Allianz

Allianz

Allianz pojawił się w Polsce w 1997 roku i obecnie składa się z 6 spółek. To dziś jedna z najszybciej rozwijających się grup w sektorze ubezpieczeniowo-finansowym. Allianz świadczy kompleksowe usługi dla blisko 1,4 mln klientów indywidualnych i korporacyjnych. W 2016 roku składki z ubezpieczeń wyniosły 2,3 mld złotych, a aktywa pod zarządem grupy sięgnęły 14 mld zł.  Oferta Allianz obejmuje produkty ubezpieczeniowe i inwestycyjne oferowane przez niemal 5 tysięcy agentów w oddziałach i agencjach, a także podmioty współpracujące: brokerów ubezpieczeniowych, multiagencje, dealerów samochodowych, biura podróży, banki i instytucje finansowe. W sektorze ubezpieczeń osobowych Allianz proponuje rozwiązania ochronne, jak i oszczędnościowe. Ubezpieczenia na życie można zawierać w formie indywidualnej lub grupowej.
 

Przykładowe polisy na życie Allianz


Allianz posiada w swoim portfolio kilka ubezpieczeń życia i zdrowia. Zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci:

 • Plan na Start – dla kredytobiorców,
 • Plan na dziś i jutro – oszczędzanie i ochrona,
 • Plan z Gwarancją Kapitału – gromadzenie środków bez ryzyka inwestycyjnego,
 • Plan Pełnej Ochrony  - pomoc w spłacie zobowiązań,
 • Indywidualne ubezpieczenie na dożycie z planem edukacyjnym – polisa posagowa,
 • Allianz Opiekun – polisa ochronna,
 • Pakiet Bezpieczne Życie – polisa grupowa na indywidualnych zasadach.
 
Allianz Plan na Start przeznaczone jest dla osób młodych, które chcą zabezpieczyć spłatę kredytu. Ubezpieczenie oznacza pomoc dla bliskich w spłacie zobowiązań finansowych do 300 000 zł w razie śmierci ubezpieczonego. Suma ubezpieczenia może być zmieniana w każdą rocznicę polisy.
Zaletą polisy jest brak formalności i badań medycznych. Zamiast tego Allianz zadaje tylko 3 pytania o zdrowie i wykonywany zawód.

Allianz Plan na Dziś i Jutro jest dla tych, którzy chcą wygodnie oszczędzać i chronić zdrowie całej rodziny w ramach jednej polisy. To możliwość regularnego oszczędzania pieniędzy na przyszłość. W razie śmierci ubezpieczonego uposażeni mają zapewnioną pomoc w spłacie pozostawionych zobowiązań.
Ubezpieczenie gwarantuje także organizację oraz pokrycie kosztów leczenia w wyspecjalizowanych klinikach na całym świecie, w ramach umowy dodatkowej Best Doctors.

Allianz Plan z Gwarancją Kapitału to rozwiązanie dla osób, które chcą mieć gwarancję otrzymania określonej kwoty w momencie dożycia do dnia wskazanego w polisie. Dzięki polisie ubezpieczony zyskuje możliwość zgromadzenia na koncie głównym wybranej kwoty w ustalonym przez siebie czasie, bez ponoszenia ryzyka inwestycyjnego. A także szansę na pomnożenie dodatkowych środków w ramach funduszy kapitałowych.
Zgromadzone pieniądze można wypłacić jednorazowo lub w formie renty – dożywotnio bądź przez określony czas.

Allianz Plan Pełnej Ochrony to polisa polecana tym, którzy chcą zabezpieczyć przyszłość finansową swoich bliskich. Rodzina ubezpieczonego ma zagwarantowaną pomoc w spłacie zobowiązań w razie jego śmierci.
Ubezpieczenie gwarantuje także organizację oraz pokrycie kosztów leczenia w wyspecjalizowanych klinikach na całym świecie, w ramach umowy dodatkowej Best Doctors.

Allianz Indywidualne ubezpieczenie na dożycie z planem edukacyjnym jest dla rodziców, którzy chcą zapewnić dziecku gwarantowaną kwotę pieniędzy na pewny start w dorosłość. Pieniądze na polisie są gromadzone bez ryzyka inwestycyjnego i wypłacane dziecku na koniec umowy.
Polisa posagowa Allianz zapewnia też wypłatę dziecku specjalnej renty w razie śmierci rodzica.

Allianz Opiekun to rozwiązanie dla szukających taniego ubezpieczenia na życie bez badań lekarskich i zbędnych formalności. Składka zaczyna się już od 30 zł miesięcznie. W tej cenie ubezpieczony może otrzymać wsparcie finansowe w razie pobytu w szpitalu i inwalidztwa na skutek nieszczęśliwego wypadku, zabezpieczenie najbliższych na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku i wypadku komunikacyjnego oraz dostęp do pakietu usług assistance.
Tą samą ochroną można objąć małżonka, partnera i dzieci.

Allianz Pakiet Bezpieczne Życie to grupowe ubezpieczenie na życie, do którego można przystąpić indywidualnie. Pakiet świadczeń opiekuńczych dotyczy także małżonka, partnera i dzieci w razie choroby lub wypadku od 30 000 zł do 300 000 zł.
 

Zalety ubezpieczenia w Allianz


+ świadczenie od 30 000 zł do 300 000 zł w razie śmierci
+ gromadzenie pieniędzy na polisie są gromadzone bez ryzyka inwestycyjnego
+ w niektórych produktach brak formalności i badań medycznych, tylko 3 pytania o zdrowie i wykonywany zawód
+ składka od 30 zł miesięcznie bez badań lekarskich
+ polisa grupowa na zasadach indywidualnych
 

Jak zgłosić zdarzenie w Allianz?


Na stronie Allianz wystarczy zastosować się do 4 kroków:
 1. Wypełnić formularz online
 2. Pobrać druk zgłoszenia, wypełnić i zapisać
 3. Załączyć do formularza druk zgłoszenia i skany innych dokumentów
 4. Wysłać dokumenty i czekać na kontakt z ubezpieczycielem

W e-formularzu wystarczy wybrać polisę na życie spośród zaproponowanych (Specjalnie dla Ciebie, Terminowe ubezpieczenie na życie, Plan z Gwarancją Kapitału, Allianz Opiekun bądź Inne) i podać numer polisy.
Jeśli wybierzemy dany rodzaj polisy, ubezpieczyciel pokaże nam rodzaj zdarzenia – ten również należy zaznaczyć, np. leczenie w szpitalu w następstwie choroby lub wypadku, leczenie operacyjne, wystąpienie trwałego uszczerbku na zdrowiu czy wystąpienie poważnego zachorowania.
Konieczne będzie też podanie danych do kontaktu (imię, nazwisko, PESEL, e-mail) i opisanie zdarzenia.
 

Wypowiedzenie ubezpieczenia na życie Allianz

Ubezpieczenie na życie Allianz można wypowiedzieć w dowolnym momencie. Trzeba to zrobić na piśmie z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia liczonego od ostatniego dnia miesiąca, w którym Allianz otrzymał informację o wypowiedzeniu.
Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia nie zwalnia nas z obowiązku opłacenia składek za okres wypowiedzenia. Równocześnie przysługuje nam zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony lub składki wpłaconej po rozwiązaniu umowy.
Przy odstąpieniu od umowy w Allianz liczy się okres ubezpieczenia. Jeśli jest krótszy niż 6 miesięcy, możemy to zrobić jeszcze przed rozpoczęciem ochrony. A jeśli umowa ma trwać dłużej niż 6 miesięcy, to mamy prawo odstąpić od niej w terminie 30 dni.
Pismo o odstąpieniu lub wypowiedzeniu umowy ubezpieczenia zawierające nasz odręczny podpis oraz numer polisy należy przesłać na adres: TUiR Allianz Polska S.A., ul. Rodziny Hiszpańskich 1, 02-685 Warszawa, z dopiskiem: Departament Obsługi Klienta.
 

Kontakt z Allianz

 
Allianz Polska S.A.
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa
 
Infolinia: 224 224 224

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 3.61

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij
Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

ubaTaeCJ

2023-06-14 08:39:39

1

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu