Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Porównaj oferty »

TU Allianz Życie Polska S.A.

TU Allianz Życie Polska S.A.

TU Allianz Życie Polska S.A. działa na polskim rynku ubezpieczeń na życie od 1997 r. W ciągu tych lat osiągnęło mocną pozycję w czołówce życiowych towarzystw. Znaczący wpływ na ten wzrost miało rozwijanie alternatywnych w stosunku do własnej sieci sprzedaży kanałów dystrybucji, przede wszystkim bancassurace oraz związanych z tym kanałem produktów inwestycyjnych.

W swojej ofercie towarzystwo posiada ubezpieczenia na życie dla klientów indywidualnych, ubezpieczenia zdrowotne dla klientów indywidualnych, grupowe ubezpieczenia na życie oraz grupowe ubezpieczenia zdrowotne.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Historia

Allianz zaczął budować swoją historię blisko 120 lat temu. W ciągu tego czasu z lokalnej niemieckiej firmy oferującej ubezpieczenia komunikacyjne i NW przekształcił się w jedną z największych na świecie międzynarodowych korporacji ubezpieczeniowo-finansowych.

Firma Allianz powstała w Monachium w 1890 r. Założyli ją agent ubezpieczeniowy Carl Thieme i bankowiec Wilhelm Finck. Wkrótce firma rozszerzyła ofertę o ubezpieczenia ogniowe i transportowe, by zaledwie po trzech latach otworzyć pierwszą filię w Londynie.

Allianz w Polsce

W 1998 r. TU Allianz Polska S.A. i TU Allianz Życie Polska S.A. rozpoczęły działalność komercyjną. Od podstaw powstawała wspólna dla obu spółek sieć sprzedaży, likwidacji szkód i underwritingu.

W 2001 roku Allianz jako grupa ubezpieczeniowa dostał się do pierwszej dziesiątki towarzystw ubezpieczeniowych. Rok zakończył na 7. pozycji pod względem składki przypisanej. Trzy lata później Grupa Allianz Polska zebrała po raz pierwszy w historii ponad jeden miliard zł ze składek ubezpieczeniowych.

W 2007 roku w 10. roku działalności na polskim rynku Allianz Polska jako grupa ubezpieczeniowa uplasowała się na 3. pozycji przekraczając 3 miliardy zł przypisu składki. Zdobyła również tytuł najbardziej innowacyjnej firmy w Grupie Allianz na świecie.

Dziś Allianz Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się grup w sektorze ubezpieczeniowo-finansowym świadczącą kompleksowe usługi ponad 2 milionom klientów indywidualnych i korporacyjnych.

Wyniki TU Allianz Życie na koniec 2010 r. w Polsce

  • 1,47 mld zł składki przypisanej;
  • wzrost przychodów z polis indywidualnych oraz ubezpieczeń grupowych ze składka regularną;
  • 1,2 mld zł wypłaconych odszkodowań;
  • 60,2 mln zł – wynik finansowy netto.

Porównaj ceny ubezpieczeń


Zarząd TU Allianz Życie Polska S.A. składa się z Prezesa Zarządu Pawła Dangela oraz Michaela Muellera, Stanisława Borkowskiego, Piotra Dzikiewicza, Zbigniewa Świątka, a także Dariusza Karłowicza.

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 4.18

Dziękujemy za oddanie głosu.

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2019