Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

MetLife

MetLife

MetLife istnieje na polskim rynku ubezpieczeniowym od roku 1990. Na świecie towarzystwo jest obecne znacznie dłużej, bo od ponad 150 lat i jest jednym z największych firm ubezpieczeniowych. Z produktów i usług MetLife korzystają klienci w ponad 40 krajach. Oferta MetLife obejmuje produkty ubezpieczeniowe, z których w samym tylko 2017 roku ubezpieczyciel wypłacił łącznie 1 144 mln złotych odszkodowań i świadczeń brutto. Ubezpieczenia na życie odgrywają dużą rolę w MetLife. Towarzystwo proponuje swoim klientom ochronę dla osób w każdym wieku, a ponadto możliwość gromadzenia oszczędności czy inwestowania.
 

Przykładowe polisy na życie MetLife


MetLife to w sumie 5 indywidualnych produktów ubezpieczeniowych dopasowanych do różnych potrzeb. Zarówno pod kątem wieku, jak i możliwości finansowych. Klienci mają do wyboru:
 

 • Gwarancja Jutra – finansowe wsparcie dla bliskich,
 • MetLife na Zdrowie – ochrona na wypadek poważnej choroby,
 • MetLife na Życie – dla kredytobiorców,
 • Bezpieczne Dziecko – pakiet NNW dla najmłodszych,
 • MetLife START55 – polisa zdrowotna,
 
MetLife Gwarancja Jutra to połączenie ochrony z oszczędzaniem. Składka jest stała przez cały okres umowy, a jeśli jest opłacana za rok z góry, MetLife nalicza 5% zniżki. Po zakończeniu umowy otrzymamy wcześniej ustaloną kwotę oraz bonus w postaci dodatkowego świadczenia, tzw. dożycie.
W tej polisie dostępnych jest kilka umów dodatkowych – m.in. pobyt w szpitalu, wsparcie w poważnej chorobie, diagnoza nowotworu, konsultacja medyczna, następstwa nieszczęśliwych wypadków, ochrona dla dziecka w razie jego choroby.
Dodatkowo, w razie wypadku, przy sumie ubezpieczenia 50 000 zł i więcej, mamy możliwość skorzystania z usług assistance. W ramach Pakietu Rehabilitacyjnego Assistance zostaną zorganizowane i pokryte do 5 000 zł koszty usług takich jak m.in. rehabilitacja, zakup lub wypożyczenie oraz dostarczenie sprzętu rehabilitacyjnego.

MetLife na Zdrowie, czyli ubezpieczenie w razie choroby lub wypadku. To kompleksowy program zdrowotny, który zapewnia pieniądze w przypadku diagnozy nowotworu i poważnej choroby, za pobyt w szpitalu oraz po wyjściu z niego czy możliwość konsultacji u wybranych lekarzy specjalistów.
Pakiet obejmuje do 65 chorób, w tym m.in. wiele chorób układu krążenia, zapalenie tarczycy Hashimoto, stwardnienie rozsiane czy borelioza. Otrzymamy wypłatę za każdy dzień pobytu w szpitalu, jeśli trwał on minimum 4 dni, a dodatkowo świadczenie w przypadku pobytu na oddziale intensywnej terapii.

MetLife na Życie to składka od 50 zł miesięcznie. Towarzystwo daje zniżki w zależności od częstotliwości opłacania składki czy sumy ubezpieczenia: 5% zniżki, gdy składkę opłacasz rocznie, 10% zniżki na dodatkowe ubezpieczenie wybranej przez Ciebie osoby, do 15% zniżki w zależności od wysokości sumy ubezpieczenia.
Świadczenie z polisy pozwoli zapewnić najbliższym utrzymanie obecnego standardu życia czy zabezpieczy spłatę kredytu hipotecznego lub innych zobowiązań. Do wyboru wiele umów dodatkowych.

MetLife Bezpieczne Dziecko oznacza wsparcie finansowe w przypadku groźnej choroby dziecka, złamania lub oparzenia z powodu wypadku, trwałego inwalidztwa z powodu wypadku oraz pobytu w szpitalu lub operacji z powodu wypadku lub choroby.
W ramach pomocy o wypadku MetLife zapewnia organizację i pokrycie kosztów konsultacji medycznych u lekarzy 10 specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, RTG, USG, zabiegi ambulatoryjne, rehabilitację i korepetycje.

MetLife START55 jest polisą dla osób, które przekroczyły 55 rok życia. Ubezpieczenie zapewnia wsparcie finansowe na wypadek choroby lub po wypadku. Umowę można zawrzeć do 75 roku życia, a le ochrona trwa dożywotnio.
Do wyboru są 4 umowy dodatkowe: renta z tytułu niezdolności do samodzielnej egzystencji, na wypadek diagnozy nowotworu złośliwego i innej zmiany nowotworowej, na wypadek hospitalizacji i operacji po wypadku lub chorobie, na wypadek trwałego inwalidztwa wskutek NW. Ubezpieczony może też inwestować środki finansowe w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe (UFK).
 

Zalety ubezpieczenia w MetLife


+ przy stwierdzeniu min. 50% inwalidztwa wskutek wypadku, dodatkowo otrzymamy przez 10 lat miesięczne świadczenie
+ podwójne świadczenie za wypadek dziecka, który przydarzy się w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień)
+ wypłata środków od razu po diagnozie zarówno nowotworu złośliwego, jak i w sytuacji wykrycia nowotworu przedinwazyjnego
+ wypłata za każdy dzień pobytu w szpitalu, jeśli trwał on minimum 4 dni, a dodatkowo świadczenie w przypadku pobytu na oddziale intensywnej terapii.
+ zniżki: 5% za opłacenie składki rocznie, 10% na dodatkowe ubezpieczenie wybranej osoby, do 15% w zależności od wysokości sumy ubezpieczenia.
 

Jak zgłosić zdarzenie w MetLife?


Na stronie MetLife wystarczy wypełnić e-roszczenie, czyli specjalny formularz elektroniczny, który usprawni kontakt poszkodowanego z ubezpieczycielem. W tym samym miejscu można załączyć też potrzebne dokumenty.
Zdarzenie można zgłosić ponadto:
 • telefonicznie: (22) 523 50 70
 • pisemnie na adres: MetLife, Departament Roszczeń, ul. Przemysłowa 26, 00-450 Warszawa
 • osobiście w biurze głównym MetLife lub w jednym z biur sprzedaży

Już po zdarzeniu MetLife może wymagać wniosku o wypłatę świadczenia, dokumentów ze zdarzenia (po wypadku za granicą z tłumaczeniem przez tłumacza przysięgłego) czy kopii dokumentu tożsamości.
Ubezpieczyciel deklaruje, że na wniosek odpowie najszybciej jak to możliwe, ale nie później, niż do 30 dni. Pod warunkiem, że informacje w dokumentach będą kompletne.
W trakcie rozpatrywania wniosku MetLife może poprosić ubezpieczonego lub uposażonego o uzupełnienie dokumentów lub informacji, przekazanie oryginałów dokumentów lub ich oryginalnie poświadczonych kopii czy konsultację u lekarza orzecznika, który wnioskuje o przedstawienie dokumentów ze zdarzenia lub ich kopii.
 

Wypowiedzenie ubezpieczenia na życie MetLife


Ubezpieczenie na życie MetLife można wypowiedzieć w dowolnym momencie. Rozwiązanie umowy następuje na podstawie pisemnego wniosku.
W sytuacji braku środków na opłacenie składki można skorzystać z możliwości zmiany trybu (częstotliwości) opłacania składki na miesięczny, co pozwoli na równomierne rozłożenie płatności w czasie. Aby skorzystać z tej możliwości, należy skontaktować się z MetLife – z biurem głównym towarzystwa lub z jego uprawnionym przedstawicielstwem.
Ubezpieczony w MetLife ma prawo do odstąpienia od umowy ubezpieczenia w terminie 30 dni od daty jej zawarcia, a w przypadku, gdy jest przedsiębiorcą, w terminie 7 dni od daty jej zawarcia.
W przypadku odstąpienia od umowy MetLife zwraca ubezpieczonemu zapłaconą składkę. Towarzystwo zastrzega sobie prawo potrącenia części składki za okres, w którym udzielało ochrony ubezpieczeniowej. Odstąpienie od Umowy następuje na podstawie pisemnego wniosku doręczonego towarzystwu na adres: MetLife TUnŻiR S.A., ul. Przemysłowa 26, 00-450 Warszawa.
 

Kontakt z MetLife


MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A.
ul. Przemysłowa 26
00-450 Warszawa
 
Telefoniczne Centrum Informacji: (22) 523 50 70,
pn- śr godz. 9-17, czw- pt godz. 8-16
E-mail: lifeinfo@metlife.pl

Porównaj oferty »

Średnia ocena: 4.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (10)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Kasprzak Jolanta

2020-04-21 14:30:22

Dzien dobry czy moge prosic o kontakt? Nie mozna sie do Was dodzwonic. Dziekuje i pozdrawiam. 512 780 954

Aldona

2020-05-06 13:30:42

Byłam w szpitalu przez okres 10 dni z powodu zarażenia wirusem i otrzymałam bardzo szybko wypłatę - pierwszy raz korzystałam i jestem mile zaskoczona znajomi opowiadali że na pewno będą się chcieli wykręcić

Darek

2020-05-11 18:31:01

Szybka wypłata za uraz palca , jestem miło zaskoczony podejściem do klienta.

Tomson

2020-05-25 07:58:24

Agent namówił mnie na zmianę umowy w ubezpieczeniu po 2mc 6 tys na koncie za uraz kolana. Polecam!

Kornelia

2020-06-15 11:37:21

Od kwietnia 2020r niestety nie mogę się doprosić o kopie umowy i dokumentów do złożenia w wyniku powstałej szkody.

Janka

2020-06-24 11:29:32

Nie mogę powiedzieć złego słowa na tego ubezpieczyciela. Rok temu brałam udział w wypadku. Ubezpieczyciel wypłacił mi pieniądze bardzo szybko dzięki temu mogłam pozwolić sobie na kosztowną rehabilitację.

Marta Dębska

2020-08-20 07:54:14

W firmie MetLifie ubezpieczam się już długi okres czasu. Niedawno brałam udział w wypadku i pieniążki trafiły do mnie od razu. Nie ma problemów z wypłacaniem. Rzetelna firma, godna zaufania, polecam każdemu zakup ubezpieczenia.

Emila

2021-02-03 13:55:20

Czy w skład ubezpieczenia wchodzi polisa za śmierć tescia

Odpowiedź Redakcji

2021-02-03 14:44:42

Wszystko zależy od wykupionego zakresu ochrony. Ochrona powinna obejmować rodziców współmałżonka.

MLECZKO stanislaw

2021-04-06 13:37:15

Żadne telefony nie kontaktuja

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2021 | Mapa serwisu