezpieczonego w każdym czasie, na piśmie ze skutkiem na koniec miesiąca polisowego, w którym Warta otrzymała pisemne zawiadomienie.
W przypadku odstąpienia od umowy Warta zwraca ubezpieczonemu zapłaconą składkę za niewykorzystany okres. Towarzystwo zastrzega sobie prawo potrącenia części składki za okres, w którym udzielało ochrony ubezpieczeniowej. Wypowiedzenie umowy należy odesłać do obsługi klienta na adres: TUiR WARTA S.A., Skrytka Pocztowa nr 1020, 00-950 Warszawa 1.

 

Kontakt z Warta

 
TUiR WARTA S.A.
ul. Chmielna 85/87
00-805 Warszawa
 
Infolinia: 502 308 308 lub 801 308 308
Czynna pon-pt 8-20, sob 8-16
Assistance 24/7

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 3.63

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (6)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij
Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Paweł

2020-06-24 11:37:07

Posiadam ubezpieczenie w tej firmie "Warta dla Ciebie i Rodziny" i na chwilę obecną mogę wszystkim polecić bo ubezpieczenie przydało się ostatnio jak moja córka trafiła do szpitala. Cena nie jest wygórowana a ochrona bardzo przyzwoita.

Daniel

2021-11-06 23:49:44

Mam wykupione u nich ubezpieczenie życiowe i jestem zadowolony bo nie miałem żadnych komplikacji przy wypłacie odszkodowania. Polecam każdemu kto nie ma lepszej firmy na oku.

Alojzy

2022-05-25 18:40:04

Niestety ja mam złe doświadczenie z WARTA, a zwłaszcza co wyprawiała i ile straciłem w latach 1989-1994r.

Marcin Napora

2022-07-28 13:59:57

Mam znajomą w Warcie. Tylko mam pewien problem nie mam możliwość żeby się z nią skontaktować. Czy jest możliwość udostępnienia jakiegokolwiek kontaktu?

oszukany przez wartę

2023-06-07 08:32:17

https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/wichura-zniszczyla-groby-a-ubezpieczyciel-odmawia-odszkodowania/ekf835v,2b83378a TUiR WARTA . uwaga . TUiR WARTA omijać z daleka i to szerokim łukiem. TUiR WARTA *** i krętacze . TUiR WARTA firma ubezpieczeniowa która nie wypłaca uczciwie odszkodowań! TUiR WARTA firma ubezpieczeniowa która miga się na wszystkie sposoby żeby tylko zaniżyć odszkodowanie.

Tina

2023-11-16 21:38:32

23 października został odwołany mój lot i ubezpieczenie, które miałam pokrywało koszty wyżywienia, napojów które musiałam kupić na lotnisku (ponieważ nikt nam tego nie zapewnił). Od tamtej pory próbuje odzyskać za to pieniądze (36 dolców). Dzisiaj odezwałam się do Pani i odpisała mi, że muszę jeszcze dosłać inne dokumenty (które jej wysłałam wcześniej). Gdy wysłałam jej ponownie dokumentację - zdjęcia odwołanego lotu, bilety, rachunki i nawet wyciągi z banku, oraz smsy jakie dostałam od ITAKI w spawie lotu, Pani napisała (po 5 godzinach bo tak wygląda rozmowa na komunikatorze) ze potrzebuje jeszcze potwierdzenie od linii lotniczych ze lot został odwołany, wiec teraz pisze prośbę do linii lotniczych aby mi wystawili takie oświadczenie... cyrk straszny... generalnie robią wszystko aby opóźnić proces. Olałabym to ale irytujące jest to ze inni podróżnicy którzy byli na tyle mądrzy i ubezpieczyli się w innych firmach już na następny dzień dostali zwrot...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu