Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać z pomocą forum?

Data aktualizacji: 24 KWI 2023

Średnia ocena: 4.63

Dziękujemy za oddanie głosu.

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać z pomocą forum?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w ERGO Hestia

16 LIP 2024
Interesuje Cię ubezpieczenie grupowe, ale w Twoim miejscu pracy takie...
Porada img

Grupowe ubezpieczenie na życie

01 LIP 2024
Wśród wielu ofert ubezpieczeń na życie nie sposób znaleźć takiego,...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w Signal Iduna

21 CZE 2024
Ubezpieczenie na życie jest dostępne w kilku różnych rodzajach. Możesz...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Ubezpieczenie na życie to produkt, który zapewnia wsparcie finansowe dla Ciebie i bliskich w trudnej i nieprzewidzianej sytuacji, takiej jak choroba, wypadek lub zgon. Dyskusje dotyczące różnych opcji ubezpieczeniowych oraz oceny konkretnego produktu często okazują się niezwykle pomocne w podjęciu decyzji.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Jak forum może pomóc wybrać ubezpieczenie na życie? Czy w ogóle warto z niego korzystać? Na te i inne pytania odpowiedź uzyskasz w poniższym artykule.
   
   
   

  Czy forum może pomóc znaleźć dobre ubezpieczenie na życie? 

  Fora są jednym z miejsc, gdzie można uzyskać informacje na wybrany temat i wymieniać się swoimi doświadczeniami. Tematem rozmów oraz wymiany opinii bywa tam również ubezpieczenie na życie.

  Dzięki współpracy użytkowników można uzyskać bardzo cenne informacje na temat różnych produktów ubezpieczeniowych, a także dowiedzieć się, jak dobrze działa ich plan oraz czy z perspektywy czasu uważają, że wybrali właściwą polisę. Warto zaznaczyć, że w rozmowie mają prawo wziąć udział wszyscy — zarówno osoby dopiero zaczynające badać rynek ubezpieczeń, jak i ci, którzy są już ubezpieczeni na życie.

  Na forum internetowym można poznać osobę obeznaną w tym temacie, jednak należy pamiętać, że opinie innych ludzi mogą być bardzo różne. Niezależnie od tego, czy są one korzystne, czy też nie — to tylko subiektywne oceny. Co więcej, fora internetowe często bywają celem działań marketingu szeptanego. Niektóre firmy tworzą profile osób, które w sposób pochlebny wypowiadają się na temat konkretnego produktu bądź firmy i zachęcają do zakupu.

  Warto zweryfikować wszystkie informacje za pomocą rzetelnych źródeł, aby upewnić się, że wybierane ubezpieczenie spełnia wymagania. Dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z doradcą ubezpieczeniowym, aby pomógł wybrać odpowiedni plan i wyjaśnił wszelkie wątpliwości.
   
  Aby dowiedzieć się czegoś więcej o konkretnej polisie lub towarzystwie ubezpieczeniowym, warto czytać strony, które w całości poświęcone są tematyce ubezpieczeniowej. Tam znaleźć możemy nie tylko opinie innych klientów, lecz także rankingi ubezpieczeniowe oraz narzędzie, jakim jest porównywarka polis na życie.
  — zwraca uwagę Ewelina Ratajczak, ekspertka strony rankingubezpieczennazycie.pl.

  Warto jednak zastanowić się nad tym, czy takie miejsce jak forum powinno być naszym głównym wyznacznikiem zakupu polisy. Sprawdźmy, jakie są plusy i minusy opinii znalezionych na forum.

  Plusy:
  • opinie innych nabywców,
  • porady dotyczące zakupu,
  • informacje związane z procedurami ubezpieczeniowymi.
  Sprawdzanie opinii na forum może również posiadać pewne minusy. Są to:
  • wpisy agentów ubezpieczeniowych podszywających się pod klientów,
  • tak zwany „marketing szeptany”,
  • brak znajomości autora komentarza,
  • nieaktualne informacje.
   


  Czy warto decydować się na zakup polisy polecanej na forum? 

  Jeśli nie mamy pomysłu, jakie ubezpieczenie na życie wybrać, możemy szukać podpowiedzi na forum internetowym. 

  Przy czytaniu opinii innych, warto mieć na uwadze to, że nie wiemy kto dokładnie wystawił swoją opinię. To może być zarówno nabywca ubezpieczenia na życie, jak i agent ubezpieczeniowy lub dziecko, które podszywa się pod osobę dorosłą. Nie mamy zatem gwarancji co do jakości przeczytanej przez nas opinii. 

  Wpisy innych użytkowników, które nie zdradzają zbyt wielu szczegółów związanych z polisą mogą nie przynieść nam za dużo korzyści. Opinie typu: „świetna polisa, polecam!” albo „jestem zadowolony z zakupu ubezpieczenia na życie tej firmy” mogą utwierdzić nas w przekonaniu, że warto wybrać konkretne ubezpieczenie, ale nie wnoszą też żadnej konkretnej wiedzy.

  Jeśli mamy trochę wolnego czasu, możemy zapytać innych użytkowników na forum o ich szersze przemyślenia. Odpowiedzmy na umieszczone komentarze i spróbujmy nawiązać kontakt, jeśli zależy nam na szczerej opinii. Zadajmy pytania dotyczące różnych szczegółów ubezpieczenia, jak np. cena, proces ubiegania się o odszkodowanie lub minusy ubezpieczenia. Prawdziwy nabywca polisy nie będzie miał trudności z udzieleniem odpowiedzi na tego typu pytania.


  Jakimi opiniami dotyczącymi ubezpieczenia na życie z forum warto się kierować? 

  Wpisy na forum internetowym mają sens. Ich rola jest szczególnie ważna wtedy, gdy nasza sytuacja życiowa jest nieco bardziej skomplikowana – np. chorujemy na przewlekłą chorobę, szukamy jakiegoś niestandardowego rozwiązania lub potrzebujemy wiedzy o ubezpieczycielu w konkretnym mieście. Jeśli stworzymy wpis o konkretnej sytuacji, możemy liczyć na kontakt z osobą, która przeszła przez podobne zdarzenie lub procedurę. Na nasz wpis może również odpowiedzieć okoliczny agent ubezpieczeniowy, co znacznie ułatwi nam zawarcie umowy. 

  W sytuacji, gdy szukamy wyłącznie odpowiedzi na pytanie: czy warto kupić TĘ polisę, możemy nie poznać szczerej opinii ze względu na to, że nie mamy pewności co do tego, kto jest autorem komentarza. Odpowiedzieć może agent ubezpieczeniowy, który chce, żebyśmy z jego pomocą nabyli polisę.
   
   

  Gdzie szukać opinii o ubezpieczeniu na życie?

  Ubezpieczenie na życie to ważna decyzja finansowa, dlatego powinna być dobrze przemyślana. Istotny zatem jest pełen dostęp do niezbędnych informacji na temat produktu, a także opinie o firmie czy rodzaju ubezpieczenia. Najprostszy sposób na ich uzyskanie stanowi bezpośredni kontakt z wybranym ubezpieczycielem oraz indywidualna konsultacja. Choć metoda wydaje się prosta, to w przypadku porównywania kilku ofert — co jest wskazane — staje się ona bardzo czasochłonna.

  Większość firm ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom dostęp do profesjonalnych poradników, które pomogą wybrać odpowiednie ubezpieczenie na życie. Dostępne są zarówno w tradycyjnej formie papierowej bezpośrednio w TU, jak i w postaci e-booka, który można pobrać ze strony ubezpieczyciela.

  Warto dodać, że również strona internetowa stanowi źródło wielu informacji oraz możliwości symulacji wysokości składki lub rekompensaty.

  Innym sposobem na uzyskanie informacji i opinii na temat ubezpieczenia na życie jest skontaktowanie się z agentami dysponującymi wiedzą na temat wielu firm. Wygodną formą kontaktu jest formularz dostępny na stronie pośrednika. Po jego wypełnieniu konsultant oddzwania i udziela niezbędnych informacji. Oprócz tego pośrednicy często publikują recenzje, raporty i rankingi dotyczące różnych rodzajów ubezpieczeń. Fizycznie dostępne są też rozmaite czasopisma branżowe, które również zawierają wspomniane rankingi czy raporty.

  Szukając opinii o danym ubezpieczeniu, warto przejrzeć fora internetowe lub skonsultować się z przyjaciółmi i rodziną, którzy posiadają ubezpieczenie na życie. Z pewnością chętnie podzielą się oni doświadczeniem związanym z polisami, które wybrali, a także przedstawią własną ocenę produktu.
   
  Przykładowy wpis:

  „Mój mąż choruje na schizofrenie. Czy jest możliwość kupienia jakiegokolwiek ubezpieczenia na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia lub śmierci”

  Odpowiedzi:

  1. Jak najbardziej można, istnieją takie ubezpieczenia. Proszę o kontakt.
  2. Polecam skorzystać z usług agenta ubezpieczeniowego. Ja osobiście korzystam z usług pana X.X. Z Torunia, jest rzetelną i sympatyczną osobą i na pewno pomoże i wszystko załatwi.

  Aby znaleźć forum internetowe poświęcone tematyce ubezpieczeniowej, wystarczy, że wpiszemy w okno wyszukiwarki "ubezpieczenia na życie forum". Dzięki temu znajdziemy kilka różnych witryn, na których znaleźć można opinie innych ubezpieczonych.
   

  Jakie informacje o ubezpieczeniu na życie trzeba sprawdzić przed zakupem? 

  Przed zakupem polisy na życie należy zwrócić uwagę m.in. na to, jakiego rodzaju ochronę oferuje dana polisa — w jakich okolicznościach obejmuje zgon ubezpieczonego oraz jakie są warunki ubezpieczenia, czyli okres trwania i wysokość składki. Kolejne ważne czynniki to możliwość wypłaty świadczenia w określonych okolicznościach, wszelkie dodatkowe opcje i zasady dotyczące odnowienia polisy, a także wszelkie ograniczenia w zakresie ubezpieczenia oraz koszty związane z zawieszeniem lub wypowiedzeniem umowy.

  Czytając warunki umowy, należy zwrócić szczególną uwagę na karencję, limity świadczeń i wyłączenia. Karencja to okres, w którym polisa nie zapewnia żadnych świadczeń, nawet w przypadku wystąpienia wydarzenia polisowego. Czas ten najczęściej wynosi 3, 6 lub nawet 9 miesięcy. Dla niektórych pakietów może być on również dłuższy bądź krótszy. Firmy ubezpieczeniowe stosują karencję, by zabezpieczyć się przed oszustwami i wyłudzeniami. 

  Limity świadczeń to maksymalna kwota, jaką ubezpieczyciel może wypłacić w przypadku wystąpienia szkody. Jej wysokość określona jest w umowie. Należy podkreślić, że maksymalna suma ubezpieczenia nie zawsze oznacza, że ubezpieczony lub uposażeni otrzymają całą kwotę. Rekompensata w maksymalnej wysokości występuje najczęściej w przypadku zgonu lub poważnego zachorowania. Jednak każde zdarzenie jest szczegółowo opisane w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia).

  Natomiast wyłączenia odpowiedzialności to sytuacje, w których ubezpieczyciel nie będzie zobowiązany do wypłacenia świadczeń. Większość towarzystw ubezpieczeniowych nie wypłaci rekompensaty w przypadku śmierci w wyniku samobójstwa bądź w wyniku działalności wojennej. Przed zakupem konkretnej oferty należy więc zapoznać się z listą wyłączeń.

  Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie na życie?  

  Poszukiwania ubezpieczenia na życie, które będzie dopasowane zarówno do potrzeb zainteresowanego, jak i jego możliwości finansowych mogą okazać się bardzo czasochłonne i nie zawsze przyniosą pożądane rezultaty. Na rynku jest dostępnych naprawdę wiele produktów ubezpieczeniowych, które różnią się pod wieloma względami, takimi jak na przykład zakres ubezpieczenia, maksymalna suma czy wysokość składki. 

  Narzędziem, które ułatwi poszukiwania odpowiedniej oferty, jest porównywarka ubezpieczeń.  Wyposażona w zaawansowane filtry, może z powodzeniem zastąpić tradycyjny, czasochłonny sposób porównywania ofert. Kalkulator polis jest w stanie pomóc w wyborze najlepszego wariantu, dlatego warto z niego skorzystać. Co więcej, indywidualnie dopasowane oferty można później omówić z doświadczonym agentem ubezpieczeniowym.

   

  Polisa na życie ma zapewnić nam oraz bliskim nam osobom pomoc finansową w wielu różnych chwilach, w których dochodzi do zagrożenia naszego życia i zdrowia. Przed zakupem ubezpieczenia należy jednak pamiętać o tym, że istotna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Forum internetowe może okazać się pomocne w poznaniu opinii na temat wybranej polisy na życie, jednak nie powinno zastąpić konsultacji ze specjalistą w tej dziedzinie
   
  2. Koszt ubezpieczenia na życie zależy od wielu czynników, m.in. wieku ubezpieczonego, a także zakresu oraz sumy ubezpieczeniu. W związku z tym dla dwóch różnych osób może być on inny
   
  3. Przed podpisaniem umowy polisy na życie należy zapoznać się dokładnie z OWU, a w szczególności wyłączeniami, karencją oraz limitami świadczeń
   
  4. Wybór polisy na życie powinno się uzależnić przede wszystkim od swoich potrzeb i możliwości finansowych, a nie od opinii uzyskanych na forach internetowych.

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania o to, jak znaleźć dobre ubezpieczenie na życie

  1. Gdzie warto szukać dobrej polisy na życie?

   Na forum internetowym na podobne pytanie można uzyskać odpowiedź: „Mi bardzo zależało na ubezpieczeniu i skorzystałem z bardzo profesjonalnej firmy 510 XXX XXX” Czy opinia zawierająca numer telefonu do agenta to uczciwa opinia? Raczej nie. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie opinie czytamy oraz samemu porównać dostępne oferty.

  2. Czy warto kierować się opiniami o ubezpieczeniach na życie z forum?

   Warto wziąć pod uwagę opinii innych klientów, jednak trzeba być przy tym bardzo ostrożnym. Zamieszczony w komentarzu numer telefonu powinien stanowić dla nas ostrzeżenie. Jeśli na dany wpis zadamy pytanie, a osoba będzie odpowiadać nam do skutku, aż wyczerpiemy temat – możemy zyskać pewność, że użytkownik forum rzeczywiście zakupił ten konkretny produkt.

  3. Czy warto kupić polisę na życie?

   Tak, warto kupić ubezpieczenie na życie. Dzięki temu możemy zyskać ochronę na przyszłość dla siebie oraz naszych bliskich. Negatywne opinie dotyczące jednego czy drugiego ubezpieczenia nie powinny w żaden sposób przekreślać naszego planu zakupu ochrony. Poszukajmy z pomocą porównywarki ubezpieczeniowej odpowiedniej oferty i wybierzmy najbardziej korzystne dla nas rozwiązanie.

  4. Gdzie najlepiej wykupić polisę na życie?

   Dobre ubezpieczenie na życie znajdziemy z pomocą stron internetowych, które w całości poświęcone są tematyce ubezpieczeniowej i pomagają nam dokonać porównania dostępnych ofert. Dzięki temu poznamy polisy różnych ubezpieczycieli i samodzielnie wybierzemy, który produkt jest dla nas najbardziej korzystny.

  Adrianna Chruściel

  Odpowiedzialna za treści dotyczące ubezpieczeń na życie. Copywriterka z zamiłowania i pasji. Od 5 lat dzieli się swoją wiedzą i przekazuje ją dalej. Lubi kryminały i dobry film, a w swoim czasie wolnym stawia na rozwój osobisty.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu