MetLife na Życie (MetLife)

MetLife na Życie (MetLife)

2 stycznia 2023 r. została sfinalizowana fuzja prawna spółek NNLife TUnŻiR S.A. (wcześniej MetLife TUnŻiR S.A.) i Nationale-Nederlanden TUnŻ S.A. Działają one teraz jako jedna spółka pod marką Nationale-Nederlanden.

Zakończona fuzja prawna to efekt decyzji o przejęciu spółek dawnego MetLife w Polsce przez Grupę NN, która została ogłoszona w lipcu 2021 roku. Pod koniec kwietnia 2022 r. holenderska Grupa ogłosiła finał procesu przejęcia tych spółek w Polsce po tym, jak Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na realizację transakcji. Z kolei 2 stycznia 2023 r. – po uzyskaniu niezbędnych zgód regulacyjnych oraz wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego – nastąpiło prawne połączenie z Nationale-Nederlanden TUnŻ S.A., wskutek którego funkcjonuje jeden zakład ubezpieczeń na życie pod nazwą Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

Umowa ubezpieczenia

Polisa MetLife na Życie jest przeznaczona dla osób w przedziale wiekowym 18-70 lat. Ubezpieczony może być chroniony maksymalnie do ukończenia 75. roku życia.

Jest to produkt pozwalający zabezpieczyć wszystkich członków rodziny na wypadek wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Już podstawowa ochrona może zapewnić uposażonym stabilność finansową, a w przypadku posiadania kredytu hipotecznego pomoże zabezpieczyć jego spłatę. Umowa zawierana jest na czas określony. Minimalny okres ochrony wynosi 5 lat, a maksymalny aż 30 lat.

Właściciel polisy samodzielnie określa zakres i sumę ubezpieczenia. W wersji podstawowej suma ubezpieczeniowa wynosi 50 tys. zł. Wysokość składki jest uzależniona od wieku klienta. Minimalna składka dotyczy zarówno wersji podstawowej ubezpieczenia, jak i umów dodatkowych. Składkę można też opłacić na rok z góry – wtedy ubezpieczający otrzyma rabat w wysokości 5%.

Umowy dodatkowe

Ochronę można rozszerzyć o wiele przydatnych klientowi świadczeń. Jednym z nich jest zabezpieczenie finansowe na wypadek całkowitego i trwałego inwalidztwa ubezpieczonego lub współubezpieczonego. Poza tym polisę MetLife na Życie można rozszerzyć o:

 • ubezpieczenie na życie z malejącą sumą ubezpieczenia i składką, dopasowane do malejącej raty kredytu,

 • ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy lub samodzielnej egzystencji,

 • ubezpieczenie na wypadek zdiagnozowania nowotworu,

 • ubezpieczenie na wypadek trwałego inwalidztwa NW,

 • ubezpieczenie na wypadek śmierci wskutek NW oraz NW komunikacyjnego,

 • konsultację medyczną,

 • czasowe przejęcie obowiązku opłacania składek na wypadek poważnego zachorowania,

 • ubezpieczenie wypadkowo-zdrowotne dla dziecka.

 

Wyłączenia odpowiedzialności

Każda polisa na życie posiada ograniczenia, w ramach których ubezpieczyciel odmówi wypłaty świadczenia. W przypadku produktu MetLife na Życie taki zapis dotyczy:

 • samobójstwa ubezpieczonego w okresie 2 lat od zawarcia umowy,

 • zatajenia informacji o stanie zdrowia we wniosku o ubezpieczenie,

 • śmierci w wyniku działań wojennych, czynnego udziału w aktach terroru lub masowych zamieszkach,

 • śmierci w wyniku obrażeń odniesionych na skutek usiłowania popełnienia lub popełnienia przestępstwa.

 

Kilka słów o MetLife

MetLife działa w Polsce już od 1990 roku i do tej poru zdobyło zaufanie prawie 4,6 milionów klientów. Osobom chcącym się ubezpieczyć, Towarzystwo oferuje pełen zakres produktów i usług finansowych dostępnych przez liczne kanały dystrybucji. W ofercie znajdziemy produkty indywidualne: ubezpieczenia na życie, zdrowotne, wypadkowe, oszczędnościowe, emerytalne, ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe.

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 4.09

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (48)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij
Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Klient

2020-11-26 08:52:15

NIE POLECAM. Ta firma to też fundusze inwestycyjne.Bezprawnie zmuszają do przewalutowania już zakupionych na podstawie UMOWY jednostek uczestnictwa z USD na PLN i to w wyznaczonym przez nich terminie niekorzystnym dla klientów ze względu na pandemię i zawirowania wyborcze w USA informując o tym zaledwie na kilka dni przed faktem bądź sprzedaży jednostek w USD w ciągu kilku dni,nie dłużej a więc też niekorzystnie. Przestępstwo z art.286par.1KK. Najgorsze wzorce komunizmu w wykonaniu rodzimego buractwa! OMIJAĆ Z DALEKA i skarżyć gdzie się da.

MarylaK

2021-03-12 10:28:08

Będę polecać rodzinie i bliskim. Po wypadku otrzymałam odpowiednie pieniądze. Każdemu radzę by dmuchał na zimne i ubezpieczył się w MetLife!

Jowita

2021-03-22 16:38:14

Bardzo dobra firma, rzetelna - warto jej zaufać. Cała moja rodzina wybrała MetLife. Kilka razy zostało już wypłacone nam odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Będę polecała najbliższym!

Krzysztof

2021-03-24 13:11:50

POLECAM! W końcu natrafiłem na odpowiednią ofertę dla siebie i agenta, który klarownie przedstawił mi warunki umowy. Zastanawiam się nad dodatkowymi ofertami ponieważ jestem zadowolony.

Alicja klientka

2021-03-26 11:26:05

Po wypadku otrzymałam odpowiednie pieniądze. Uważam, że firma jest godna zaufania i nie ma się czego obawiać. Każdy powinien wybrać dla siebie odpowiednie ubezpieczenie. Na pewno zostanę ich klientką na długo.

Agnieszka

2021-04-08 10:17:08

Dwa razy zmieniłam ubezpieczyciela, aż w końcu zdecydowałam się na MetLife, który okazał się być rzetelną firmą. Okres pandemii nie przyczynił się do zmiany mojej umowy czy oferty, którą przyjęłam na samym początku. Serdecznie polecam!

Beata

2021-04-09 14:08:11

Zdecydowanie polecam. Najbardziej zadowolona jestem z kontaktu z agentem. Przedstawienie umowy i podpisanie jej zajęło bardzo mało czasu. Kontakt nie był utrudniony. Zastanawiam się również nad dodatkowymi ubezpieczeniami, które oferuje MetLife. Polecam

Mira

2021-04-30 12:16:20

Zdecydowanie jest to ubezpieczyciel wart mojej i Waszej uwagi. Podpisanie umowy zajęło dosłownie kilka dni. Żadnych problemów na start i wszystko zostało mi wyjaśnione oraz przedstawione. Polecam!

Agnieszka

2021-05-27 14:59:37

Opinia pozytywna. Szczęście w nieszczęściu mieć tak dobrą polisę i dobrego ubezpieczyciela. Po wypadku pieniądze dotarły na moje konto bez żadnego problemu. Gdyby nie one nie mogłabym rozpocząć leczenia. Polecam

Krzysztof

2021-06-02 15:41:22

Przyjaciółka namówiła mnie na tego ubezpieczyciela i jestem jej wdzięczny. Dzięki MetLife czuje się po prostu bezpiecznie. Mam dwie córki i wybrałem ubezpieczenie na życie. Lepiej dmuchać na zimne. Jestem zadowolonym klientem. Kciuk do góry.

MarcinD

2021-06-07 11:54:56

Zdecydowanie polecam. Oferta została dopasowana do moich możliwości finansowych. Teraz żyje spokojnie bo wiem, że moi bliscy nie zostaną z niczym gdy coś mi się przytrafiło. Myślę również nad dodatkowymi świadczeniami.

Małgorzata

2021-06-21 15:12:30

Przy dwójce małych dzieci musiałam się ubezpieczyć. Zdecydowałam się na ofertę MetLife. Miłe zaskoczenie - oferta została przygotowana specjalnie pode mnie. Podejście do klienta na plus.

Jeremiasz

2021-06-28 11:09:25

Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na wybór oferty w MetLife - jesteśmy zadowoleni. Kontakt z agentem nie jest ograniczony. Wydaje mi się, że to najbardziej rzetelny ubezpieczyciel. Na plus.

Marcel K

2021-07-06 16:01:01

Po długich poszukiwaniach w końcu zdecydowałem się na MetLife. Jestem zadowolony, nie oszukano mnie, polecam każdemu. 5/5!

Katarzyna

2021-08-11 12:34:46

A ja szczerze polecam i będę polecać bliskim znajomym i rodzinie. Towarzystwo bardzo okej. Nie mogę powiedzieć złego słowa o cyklicznych płatnościach (ich wysokości), czy kontakcie z ubezpieczycielem.

Magda

2021-08-11 15:23:17

Rzetelna firma, bardzo dobra obsługa. Żadnych problemów, wszystko zostało dokładnie wyjaśnione. Jak najbardziej polecam!

Michalina

2021-08-19 18:21:18

Po długich poszukiwaniach i porównywaniach ofert zdecydowałam się na MetLife i wcale nie żałuje. Wszystkim polecam, rodzinie i bliskim mi osobom. Warto się ubezpieczyć i warto dmuchać na zimne - nigdy nie wiadomo co może się stać. Kontakt z firmą wygodny i prosty.

Max

2021-08-30 15:06:01

Jako osoba, która dopiero przeprowadziła się do Polski myślałem, że będzie ciężko dopasować odpowiednie ubezpieczenie do swoich potrzeb i sytuacji finansowej. Nic bardziej mylnego. MetLife okazał się świetnym rozwiązaniem. Polecam

Kasjusz

2021-09-02 10:43:06

Na pewno jest to firma rzetelna i opiekująca się swoim klientem. Moim zdaniem nie ma tu żadnych haczyków, a w umowie nie było żadnych odniesień pisanych małym druczkiem. Chętnie będę polecał te ubezpieczenie mojej rodzinie i znajomym. Wielki plus.

Mariola

2021-09-07 12:24:27

Uważam, że MetLife to rzetelna firma, która na pewno znajduje się na wysokim poziomie w rankingu różnych firm ubezpieczeniowych. Wszystko na plus - będę polecała swoim dzieciom, gdy dorosną.

Kaja

2021-09-13 11:03:25

Bardzo korzystne warunki umowy. Najbardziej na plus składki, które dopasowywane są wg klienta. Na pewno pozostanę u tego u ubezpieczyciela już do końca. Będę polecać tę firmę rodzinie i bliskim.

Kaśka

2021-09-17 11:40:43

Jestem klientką MetLife od paru lat. Na świadczenie zdecydowałam się gdy zaszłam w ciąże. Gdyby coś mi się stało nie chcę pozostawić rodziny bez grosza. Kontakt z agentem jest bardzo dobry. Wszystko okej. Polecam

Marek

2021-09-27 10:54:10

Wraz z moją żoną zdecydowaliśmy się na nowe ubezpieczenie - wybraliśmy MetLife. Oboje jesteśmy zadowoleni. Gdy nasza rodzina się powiększyła musieliśmy wybrać rzetelnego i godnego zaufania ubezpieczyciela. Polecam!

Tomek

2021-10-11 18:14:05

Po wypadku otrzymałem odpowiednie odszkodowanie. Gdyby nie ono nie mógłbym rozpocząć rehabilitacji, która była mi potrzebna od zaraz. Rzetelna firma godna polecenia. MetLife na plus!

Krystian

2021-10-13 12:44:55

Polecam. Umowę podpisałem bardzo szybko i sprawnie. Wykupiłem również dodatkowe świadczenia. Ubezpieczenie działa, a firma jest rzetelna. Kontakt z przedstawicielem firmy super.

Jarek klient

2021-10-14 14:42:08

Porównywałem wiele różnych ofert w sieci za pomocą kalkulatorów itp. Zdecydowanie MetLife znalazłam się na pierwszym miejscu i dlatego zdecydowałem się na ofertę od nich. Nie mam żadnych zastrzeżeń - agent bardzo wykwalifikowany i kontakt z nim bez utrudnień. Polecam

Andrzej Kuc

2021-11-10 14:44:47

To ubezpieczenie udało mi się znaleźć dzięki mojemu kuzynowi. Jestem zadowolony. Zastanawiam się nad dodatkowymi świadczeniami. Umowa została podpisana szybko i sprawnie. Polecam

Beata

2021-11-17 12:49:38

Najbardziej zachęciły mnie odpowiednie miesięczne składki, które dopasowałam do swoich możliwości finansowych. Jestem zadowolona, zwłaszcza z tempa podpisania umowy i braku problemów.

janae63

2021-11-24 11:25:29

Wysokość składek odpowiednia, okres wypowiedzenia umowy odpowiedni, czas wypłacenia pieniędzy po wypadku też mnie zadowala. Polecam wszystko na plus

IRKA

2021-12-06 11:32:19

Jak najbardziej na plus. Zdecydowanie polecam osobom, które nie są zamożne. Obsługa klienta na wysokim poziomie. Na pewno zostanę z tym ubezpieczeniem na długo.

AnnaWrocław

2021-12-10 09:59:23

Przez pandemię musiałam zmienić pracę i zmieniły się moje zarobki. Nie napotkałam problemów ze zmianą warunków umowy - agentka zajęła się moją sprawą i stworzyła dla mnie nową umowę. Polecam

JulaKato

2021-12-14 14:15:52

MetLife znam przez znajomych. Gdy zaczęła się pandemia wraz z mężem zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie. Warunki są jak najbardziej okej. Obsługa klienta również.

Ania_200

2022-02-13 15:33:28

Nie jestem osobą zamożną więc składka o wysokości 80zł na miesiąc jest wg mnie odpowiednia. Nie miałam problemu z wyborem odpowiedniego świadczenia chociaż zupełnie się na tym nie znam. Doświadczony agent pomógł mi wszystko dopasować do mojej sytuacji finansowej.

Ubezpieczona

2022-02-14 15:16:37

Zakres ochrony ubezpieczenia MetLife na Życie możemy dowolnie rozszerzyć za pomocą dodatkowych umów wypadkowo-zdrowotnych co wg mnie bardzo na plus. Nigdy nie miałam żadnego problemu z tym ubezpieczycielem. Podpisanie umowy przebiegło szybko i sprawnie. Cała moja rodzina polega na MetLife.

Martysia

2022-02-15 16:14:30

Wybierając spośród 7 dedykowanych umów dodatkowych, otrzymałam kompleksową ochronę wypadkową, bez względu na to, czy wskutek wypadku doznasz drobnego urazu, zwichnięcia, skręcenia lub złamania, czy też stanie się coś poważniejszego, co będzie skutkowało pobytem w szpitalu, trwałym inwalidztwem, niezdolnością do pracy lub śmiercią wskutek NW. WIELKI PLUS

danny

2022-03-01 12:37:20

Każdy, kto korzysta z usług MetLife, ma do dyspozycji platformę internetową, która ułatwia kontakt z usługodawcą. Logując się na E-Klient można odnaleźć informacje na temat indywidualnych umów zakupionych w MetLife ubezpieczeń. U poprzedniego ubezpieczyciela nie było takiej opcji. Wszystko wygodne. Polecam

paniania

2022-03-02 11:55:02

jak dla mnie wszystko ok. Ostatnio skończyła mi sie umowa Życie+. Miesiac przed zakończeniem umowy udałam sie do biura, złozyłam dyspozycje wypłaty zgromadzonych środków na konto i wciagu 4-5 dni juz miałam pieniadze w banku.

szymek

2022-03-15 15:32:16

Jestem samotnym tatą i zdecydowałem się na świadczenie dla mojego dziecka. W okresie wakacyjnym tj. lipiec gdy syn złamał nogę MetLife zaproponował mi większą kwotę. Super.

MaariaP

2022-04-01 12:48:08

Ubezpieczenie łagodzi skutki nieszczęśliwych zdarzeń w naszym życiu i majątku. Polisa pozwala nam zabezpieczyć się na wypadek chorób, zniszczeń mienia, kradzieży, wypadków drogowych. Dzięki MetLife czuje się bezpiecznie. Polecam - składki są takie jakie chciałam.

YANA

2022-04-04 12:49:30

Korzystam z ubezpieczenia mojego dziecka. Oferta przypadła mi do gustu ponieważ obowiązuje także w wakacje czy ferie zimowe, gdy dziecko narażone jest na różnego rodzaju nieszczęśliwe wypadki typu złamania... Zostawiam kciuk w górę.

NoMario

2022-04-05 21:24:37

w momencie poważnej choroby, na która niestety cierpię od dłuższego czasu MetLife wypłacił mi odpowiednie środki. Gdy chciałem skorzystać z infolinii nie było problemu. Warto im zaufać

Juhas

2022-04-13 06:53:18

Nie polecam tej firmy. Totalna porażka. Ubezpieczenie plus inwestycja w przyszłość na 15 lat, wpłaty po 265 zł miesięcznie, z tego 90 zł ubezpieczenie na życie a 175 zł lokowane. Przy odkładaniu do banku po 15 tu lqtqch wkład wynosi 31 500 zł nie licząc rewaloryzacji i odsetek, w MetLife po 15 tu latach ma być wypłacone 30 000 zł. A gdzie rewaloryzacja itd. Operują pieniędzmi naszymi, a na koniec okazuje się że trzeba tą kwotę wykupić. Z informacji uzyskanych od klientów którzy zakończyli 15 to czy 20 to letni okres opłacania na lepszą przyszłość, okazało się że nie odzyskali nawet tego co wpłacili, nie mówiąc już o inflacji, rewaloryzacji itd. Ja po 20 ratach wpłat 3500 zł, zrezygnowałem, oddali mi 814 zł. Resztę pobrali za to że muszą męczyć się z moimi pieniędzmi. Dla mnie to ***wo.

POla

2022-04-25 09:48:03

na emeryturę odkładałam praktycznie całe swoje życie - jestem zadowolona, że wybrałam MetLife. Teraz comiesięczne wypłaty zadowalają mnie. Nic się nie zmieniło, warunki pozostały takie jak chciałam. Nie ma nieprzyjemnych niespodzianek. Zachęcam do skorzystania z oferty.

Jolanta

2022-04-29 13:35:40

Życie pisze różne scenariusze dlatego zdecydowałam się na dodatkowe ubezpieczenie moich dzieci. W czasie wypadku w wakacje wypłacono mi dodatkowe odszkodowanie. Wydaje mi się, że firma najlepsza na rynku.

Krystek

2022-05-02 14:22:34

Jako osoba, która uprawia dużo sportu, a nawet bierze udział w zawodach postanowiłem rozszerzyć swoje świadczenie. Rozszerzając zakres umowy, otrzymałem ochronę dla amatorów i wyczynowych sportowców aż 50 dyscyplin sportowych w tym kolarstwo, narciarstwo, piłka nożna, jazda konna, sporty walki bez użycia broni. Super

aniaslask

2022-05-16 14:53:11

nigdy nie sądziłam, że mnie to spotka, a jednak. Teraz siedzę w domu i nigdzie nie wychodzę przez moją chorobę. MetLife wypłacił mi dodatkowe świadczenie po wysłaniu im potwierdzenia mojego nowotworu. Pozdrawiam serdecznie, ubezpieczajcie się

Nala

2022-05-19 12:34:25

Wykupiłem ubezpieczenie dla moich pracowników. Każdy z nich może dopasować świadczenie do swoich potrzeb. Składki są okej. Dodatkową zaletą jest to, że te ubezpieczenie mogą mieć również moi bliscy.

Denis90

2022-05-20 14:50:00

Moja firma otrzymuje pomoc assistance w zakresie prawa cywilnego, prawa pracy i windykacji należności, a ubezpieczeni pracownicy i ich rodziny dostęp do wybranych benefitów - platformy do zakupów ze zniżkami lub do platformy e-lekarz 24. DUŻE OK i polecam

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu