Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 36 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Data aktualizacji: 31 PAŹ 2022

Średnia ocena: 3.86

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

29 LIS 2022
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka - co warto wiedzieć?

21 WRZ 2022
Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

31 SIE 2022
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

31 SIE 2022
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Uraz kręgosłupa - na jaką kwotę odszkodowania możesz liczyć?

29 SIE 2022
Uraz kręgosłupa miewa bardzo poważne skutki. Jeśli doszło do poważnego...
Porada img

Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka - ile wynosi?

26 SIE 2022
Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka przydaje się w sytuacji, gdy...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Zanim podejmie się decyzję o zakupie, warto zorientować się wcześniej ile kosztuje polisa na życie. Takie ubezpieczenie może stanowić wydatek około 50 zł miesięcznie. Nie należy jednak sugerować się wyłącznie ceną, ponieważ każdy z nas może oczekiwać zupełnie innej ochrony.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  To, ile kosztuje ubezpieczenie na życie, jest zależne od kilku ważnych czynników. Najtańszym rozwiązaniem będzie polisa grupowa (polisa pracownicza, polisa grupowa otwarta, NNW szkolne), gdzie do wyboru mamy jeden z kilku wariantów. Z kolei w przypadku ubezpieczenia indywidualnego, na cenę wpływ ma nasz stan zdrowia, wybrana suma ubezpieczenia, wiek, liczba umów dodatkowych. Sprawdzamy, ile może kosztować produkt, który będzie chronił naszą przyszłość.
   

  Co to jest polisa na życie?

  Ubezpieczenie na życie to sposób na zabezpieczenie przyszłości swojej oraz bliskich. Przedmiotem ochrony jest przede wszystkim życie, ale również zdrowie ubezpieczonego. Zależnie od zdarzenia polisowego, odszkodowanie może trafić do rąk ubezpieczonego lub osób, które wskazał w umowie jako uposażone. Świadczenie zostaje wypłacone najczęściej w ciągu 30 dni od zgłoszenia.

  Polisy na życie różnią się od siebie, o czym warto pamiętać przed zakupem. Poniżej przedstawiamy najważniejsze różnice:
  • terminowa i bezterminowa polisa na życie – polisa terminowa różni się od bezterminowej czasem, w którym objęci jesteśmy ochroną. W przypadku polisy bezterminowej ochrona działa nawet po zakończeniu okresu składkowego i mogą zdecydować się na nią również osoby starsze. Ubezpieczenie terminowe posiada ograniczenia dotyczące wieku, w jakim możemy przystąpić do zakupu.
    
  • ochronna i mieszana polisa na życie – ubezpieczenie może zabezpieczyć nasze życie i zdrowie i wówczas mówimy o polisie ochronnej, ale może również umożliwić nam gromadzenie lub pomnażanie kapitału – wtedy jest to polisa mieszana, np. inwestycyjna.
    
  • indywidualna polisa na życie – ten rodzaj ubezpieczenia kupujemy samodzielnie, sami również ustalamy jak wysoką sumę ubezpieczenia chcemy, czego dotyczyć ma ochrona oraz jak długo będzie trwała umowa z ubezpieczycielem. Umowę możemy modyfikować w trakcie jej trwania.
    
  • grupowa polisa na życie – z tym ubezpieczeniem najczęściej możemy się spotkać w miejscu zatrudnienia, jeśli nasz pracodawca współpracuje z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym. Polisa grupowa to produkt, który zapewnia szeroki zakres ochrony, ale niska suma ubezpieczenia nie gwarantuje wysokich odszkodowań. Umowa jest zawierana na 12 miesięcy, można ją przedłużyć, ale może zakończyć się w chwili, gdy rozwiązujemy umowę z pracodawcą.
    
  • grupowa otwarta polisa na życie – to z kolei produkt stworzony z myślą o osobach, które wykonują tzw. „wolne zawody” jak fotograf, tłumacz, pisarz, malarz czy copywriter. Oferta zbliżona jest do ubezpieczenia grupowego, jakie moglibyśmy nabyć w miejscu pracy, jednak zakup dokonywany jest indywidualnie.


  Od czego zależy cena polisy na życie?

  Nie ma co ukrywać, dla większości z nas cena ubezpieczenia odgrywa ważną rolę przy wyborze polisy. Nie ma w tym nic złego, nie ma sensu przepłacać. Podpowiadamy, co ma znaczenie przy wyborze ubezpieczenia, dzięki czemu można nieco obniżyć koszt składki.
   
  1. ZAKRES OCHRONY

  Zasada jest taka – im większy zakres ochrony, tym więcej zapłacimy za składkę. Najtańszym rozwiązaniem jest ochrona podstawowa, która będzie zabezpieczać tylko jedno zdarzenie – śmierć ubezpieczonego. Każda umowa dodatkowa zwiększy wysokość składki.
  Warto zastanowić się nad tym, jakie ryzyko dotyczy nas w największym stopniu – poważna choroba, pobyt w szpitalu czy nieszczęśliwy wypadek i takie rozszerzenia wykupić.

  2. SUMA UBEZPIECZENIA

  Wysoka suma ubezpieczenia będzie oznaczać wysoką składkę.
  W polisie indywidualnej to my określamy, na jaką sumę chcemy się ubezpieczyć. Świadczenie z tytułu zgonu ubezpieczonego może wynosić 20 000 zł, ale i 2 000 000 zł. Na podstawie sumy ubezpieczenia obliczane jest świadczenie, które przyznawane jest z tytułu innych zdarzeń objętych ochroną.
  • śmierć ubezpieczonego – SU od 10 000 do nawet 2 000 000 zł, pieniądze zostają wypłacane jednorazowo osobom wskazanym w umowie jako uposażone.
    
  • poważne zachorowanie – świadczenie jest wypłacane za zdiagnozowanie jednej z chorób objętych ochroną. Dokładna lista chorób znajduje się w dokumencie OWU, najczęściej są to m.in. zawał serca, udar mózgu, nowotwór złośliwy. Odszkodowanie wypłacane jest jednorazowo lub w systemie ratalnym, co umożliwia opłacenie kosztownego leczenia.
    
  • hospitalizacja – świadczenie jest liczone za każdy dzień spędzony w szpitalu. Warunkiem jest przyczyna pobytu w szpitalu – choroba lub nieszczęśliwy wypadek.
    
  • nieszczęśliwy wypadek – kwota odszkodowania jest obliczana na podstawie doznanego uszczerbku, w oparciu o tabelę zawartą w OWU. Świadczenie, w zależności od doznanego urazu, może wynosić od 1 do 100%.
    
  • rehabilitacja – ubezpieczenie może pokryć koszty rehabilitacji oraz zakupu sprzętu ortopedycznego który jest niezbędny do odzyskania sprawności po doznanym urazie.
    
  • operacja chirurgiczna – ubezpieczyciel wypłaca pieniądze, jeśli będziemy wymagać operacji chirurgicznej. Wysokość świadczenia może być zależna od stopnia zabiegu, co oznacza, że możemy otrzymać 10%, 25% czy nawet 50% sumy ubezpieczenia.
    
  • medyczne assistance –  ten wariant zapewnia pomoc innego rodzaju, może to być np. dowóz leków, transport medyczny lub domowa wizyta lekarza i pielęgniarki. Ubezpieczony może skorzystać z różnych form wsparcia w trudnych chwilach.
   
  3. RODZAJ UBEZPIECZENIA
   
  Koszt ubezpieczenia jest zależny od rodzaju polisy, co oznacza, że tańszym rozwiązaniem będzie tzw. „grupówka” niż polisa indywidualna.
   
  W ubezpieczeniu indywidualnym mamy jednak możliwość dopasowania ochrony do naszych indywidualnych potrzeb.
   
  4. STAN ZDROWIA
   
  Na wysokość składki ma również wpływ nasz stan zdrowia.
   
  Zanim podpiszemy umowę, agent ubezpieczeniowy poprosi nas o wypełnienie ankiety medycznej, w której znajdują się szczegółowe pytania dotyczące naszej ogólnej kondycji. Jeśli palimy papierosy, stronimy od aktywności fizycznej lub przeszliśmy już poważne choroby, składka może być znacznie wyższa.

  5. WIEK

  Im szybciej zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia, tym lepiej dla nas.

  Najmniej za polisę płacą osoby młode. Z każdym rokiem zwiększa się możliwość ciężkiego zachorowania. Ubezpieczyciel opiera się na statystykach, z których wynika, że po 50 roku życia wzrasta ryzyko udarów oraz zawału mięśnia sercowego. 
   
  6. CZAS TRWANIA UMOWY
   
  Dłuższa umowa z ubezpieczycielem zawsze będzie kosztować taniej. Polisy na życie oferują umowy od 12 miesięcy do nawet 25 lat. Długoterminowe rozwiązanie będzie dla nas finansowo bardziej korzystne.
   
  7. PŁATNOŚĆ SKŁADEK
   
  Tańszym rozwiązaniem będzie opłacanie składki w systemie rocznym niż miesięcznym. Płatność dokonana z góry może zaowocować atrakcyjnym rabatem ze strony ubezpieczyciela.
   
  8.  ZAWÓD/HOBBY
   
  Niektóre profesje są bardziej narażone na wypadki lub mogą znacznie przyczynić się do pogorszenia zdrowia niż pozostałe zawody. Przykładowo pracownik produkcyjny jest narażony na inny poziom zagrożenia niż pracownik administracyjny, co oznacza, że za podobną polisę mogą zapłacić zupełnie inną składkę. Na cenę wpływ może mieć również sposób spędzania czasu po pracy. Jeśli jesteśmy amatorami ryzykownych sportów – składka może być znacznie wyższa.
   

  Ile kosztuje polisa na życie?

  Ceny ubezpieczeń na życie są najczęściej ustalane indywidualnie, w oparciu o podane wyżej czynniki. Sprawdźmy, ile może kosztować otwarta polisa grupowa, której cenę można samemu sprawdzić z pomocą porównywarki.

  Nasze wyniki dotyczą:
  • ubezpieczenia dla 1 osoby w wieku 35 lat,
  • zakresu ochrony uwzględniającego: śmierć, poważne zachorowanie i uszczerbek na zdrowiu,
  • zawodu: specjalista do spraw e-commerce,
  • miesięcznych dochodów netto: powyżej 3500 zł,
  • 2 dzieci w wieku szkolnym.
   
  Najtańsze ubezpieczenie na życie to wydatek około 40 zł miesięcznie – tak wynika z przeprowadzonej kalkulacji Rankomat. W cenie tej składki przysługuje świadczenie z tytułu śmierci w wysokości 100 000 zł, jednak ochrona obejmuje wyłącznie te jedno zdarzenie polisowe. Najtańsza oferta, która obejmuje zarówno poważne zachorowanie, jak i uszczerbek na zdrowiu, to wydatek od 55 zł miesięcznie.

  Najdroższa z ofert stanowi koszt 199 zł miesięcznie i w tej cenie zapewnia zabezpieczenie na wypadek śmierci w wysokości 1 000 000 zł oraz świadczenie z tytułu poważnego zachorowania na kwotę 250 000 zł
   

  Przykładowy koszt ubezpieczenia na życie

  Oferta/koszt miesięczny Poważne zachorowanie Uszczerbek na zdrowiu 1% Zgon
  ERGO Hestia /od 55 zł 4000 zł 250 zł 22 000 zł
  Generali /od 68 zł 2000 zł 300 zł 35 000 zł
  Prudential /od 43 zł - - 100 000 zł
  Prudential /od 72 zł - - 500 000 zł
  Generali /od 140 zł 6000 zł 550 zł 70 000 zł
  ERGO Hestia /od 130 zł 20 000 zł 750 zł 100 000 zł
  Prudential /od 199 zł 250 000 zł - 1 000 000 zł
  Składki miesięczne na podstawie kalkulacji rankingubezpieczennazycie.pl z 18.11.2021 r.

  To oczywiście część dostępnych ofert, a na rynku ubezpieczeniowym znaleźć możemy również produkty innych towarzystw ubezpieczeniowych. Dlatego warto dokonać porównania ofert, dzięki czemu znajdziemy taki model ochrony, na jakim najbardziej nam zależy.

  Należy pamiętać o tym, że podanie ceny indywidualnej polisy na życie nie jest proste, ponieważ opiera się na ustaleniu ryzyka konkretnej osoby. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę wiek, stan zdrowia oraz nasze preferencje dotyczące polisy i na tej podstawie przygotowuje ofertę.

  Zdecydowanie łatwiej sprawdzić można cenę ubezpieczenia NNW dla dziecka. Ceny różnią się od siebie, podobnie jak zakres ochrony i wysokość świadczeń.
   

  Koszt polisy NNW

  Oferta/koszt składki rocznej 1% trwałego uszczerbku Pobyt w szpitalu (świadczenie za 1 dzień) Koszty leczenia/rehabilitacji Zgon
  Generali /39 – 191 zł 100 – 500 zł 40 – 100 zł 2 000 – 10 000 zł 15 000 – 55 000 zł
  Compensa /59-145 zł 300 – 1 000 zł 10 – 35 zł 4 000 – 8 000 zł 50 000 – 100 000 zł
  Proama /39 – 191 zł 100 – 500 zł 40 – 100 zł 2 000 – 10 000 zł 15 000 – 55 000 zł
  Signal Iduna /40 – 182 zł 120 – 600 zł 0 – 30 zł 1 200 – 4 000 zł 12 000 – 60 000 zł
  Wienner /36 – 214 zł 100 – 500 zł 80 – 80 zł 0 – 15 000 zł 10 000 – 50 000 zł
  Aviva /39 – 299 zł 150 – 700 zł 50 – 100 zł 2 500 – 10 000 zł 19 000 – 70 000 zł
  Składki roczne na podstawie kalkulacji rankinubezpieczennazycie.pl z 18.11.2021 r.
   
  Najtańsza polisa NNW to koszt 36 zł na rok. W tej cenie dziecko może zyskać 100 zł z tytułu 1% uszczerbku na zdrowiu, świadczenie z tytułu hospitalizacji w wysokości 80 zł za każdy spędzony tam dzień, a suma ubezpieczenia będzie wynosiła 10 000 zł.

  Najdroższym rozwiązaniem będzie z kolei oferta, która kosztuje rocznie 299 zł. W tej cenie dziecko może otrzymać 700 zł za 1% doznanego uszczerbku, 100 zł za każdy dzień hospitalizacji oraz 10 000 zł za koszty leczenia lub rehabilitacji.

  Jak widać, różnice zarówno w cenach, jak i zakresie ochrony są spore. Warto zatem przed zakupem zastanowić się, jaka ochrona może być najbardziej potrzebna naszemu dziecku. 
   

  Ile powinna wynosić miesięczna składka?

  Wybór ubezpieczenia nie jest łatwą decyzją, również ze względu na finanse. Dlatego bardzo ważne jest, by dopasować wysokość składki do swoich zarobków. Dzięki temu nie obciążymy swojego miesięcznego budżetu. Zbyt wysoka składka w dłuższej perspektywie może być uciążliwa, a przy pojawieniu się problemów finansowych – może dojść do rezygnacji z ubezpieczenia, co będzie efektem cięcia kosztów.

  Taka decyzja zawsze jest dla nas niekorzystna, więc dobór polisy pod kątem możliwości finansowych jest bardzo ważny.

  Wysokość składki powinna stanowić ok. 10% naszych miesięcznych zarobków. Na składkę ma jednak wpływ nasz wiek – za podobną polisę inną stawkę zapłaci osoba w wieku 20 lat, niż osoba, która ukończyła 50 lat. Ryzyko śmierci oraz poważnego zachorowania ma tutaj duże znaczenie.

  Różnie bywa z sumą ubezpieczenia, ponieważ w dużym stopniu to kwestia naszego wyboru. Kwota odszkodowania z tytułu śmierci ubezpieczonego powinna stanowić minimum sumę naszych 2-letnich zarobków. Jeśli ubezpieczony jest rodzicem i zarabia około 3000 zł netto, to suma ubezpieczenia powinna wynosić nie mniej niż 75 000 zł. Taka kwota jest solidnym zabezpieczeniem dla naszych bliskich na wypadek, gdyby nas nagle zabrakło. 
   

  Kiedy koszt polisy na życie może ulec zmianie?

  W czasie trwania umowy z ubezpieczycielem, wysokość naszej składki może ulec zmianie. Istotna jest jednak nasza zgoda. Jeśli nie wyrazimy zgody na podniesienie składki, możemy zmienić warunki umowy i np. zmniejszyć sumę ubezpieczenia lub ograniczyć zakres ochrony.

  Składka może ulec indeksacji w każdą rocznicę zawarcia umowy. Warto o tym pamiętać, jeśli decydujemy się podpisanie umowy długoterminowej, np. na 15 czy 20 lat. Decyduje o tym inflacja i nie mamy na to wpływu.
   

  Nie kupuj polisy na życie tylko ze względu na cenę!

  Często decydujemy się na zakup polisy ze względu na niską cenę. To może być spory błąd.

  Ubezpieczenie powinno być maksymalnie dopasowane do naszych potrzeb. Jeśli dużo czasu spędzamy za kierownicą – polisa powinna uwzględniać możliwość wypadku i zapewniać satysfakcjonujące nas świadczenie. W sytuacji, gdy spłacamy wysoki kredyt hipoteczny, a mamy na utrzymaniu małe dzieci, suma ubezpieczenia powinna zapewnić im bezpieczeństwo na jak najdłuższy czas. Z kolei, jeśli w naszej rodzinie często pojawiały się choroby nowotworowe – warto zdecydować się na polisę z ochroną na wypadek raka.

  Nie musimy decydować się na wszystkie dostępne rozszerzenia ochrony, ale wybierzmy te, które odpowiadają naszym realnym zagrożeniom.

  Dopasujmy również sumę ubezpieczenia do naszych potrzeb. Kusząca może być tania składka, jednak suma ubezpieczenia w wysokości 20 000 zł może nie zapewnić należytego wsparcia naszym bliskim.

  Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada kilka możliwości cenowych do wyboru. Warto więc porównywać dostępne produkty. W razie wątpliwości – najlepiej zapytać specjalistów i skorzystać np. z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej.
   

  Jak znaleźć najtańszą polisę na życie?

  Jeśli zależy nam na tym, aby dopasowana do nas polisa na życie, była jak najtańsza, to najlepszym rozwiązaniem będzie solidne porównanie ofert. Przeglądanie poszczególnych produktów z oferty każdego towarzystwa ubezpieczeniowego może być męczące i trudne – bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele firm ubezpieczeniowych działa na polskim rynku.

  Przed wyborem polisy warto zastanowić się nad tym, czego dokładnie poszukujemy. Należy przeanalizować:
  • jaką kwotę jesteśmy w stanie zainwestować w ubezpieczenie,
  • kogo chcemy zabezpieczyć na wypadek naszej śmierci,
  • kogo chcemy objąć ochroną,
  • jakiego zakresu ochrony potrzebujemy,
  • jakie są prognozy dotyczące naszych dochodów (praca w firmie, gdzie planowana jest reedukacja etatów, bliski koniec spłaty kredytu, podwyżka lub awans itd.).
  Mając te informacje, możemy rozpocząć poszukiwanie. Najlepszą metodą jest porównywarka ubezpieczeniowa, która pozwoli nam dotrzeć do wszystkich dostępnych ofert. Dzięki niej nie ominie nas żadna atrakcyjna polisa.
   

  Gdzie szukać polisy na życie, aby nie przepłacać?

  Porównywarka ubezpieczeniowa pozwoli nam dowiedzieć się o najbardziej korzystnych ofertach.
  Musimy wypełnić krótki formularz, w którym zaznaczamy informacje dotyczące szukanej przez nas polisy. Na podstawie udzielonych przez nas odpowiedzi, zostaje przygotowana oferta dopasowana do naszych wymagań. Następnie skontaktuje się z nami konsultant w celu przedstawienia oferty.

  Innym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, którym zależy na niedrogim rozwiązaniu, jest zakup polisy grupowej. Te ubezpieczenie możemy nabyć w miejscu zatrudnienia. Warto więc zapytać swojego pracodawcę o taką możliwość. Należy jednak pamiętać, że nie jest to ochrona długoterminowa i zapewnia dość niskie świadczenia.

  Jeszcze inną opcją jest zakup otwartej polisy grupowej, która jest dostępna bez względu na to, gdzie jesteśmy zatrudnieni. To oferta, której zakres ochrony i suma ubezpieczenia są zbliżone do grupówki w miejscu pracy. Musimy zatem pamiętać, że nie będziemy mogli modyfikować swojej umowy.

  Bez względu na to, jaką polisę wybierzemy, zawsze kluczowe jest porównanie ofert wielu firm. Dzięki temu nie przepłacimy oraz znajdziemy taki model ochrony na przyszłość, który nas satysfakcjonuje.

  Porównaj oferty

  Polisa na życie zapewniam nam ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Podkreślmy jednak, że bardzo ważna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  To warto wiedzieć
  1. Najtańszym rozwiązaniem polisy na życie jest ubezpieczenie grupowe, jednak posiada ono kilka ważnych minusów

  2. Na cenę polisy wpływ ma nie tylko suma ubezpieczenia, ale również wiek, wykonywany zawód, stan zdrowia czy rodzaj polisy

  3. Porównanie ofert pomoże znaleźć rozwiązanie dopasowane do konkretnych potrzeb

  4. Dzięki porównaniu ofert można uniknąć przepłacenia za ubezpieczenie

  Najczęściej zadawane pytania o koszt polisy na życie

  1. Ile kosztuje miesięcznie polisa na życie?

   Koszt ubezpieczenia na życie to wydatek od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Cena może być niższa, jeśli zdecydujemy się na płatność w systemie rocznym. Z kolei polisa NNW dla dziecka może kosztować od około 30 zł rocznie.

  2. Jakie są rodzaje polis na życie?

   Ubezpieczenia dzielimy na terminowe i bezterminowe, indywidualne i grupowe oraz polisy mieszane, w których oprócz ochrony, możemy liczyć również na np. inwestowanie części składki. Dla każdego z nas najlepszym rozwiązaniem może być zupełnie inny rodzaj ubezpieczenia.

  3. Czy do zakupu polisy konieczne są badania lekarskie?

   Część firm ubezpieczeniowych oczekuje wykonania badań lekarskich, które umożliwią ustalenie ryzyka, jakie nas dotyczy. Coraz częściej jednak ubezpieczyciel może poprosić nas o wypełnienie szczegółowej ankiety medycznej, która pozwoli określić naszą ogólną kondycję.

  4. Czy można mieć dwie polisy na życie?

   Tak, można posiadać dwie lub więcej ubezpieczeń. Dwa ubezpieczenia mogą skutkować podwójnym odszkodowaniem, jeśli oba produkty będą zapewniać ten sam zakres ochrony. Dwie polisy to również dobre rozwiązanie, które zwiększy zakres naszej ochrony, szczególnie gdy posiadamy np. podstawową ochronę w polisie na życie i zdecydujemy się na zakup polisy grupowej.

  5. Ile wynosi składka ubezpieczenia na życie w PZU?

   Wysokość składki polisy na życie w PZU jest zależna od tego, jaką polisę wybierzemy oraz tego, na jaką sumę ubezpieczenia się zdecydowaliśmy. Wysokość składki jest ustalana indywidualnie z każdym klientem.

  6. Ile kosztuje ubezpieczenie na życie za 1 mln złotych?

   To, ile kosztuje polisa na życie o sumie ubezpieczenia w wysokości 1 000 000 zł, decyduje to, jaką ofertę wybraliśmy, na jaką ochronę dodatkową się zdecydowaliśmy, ile mamy lat oraz jaki stan zdrowia w chwili zawarcia umowy. Składka dla dwóch różnych osób może wynosić zupełnie inną kwotę.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu