Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 5 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Co daje ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

10 LUT 2023

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Co daje ubezpieczenie kredytu gotówkowego?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie na życie z pakietem medycznym - sprawdzamy oferty

30 MAR 2023
Ubezpieczenia na życie z pakietem medycznym stają się coraz bardziej...
Porada img

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

28 MAR 2023
Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
Porada img

Kogo można uposażyć w polisie na życie?

28 MAR 2023
W sytuacji, gdy umiera bliska nam osoba, możemy otrzymać świadczenia z...
Porada img

Rodzaje ubezpieczeń na życie - które wybrać?

17 MAR 2023
Ubezpieczenie na życie to nie tylko odszkodowanie za zdiagnozowaną chorobę,...
Porada img

Czy można ubezpieczyć się na życie wielokrotnie?

07 MAR 2023
W sytuacji, gdy posiadamy już indywidualną polisę na życie, a pracodawca...
Porada img

Choroby przewlekłe w polisie na życie

06 MAR 2023
Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Zamierzasz wziąć kredyt gotówkowy na zakup samochodu, wyjazd na wakacje czy remont mieszkania? W trakcie poszukiwania odpowiedniej oferty możesz spotkać się z propozycją zakupu ubezpieczenia pożyczki. Zastanawiasz się, czy ten produkt jest dla Ciebie korzystny? Jakie ryzyka obejmuje ta polisa? Kto powinien zdecydować się na ubezpieczenie kredytu gotówkowego? Sprawdź najważniejsze informacje.
Spis treści
    Pokaż wszystkie
    Według przepisów prawa zakup ubezpieczenia kredytu gotówkowego nie jest obowiązkowy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby bank oferował pożyczki na atrakcyjniejszych warunkach klientom, którzy decydują się na zawarcie umowy na polisę. Zdarza się, że po wykupieniu takiej ochrony kredytobiorcy mogą liczyć na obniżenie prowizji bądź oprocentowania. W rezultacie można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych przez cały okres kredytowania. To nie jedyna zaleta zakupu ubezpieczenia kredytu.


    Od jakich ryzyk chroni ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

    Ubezpieczenie kredytu gotówkowego chroni na wypadek wystąpienia zdarzeń losowych, w wyniku których spłata zadłużenia nie będzie możliwa. Zatem jest to gwarancja dla banku, że otrzyma przekazane Ci pieniądze bez względu na okoliczności. Z kolei dla kredytobiorcy jest to sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa na wypadek jakichkolwiek kłopotów finansowych.
    Na rynku można spotkać się z różnymi rodzajami ubezpieczenia kredytu. Podstawowa polisa obejmuje przede wszystkim śmierć ubezpieczonego. Dzięki tej ochronie Twoi bliscy otrzymają stosowne odszkodowanie, które pozwoli pokryć zobowiązania finansowe i zapewni rodzinie stabilny byt.
    Warto jednak pamiętać, że ubezpieczenie kredytu można rozszerzyć także o inne zdarzenia. Szczególnie rekomendowane są polisy na wypadek:
    • utraty pracy — po zakupie tego produktu towarzystwo weźmie na siebie odpowiedzialność za regulowanie rat kredytu, jeśli utracisz pracę z nie swojej winy. Najczęściej firma pokrywa od 6 do 12 opłat. Daje to wystarczająco dużo czasu, aby znaleźć nową posadę i odzyskać finansową samodzielność. Warto jednak pamiętać, że towarzystwo nie zapłaci Twoich rat, jeśli pracodawca zwolni Cię dyscyplinarnie bądź zdecydujesz się samodzielnie wypowiedzieć umowę;
    • niezdolności do pracy lub doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu — ubezpieczenie od tych ryzyk zapewnia wsparcie finansowe po nieszczęśliwych zdarzeniach, w wyniku których nie możesz dalej wykonywać swojej pracy. Dzięki temu nie trzeba martwić się, skąd weźmiesz środki na spłatę swojego zadłużenia. Aby móc skorzystać z tej polisy, trzeba przedstawić towarzystwu nie tylko wniosek o wypłatę pieniędzy, ale także dokumenty potwierdzające stwierdzoną niezdolność do pracy;
    • hospitalizacji — podczas pobytu w szpitalu otrzymasz wynagrodzenie, jednak zostanie ono pomniejszone o 20%. Taka kwota może nie wystarczyć na pokrycie wszystkich zobowiązań. W uniknięciu problemów finansowych w trakcie hospitalizacji, pomoże Ci ubezpieczenie obejmujące pobyt w szpitalu. Jeśli masz taką polisę, towarzystwo wypłaci Ci odszkodowanie, dzięki któremu pokryjesz ratę kredytu;
    • poważnego zachorowania — zawał, udar, nowotwory to choroby cywilizacyjne, które są bardzo powszechne. Mogą Cię wykluczyć z pracy na długie miesiące, przez co będziesz mieć kłopoty ze spłatą kredytu. Dobra polisa zapewni Ci wsparcie finansowe w tych trudnych chwilach i pokryje kolejne raty zadłużenia. Dzięki temu będziesz mieć możliwość w 100% skupić na powrocie do zdrowia.
    Jeśli bierzesz kredyt gotówkowy np. na remont domu lub mieszkania, rozważ zakup ubezpieczenia nieruchomości. Ta polisa zapewni Ci wsparcie finansowe, jeśli dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia, np. pożaru, kradzieży z włamaniem czy zalania. Odszkodowanie pozwoli pokryć koszty napraw. Dzięki temu nie trzeba będzie za nie płacić z własnej kieszeni. To uchroni Cię przed koniecznością brania kolejnego kredytu.


    Kiedy warto kupić ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

    Na zakup ubezpieczenia kredytu gotówkowego warto się zdecydować w wielu sytuacjach. To dobry wybór, np. jeśli boisz się, że stracisz pracę, Twoja firma jest w trudnej sytuacji lub nie ma popytu na usługi, które oferujesz. Odpowiednio dobrana polisa zapewni Ci pomoc i pozwoli uregulować zadłużenie, nawet gdy sprawdzi się czarny scenariusz.
    Ubezpieczenie kredytu to także dobry wybór, jeśli jesteś jedynym żywicielem rodziny. Jeśli przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek, doznasz poważnego uszczerbku na zdrowiu, stracisz zdolność do pracy lub dojdzie do Twojej śmierci, bliscy otrzymają odszkodowanie. Dodatkowe pieniądze pozwolą im stanąć na nogi, uregulować raty kredytu i uniknąć problemów finansowych.
    Taka polisa jest również dobrym zabezpieczeniem, gdy spłacasz pożyczkę razem z drugą osobą, np. małżonkiem lub partnerem. Jeśli bliska osoba dozna uszczerbku na zdrowiu lub zginie w wypadku, do Twoich obowiązków będzie należeć spłata jej części zadłużenia. Jednak konieczność uregulowania pełnej raty może nadmiernie obciążać Twój budżet domowy. Ubezpieczenie kredytu zapewni Ci wsparcie finansowe na ten trudny czas. Dzięki polisie będziesz mieć środki na pokrycie części zobowiązania, którą spłacała druga połówka.


    Ile kosztuje ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

    Zastanawiasz się, ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie kredytu gotówkowego? Cena jest ustalana indywidualnie dla każdego klienta i zależy m.in. od:
    • wieku i stanu zdrowia kredytobiorcy oraz zawodu, jaki on wykonuje — osoby starsze oraz te, które zajmują niebezpieczne stanowiska i/lub chorują przewlekle, muszą liczyć się z wyższą składką niż np. młodzi, zdrowi pracownicy biurowi;
    • wysokości sumy ubezpieczenia — od niej zależy, ile będzie wynosić odszkodowanie za wszystkie zdarzenia. Jednak im ta kwota jest wyższa, tym trzeba więcej zapłacić za polisę;
    • zakresu ochrony — jeśli zdecydujesz się wykupić ubezpieczenie, które chroni nie tylko na wypadek śmierci, ale także od innych nieszczęśliwych zdarzeń, składka wzrośnie.
    Warto również pamiętać, że na cenę polisy ma wpływ to, z jakiej oferty skorzystasz: bankowej czy bezpośrednio od towarzystwa ubezpieczeniowego.
    W banku ubezpieczenie jest dostępne na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu nie trzeba załatwiać żadnych dodatkowych formalności. Ponadto wiele banków oferuje obniżenie kosztów kredytu w zamian za zakup ubezpieczenia. Dlatego skorzystanie z ich oferty polisy może być dla Ciebie korzystne finansowo.
    Jeśli zdecydujesz się na zakup polisy prywatnie, możesz nie otrzymać żadnego rabatu na ubezpieczenie czy na kredyt. Warto jednak wszystko policzyć – tak, aby ostateczny koszt pożyczki z ochroną był jak najniższy.


    Gdzie znaleźć kredyty gotówkowe z ubezpieczeniem?

    Kredyty gotówkowe z ubezpieczeniem są dostępne w większości banków. Aby znaleźć korzystną ofertę, możesz np. bezpośrednio zgłosić się do wybranej instytucji z prośbą o przedstawienie warunków pożyczki. Jednak to dość czasochłonne, ponieważ trzeba spędzić czasem kilka godzin w placówce w oczekiwaniu na rozmowę z doradcą.
    Inne rozwiązanie to samodzielne sprawdzenie ofert kredytów gotówkowych za pośrednictwem porównywarki internetowej. Jest dostępna np. na stronie finanse.rankomat.pl. To proste narzędzie dostępne przez całą dobę. Aby z niego skorzystać:
    • wejdź na stronę i kliknij przycisk „porównaj kredyty gotówkowe”,
    • wypełnij formularz, który się pojawi na stronie — pamiętaj, aby podać prawdziwe informacje. Dzięki temu system będzie mógł przedstawić oferty najlepiej dopasowane do Twojej sytuacji finansowej oraz potrzeb. Szczególnie istotne są dane odnośnie do zarobków i stałych wydatków. Na ich podstawie możliwe jest obliczenie Twojej zdolności kredytowej. Dzięki temu dowiesz się, na jak duży kredyt Cię stać;
    • poczekaj, aż system wygeneruje listę ofert wraz ze szczegółowymi warunkami — na liście znajdziesz informacje odnośnie do całkowitej kwoty kredytu, wysokości prowizji i RRSO oraz raty. Na ich podstawie z łatwością określisz, który bank proponuje najtańsze pożyczki.
    Gdy wybierzesz najlepszy kredyt dla siebie, kliknij w opcję „wniosek online”. System przeniesie Cię automatycznie na stronę banku, gdzie będzie znajdować się formularz kontaktowy. Złóż zapytanie, a pracownicy instytucji oddzwonią i omówią szczegóły. Rozmowa jest niezobowiązująca! W jej trakcie możesz poprosić o objęcie kredytu ubezpieczeniem. Doradca przedstawi odpowiednią dla Ciebie ofertę, wyjaśni wszystkie zawiłe informacje na temat polisy i pomoże zawrzeć umowę.
     
    Skorzystaj z ubezpieczenia do kredytu gotówkowego. To świetny sposób, żeby zapewnić sobie wsparcie finansowe, gdy znajdziesz się w trudnej sytuacji. Sprawdź.

    Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

    Wasze komentarze (0)

    Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

    Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
    Wyślij

    Komentarz zapisany. Dziękujemy.

    « Powrót do listy postów

    FacebookPodziel się ze znajomymi:
    Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

    Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
    Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu