Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 14 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Assistance medyczny - na czym polega?

15 CZE 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Assistance medyczny - na czym polega?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...
Porada img

Tomografia komputerowa prywatnie - ile kosztuje?

29 MAJ 2024
Badanie za pomocą tomografii komputerowej może być potrzebne z wielu...
Porada img

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

29 MAJ 2024
Zanim podejmie się decyzję o zakupie, warto zorientować się wcześniej ile...
Porada img

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

14 MAJ 2024
Posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może nam wiele ułatwić....

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
W cenie kilku lub kilkunastu złotych możesz rozszerzyć sobie ochronę podstawową w polisie na życie, dzięki czemu zyskasz dostęp do określonych usług. To rozwiązanie, które się opłaca. Poniżej opisujemy, na czym polega assistance medyczny.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  W różnych trudnych życiowych chwilach możesz liczyć na ubezpieczyciela. Warto pomyśleć o tym wcześniej, by zapewnić sobie fachową pomoc.
   

  Sprawdź, czym jest pakiet assistance medyczny?

  Ubezpieczenie, a właściwie pakiet assistance medyczny to rodzaj rozszerzenia ochrony, który wymaga zakupu dodatkowej umowy. 

  Standardowa polisa na życie zapewnia zabezpieczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego. To oznacza, że jeśli dojdzie do twojej śmierci, to twoi bliscy otrzymują odszkodowanie w ustalonej wcześniej wysokości, co może stanowić dla nich dużą pomoc finansową w tak trudnych chwilach.

  Ubezpieczenie na życie może oferować również inne formy wsparcia, a każde z takich rozszerzeń wymaga zakupu umowy dodatkowej.

  Assistance medyczny to pakiet, który zapewnia pomoc w formie określonych usług. Tutaj, jako ubezpieczony, nie otrzymasz gotówki, tylko wsparcie w innej postaci. Dzięki temu rozwiązaniu możesz liczyć np. na dowóz leków.

  Warto wiedzieć o tym, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe może oferować inne formy pomocy w trudnych sytuacjach. Z tego powodu warto, żebyś porównał wcześniej dostępne oferty i wybrał dla siebie najbardziej korzystną opcję. Pamiętaj również o tym, by sprawdzić widełki wiekowe, w jakich możesz przystąpić do zakupu polisy. Mogą one różnić się od tych w polisie głównej.
   

  Dowóz leków, opieka nad dziećmi oraz wsparcie psychologa?

  Jest wiele form wsparcia, jakie zapewnić może ci assistance medyczny. Z takim pakietem możesz liczyć na:
  • pomoc psychologiczną,
  • transport medyczny,
  • dowóz leków do miejsca zamieszkania,
  • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji,
  • wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki,
  • dostęp do infolinii medycznej,
  • pomoc domową po hospitalizacji,
  • opiekę nad dziećmi w czasie hospitalizacji,
  • opiekę nad zwierzętami domowymi w czasie hospitalizacji.
  Jeśli zachorujesz czy doznasz urazu ciała, możesz zgłosić taką sytuację ubezpieczycielowi. W sytuacji, gdy nie będziesz w stanie samodzielnie wybrać się do apteki lub wymagać będziesz wizyty domowej pielęgniarki – możesz liczyć na ubezpieczyciela.

  Umowę możesz dodatkowo rozbudować również o inne formy pomocy. Jeśli obawiasz się pobytu w szpitalu, wypadku samochodowego lub poważnej choroby, możesz zdecydować się na rozszerzenia ochrony, które w tych sytuacjach będą cię dodatkowo chronić. Umowa dodatkowe mogą obejmować:
  • poważne zachorowanie,
  • zdiagnozowanie nowotworu złośliwego,
  • operację chirurgiczną,
  • pobyt w szpitalu,
  • uraz ciała,
  • niezdolność do pracy oraz samodzielnej egzystencji.
   

  Ile możesz zapłacić za takie rozwiązanie?

  Koszt polisy dodatkowej jest zależny od kilku ważnych czynników. Przede wszystkim wpływ ma twój wiek oraz stan zdrowia. Na ich podstawie ubezpieczyciel ustala ryzyko polisowe. Ważna jest również suma ubezpieczenia, choć nie zawsze ma ona wpływ na assistance medyczny. 

  Pakiet może kosztować dodatkowo 10, 20, jak i 50 zł miesięcznie do umowy podstawowej. To zależy od wariantu, jaki wybierzesz oraz rodzaju polisy.
   

  W tych sytuacjach ochrona może nie zadziałać!

  Pamiętaj o ważnych punktach w umowie, które warto znać jeszcze przed podpisaniem dokumentu. Są to przede wszystkim:
  • wyłączenia odpowiedzialności – określają okoliczności zdarzenia polisowego, które dają prawo ubezpieczycielowi do odmowy wypłacenia świadczenia (dzieje się tak np. gdy ubezpieczony doznał urazu wskutek prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu),
  • karencja – to okres między podpisaniem umowy, a rozpoczęciem ochrony w konkretnym zakresie; może wynosić od 1 miesiąca do 2 lat; jeśli do zdarzenia dojdzie przed upływem karencji, możesz nie otrzymać odszkodowania lub otrzymać świadczenie pomniejszone,
  • limity świadczeń – jeśli będziesz mieć wyjątkowego pecha i w ciągu roku polisowego 10 razy trafisz do szpitala, to ubezpieczyciel nie w każdej takiej sytuacji może zagwarantować odszkodowanie, jeśli w umowie limit dotyczy np. trzech takich zdarzeń.
  Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ustala własne zasady umowy z klientem, a to oznacza, że zarówno czas karencji, limity dotyczące świadczeń, jak i wyłączenia odpowiedzialności mogą dotyczyć bardzo różnych zdarzeń i okoliczności. Przed zakupem konkretnej polisy warto rozeznać się w umowach różnych firm, by mieć wiedzę o tym, jakie formy ochrony może praktykować ubezpieczyciel. 
  - mówi Adrianna Chruściel, ekspertka portalu rankingubezpieczennazycie.pl
   

  Zobacz, jak szukać odpowiedniej ochrony na przyszłość

  Nie śpiesz się z zakupem ubezpieczenia na życie. Daj sobie chwilę na przejrzenie dostępnych ofert, porównaj zakres ochrony, wysokość świadczeń, wysokość opłat. Ustal, jakim budżetem dysponujesz, a jaka kwota składki jest dla ciebie nie do przekroczenia.

  Dzięki temu będziesz wiedzieć, czego dokładnie szukasz. Zastanów się, jakie zagrożenia mogą dotyczyć ciebie w najbliższych latach – to może być poważna choroba pobyt w szpitalu, a może dużo jeździsz autem i obawiasz się wypadku na drodze? Dopasuj ochronę do swojej osoby.

  W poszukiwaniu polisy na życie pomóc ci może porównywarka ubezpieczeniowa. To narzędzie, które w oparciu o twoje wskazówki, dokona analizy dostępnych ofert i wybierze te polisy, które najbardziej będą odpowiadać twoim indywidualnym potrzebom. Zaoszczędzisz również sporo cennego czasu, który musiałbyś przeznaczyć na wnikliwe wczytywanie się w szczegóły różnych ofert oraz umów. 

  Z pomocą porównywarki możesz również sporo zaoszczędzić – dotrzesz nie tylko do najlepszych ofert, ale również do tych najbardziej atrakcyjnych finansowo. Nie ma sensu, żebyś przepłacał. Wysoka cena składki nie musi być gwarancją wysokiej jakości polisy. Dzięki porównaniu ofert sam przekonasz się, jak wiele do zaoferowania mogą mieć konkurencyjne firmy.
  To warto wiedzieć
  1. Assistance medyczny to pakiet dodatkowy, który wymaga zakupu dodatkowej umowy
   
  2. Pakiet assistance medyczny zapewnia inną formę wsparcia niż finansową i dotyczy przede wszystkim określonych usług
   
  3. Koszt ubezpieczenia wynosić kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych
   
  4. Przed zakupem polisy na życie porównaj dostępne możliwości, by znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie i nie przepłacać

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania o assistance medyczny

  1. Ile kosztuje pakiet assistance medyczny?

   Pakiet assistance medyczny może kosztować zarówno 10, 20, jak i 50 zł. Cena zależy od tego, co dokładnie oferuje polisa, ale również od tego, w jakim jesteś wieku i jaką kondycją zdrowotną się cieszysz. Na tej podstawie towarzystwo ubezpieczeniowe ustala ryzyko polisowe i dostosowuje cenę.

  2. Czy można kupić wyłącznie assistance medyczny?

   Nie, pakiet assistance jest możliwy do zakupienia go jako umowy dodatkowej. Musisz zatem zdecydować się na zakup podstawowej polisy na życie, a następnie rozszerzyć zakres ochrony.

  3. Czy w polisie grupowej również można nabyć pakiet assistance medyczny?

   To zależy od ubezpieczyciela i oferty, ale bardzo często polisy grupowe również oferują dodatkową ochronę w postaci określonych usług.

  4. W jakim wieku można kupić assistance medyczny?

   Ubezpieczenie assistance medyczny można zakupić w określonych granicach wiekowych, które ustala ubezpieczyciel. Mogą one różnić się od tych, które dotyczą umowy podstawowej. Pamiętaj o tym, by sprawdzić te wymogi przed zawarciem umowy.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu