Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 5 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie na życie i dożycie PZU

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 3.82

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie i dożycie PZU
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie szkolne Interrisk - analiza oferty

28 LIS 2023
Ubezpieczenie NNW dla dziecka można kupić w dowolnym momencie, nawet jeśli...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z Poczty - czy warto z niego skorzystać?

24 LIS 2023
Opcja zakupu ubezpieczenia na życie dostępna w placówkach Poczty Polskiej...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

24 LIS 2023
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Ubezpieczenie na raka - jak wybrać najlepiej?

02 LIS 2023
Ubezpieczenie na wypadek nowotworu to produkt ubezpieczeniowy, którego...
Porada img

Ubezpieczenie na życie bez karencji – jak działa?

26 PAŹ 2023
Karencja jest zabezpieczeniem towarzystwa ubezpieczeniowego i oznacza...
Porada img

Ubezpieczenie na życie dla rodziny - jak je wybrać?

26 PAŹ 2023
Ubezpieczenie rodzinne to rozwiązanie, z którego może skorzystać wiele...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Ubezpieczenie na życie i dożycie PZU umożliwia zainwestowanie pewnej kwoty na przyszłość, by następnie odebrać świadczenie z nawiązką. W tego typu polisie składkę opłaca się jednorazowo, a ochrona obowiązuje przez dłuższy okres. Ile kosztuje ubezpieczenie na życie i dożycie w PZU?
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z tego produktu ubezpieczeniowego? Jakie mamy możliwości? Sprawdzamy, co może zapewnić nam polisa na życie i dożycie w PZU.


  Czym jest ubezpieczenie na życie i dożycie?

  Ubezpieczenie na życie i dożycie to rodzaj polisy terminowej, która gwarantuje nam wypłatę sumy ubezpieczenia jako środków zgromadzonych na koncie ubezpieczeniowym. Jest zatem świadomą decyzją o zainwestowaniu swoich środków na przyszłość – w określonym czasie ubezpieczyciel wypłaci nam sporą sumę gotówki. Tym czasem jest wiek wskazany w umowie. Jeśli to 60 urodziny, to wtedy otrzymamy z polisy świadczenie, które będzie mogło posłużyć do realizacji dowolnych celów.

  W przypadku, gdy w trakcie trwania umowy główny ubezpieczony umrze – odszkodowanie zostanie wypłacone osobom uposażonym.

  Jest to dobra opcja dla osób, które marzą o spokojnej emeryturze lub nie są zbyt skrupulatne w oszczędzaniu i w ten sposób chcą zapewnić sobie zarówno ochronę, jak i gromadzenie pieniędzy na przyszłe lata. Takie ubezpieczenie jest skierowane do osób, które chcą oszczędzać na przyszłość i przewidują większe wydatki w przyszłości, jak remont domu, zakup mieszkania dla dzieci czy wnuków, sfinansowanie wkładu własnego, kupno samochodu czy podróż marzeń.


  Co oferuje PZU w zakresie ubezpieczeń na życie?

  Ubezpieczenie na życie i dożycie PZU Gwarantowane Jutro to produkt indywidualny, długoterminowy, w którym składkę opłaca się jednorazowo. Umowę da się zawrzeć na czas określony, lecz ochrona nie może trwać dłużej niż do roku od ukończenia przez ubezpieczonego 75 lat. Na koniec okresu obowiązywania umowy wypłacana jest kwota określona w polisie, natomiast jeśli płatnik składek umrze w czasie trwania ochrony, pieniądze są przekazywane wskazanym przez niego uposażonym.


  Jak można rozszerzyć ochronę w PZU?

  Ubezpieczenie na życie i dożycie PZU można rozszerzyć, tak aby zapewniało ochronę nie tylko na wypadek śmierci płatnika składek, ale także chroniło w sytuacji, gdy dojdzie do poważnego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Poniżej opisane zostały pakiety dodatkowe, które są dostępne odpłatnie.


  Organizacja leczenia za granicą

  Polisa gwarantuje wsparcie w sytuacji poważnego zachorowania, np. na nowotwór. Chroni również wtedy, kiedy konieczna jest operacja kardiochirurgiczna, neurochirurgiczna lub przeszczep. Ubezpieczyciel gwarantuje dostęp do drugiej opinii medycznej i najlepszych zagranicznych specjalistów, a także pokrywa koszty leczenia oraz jego organizacji – włącznie z transportem, zakupem leków i wyżywienia. Przed podpisaniem umowy konieczne jest wypełnienie ankiety medycznej.


  Dodatkowa polisa na wypadek ciężkich chorób

  Ten dodatek do polisy na życie i dożycie PZU gwarantuje wsparcie finansowe w sytuacji, gdy u płatnika składek została zdiagnozowana ciężka choroba taka jak np. nowotwór złośliwy, zawał serca, udar mózgu, utrata wzroku, neuroborelioza, gruźlica, stwardnienie rozsiane czy też choroba Parkinsona. Pełen wykaz schorzeń można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Suma ubezpieczenia może wynieść od 15 000 do 1 000 000 złotych, otrzymane świadczenie można przeznaczyć na sfinansowanie leczenia w prywatnej placówce medycznej i opłacenie badań kontrolnych po wyleczeniu. Odszkodowanie pomoże także w utrzymaniu rodziny w trudnym okresie. Przed podpisaniem umowy konieczne jest wypełnienie ankiety medycznej.


  Polisa na życie i dożycie – wsparcie na wypadek utraty sprawności w życiu codziennym

  Ubezpieczenie gwarantuje wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach takich jak: utrata zdolności chodzenia, mówienia, wzroku, słuchu oraz ograniczenie sprawności obu rąk wskutek poważnej choroby lub wypadku. Można je dokupić pod warunkiem, że płatnik nie ma ukończonych 60 lat. Przed podpisaniem umowy konieczne jest wypełnienie ankiety medycznej. Otrzymane odszkodowanie można przeznaczyć na bieżące wydatki, dostosowanie miejsca zamieszkania do nowych potrzeb w związku z niepełnosprawnością, zakup sprzętu do rehabilitacji, a także sfinansowanie rehabilitacji i opieki domowej. Świadczenie wypłacone z ubezpieczenia nie zależy od orzeczeń wydawanych przez ZUS; maksymalnie można otrzymać 1 000 000 złotych.


  Polisa na życie i dożycie – ochrona na wypadek pobytu w szpitalu

  W ramach tego dodatku do polisy na życie i dożycie PZU gwarantowane jest odszkodowanie za każdy dzień hospitalizacji. Otrzymane środki można przeznaczyć na utrzymanie rodziny, opłacenie leczenia w prywatnej placówce medycznej oraz sfinansowanie badań kontrolnych po zakończeniu kuracji.


  Polisa na życie i dożycie – wsparcie po operacji chirurgicznej

  W ramach tego rozszerzenia gwarantowane jest odszkodowanie z tytułu przebytej operacji chirurgicznej (jednej z 600 wymienionych w OWU). Świadczenie można przeznaczyć na uzupełnienie luki w dochodach, sfinansowanie wizyt prywatnych u lekarzy i badań kontrolnych. Ochrona działa na całym świecie, a wysokość uzyskanego finansowania zależy od sumy ubezpieczenia zadeklarowanej podczas podpisywania umowy (minimum to 15 000 złotych, maksimum – 100 000 złotych) oraz rodzaju zabiegu. Przykładowo, dla operacji I klasy wynosi ona 100% SU, natomiast dla operacji IV i V klasy – odpowiednio 10% oraz 5% SU.


  Wsparcie w razie uszczerbku na zdrowiu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem

  To rozszerzenie ubezpieczenia na życie i dożycie PZU gwarantuje wypłatę pieniędzy z ubezpieczenia, jeśli wskutek nieszczęśliwego wypadku doszło do uszczerbku na zdrowiu. Otrzymane odszkodowanie można przeznaczyć na dowolny cel, np. pokrycie bieżących wydatków lub sfinansowanie leczenia i rehabilitacji. Lista zdarzeń upoważniających do odbioru świadczenia została zawarta w OWU.


  Wsparcie po złamaniu kości wskutek nieszczęśliwego wypadku

  Ten rodzaj rozszerzenie ubezpieczenia na życie i dożycie PZU gwarantuje wypłatę pieniędzy, jeśli wskutek nieszczęśliwego wypadku doszło do złamania kości. Otrzymane odszkodowanie wolno przeznaczyć na dowolny cel, np. pokrycie bieżących wydatków lub sfinansowanie leczenia i rehabilitacji. Przed podpisaniem umowy nie jest konieczne wypełnienie ankiety medycznej. Suma ubezpieczenia może wynieść 10 000, 20 000 lub 50 000 złotych.
   

  Ubezpieczenie na życie i dożycie PZU – możliwości rozszerzenia polisy

  Nazwa rozszerzenia  
  Szczegóły
  Organizacja leczenia za granicą
  • dostęp do drugiej opinii medycznej i najlepszych zagranicznych specjalistów
  • pokrycie kosztów leczenia i jego organizacji
  • przed podpisaniem umowy konieczna jest ankieta medyczna
  Polisa na wypadek ciężkich chorób
  • suma ubezpieczenia od 15 000 do 1 000 000 zł
  • przed podpisaniem umowy konieczna jest ankieta medyczna
  Wsparcie na wypadek utraty sprawności w życiu codziennym
  • rozszerzenie można dokupić pod warunkiem, że nie ukończyło się 60 lat
  • przed podpisaniem umowy konieczna jest ankieta medyczna
  • maksymalnie można otrzymać 1 000 000 zł
  Ochrona na wypadek pobytu w szpitalu jeśli zaszła konieczność chemio- lub radioterapii, leczenie w szpitalu trwa co najmniej 14 dni lub pobyt w szpitalu wynika z zawału serca, lub udaru mózgu, wypłacane są dodatkowe pieniądze
  Wsparcie po operacji chirurgicznej wysokość świadczenia zależy od sumy ubezpieczenia zadeklarowanej podczas podpisywania umowy oraz rodzaju zabiegu
  Wsparcie w razie uszczerbku na zdrowiu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem płatnik składek wybiera wysokość sumy ubezpieczenia
  Wsparcie po złamaniu kości wskutek nieszczęśliwego wypadku suma ubezpieczenia może wynieść 10 000, 20 000 lub 50 000 złotych
  Dodatkowa miesięczna pensja w razie śmierci comiesięczna wypłata odszkodowania dla bliskich
  Dodatkowe rozszerzenia dla dziecka wsparcie w razie ciężkiej choroby, leczenia szpitalnego, operacji chirurgicznych, uszczerbku na zdrowiu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem lub konieczności leczenia za granicą
  Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie oferty PZU z dnia 10.02.2022 r.


  Ile kosztuje ubezpieczenie na życie i dożycie w PZU?

  W ubezpieczeniu na życie i dożycie PZU to klient decyduje o sumie ubezpieczenia oraz wysokości składki, przy czym minimalna kwota, która musi zostać opłacona jednorazowo, wynosi 8 000 złotych. W przypadku problemów finansowych płatnik składek może wnioskować do ubezpieczyciela o zawieszenie opłacania składek lub zmianę częstotliwości ich regulowania. Możliwa jest także zmiana polisy na bezskładkową, jednak wiąże się to z obniżeniem sumy ubezpieczenia.


  Jak uzyskać świadczenie z polisy na życie i dożycie w PZU?

  Odszkodowanie z polisy na życie i dożycie można otrzymać po zgłoszeniu u ubezpieczyciela wystąpienia określonego zdarzenia. W tym celu należy skontaktować się z TU telefonicznie, za pomocą SMS-a, e-maila lub czatu video. Możliwe jest także wypełnienie formularza internetowego, odwiedzenie oddziału osobiście lub skontaktowanie się z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej. Do zgłoszenia należy dołączyć skompletowaną dokumentację. Następnie po zalogowaniu się do portalu mojePZU można monitorować status zgłoszenia.


  Na co zwrócić uwagę przy zakupie polisy na życie w PZU?

  Polisa na życie i dożycie PZU jest dedykowana osobom, które chcą uzyskać świadczenie w przypadku dożycia do końca okresu ubezpieczenia lub zapewnić swoim bliskim ochronę finansową na wypadek śmierci. Przed jego zakupem należy dokładnie zapoznać się z treścią umowy i OWU.


  Kiedy polisa w PZU nie zapewni odszkodowania?

  Jak w przypadku każdego rodzaju ubezpieczenia, także w polisie na życie i dożycie PZU istnieją sytuacje, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia – są to tzw. wyłączenia odpowiedzialności. Przykładowe z nich to:
  • śmierć podczas usiłowania popełnienia lub popełnienia przestępstwa;
  • śmierć wskutek samobójstwa w ciągu 2 lat od zawarcia umowy;
  • udzielenie nieprawdziwych informacji na temat stanu zdrowia.


  Gdzie znajdziemy dobre ubezpieczenie na życie?

  W wyborze dobrego ubezpieczenia na życie pomoże odbycie rozmów z kilkoma przedstawicielami towarzystw ubezpieczeniowych lub uproszczona forma – skorzystanie z tzw. kalkulatora ubezpieczeń. Narzędzie zbiera istotne informacje na temat preferencji osoby zainteresowanej zakupem polisy i następnie dokonuje selekcji. Zalety, jakie daje to rozwiązanie, to oszczędność czasu oraz możliwość wybrania najkorzystniejszej oferty spośród wszystkich dostępnych na rynku.

   

  Ubezpieczenie na życie i dożycie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich, ale też gwarancję wypłaty środków finansowych. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  To warto wiedzieć
  1. PZU proponuje swoim klientom ubezpieczenie na życie i dożycie Gwarantowane Jutro

  2. Ubezpieczony płaci całą składkę z góry, co najmniej 8000 zł

  3. Składka nie jest dzielona na część ochronną i część inwestycyjną

  4. Umowa trwa minimum 10 i maksimum 30 lat

  Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia w PZU

  1. W jakim wieku mogę przystąpić do zakupu polisy na życie i dożycie w PZU?

   Ubezpieczenie na życie i dożycie mogą kupić osoby w wieku od 13 do 65 lat. Warto jednak pamiętać o tym, że umowy dodatkowe mogą posiadać inne wytyczne względem wieku ubezpieczonego.

  2. Gdzie i kiedy działa ochrona w polisie PZU?

   Ubezpieczenie działa przez całą dobę na całym świecie. Ochroną możemy cieszyć się zatem bez względu na to, czy jesteśmy w pracy, w domu, czy na wakacjach za granicą. Należy jednak pamiętać o tym, że umowy dodatkowe mogą mieć inny zasięg w zakresie ochrony, co warto sprawdzić przy zakupie.

  3. Jak długo może trwać umowa ubezpieczenia w PZU?

   Opisane ubezpieczenie jest zobowiązaniem długoterminowym. Najkrótszy okres, na jaki można podpisać umowę, wynosi 10 lat, natomiast najdłuższy – 30 lat.

  4. Czy polisa może objąć ochroną również partnera/współmałżonka?

   Tak, do wszystkich wymienianych wyżej polis można włączyć partnera/współmałżonka. Ochroną możemy objąć również dzieci. Dzięki temu możemy lepiej zabezpieczyć swoich bliskich.

  5. Czy pieniądze z ubezpieczenia podlegają opodatkowaniu?

   Nie, bliscy, którzy otrzymali odszkodowanie, nie płacą podatku od spadków i darowizn.

  Adrianna Chruściel

  Odpowiedzialna za treści dotyczące ubezpieczeń na życie. Copywriterka z zamiłowania i pasji. Od 5 lat dzieli się swoją wiedzą i przekazuje ją dalej. Lubi kryminały i dobry film, a w swoim czasie wolnym stawia na rozwój osobisty.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu