Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 3 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Co zrobić, by mieć najlepsze ubezpieczenie na życie?

Data aktualizacji: 18 LUT 2020

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Co zrobić, by mieć najlepsze ubezpieczenie na życie?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czym jest ubezpieczenie na życie i dożycie?

30 MAJ 2023
Polisa na życie może pełnić funkcję ochronną, ale i oszczędnościową, w...
Porada img

NNW PZU Edukacja - dla kogo taka polisa na życie?

30 MAJ 2023
Propozycja ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków w PZU jest skierowana...
Porada img

PZU Gwarantowane Jutro - polisa na życie dla każdego?

24 MAJ 2023
Jedną z często wybieranych ofert ubezpieczenia na życie jest produkt PZU...
Porada img

Ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia ciała

24 MAJ 2023
Za każde złamanie ręki czy poważniejszy przypadek można otrzymać...
Porada img

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy - ile kosztuje?

10 MAJ 2023
Planując zakup ubezpieczenia, warto zastanowić się na jakie sytuacje chcemy...
Porada img

Czy trzeba zapłacić podatek od polisy na życie?

28 KWI 2023
Ubezpieczenie na życie może zapewnić wysokie odszkodowanie np. z tytułu...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Jedna oferta ubezpieczenia na życie może różnić się pod wieloma względami, co będzie rzutowało zarówno na jakość produktu, jak i jego cenę. Jednak gdy potrafisz określić jasno, jakiego produktu ochronnego potrzebujesz, pozostaje już tylko wybór najtańszej polisy z zaproponowanych ofert.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Wybór ubezpieczenia na życie nie musi być trudny. Nie musisz też być biegły w dziedzinie ubezpieczeń na życie. Wystarczy kilka podstawowych informacji, abyś umiał znaleźć odpowiednią polisę, która zapewni jak najwięcej korzyści na przyszłość.
   

  Ile trzeba zapłacić za polisę na życie?

  Jakość ubezpieczenia na życie jest bardzo subiektywnym kryterium. Co innego może oznaczać dobra ochrona zarówno dla osoby młodszej, jak i starszej, jak również tej, która zarabia mniej w porównaniu do osoby dobrze sytuowanej.

  Masz możliwość znaleźć dobrej jakoś tanią polisę, jak i niewiele wartą, lecz drogą polisę na życie. W żadnym wypadku zatem nie powinieneś kierować się ceną, jaką przedstawia dana oferta.

  Najtańsze ubezpieczenie na życie to wydatek ok. 30 zł miesięcznie. Cena będzie rosła wraz z dokupowaniem kolejnych ryzyk, podwyższaniem kwoty odszkodowania za wypadek czy chorobę, łączenie ochrony z oszczędzaniem czy inwestowaniem, ale i z wiekiem. 
   

  Co wpływa na cenę polisy na życie?

  Cena ubezpieczenia na życie zależy od kilku ważnych czynników. Są to przede wszystkim:
  • suma ubezpieczenia,
  • liczba rozszerzeń zawartych do umowy podstawowej,
  • wiek,
  • stan zdrowia,
  • wykonywany zawód,
  • brak porównania.
  Ubezpieczyć możesz się zarówno na niższą kwotę, jak np. 30 000 zł, jak i na wyższą – np. 1 000 000 zł. Oczywiście – każdy wolałby się ubezpieczyć na tę drugą kwotę, jednak od wysokości wybranej sumy ubezpieczenia będzie zależało, jaką składkę zapłacisz. Warto zatem, żebyś mierzył siły na zamiary.

  Możesz wybrać podstawową ochronę i zapłacić minimalną składkę, jak również wybrać jedno rozszerzenie (np. na wypadek zdiagnozowania nowotworu), a także wybrać kilka umów dodatkowych, które zmaksymalizują Twój zakres ochrony. Zdarzyć może jednak, że wybierzesz rozszerzenie ochrony, które jest Ci zupełnie zbędne. Decyduj się zatem wyłącznie na te rozszerzenia, które faktycznie mogą Cię realnie chronić.

  Znaczący jest również wiek, w jakim decydujesz się nabyć polisę na życie. Inną składkę zapłaci osoba tuż po studiach, mająca 25 lat, a inną osoba, która ukończyła już 45 rok życia. To wydaje się być zrozumiałe, jednak musisz również pamiętać o tym, że ubezpieczyciel każdy kolejny rok Twojego życia bierze pod uwagę przy obliczeniu ryzyka chorób lub śmierci. Możesz być zatem błędnie przekonany, że nie ma znaczenia, czy polisę kupisz teraz, czy za rok – gdy skończysz generalny remont domu. Jednak nawet ten rok różnicy może mieć znaczenie.

  Stan zdrowia również ma ogromne znaczenie w przypadku ceny ubezpieczenia. Jeśli dbasz o zdrową dietę, aktywność fizyczną i stronisz od używek – z pewnością to zadziała to na Twoją korzyść. Nie zmienia to jednak faktu, że ludzi młodych również dotykają różne poważne problemy zdrowotne, jak np. stwardnienie rozsiane, cukrzyca czy choroby nowotworowe. Przebyte dotąd choroby lub te, na które chorujesz przewlekle będą miały wpływ na cenę polisy. Nie należy jednak zatajać swojego stanu zdrowia, ponieważ w przyszłości może to zostać użyte przeciwko Tobie.

  Na cenę ubezpieczenia wpływ będzie mieć także wykonywany zawód. Ma ogromne znaczenie fakt, czy pracujesz jako stoczniowiec, nauczyciel czy programista. Ubezpieczyciel będzie chciał ustalić indywidualne możliwości finansowe, ponieważ polisa na życie jest długotrwałym zobowiązaniem. Im więcej zarabiasz – tym większe masz możliwości w zakresie wyboru ubezpieczenia na życie. Z wykonywanym zawodem wiąże się również ryzyko śmierci czy wypadku.

  Jeżeli zdecydujesz się na jedną z pierwszych, znalezionych ofert – nie będziesz mieć pewności, jakie inne opcje były dostępne w lepszej cenie. Może również okazać się, że w podobnej cenie uzyskałbyś znacznie lepszą ochronę. Warto zatem poświęcić chwilę na to, by porównać dostępne oferty ze sobą i wybrać najlepsze pod względem ceny, jak i ochrony – rozwiązanie.
   

  Jak obniżyć składkę w polisie na życie?

  W sytuacji, gdy podejdziesz do zakupu polisy na życie bardzo świadomie, masz szansę wpłynąć na cenę składki miesięcznej. Na początek jednak jasno określ cele i oczekiwania względem ubezpieczenia na życie. Ustal także maksymalną kwotę, jaką regularnie będziesz przeznaczać na składkę polisową. Gdy wcześniej ustalisz strategię swojej ochrony – trudniej będzie się skusić na rozwiązania, których w ogóle nie brałeś pod uwagę wcześniej, a dzięki temu nie przepłacisz.

  Przykładowo: utrzymujesz siebie oraz jeszcze dwie osoby (partnerka oraz dziecko) i spłacasz nieduży kredyt (30 000 zł). W rodzinie wiele osób chorowało na nowotwór złośliwy, a praca wymaga wielu wyjazdów w delegacje. Ważne jest zatem, by polisa zabezpieczyła na konkretną sumę, zapewniła wsparcie na wypadek zdiagnozowania choroby nowotworowej oraz zabezpieczyła od wypadków komunikacyjnych. W zależności od możliwości finansowych – możesz zdecydować się na dodatkowe rozszerzenia.

  Przed zakupem zawsze jednak dokonaj porównania ofert. Pomoże  w tym porównywarka ubezpieczeniowa lub aktualny ranking ubezpieczeń na życie. Dzięki temu dowiesz się o rozwiązaniach, do których nie udało się wcześniej dotrzeć.
   

  Ważna lektura OWU, ale od czego zacząć?

  Bardzo ważne jest również to, abyś przed zakupem ubezpieczenia na życie dokładnie zapoznał się z treścią umowy. Brzmi to banalnie, ale umowy ubezpieczeniowe często przynoszą niespodzianki. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na:
  • zakres ochrony,
  • wyłączenia odpowiedzialności,
  • czas karencji,
  • czas trwania umowy.
  Możesz być w błędzie, jeżeli uważasz, że umowa ubezpieczeniowa dotyczy dokładnie tej oferty, jaką znalazłeś w internecie. Właśnie z tego powodu ważne jest, by umowę podpisywać z agentem ubezpieczeniowym, który w razie potrzeby wyjaśni wszelkie nieścisłości.

  Sprawdź zakres ochrony – czy umowy dodatkowe rzeczywiście dotyczą tych rozszerzeń, na jakich Ci zależało. Zwykle umów zdrowotnych czy wypadkowych możesz mieć kilka do wyboru i tutaj łatwo wkraść się może błąd.

  Bardzo ważny jest zapis w umowie o wyłączeniach odpowiedzialności. Możesz zatem sądzić, że jesteś ubezpieczony od wypadków samochodowych, jednak jeżeli badanie alkomatem wykaże nawet nieduże stężenie alkoholu we krwi – ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

  Sprawdź również czas karencji, jaki obowiązuje w przypadku polisy. Chcesz otrzymać wsparcie na wypadek powiększenia się rodziny? Jest to możliwe, jednak karencja zwykle wynosi 10 miesięcy. W sytuacji, gdy partnerka w chwili podpisywania umowy już jest w ciąży – świadczenie z tytułu narodzin dziecka nie będzie Ci przysługiwać.

  Warto zwrócić uwagę na czas umowy. Może okazać się, że różni się on od tego, na jaki wstępnie się decydowałeś. Może jednak okazać się, że dłuższy czas umowy podyktowany jest niższą składką lub innymi czynnikami – zatem warto to wyjaśnić z agentem.

  Z całą pewnością dobrze będzie sprawdzić wysokość sumy ubezpieczenia. Byłeś przekonany, że kupujesz polisę na sumę ubezpieczenia w wysokości 200 000 zł, a w umowie figuruje niższa kwota? Jest to możliwe, jeśli ubezpieczyciel w oparciu o wiek i zarobki obliczył większe ryzyko.

  Podobnie, jak wysokość sumy ubezpieczenia – należy również sprawdzić czy w umowie wysokość składki się zgadza z tym, co zakładałeś. W sytuacji, gdy różni się suma ubezpieczenia – składka również może ulec zmianie. Dodatkowo – najczęściej podawane są składki w systemie miesięcznym, zatem gdy wybierzesz inny model płatności – np. w systemie kwartalnym – składka będzie zupełnie inna.
   
  Ubezpieczenie na życie ma zapewnić ochronę finansową w wielu różnych trudnościach życiowych, które mogą przynieść zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Należy jednak podkreślić, że bardzo ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby nie doprowadzić do przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Ubezpieczenie na życie może kosztować zarówno kilkadziesiąt złotych, jak i kilkaset złotych miesięcznie

  2. Na cenę składki miesięcznej wpłynąć może zarówno wysokość sumy ubezpieczenia, czas trwania umowy, ilość umów dodatkowych, jak i wiek oraz status zawodowy

  3. Wiedząc, co wpływa na cenę polisy – możesz obniżyć koszty z nią związane

  4. Brak porównania ubezpieczeń może prowadzić do przepłacenia i zbyt pochopnej decyzji

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu