Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 14 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Odszkodowanie za złamany, wyrwany ząb?

30 KWI 2024

Średnia ocena: 0.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Odszkodowanie za złamany, wyrwany ząb?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...
Porada img

Tomografia komputerowa prywatnie - ile kosztuje?

29 MAJ 2024
Badanie za pomocą tomografii komputerowej może być potrzebne z wielu...
Porada img

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

29 MAJ 2024
Zanim podejmie się decyzję o zakupie, warto zorientować się wcześniej ile...
Porada img

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

14 MAJ 2024
Posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może nam wiele ułatwić....

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Złamanie lub wyrwanie zęba może wymagać leczenia stomatologicznego z zakresu chirurgii stomatologicznej. Taki zabieg wykonany prywatnie będzie stanowić spory wydatek. Czy w sytuacji, w której posiadasz prywatne ubezpieczenie na życie lub zdrowotne, możesz liczyć na wsparcie finansowe?
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Utrata zęba może wynikać z różnych przyczyn, a jedną z nich może być nieszczęśliwy wypadek. Poniesione koszty leczenia mogą być spore, więc sprawdź poniżej, czy masz możliwość ubiegać się o odszkodowanie. Indywidualne ubezpieczenie może nie gwarantować zniżek na zabiegi u samego dentysty, ale jeśli rozbudujesz swoją ochronę, to możesz spodziewać się odszkodowania, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.
   

  Czy złamany lub wyrwany ząb oznacza odszkodowanie?

  Nie, z reguły ubezpieczenie na życie nie obejmuje ochroną uszkodzenie zęba. Nie oznacza to jednak, że absolutnie każda polisa nie gwarantuje takiej ochrony. Jeśli postawisz na rozbudowaną ochronę i zdecydujesz się na umowy dodatkowe związane z trwałym uszczerbkiem, taki zakres ochrony może się pojawić. Zadośćuczynienie jest możliwe, gdy po określonych błędach dentystycznych trafisz do szpitala, doszło do pozostawienia ciał obcych lub uszkodzeń wymagających interwencji chirurgicznej. Jako poszkodowany powinieneś znać swoje możliwości oraz prawa.

  Jeśli jednak złamany ząb jest częścią konsekwencji nieszczęśliwego wypadku, gdzie doszło do bardziej rozwlekłych uszkodzeń ciała - możesz ubiegać się o odszkodowanie, szczególnie, gdy konieczne będzie leczenie naprawcze, a dolegliwości bólowe sprawiają wiele przykrości w codziennym funkcjonowaniu.
   

  Jak może pomóc polisa na życie?

  Pamiętaj o tym, że podstawowa funkcja polisy na życie to zabezpieczenie finansowe na wypadek Twojej śmierci. Ochronę możesz rozbudować o wybrane umowy dodatkowe (np. trwały uszczerbek na zdrowiu, leczenie specjalistyczne, pobyt w szpitalu). Takie ubezpieczenie na życie może również oferować pakiet medyczny assistance, dzięki któremu możesz zyskać również określone usługi, np.:
  • transport medyczny,
  • dostęp do infolinii medycznej,
  • pomoc psychologa,
  • dowóz leków do miejsca zamieszkania,
  • pomoc w opiece nad dziećmi w czasie hospitalizacji,
  • pomoc w opiece nad zwierzętami domowymi w czasie hospitalizacji.
  Polisa na życie, której ochrona została rozbudowana i uwzględnia również sytuację uszkodzenia ciała w wyniku wypadku, może za doznaną krzywdę wypłacić odszkodowanie oraz pokryć koszty leczenia, jeśli stan zdrowia jest poważny i będzie wymagać leczenia oraz rehabilitacji.
   

  Ile kosztuje wyrywanie lub odbudowa zęba?

  Jeśli czeka Cię usunięcie zęba i chcesz udać się do kliniki stomatologicznej, musisz się przygotować na to, że może to być bolesne i kosztowne doświadczenie. Koszt takiego zabiegu wynosić może 200-300 zł, w zależności od tego, którego zęba będzie przeprowadzana ekstrakcja oraz do jakiego gabinetu lekarza dentysty się udasz. U prywatnego stomatologa wyrwanie ósemki może kosztować od 400 do 1 000 zł.

  Złamany ząb z kolei może wymagać leczenia poprzez odbudowę ale i zachowawczego - gdzie niezbędne będzie leczenie kanałowe lub inne zabiegi. Uszkodzenie zęba może być skomplikowanym stanem, co również wpłynie na wysokie koszty leczenia stomatologicznego. Za samą odbudowę zęba w prywatnym gabinecie zapłacić możesz  około 500-800 zł. Koszty leczenia kanałowego to 500-700 zł, ale pamiętaj, że konieczne może być leczenie kanałowe pod mikroskopem - wówczas zabieg kosztuje prawie 2 000 zł.
   

  Jak może pomóc prywatna polisa zdrowotna?

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne może obejmować również usługi z zakresu stomatologii. Takie rozwiązanie nie pomoże Ci uzyskać odszkodowanie, ale zagwarantuje atrakcyjne zniżki na leczenie naprawcze, gdy powstało uszkodzenie zęba i zajdzie potrzeba leczenia z zakresu chirurgii stomatologicznej. Ewentualne dolegliwości bólowe przyśpieszają decyzje o leczeniu, ponieważ w takiej sytuacji nie ma sensu czekać w długiej kolejce na leczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

  Polisa zdrowotna może zapewnić, że udasz się do dentysty bez kolejki i skorzystasz ze znacznie tańszego leczenia. Należy pamiętać, że do lekarza dentysty możesz wybrać się z różnych przyczyn, nie tylko z powodu uszkodzenia zęba lub gdy konieczne jest usunięcie zęba, ale również wtedy, gdy cierpisz na lekki ból zęba, problem ma charakter trwały lub Twój wcześniejszy dentysta popełnił błąd i np. złamane narzędzie doprowadziło do uszkodzeń.
   

  Ile zapłacisz za prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

  Koszt prywatnej polisy zdrowotnej nie jest wysoki. Jest przede wszystkim zależny od tego, na jakiej ochronie i świadczeniach Ci zależy. Droższa składka oznaczać będzie dostęp do większej liczby specjalistów oraz badań diagnostycznych. Jednak wiele, również niedrogich ofert, umożliwia zniżki na wizyty u lekarza dentysty. 

  Prywatna polisa na życie powinna uwzględniać Twoje potrzeby oraz to, w jakim stanie zdrowia się znajdujesz. Jeśli dokuczają Ci określone problemu zdrowotne (np. sezonowa alergia, niedoczynność tarczy, wrzody żołądka itd.) warto dopasować ochronę do swoich indywidualnych potrzeb.
   

  CO OFERUJE POLISA ZDROWOTNA

  TU Liczba lekarzy Liczba badań Wizyty domowe Składka miesięczna
  Signal Iduna – Pełnia Zdrowia Direct+ 6 85 Tak Od 55 zł
  Signal Iduna – POLMED wariant podstawowy 15 110 Tak Od 100 zł
  INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Basic 77 412 Tak Od 200 zł
  Medicover Classic+ 22 250 Nie Od 189 zł
  Signal Iduna – Pełnia zdrowia Direct+ Pakiet Rodzinny 6 85 Nie Od 192 zł
  INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Silver 77 412 Tak Od 240 zł
  INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Gold 77 416 Tak Od 249 zł
  Signal Iduna – Pełnia zdrowia POLMED Pakiet Rodzinny 15 110 Tak Od 345 zł
  INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Diamond 77 416 Tak Od 350 zł
  Medicover Ellite+ 67 880 Tak Od 335 zł
  MediSky – Karta Zdrowotna Bez limitu Bez limitu Tak Od 350 zł
  Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie danych rankomat.pl z dnia 29.04.2024 r.
   

  Wyrwany lub złamany ząb u dziecka?

  Usunięcie zęba może dotyczyć również dziecka. Niewłaściwe leczenie, uszkodzenie zęba lub nieszczęśliwy wypadek mogą sprawić, że trzeba będzie udać się do lekarza dentysty. 

  Tutaj sytuacja wygląda nieco inaczej. Wiele ubezpieczeń NNW dla dziecka uwzględnia pokrycie kosztów odbudowy zębów, gdy doszło do ich uszkodzenia wskutek nieszczęśliwego wypadku.

  Oznacza to, że za poniesioną szkodę zyskujesz jako rodzic możliwość uzyskania pomocy finansowej. W zależności od tego, jaką lekarz podjął decyzję o leczeniu, możesz zgłosić szkodę ubezpieczycielowi. 

  Taka sytuacja wymaga złożenia wniosku dotyczącego rozstroju zdrowia dziecka, załączenie dokumentacji medycznej oraz przedstawienie kosztów leczenia stomatologicznego. Dziecko w charakterze pacjenta może liczyć na spore wsparcie z polisy NNW, gdy zajdzie konieczność leczenia u stomatologa.
   

  Ile kosztuje prywatne NNW da dziecka?

  Już najtańsza oferta za 38 zł rocznie, którą oferuje towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna - zapewnia pokrycie kosztów odbudowy do kwoty 500 zł. Nieco droższa oferta TU UNIQA, której polisa kosztuje 140 zł rocznie, zapewnia pokrycie kosztów odbudowy zębów do wysokości 5 000 zł. Najdroższa oferta towarzystwa ubezpieczeń Wiener, gdzie polisa kosztować będzie 368 zł rocznie, oferuje pokrycie kosztów odbudowy zębów do kwoty 30 000 zł, gdzie limit na jeden ząb wynosi 300 zł. 
   

  CO OFERUJE POLISA NNW DLA DZIECKA

  TU SU Uszczerbek na zdrowiu Pobyt w szpitalu (za każdy dzień) Cena składki
  TUZ Ubezpieczenia 10 000 – 100 000 zł 100 – 1 000 zł 20 – 100 zł 28 – 237 zł
  UNIQA 20 000 – 100 000 zł 120 – 700 zł 20 – 130 zł 38 – 279 zł
  Wiener 10 000 – 100 000 zł 100 – 1 000 zł 40 – 100 zł 37 – 368 zł
  Signal Iduna 12 000 – 75 000 zł 240 – 1 500 zł 60 – 100 zł 38 – 166 zł
  Generali 15 000 – 55 000 zł 100 – 500 zł 40 – 100 zł 39 – 250 zł
  Allianz 15 000 – 100 000 zł 150 – 1 000 zł 0 – 100 zł 41 – 295 zł
  PZU 15 000 – 80 000 zł 150 – 800 zł 0 zł 48 – 190 zł
  Beesafe 25 000 – 50 000 zł 150 – 420 zł 30 zł 49 – 76 zł
  Compensa 50 000 – 100 000 zł 400 – 1 000 zł 20 – 100 zł 69 – 189 zł
  Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie danych z kalkulacji ofert dnia 29.04.2024 r.


  Kwota odszkodowania jest zależna od wybranej oferty. Przed zakupem polisy sprawdź, czy polisa uwzględnia stomatologa, usuniecie zęba oraz jakie przewiduje wysokości odszkodowania w różnych sytuacjach.
   

  Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie?

  Ubezpieczenie na życie, prywatna polisa zdrowotna lub ubezpieczenie NNW dla dziecka zawsze powinno jak najbardziej odpowiadać Twojemu przypadkowi - uwzględniać potrzeby Twoje oraz dziecka. Rozstrój zdrowia, czy w zakresie leczenia stomatologicznego, czy innego, powinien zapewnić zadośćuczynienie, jeśli chcesz uzyskać odszkodowanie oraz zapewnić innego rodzaju pomoc, jeśli jako pacjent wymagasz leczenia (w tym również u stomatologa). 

  Kluczowe będzie porównanie dostępnych ofert ubezpieczeniowych, by znaleźć rozwiązanie w jak najlepszej cenie i zapewniające najbardziej dopasowaną formę wsparcia. Pamiętaj o tym, że na wypadek potrzeby u lekarza dentysty możesz liczyć na atrakcyjne zniżki, a jeśli Twoje dziecko przeżyje uszkodzenie zęba - możesz w ramach polisy NNW ubiegać się o zwrot kosztów za poniesioną szkodę i leczenie u dentysty. 

  W celu porównania dostępnych ofert, porównania zadośćuczynienia, jakie możesz dostać oraz wysokości składek - skorzystaj z porównywarki ubezpieczeniowej. Pomoże Ci ona dotrzeć do najbardziej korzystnych ofert. Koniecznie sprawdź, czy możesz liczyć na pomoc w przypadku leczenia zębów, co możesz zyskać jako pacjent, czy możesz liczyć na promocyjne ceny, gdy udasz się do dentysty.

  Pomóc Ci może również ranking ubezpieczeń na życie. Z jego pomocą dotrzesz do najbardziej polecanych przez ekspertów ofert. Warto jednak zaznaczyć, że sam ranking ubezpieczeń na życie to nie tylko lista najlepszych produktów, ale i możliwość zapoznania się z poradami wielu różnych ekspertów. Dzięki nim dowiesz się, jak zgłosić szkodę i ubiegać się o zadośćuczynienie, które uszkodzenia ciała kwalifikują się do odszkodowania oraz ile możesz otrzymać tytułem odszkodowania.
  To warto wiedzieć
  1. Ubezpieczenie na życie z reguły nie obejmuje odszkodowania za złamany lub wyrwany ząb

  2. Polisa zdrowotna może zapewnić spore zniżki na leczenie u stomatologa

  3. Ubezpieczenie szkolne NNW może obejmować pokrycie kosztów odbudowy stomatologicznej

  4. Przed zakupem polisy warto dokonać porównania ofert, pomóc może porównywarka ubezpieczeniowa oraz ranking ubezpieczeń na życie

  Najczęściej zadawane pytania o odszkodowanie za złamany lub wyrwany ząb

  1. Ile kosztuje wyrywanie zęba?

   Koszt jest zależny od rodzaju zęba (mleczny/stały), jego umiejscowienia oraz ukorzenienia. Usunięcie mlecznego zęba może kosztować około 200 zł, koszt wyrwania stałego zęba wynosi około 250-300 zł, a wyrywanie ósemki może kosztować nawet do 1 000 zł.

  2. Czy można dostać odszkodowanie za złamany ząb?

   Indywidualna polisa na życie raczej nie uwzględnia uszkodzeń zęba jako trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli jednak usunięcie zęba jest konieczne po konsekwencjach nieszczęśliwego wypadku, warto taką informację zawrzeć we wniosku o odszkodowanie.

  3. Ile za odbudowę zębów u dziecka z polisy NNW?

   Pokrycie kosztów odbudowy zębów u dziecka z polisy NNW może zapewnić świadczenie w wysokości od 500 zł do 30 000 zł.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu