Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 11 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Co zrobić, by mieć najlepsze ubezpieczenie na życie?

Data aktualizacji: 02 PAŹ 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Co zrobić, by mieć najlepsze ubezpieczenie na życie?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...
Porada img

Tomografia komputerowa prywatnie - ile kosztuje?

29 MAJ 2024
Badanie za pomocą tomografii komputerowej może być potrzebne z wielu...
Porada img

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

29 MAJ 2024
Zanim podejmie się decyzję o zakupie, warto zorientować się wcześniej ile...
Porada img

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

14 MAJ 2024
Posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może nam wiele ułatwić....

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Jedna oferta ubezpieczenia na życie może różnić się pod wieloma względami, co będzie rzutowało zarówno na jakość produktu, jak i jego cenę. Jednak gdy potrafisz określić jasno, jakiego produktu ochronnego potrzebujesz, pozostaje już tylko wybór najtańszej polisy z zaproponowanych ofert.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Wybór ubezpieczenia na życie nie musi być trudny. Nie musisz też być biegły w dziedzinie ubezpieczeń na życie. Wystarczy kilka podstawowych informacji, abyś umiał znaleźć odpowiednią polisę, która zapewni jak najwięcej korzyści na przyszłość.
   

  Wszystko, co powinieneś wiedzieć o polisie na życie

  Ubezpieczenie na życie to produkt, który może przybierać wiele kształtów. Oznacza to, że dla kilku osób cel ubezpieczenia się na przyszłość może być inny, a co za tym idzie – zdecydują się na zupełnie inny produkt.
   
  Ubezpieczenie może różnić się od siebie ze względu na rodzaj:
  • indywidualna polisa na życie – produkt, który nabywasz samodzielnie w wybranym przez Ciebie towarzystwie ubezpieczeniowym, polisa jest dopasowana ze względu na sumę ubezpieczenia oraz zakres ochrony według Twoich preferencji,
  • polisa grupowa – ubezpieczenie możesz nabyć za pośrednictwem jakiegoś podmiotu, najczęściej firmy, która Cię zatrudnia, grupówka zapewnia szeroki zakres ochrony ale z niską sumą ubezpieczenia,
  • polisa oszczędnościowa – ten rodzaj polisy pozwala gromadzenie oszczędności na przyszłość, w chwili zakończenia umowy możesz otrzymać zgromadzone przez lata środki,
  • polisa inwestycyjna – oprócz ochrony na życie, możesz inwestować część swojej składki, takie rozwiązanie wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym,
  • polisa terminowa – przez lata gromadzisz środki, a po zakończeniu umowy zostają Ci one wypłacone,
  • polisa bezterminowa – ochrona w polisie trwa dożywotnio, a okres płacenia składek tylko przez jakiś czas. 
  Polisa na życie może różnić się również ze względu na oferowaną ochronę. Ubezpieczenie może zapewnić ochronę dla Twoich bliskich na wypadek Twojej nieprzewidzianej śmierci, ale również, gdy dojdzie do:
  • uszczerbku na zdrowiu,
  • poważnego zachorowania,
  • pobytu w szpitalu,
  • operacji chirurgicznej,
  • leczenia szpitalnego,
  • niezdolności do pracy.
  Różnice, jakie pojawiają się w różnych rodzajach ubezpieczeń na życie dotyczą również wieku, w jakim możesz przystąpić do zakupu polisy. Część ofert może obejmować ochroną nowonarodzone dzieci (np. polisa oszczędnościowa), inne z kolei mogą zapewniać ochronę do samej śmierci (polisa bezterminowa).
   

  Ile będzie Cię to kosztować?

  Koszt ubezpieczenia na życie jest zależny od kilku ważnych czynników. Wpływ na cenę składki ma przede wszystkim:
  • wysokość sumy ubezpieczenia (SU) – więcej zapłacisz za polisę z SU wynoszącą 500 000 zł, niż w przypadku oferty z SU wynoszącą 50 000 zł,
  • zakres ochrony – droższym rozwiązaniem będzie maksymalny zakres ochrony, dlatego warto wybierać taką ochronę, która faktycznie dotyczy Twojej osoby,
  • Twój wiek – im starszy jesteś, tym większe ryzyko poważnych chorób oraz śmierci,
  • Twój stan zdrowia – jeśli w ostatnich 5 lub 10 latach przeszedłeś poważną operację lub usłyszałeś diagnozę ciężkiej choroby, zapłacisz drożej,
  • inne czynniki – znaczenie może mieć również zawód, miejsce zamieszkania oraz styl życia (np. stosowanie używek).
   

  Przykłady ofert ubezpieczeń na życie

  TU SU Poważne zachorowanie Pobyt w szpitalu 1% uszczerbku na zdrowiu Cena składki miesięcznej
  UNIQA Ustalana indywidualnie Tak Tak Tak Ustalana indywidualnie
  ERGO Hestia 22 000 zł 4 000 zł 40 zł/dzień 25 000 zł Od 59 zł
  Nationale-Nederlanden Ustalana indywidualnie Tak Tak Tak Ustalana indywidualnie
  Generali 150 000 zł 10 000 zł 45 zł/dzień 28 000 zł Od 85 zł
  ERGO Hestia 50 000 zł 12 000 zł 70 zł/dzień 50 000 zł Od 81 zł
  Allianz Ustalana indywidualnie Tak Tak Tak Ustalana indywidualnie
  Generali 200 000 zł 15 000 zł 60 zł/dzień 50 000 zł Od 129 zł
  Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie danych rankomat.pl z dnia 29.09.2023 r.
   

  Jak możesz wpłynąć na cenę?

  Z całą pewnością nie możesz targować się z ubezpieczycielem w celu obniżenia składki miesięcznej, jednak jest kilka drobnych sposobów na to, by zapłacić mniej.
   
  Przede wszystkim nie zwlekaj z decyzją o zakupie, ponieważ każdy kolejny rok Twojego życia zwiększa ryzyko poważnego zachorowania, a to ma wpływ na cenę polisy.

  Dbaj o siebie – zadbaj o zdrowie oraz kondycję. Zdrowy styl życia może zapewnić Ci lepsze warunki ubezpieczenia ze względu na dobry stan zdrowia.

  Wybierz rozsądnie umowy dodatkowe. Oczywiście, ochrona rozszerzona powinna odpowiadać Twoim indywidualnym potrzebom. Jeśli jednak zdecydujesz się na wszystkie, to możesz zapłacić znacznie więcej niż, gdybyś wybrał dwie lub trzy umowy dodatkowe.
   
  I najważniejszy krok na koniec – porównanie ofert ubezpieczeniowych! Bez porównania dostępnych produktów, możesz przepłacić. Zakup ubezpieczenia na życie powinien opierać się o dokładną analizę wybranych przez Ciebie polis. Dzięki temu możesz znaleźć bardziej korzystne rozwiązania w podobnej cenie.
   

  Te punkty w umowie sprawdź koniecznie!

  Pamiętaj o tym, żeby dobrze zapoznać się z treścią umowy przed jej podpisaniem. Mało który klient czyta dokument w całości, a jest to poważny błąd. Jest kilka punktów w umowie, które musisz znać. Są to:
  • wyłączenia odpowiedzialności – one określają w jakich okolicznościach ubezpieczyciel nie zrealizuje wypłaty świadczenia, np. dzieje się tak jeśli doznasz uszczerbku na zdrowiu wskutek prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu,
  • karencja – to okres między podpisaniem umowy, a rozpoczęciem ochrony w konkretnym zakresie (np. pobytu w szpitalu), oznacza to, że nie masz pełnej ochrony od chwili nabycia ubezpieczenia,
  • limity świadczeń – świadczenie z podobnego tytułu może zostać wypłacone raz lub kilka razy, ale ten fakt reguluje umowa. Jeśli trafisz do szpitala 4 raz w ciągu 12 miesięcy, za kolejnym ubezpieczyciel może odmówić Ci wypłaty pieniędzy. 
  Ponadto zawsze sprawdź też, czy wszystkie parametry Twojego ubezpieczenia w umowie zgadzają się z tym, na czym Ci zależało. Czasem w trakcie rozmowy z agentem ubezpieczeniowym można zmienić zdanie co do zakresu ochrony lub preferowanej sumy ubezpieczenia, co znacznie zmienia resztę umowy. Dlatego zawsze warto dokładnie to sprawdzić. 
   

  Gdzie znajdziesz odpowiednią opcję?

  Dobre ubezpieczenie na życie znajdziesz w miejscu, które w całości poświęcone jest tematyce ubezpieczeniowej. Takim miejscem jest strona, która prowadzi porównywarkę ubezpieczeniową. 

  Na stronie internetowej konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego znajdziesz jedynie informacje o jego produktach. Nie poznasz słabych stron produktu, który Cię interesuje. Porównanie ofert każdej kolejnej firmy będzie zatem trudne i dość czasochłonne.

  Z pomocą porównywarki ubezpieczeniowej w łatwy i szybki sposób dotrzesz do najbardziej atrakcyjnych ofert. Zaoszczędzisz czas i nie przepłacisz za ofertę, którą zbyt pochopnie mógłbyś kupić bezpośrednio u ubezpieczyciela.
   
  Ubezpieczenie na życie ma zapewnić ochronę finansową w wielu różnych trudnościach życiowych, które mogą przynieść zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Należy jednak podkreślić, że bardzo ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby nie doprowadzić do przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Ubezpieczenie na życie może kosztować zarówno kilkadziesiąt złotych, jak i kilkaset złotych miesięcznie

  2. Na cenę składki miesięcznej wpłynąć może zarówno wysokość sumy ubezpieczenia, czas trwania umowy, ilość umów dodatkowych, jak i wiek oraz status zawodowy

  3. Wiedząc, co wpływa na cenę polisy – możesz obniżyć koszty z nią związane

  4. Brak porównania ubezpieczeń może prowadzić do przepłacenia i zbyt pochopnej decyzji

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania o najlepsze ubezpieczenie na życie

  1. Ile kosztuje polisa na życie?

   Polisa na życie może kosztować zarówno 50, jak i 500 zł. Koszt ubezpieczenia zależny jest od wybranej sumy ubezpieczenia (czy 20 000 zł czy 200 000 zł), wybranego zakresu ochrony (podstawowy czy rozszerzony) oraz tego, ile masz lat i jakim zdrowiem się cieszysz.

  2. Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

   Ochrona w polisie na życie może obejmować Twoją śmierć, ale również inne zdarzenia, np. poważną chorobę (zawał, nowotwór), hospitalizację, niezdolność do pracy czy urodzenie dziecka. Zakres ochrony zależny jest od Twoich preferencji.

  3. Jaką wybrać polisę na życie?

   Wybór polisy na życie nie musi być trudny, ale warto poświęcić chwilę na to, by zapoznać się ze szczegółami wielu różnych ofert. Porównanie jest kluczowe, by znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie.

  4. Która firma ubezpieczeniowa jest najlepsza?

   Dla każdego lepsza może być inna firma ubezpieczeniowa, ponieważ wybór polisy na życie to kwestia indywidualna. Dla części osób ważna może być wysoka suma ubezpieczenia, dla innych konkretny zakres ochrony w kierunku zdrowia. Nie ma zatem jednej firmy, która będzie odpowiadać wszystkim klientom.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu