Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Dodatkowa renta dzięki PZU Start w Dorosłość - analiza oferty

17 MAJ 2019
Data aktualizacji: 05 LUT 2020
Pierwsze dorosłe decyzje naszego dziecka mogą wymagać wsparcia finansowego. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest polisa posagowa, która zapewnia nie tylko oszczędności, ale również ochronę dla dziecka. Przyjrzeliśmy się ofercie posagowej PZU.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Posag z ubezpieczenia przyda się w wielu sytuacjach i może być poważnym zastrzykiem finansowym czy impulsem do bycia niezależnym od rodziców. Nawet jeśli ci według statystyk żyją coraz dłużej i są w stanie pomagać dzieciom nawet do późnej starości.

  Przeciętna długość życia w 2017 roku to u kobiet prawie 82 lata, a u mężczyzn 74 w 2017 roku. Jeszcze w roku 1990 było to odpowiednio 75 i 66 lat – wynika z raportu GUS „Polska w liczbach 2018”.
   

  Na czym właściwie polega polisa posagowa?

  Ubezpieczenie posagowe jest formą łączącą w sobie oszczędzanie oraz ochronę dla dziecka. W przeciwieństwie do ubezpieczenia NNW – nie mamy rozbudowanej ochrony, ale i umowa trwa znacznie dłużej.

  Głównym celem polisy posagowej jest gromadzenie środków na start w dorosłe życie naszego dziecka. Wielu rodziców uważa, że może samodzielnie oszczędzać pieniądze, jednak życie i nieprzewidziane wydatki często weryfikują taką umiejętność – co powoduje, że w niektórych miesiącach zmniejszamy sobie wpłatę, pomijamy kilka kolejnych z powodu wakacji, a następnie przerywamy bezpowrotnie nasze oszczędzanie.

  Polisa posagowa wiąże nas z ubezpieczycielem umową, co pozwala czuć silne zobowiązanie. Kwota, jaką będziemy wpłacać – zależy od nas, więc możemy ustalić taką, która nie będzie narażała naszego budżetu na zbyt wysokie obciążenie.

  Ochrona, jaką gwarantuje polisa posagowa – to zabezpieczenie na wypadek utraty rodzica. Umowę podpisać możemy nawet na 25 lat. Nie mamy pojęcia co w tym czasie może się wydarzyć – choroby śmiertelne, wypadki samochodowe, depresja, urazy ciała. Możemy zarówno nie dożyć momentu, gdy nasze dziecko osiągnie pełnoletność, jak również stracić pracę, utracić zdolność do wykonywania pracy, wpaść w problemy finansowe. Nasze dziecko wraz z polisą posagową zyskuje wsparcie finansowe na wypadek, gdyby miało nas zabraknąć, jak również na wypadek, gdyby nasza pomoc finansowa z innych przyczyn nie była możliwa. 
   

  PZU Start w Dorosłość – ochrona na ćwierć wieku

  Produkt Start w Dorosłość jest ubezpieczeniem posagowym, które może zawrzeć zarówno rodzic, jak i dowolna dorosła osoba – babcia, wujek, chrzestni czy przyjaciel rodziny.

  Umowę możemy podpisać na okres między 5 a 25 lat. Polisę kupić możemy nawet dla noworodka. Dziecko uzbierane środki może otrzymać najwcześniej kończąc 18 rok życia, maksymalnie z kolei – w chwili ukończenia 25 lat.

  O samej polisie decyduje osoba, która się na nią decyduje – możemy podjąć decyzję o tym, jak długo trwać będzie umowa, jaką kwotę dziecko otrzyma po zakończeniu umowy oraz jak często będziemy płacić składki – miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub rocznie.
   
  WAŻNE!
  W przypadku polisy PZU Start w Dorosłość – na wypadek śmierci rodzica – ubezpieczyciel opłaca resztę składek do końca umowy.

  Ubezpieczyciel przewiduje trudności, jakie mogą nas spotkać w czasie trwania umowy, dzięki czemu umożliwia:
  • zawieszenie składki,
  • zmianę częstotliwości płatności składki,
  • rezygnację z kolejnych wpłat oraz zachowanie polisy.
   

  PZU - ile kosztuje składka ubezpieczenia?

  Częstotliwość składki Wysokość składki
  miesięczna 100 zł
  kwartalna 300 zł
  półroczna 600 zł
  roczna 1200 zł
  Tabela 1. Podane składki PZU Start w Dorosłość są minimalnymi.
   
   

  Porównaj oferty

  3 opcje dodatkowe

  Rodzic, który zdecyduje się na pakiet PZU Start w Dorosłość – ma do wyboru rozszerzenia, by zwiększyć ochronę dziecka. Są to:
  • Renta dla dziecka po Twojej śmierci,
  • Opieka medyczna w ciężkiej chorobie – PZU Z Miłości do Zdrowia,
  • Wsparcie przy raku i innej ciężkiej chorobie – PZU Pomoc od Serca.
  Renta dla dziecka po śmierci rodzica to produkt, do którego zakupu możemy przystąpić pod warunkiem, że nie ukończyliśmy jeszcze 56 lat. Umowa może trwać, jak w przypadku poprzedniego produktu – od 5 do 25 lat. Oprócz ochrony na wypadek śmierci rodzica – dziecko otrzymuje również zabezpieczenie w postaci dożywotniej renty na wypadek, gdyby wskutek nieszczęśliwego wypadku zostało trwale niepełnosprawne.

  Opieka medyczna w ciężkiej chorobie – PZU Z Miłości do Zdrowia to polisa, która zapewnia wsparcie na wypadek poważnego zachorowania. Umożliwia darmowe badania laboratoryjne i diagnostyczne, wsparcie psychologiczne, fachową opiekę lekarską w ponad 550 placówkach na terenie całego kraju bez skierowania, rehabilitację konieczną do powrotu do zdrowia, wsparcie opiekuna w sprawach medycznych i formalnych oraz badania profilaktyczne w drugą i czwartą rocznicę ubezpieczenia.

  Wsparcie przy nowotworze i innej ciężkiej chorobie – PZU Pomoc od Serca – w tym przypadku ubezpieczenie chroni na wypadek zdiagnozowania nowotworu złośliwego lub 25 innych, poważnych chorób. Należą do nich m.in. zawał serca, niezłośliwy guz mózgu czy stwardnienie rozsiane. Ubezpieczyciel wesprze finansowo osobę ubezpieczoną, dzięki czemu zyskuje się środki na szybkie i skuteczne leczenie. Ubezpieczony może również skorzystać z zagranicznych konsultacji medycznych.
   

  Wyłączenia odpowiedzialności w PZU

  Dobre ubezpieczenie w swojej umowie powinno mieć dokładnie opisane sytuacje, w których ubezpieczyciel może odstąpić od umowy i nie wypłacić świadczenia. Najczęściej są to uszczerbki na zdrowiu powstałe w wyniku prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji odurzających lub w wyniku brania udziału w bójkach lub rozruchach.

  Polisa PZU Start w Dorosłość to ograniczenia w wypłacie za śmierć rodzica, jeśli doszło do niej w wyniku zatajenia lub podania nieprawdziwych informacji (np. podczas wypełniania ankiety medycznej), a także:
  • za samobójstwo (pierwsze 2 lata trwania umowy);
  • w wyniku działań wojennych,
  • czynnego udziału w aktach terroru
  • czynnego udziału masowych rozruchach społecznych;
  • w związku z popełnieniem przestępstwa;
  • w związku z usiłowaniem popełnienia przestępstwa.
  Na każde z rozszerzeń PZU stosuje 3-letnią karencję, co oznacza, że świadczenie będzie nam się należało (lub ubezpieczonemu dziecku) za zdarzenie, które wystąpi po tym czasie od zawarcia umowy.
   

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Choroby przewlekłe w polisie na życie

  17 WRZ 2020
  Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
  Porada img

  Renta dla dziecka po twojej śmierci - PZU i inne polisy na życie

  11 WRZ 2020
  Ubezpieczenie na życie może zapewnić ochronę nie tylko nam, ale również...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie na milion złotych - to możliwe?

  03 WRZ 2020
  Tak wysokie odszkodowanie będzie możliwe tylko w niektórych towarzystwach...
  Porada img

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

  24 SIE 2020
  Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
  Porada img

  Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania

  19 SIE 2020
  Wśród najczęściej występujących poważnych zachorowań możemy wymienić...
  Porada img

  Koronawirus a ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

  11 SIE 2020
  Wprowadzenie skutecznego leczenia i ochrony przed koronawirusem jest już coraz...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020