Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 2 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

MetLife na Życie (MetLife)

MetLife na Życie (MetLife)

Umowa ubezpieczenia

Polisa MetLife na Życie jest przeznaczona dla osób w przedziale wiekowym 18-70 lat. Ubezpieczony może być chroniony maksymalnie do ukończenia 75. roku życia.

Jest to produkt pozwalający zabezpieczyć wszystkich członków rodziny na wypadek wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Już podstawowa ochrona może zapewnić uposażonym stabilność finansową, a w przypadku posiadania kredytu hipotecznego pomoże zabezpieczyć jego spłatę. Umowa zawierana jest na czas określony. Minimalny okres ochrony wynosi 5 lat, a maksymalny aż 30 lat.

Właściciel polisy samodzielnie określa zakres i sumę ubezpieczenia. W wersji podstawowej suma ubezpieczeniowa wynosi 50 tys. zł. Wysokość składki jest uzależniona od wieku klienta. Minimalna składka dotyczy zarówno wersji podstawowej ubezpieczenia, jak i umów dodatkowych. Składkę można też opłacić na rok z góry – wtedy ubezpieczający otrzyma rabat w wysokości 5%.

Umowy dodatkowe

Ochronę można rozszerzyć o wiele przydatnych klientowi świadczeń. Jednym z nich jest zabezpieczenie finansowe na wypadek całkowitego i trwałego inwalidztwa ubezpieczonego lub współubezpieczonego. Poza tym polisę MetLife na Życie można rozszerzyć o:

 • ubezpieczenie na życie z malejącą sumą ubezpieczenia i składką, dopasowane do malejącej raty kredytu,

 • ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy lub samodzielnej egzystencji,

 • ubezpieczenie na wypadek zdiagnozowania nowotworu,

 • ubezpieczenie na wypadek trwałego inwalidztwa NW,

 • ubezpieczenie na wypadek śmierci wskutek NW oraz NW komunikacyjnego,

 • konsultację medyczną,

 • czasowe przejęcie obowiązku opłacania składek na wypadek poważnego zachorowania,

 • ubezpieczenie wypadkowo-zdrowotne dla dziecka.

 

Wyłączenia odpowiedzialności

Każda polisa na życie posiada ograniczenia, w ramach których ubezpieczyciel odmówi wypłaty świadczenia. W przypadku produktu MetLife na Życie taki zapis dotyczy:

 • samobójstwa ubezpieczonego w okresie 2 lat od zawarcia umowy,

 • zatajenia informacji o stanie zdrowia we wniosku o ubezpieczenie,

 • śmierci w wyniku działań wojennych, czynnego udziału w aktach terroru lub masowych zamieszkach,

 • śmierci w wyniku obrażeń odniesionych na skutek usiłowania popełnienia lub popełnienia przestępstwa.

 

Kilka słów o MetLife

MetLife działa w Polsce już od 1990 roku i do tej poru zdobyło zaufanie prawie 4,6 milionów klientów. Osobom chcącym się ubezpieczyć, Towarzystwo oferuje pełen zakres produktów i usług finansowych dostępnych przez liczne kanały dystrybucji. W ofercie znajdziemy produkty indywidualne: ubezpieczenia na życie, zdrowotne, wypadkowe, oszczędnościowe, emerytalne, ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe.

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 4.11

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (22)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Klient

2020-11-26 08:52:15

NIE POLECAM. Ta firma to też fundusze inwestycyjne.Bezprawnie zmuszają do przewalutowania już zakupionych na podstawie UMOWY jednostek uczestnictwa z USD na PLN i to w wyznaczonym przez nich terminie niekorzystnym dla klientów ze względu na pandemię i zawirowania wyborcze w USA informując o tym zaledwie na kilka dni przed faktem bądź sprzedaży jednostek w USD w ciągu kilku dni,nie dłużej a więc też niekorzystnie. Przestępstwo z art.286par.1KK. Najgorsze wzorce komunizmu w wykonaniu rodzimego buractwa! OMIJAĆ Z DALEKA i skarżyć gdzie się da.

MarylaK

2021-03-12 10:28:08

Będę polecać rodzinie i bliskim. Po wypadku otrzymałam odpowiednie pieniądze. Każdemu radzę by dmuchał na zimne i ubezpieczył się w MetLife!

Jowita

2021-03-22 16:38:14

Bardzo dobra firma, rzetelna - warto jej zaufać. Cała moja rodzina wybrała MetLife. Kilka razy zostało już wypłacone nam odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Będę polecała najbliższym!

Krzysztof

2021-03-24 13:11:50

POLECAM! W końcu natrafiłem na odpowiednią ofertę dla siebie i agenta, który klarownie przedstawił mi warunki umowy. Zastanawiam się nad dodatkowymi ofertami ponieważ jestem zadowolony.

Alicja klientka

2021-03-26 11:26:05

Po wypadku otrzymałam odpowiednie pieniądze. Uważam, że firma jest godna zaufania i nie ma się czego obawiać. Każdy powinien wybrać dla siebie odpowiednie ubezpieczenie. Na pewno zostanę ich klientką na długo.

Agnieszka

2021-04-08 10:17:08

Dwa razy zmieniłam ubezpieczyciela, aż w końcu zdecydowałam się na MetLife, który okazał się być rzetelną firmą. Okres pandemii nie przyczynił się do zmiany mojej umowy czy oferty, którą przyjęłam na samym początku. Serdecznie polecam!

Beata

2021-04-09 14:08:11

Zdecydowanie polecam. Najbardziej zadowolona jestem z kontaktu z agentem. Przedstawienie umowy i podpisanie jej zajęło bardzo mało czasu. Kontakt nie był utrudniony. Zastanawiam się również nad dodatkowymi ubezpieczeniami, które oferuje MetLife. Polecam

Mira

2021-04-30 12:16:20

Zdecydowanie jest to ubezpieczyciel wart mojej i Waszej uwagi. Podpisanie umowy zajęło dosłownie kilka dni. Żadnych problemów na start i wszystko zostało mi wyjaśnione oraz przedstawione. Polecam!

Agnieszka

2021-05-27 14:59:37

Opinia pozytywna. Szczęście w nieszczęściu mieć tak dobrą polisę i dobrego ubezpieczyciela. Po wypadku pieniądze dotarły na moje konto bez żadnego problemu. Gdyby nie one nie mogłabym rozpocząć leczenia. Polecam

Krzysztof

2021-06-02 15:41:22

Przyjaciółka namówiła mnie na tego ubezpieczyciela i jestem jej wdzięczny. Dzięki MetLife czuje się po prostu bezpiecznie. Mam dwie córki i wybrałem ubezpieczenie na życie. Lepiej dmuchać na zimne. Jestem zadowolonym klientem. Kciuk do góry.

MarcinD

2021-06-07 11:54:56

Zdecydowanie polecam. Oferta została dopasowana do moich możliwości finansowych. Teraz żyje spokojnie bo wiem, że moi bliscy nie zostaną z niczym gdy coś mi się przytrafiło. Myślę również nad dodatkowymi świadczeniami.

Małgorzata

2021-06-21 15:12:30

Przy dwójce małych dzieci musiałam się ubezpieczyć. Zdecydowałam się na ofertę MetLife. Miłe zaskoczenie - oferta została przygotowana specjalnie pode mnie. Podejście do klienta na plus.

Jeremiasz

2021-06-28 11:09:25

Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na wybór oferty w MetLife - jesteśmy zadowoleni. Kontakt z agentem nie jest ograniczony. Wydaje mi się, że to najbardziej rzetelny ubezpieczyciel. Na plus.

Marcel K

2021-07-06 16:01:01

Po długich poszukiwaniach w końcu zdecydowałem się na MetLife. Jestem zadowolony, nie oszukano mnie, polecam każdemu. 5/5!

Katarzyna

2021-08-11 12:34:46

A ja szczerze polecam i będę polecać bliskim znajomym i rodzinie. Towarzystwo bardzo okej. Nie mogę powiedzieć złego słowa o cyklicznych płatnościach (ich wysokości), czy kontakcie z ubezpieczycielem.

Magda

2021-08-11 15:23:17

Rzetelna firma, bardzo dobra obsługa. Żadnych problemów, wszystko zostało dokładnie wyjaśnione. Jak najbardziej polecam!

Michalina

2021-08-19 18:21:18

Po długich poszukiwaniach i porównywaniach ofert zdecydowałam się na MetLife i wcale nie żałuje. Wszystkim polecam, rodzinie i bliskim mi osobom. Warto się ubezpieczyć i warto dmuchać na zimne - nigdy nie wiadomo co może się stać. Kontakt z firmą wygodny i prosty.

Max

2021-08-30 15:06:01

Jako osoba, która dopiero przeprowadziła się do Polski myślałem, że będzie ciężko dopasować odpowiednie ubezpieczenie do swoich potrzeb i sytuacji finansowej. Nic bardziej mylnego. MetLife okazał się świetnym rozwiązaniem. Polecam

Kasjusz

2021-09-02 10:43:06

Na pewno jest to firma rzetelna i opiekująca się swoim klientem. Moim zdaniem nie ma tu żadnych haczyków, a w umowie nie było żadnych odniesień pisanych małym druczkiem. Chętnie będę polecał te ubezpieczenie mojej rodzinie i znajomym. Wielki plus.

Mariola

2021-09-07 12:24:27

Uważam, że MetLife to rzetelna firma, która na pewno znajduje się na wysokim poziomie w rankingu różnych firm ubezpieczeniowych. Wszystko na plus - będę polecała swoim dzieciom, gdy dorosną.

Kaja

2021-09-13 11:03:25

Bardzo korzystne warunki umowy. Najbardziej na plus składki, które dopasowywane są wg klienta. Na pewno pozostanę u tego u ubezpieczyciela już do końca. Będę polecać tę firmę rodzinie i bliskim.

Kaśka

2021-09-17 11:40:43

Jestem klientką MetLife od paru lat. Na świadczenie zdecydowałam się gdy zaszłam w ciąże. Gdyby coś mi się stało nie chcę pozostawić rodziny bez grosza. Kontakt z agentem jest bardzo dobry. Wszystko okej. Polecam

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2021 | Mapa serwisu