MetLife TUnŻiR S.A.

MetLife TUnŻiR S.A.

 

2 stycznia 2023 r. została sfinalizowana fuzja prawna spółek NNLife TUnŻiR S.A. (wcześniej MetLife TUnŻiR S.A.) i Nationale-Nederlanden TUnŻ S.A. Działają one teraz jako jedna spółka pod marką Nationale-Nederlanden.

Zakończona fuzja prawna to efekt decyzji o przejęciu spółek dawnego MetLife w Polsce przez Grupę NN, która została ogłoszona w lipcu 2021 roku. Pod koniec kwietnia 2022 r. holenderska Grupa ogłosiła finał procesu przejęcia tych spółek w Polsce po tym, jak Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na realizację transakcji. Z kolei 2 stycznia 2023 r. – po uzyskaniu niezbędnych zgód regulacyjnych oraz wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego – nastąpiło prawne połączenie 
z Nationale-Nederlanden TUnŻ S.A., wskutek którego funkcjonuje jeden zakład ubezpieczeń na życie pod nazwą Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Przykładowe polisy na życie MetLife


MetLife to w sumie 5 indywidualnych produktów ubezpieczeniowych dopasowanych do różnych potrzeb. Zarówno pod kątem wieku, jak i możliwości finansowych. Klienci mają do wyboru:
 

 • Gwarancja Jutra – finansowe wsparcie dla bliskich,
 • MetLife na Zdrowie – ochrona na wypadek poważnej choroby,
 • MetLife na Życie – dla kredytobiorców,
 • Bezpieczne Dziecko – pakiet NNW dla najmłodszych,
 • MetLife START55 – polisa zdrowotna,
 
MetLife Gwarancja Jutra to połączenie ochrony z oszczędzaniem. Składka jest stała przez cały okres umowy, a jeśli jest opłacana za rok z góry, MetLife nalicza 5% zniżki. Po zakończeniu umowy otrzymamy wcześniej ustaloną kwotę oraz bonus w postaci dodatkowego świadczenia, tzw. dożycie.
W tej polisie dostępnych jest kilka umów dodatkowych – m.in. pobyt w szpitalu, wsparcie w poważnej chorobie, diagnoza nowotworu, konsultacja medyczna, następstwa nieszczęśliwych wypadków, ochrona dla dziecka w razie jego choroby.
Dodatkowo, w razie wypadku, przy sumie ubezpieczenia 50 000 zł i więcej, mamy możliwość skorzystania z usług assistance. W ramach Pakietu Rehabilitacyjnego Assistance zostaną zorganizowane i pokryte do 5 000 zł koszty usług takich jak m.in. rehabilitacja, zakup lub wypożyczenie oraz dostarczenie sprzętu rehabilitacyjnego.

MetLife na Zdrowie, czyli ubezpieczenie w razie choroby lub wypadku. To kompleksowy program zdrowotny, który zapewnia pieniądze w przypadku diagnozy nowotworu i poważnej choroby, za pobyt w szpitalu oraz po wyjściu z niego czy możliwość konsultacji u wybranych lekarzy specjalistów.
Pakiet obejmuje do 65 chorób, w tym m.in. wiele chorób układu krążenia, zapalenie tarczycy Hashimoto, stwardnienie rozsiane czy borelioza. Otrzymamy wypłatę za każdy dzień pobytu w szpitalu, jeśli trwał on minimum 4 dni, a dodatkowo świadczenie w przypadku pobytu na oddziale intensywnej terapii.

MetLife na Życie to składka od 50 zł miesięcznie. Towarzystwo daje zniżki w zależności od częstotliwości opłacania składki czy sumy ubezpieczenia: 5% zniżki, gdy składkę opłacasz rocznie, 10% zniżki na dodatkowe ubezpieczenie wybranej przez Ciebie osoby, do 15% zniżki w zależności od wysokości sumy ubezpieczenia.
Świadczenie z polisy pozwoli zapewnić najbliższym utrzymanie obecnego standardu życia czy zabezpieczy spłatę kredytu hipotecznego lub innych zobowiązań. Do wyboru wiele umów dodatkowych.

MetLife Bezpieczne Dziecko oznacza wsparcie finansowe w przypadku groźnej choroby dziecka, złamania lub oparzenia z powodu wypadku, trwałego inwalidztwa z powodu wypadku oraz pobytu w szpitalu lub operacji z powodu wypadku lub choroby.
W ramach pomocy o wypadku MetLife zapewnia organizację i pokrycie kosztów konsultacji medycznych u lekarzy 10 specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, RTG, USG, zabiegi ambulatoryjne, rehabilitację i korepetycje.

MetLife START55 jest polisą dla osób, które przekroczyły 55 rok życia. Ubezpieczenie zapewnia wsparcie finansowe na wypadek choroby lub po wypadku. Umowę można zawrzeć do 75 roku życia, a le ochrona trwa dożywotnio.
Do wyboru są 4 umowy dodatkowe: renta z tytułu niezdolności do samodzielnej egzystencji, na wypadek diagnozy nowotworu złośliwego i innej zmiany nowotworowej, na wypadek hospitalizacji i operacji po wypadku lub chorobie, na wypadek trwałego inwalidztwa wskutek NW. Ubezpieczony może też inwestować środki finansowe w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe (UFK).
 

Zalety ubezpieczenia w MetLife


+ przy stwierdzeniu min. 50% inwalidztwa wskutek wypadku, dodatkowo otrzymamy przez 10 lat miesięczne świadczenie
+ podwójne świadczenie za wypadek dziecka, który przydarzy się w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień)
+ wypłata środków od razu po diagnozie zarówno nowotworu złośliwego, jak i w sytuacji wykrycia nowotworu przedinwazyjnego
+ wypłata za każdy dzień pobytu w szpitalu, jeśli trwał on minimum 4 dni, a dodatkowo świadczenie w przypadku pobytu na oddziale intensywnej terapii.
+ zniżki: 5% za opłacenie składki rocznie, 10% na dodatkowe ubezpieczenie wybranej osoby, do 15% w zależności od wysokości sumy ubezpieczenia.
 

Jak zgłosić zdarzenie w MetLife?


Na stronie MetLife wystarczy wypełnić e-roszczenie, czyli specjalny formularz elektroniczny, który usprawni kontakt poszkodowanego z ubezpieczycielem. W tym samym miejscu można załączyć też potrzebne dokumenty.
Zdarzenie można zgłosić ponadto:
 • telefonicznie: (22) 523 50 70
 • pisemnie na adres: MetLife, Departament Roszczeń, ul. Przemysłowa 26, 00-450 Warszawa
 • osobiście w biurze głównym MetLife lub w jednym z biur sprzedaży

Już po zdarzeniu MetLife może wymagać wniosku o wypłatę świadczenia, dokumentów ze zdarzenia (po wypadku za granicą z tłumaczeniem przez tłumacza przysięgłego) czy kopii dokumentu tożsamości.
Ubezpieczyciel deklaruje, że na wniosek odpowie najszybciej jak to możliwe, ale nie później, niż do 30 dni. Pod warunkiem, że informacje w dokumentach będą kompletne.
W trakcie rozpatrywania wniosku MetLife może poprosić ubezpieczonego lub uposażonego o uzupełnienie dokumentów lub informacji, przekazanie oryginałów dokumentów lub ich oryginalnie poświadczonych kopii czy konsultację u lekarza orzecznika, który wnioskuje o przedstawienie dokumentów ze zdarzenia lub ich kopii.
 

Wypowiedzenie ubezpieczenia na życie MetLife


Ubezpieczenie na życie MetLife można wypowiedzieć w dowolnym momencie. Rozwiązanie umowy następuje na podstawie pisemnego wniosku.
W sytuacji braku środków na opłacenie składki można skorzystać z możliwości zmiany trybu (częstotliwości) opłacania składki na miesięczny, co pozwoli na równomierne rozłożenie płatności w czasie. Aby skorzystać z tej możliwości, należy skontaktować się z MetLife – z biurem głównym towarzystwa lub z jego uprawnionym przedstawicielstwem.
Ubezpieczony w MetLife ma prawo do odstąpienia od umowy ubezpieczenia w terminie 30 dni od daty jej zawarcia, a w przypadku, gdy jest przedsiębiorcą, w terminie 7 dni od daty jej zawarcia.
W przypadku odstąpienia od umowy MetLife zwraca ubezpieczonemu zapłaconą składkę. Towarzystwo zastrzega sobie prawo potrącenia części składki za okres, w którym udzielało ochrony ubezpieczeniowej. Odstąpienie od Umowy następuje na podstawie pisemnego wniosku doręczonego towarzystwu na adres: MetLife TUnŻiR S.A., ul. Przemysłowa 26, 00-450 Warszawa.
 

Kontakt z MetLife


MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A.
ul. Przemysłowa 26
00-450 Warszawa
 
Telefoniczne Centrum Informacji: (22) 523 50 70,
pn- śr godz. 9-17, czw- pt godz. 8-16
E-mail: lifeinfo@metlife.pl

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 3.79

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (12)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij
Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Kasprzak Jolanta

2020-04-21 14:30:22

Dzien dobry czy moge prosic o kontakt? Nie mozna sie do Was dodzwonic. Dziekuje i pozdrawiam. 512 780 954

Aldona

2020-05-06 13:30:42

Byłam w szpitalu przez okres 10 dni z powodu zarażenia wirusem i otrzymałam bardzo szybko wypłatę - pierwszy raz korzystałam i jestem mile zaskoczona znajomi opowiadali że na pewno będą się chcieli wykręcić

Darek

2020-05-11 18:31:01

Szybka wypłata za uraz palca , jestem miło zaskoczony podejściem do klienta.

Tomson

2020-05-25 07:58:24

Agent namówił mnie na zmianę umowy w ubezpieczeniu po 2mc 6 tys na koncie za uraz kolana. Polecam!

Kornelia

2020-06-15 11:37:21

Od kwietnia 2020r niestety nie mogę się doprosić o kopie umowy i dokumentów do złożenia w wyniku powstałej szkody.

Janka

2020-06-24 11:29:32

Nie mogę powiedzieć złego słowa na tego ubezpieczyciela. Rok temu brałam udział w wypadku. Ubezpieczyciel wypłacił mi pieniądze bardzo szybko dzięki temu mogłam pozwolić sobie na kosztowną rehabilitację.

Marta Dębska

2020-08-20 07:54:14

W firmie MetLifie ubezpieczam się już długi okres czasu. Niedawno brałam udział w wypadku i pieniążki trafiły do mnie od razu. Nie ma problemów z wypłacaniem. Rzetelna firma, godna zaufania, polecam każdemu zakup ubezpieczenia.

Emila

2021-02-03 13:55:20

Czy w skład ubezpieczenia wchodzi polisa za śmierć tescia

Odpowiedź Redakcji

2021-02-03 14:44:42

Wszystko zależy od wykupionego zakresu ochrony. Ochrona powinna obejmować rodziców współmałżonka.

MLECZKO stanislaw

2021-04-06 13:37:15

Żadne telefony nie kontaktuja

Piotrek

2022-03-18 18:06:03

To są jaja chcem zapytać o szkodę a ta osoba co mnie prowadzi nie odbiera tydzień tylko kasę chcą a jak przyjdzie co do czego nie ma kto odebrać banda złodziei i cyganów ludzie nie podpisujcie umów z nimi jak można tydzień nie odbierać gościu który cię prowadzi ?????

Piotrek

2022-03-18 18:13:02

Umowę podpisać i tyle nas widzieli zero odzewu telefonu nie ma kto odebrać nawet ich szef z Tarnowa ma gdzieś z kim podpisali umowę ważne że kasa im się zgadze a odszkodowanie nie ma komu zgłosić bo nie ma z nikim kontaktu pozdrawiam

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu