Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Compensa ubezpieczenia grupowe - co zawiera polisa na życie?

15 LIS 2018
Data aktualizacji: 14 STY 2020
Często zdarza się tak, że dopóki pracodawca nie zaproponuje nam ubezpieczenia grupowego – w ogóle nie zastanawiamy się nad tym, jak zabezpieczyć naszą przyszłość. Ubezpieczenie grupowe i indywidualne są rozwiązaniem dobrym dla określonej grupy osób. Warto przyjrzeć się różnicom w tych dwóch rodzajach ubezpieczeń na podstawie oferty TU Compensa.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Wiedza ta jest ważna, by móc później podjąć właściwą decyzję. Skoro ubezpieczenie wymaga zainwestowania od nas pewnych środków finansowych, powinien zatem być dobrze przemyślany.
   

  Compensa Bezpieczna Grupa - ubezpieczenie grupowe dla małych firm

  Oferta Compensa Bezpieczna Grupa skierowana jest do firm, które zatrudniają minimum 3 osoby, a dotyczy ochrony życia oraz zdrowia. Jest to ubezpieczenie, które nieco różni się od pozostałych, ponieważ umożliwia pracownikom samodzielne rozbudowanie ochrony w zakresie, który uznamy za najbardziej istotny.

  TU Compensa oferuje możliwość rozszerzenia ochrony w oparciu aż o 41 umów dodatkowych. Trzeba przyznać, że tak bogatej możliwości nie oferują niektóre polisy indywidualne. Rozszerzenia dotyczą ochrony życia oraz zdrowia ubezpieczonego oraz jego najbliższych.

  Ochronę rozszerzyć można w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków, wypadków komunikacyjnych, trwałego uszczerbku na zdrowiu, trwałej utraty zdrowia, pobytu w szpitalu czy poważnej choroby.
   

  Compensa Gwarancja Komfort - polisa indywidualna

  Firma posiada w swojej ofercie możliwość zakupienia ochrony indywidualnej na życie – w produkcie Compensa Gwarancja Komfort.

  Tutaj również klient może rozbudować swoją ochronę w oparciu o swoje indywidualne potrzeby. Podstawową ochronę polisa zapewnia na wypadek śmierci ubezpieczonego, zdiagnozowania choroby śmiertelnej (wówczas ubezpieczyciel wypłata 50% sumy ubezpieczenia) lub dożycia ubezpieczonego do końca umowy.

  Dodatkowo można zapewnić sobie ochronę na wypadek:
  • śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku;
  • śmierci w następstwie wypadku komunikacyjnego; 
  • pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku; 
  • trwałej utraty zdrowia w następstwie nieszczęśliwego wypadku;
  • całkowitej niezdolności do pracy z przejęciem opłacania składek; 
  • poważnego zachorowania; 
  • nowotworu złośliwego; 
  • leczenia nowotworu złośliwego; 
  • śmierci ubezpieczającego z przejęciem opłacania składek;
  • śmierci ubezpieczającego;
  • na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.

  Dzięki umowom dodatkowym możemy rozbudować ochronę tylko w tym zakresie, który nas interesuje, jak również bezpośrednio dotyczy. Nie musimy zatem decydować się na wszystkie dostępne rozszerzenia, zdecydowanie lepiej wybrać te, które mogą w przyszłości faktycznie okazać się potrzebne.

  Porównaj oferty

  Dwa ubezpieczenia to dwa odszkodowania

  Osoby, które posiadają już polisę indywidualną na życie, nie muszą rezygnować z opcji zakupienia ubezpieczenia w miejscu pracy. Dzięki takiemu zakupowi możemy zwiększyć swoją ochronę, jak również szansę na otrzymanie odszkodowania.

  Dwie polisy na życie zapewniają nam lepszą ochronę – jeśli w polisie indywidualnej nie posiadamy konkretnej ochrony, to może ją mieć właśnie polisa grupowa. Zyskujemy zatem dodatkową ochronę w niedużej cenie.
   
  Posiadanie dwóch ubezpieczeń może w przyszłości skutkować również podwójnym odszkodowaniem, jeśli wystąpi sytuacja objęta ochroną.

  Należy pamiętać, że ubezpieczenie grupowe najczęściej nie kosztuje zbyt wiele, a w swej niskiej cenie oferuje bardzo dużo – szkoda więc rezygnować z dodatkowego zabezpieczenia.

   

  Ubezpieczenie indywidualne i grupowe Compensa – różnice

  Te dwie formy ubezpieczeń znacznie się od siebie różnią:
  • ubezpieczenie grupowe zazwyczaj jest tańsze od indywidualnego;
  • ubezpieczenie grupowe ma szerszy zakres ochrony;
  • ubezpieczenie indywidualne ma wyższą sumę ubezpieczenia;
  • ubezpieczenie indywidualne można zawrzeć na nawet 30 lat.
   

  SKŁADKA

  Najbardziej zauważalną różnicą jest oczywiście cena ubezpieczenia. W „grupówkach” towarzystwa  mogą pozwolić sobie na oferowanie niższej składki ze względu na to, że ich oferta trafi do większej grupy osób. Pozwala to na tzw. rozproszenie odpowiedzialności. Inna jest też częstotliwość opłacania składki – w polisie indywidualnej Compensa do wyboru jest kilka wariantów: co miesiąc, kwartał, pół roku i co rok. W grupowej ofercie składka jest odciągana co miesiąc od wypłaty.

   

  ZAKRES OCHRONY

  Ważną różnicą jest również zakres ochrony – w polisie indywidualnej ochrona podstawowa zapewnia świadczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego. Jeśli zależy nam na ochronie na wypadek złamania kości, niezdolności do pracy, pobytu w szpitalu czy zdiagnozowania raka – umowę należy rozszerzyć przez zakup umów dodatkowych. Polisa grupowa posiada to wszystko w swoim podstawowym zakresie, ale bez możliwości doboru rozszerzeń.
   

  SUMA UBEZPIECZENIA

  Ubezpieczenie indywidualne posiada natomiast wyższą sumę ubezpieczenia i jest to największy atut tego rodzaju ubezpieczeń. W przypadku „grupówek” możemy ubezpieczyć się na kwoty rzędu 20–50 tys., z kolei przy ubezpieczeniu indywidualnym maksymalna suma może wynosić nawet 1 mln zł. Na podstawie sumy ubezpieczenia obliczany jest procent należny za objęte ochroną zdarzenia.
   

  UMOWA

  Długość trwania umowy dla wielu osób może być kwestią sporną – część klientów woli cieszyć się ochroną 20 czy nawet 30 lat, inni z kolei nie są w stanie przewidzieć, co będą robić za 2 lata, w związku z czym roczna umowa ubezpieczeniowa jest dla nich korzystniejsza.
   

  Jak widać, jest kilka ważnych różnic pomiędzy ubezpieczeniem indywidualnym oraz grupowym, co nie zmienia faktu, że możemy posiadać oba, zapewniając sobie tym samym maksymalną ochronę.

  Warto również wiedzieć gdzie szukać dobrego ubezpieczenia na życie, by nie przepłacać. Są to przede wszystkim strony internetowe, które są poświęcone tematyce ubezpieczeniowej w ogóle. Oznacza to, że znajdziemy tam zarówno poradniki o tym, jakie wybrać ubezpieczenie, jak również rankingi ubezpieczeń, dzięki którym dowiemy się jaka polisa aktualnie jest najlepiej oceniana przez specjalistów branży ubezpieczeniowej.

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Choroby przewlekłe w polisie na życie

  17 WRZ 2020
  Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
  Porada img

  Renta dla dziecka po twojej śmierci - PZU i inne polisy na życie

  11 WRZ 2020
  Ubezpieczenie na życie może zapewnić ochronę nie tylko nam, ale również...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie na milion złotych - to możliwe?

  03 WRZ 2020
  Tak wysokie odszkodowanie będzie możliwe tylko w niektórych towarzystwach...
  Porada img

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

  24 SIE 2020
  Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
  Porada img

  Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania

  19 SIE 2020
  Wśród najczęściej występujących poważnych zachorowań możemy wymienić...
  Porada img

  Koronawirus a ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

  11 SIE 2020
  Wprowadzenie skutecznego leczenia i ochrony przed koronawirusem jest już coraz...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020