Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie w PZU?

03 MAR 2023

Średnia ocena: 4.62

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie w PZU?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w ERGO Hestia

16 LIP 2024
Interesuje Cię ubezpieczenie grupowe, ale w Twoim miejscu pracy takie...
Porada img

Grupowe ubezpieczenie na życie

01 LIP 2024
Wśród wielu ofert ubezpieczeń na życie nie sposób znaleźć takiego,...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w Signal Iduna

21 CZE 2024
Ubezpieczenie na życie jest dostępne w kilku różnych rodzajach. Możesz...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Koszt ubezpieczenia w PZU jest zależny od kilku ważnych czynników. Wpływ na cenę twojej polisy ma twój wiek, stan zdrowia oraz to, jaką sumę ubezpieczenia oraz umowy dodatkowe wybierzesz.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Pomożemy ci wybrać jak najlepiej. Poniżej przeczytasz, co oferuje towarzystwo ubezpieczeniowe PZU, jaką ochronę dodatkową możesz u nich uzyskać oraz jak szukać najlepszej dla siebie polisy na życie.
   

  Oszczędzanie, ochrona, zabezpieczenie dla bliskich

  Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU, jako lider na polskim rynku ubezpieczeniowym, posiada w swojej ofercie wiele możliwości ochrony. Dzięki temu, bez względu na swoje oczekiwania, możesz skonstruować swoją ochronę na miarę swoich potrzeb. Dla klienta indywidualnego firma PZU przygotowała 4 umowy podstawowe, które można dowolnie rozszerzyć za pomocą umów dodatkowych.

  Umowy podstawowe to:
  • Ochrona Każdego Dnia – jest to polisa, której głównym celem jest zabezpieczenie finansowe na wypadek twojej śmierci; ubezpieczenie mogą kupić osoby między 18. a 65. rokiem życia,
  • Gwarantowane Jutro – jest to polisa oszczędnościowa, która część składki kieruje na twoją ochronę, a część na konto oszczędnościowe, dzięki czemu na zakończenie umowy otrzymasz zgromadzoną sumę; do polisy mogą przystąpić osoby między 13. a 65 rokiem życia,
  • Wsparcie Najbliższych – to ubezpieczenie z ochroną dożywotnią, gdzie składki możesz opłacać przez określony czas, a później zachowujesz ochronę w okresie bezskładkowym; jest to zabezpieczenie finansowe dla bliskich na wypadek twojej śmierci, z pieniędzy z ubezpieczenia mogą pokryć koszty związane z pochówkiem, spłacić twoje zobowiązania finansowe lub przeznaczyć na inny cel; do ubezpieczenia przystąpić mogą osoby między 13. a 80. rokiem życia,
  • Na Dobry Początek – w tym przypadku masz do czynienia z ubezpieczeniem posagowym, którego zadaniem jest uzbieranie określonej kwoty pieniędzy na start w dorosłe życie twojego dziecka; polisa zapewnia również ochronę na wypadek śmierci rodzica, umowa trwać może minimum 8 i maksymalnie 25 lat.


  Konkretne wyliczenia przedstawi ci agent na spotkaniu

  To, ile będzie kosztować twoje ubezpieczenia na życie w PZU, nie jest informacją ogólnie dostępną z bardzo prostego powodu. Ceny polis na życie ustalane są najczęściej indywidualnie i w przypadku towarzystwa PZU jest podobnie. To na spotkaniu z agentem ubezpieczeniowym masz możliwość dowiedzieć się, ile dokładnie zapłacisz za swój produkt.
   
  Dlaczego tak się dzieje? Ubezpieczenie na życie to produkt, który dla każdego może wyglądać inaczej – dla jednej osoby to ochrona podstawowa z minimalną sumą ubezpieczenia, dla drugiej osoby to wysoka suma ubezpieczenia z dwoma umowami dodatkowymi, a dla trzeciej – maksymalna suma ubezpieczenia ze wszystkimi możliwymi rozszerzeniami. Ponadto, twoje ubezpieczenie jest zależne w dużym stopniu od ciebie – od tego, ile masz lat w chwili zakupu oraz w jakiej kondycji zdrowotnej jesteś.
  - podkreśla Alicja Orłowska, ekspertka portalu rankingubezpieczennazycie.pl

  Podczas rozmowy z agentem ubezpieczeniowym jesteś zobowiązany do wypełnienia ankiety medycznej, na podstawie której towarzystwo ustala poziom ryzyka dotyczący twojej osoby. Jeśli masz 20 lat, to ryzyko zachorowania na zawał serca lub nowotwór złośliwy jest znacznie mniejszy niż w przypadku osoby po 50. roku życia. Na cenę składki wpływ również ma to, czy dbasz o swoją dietę, aktywność fizyczną, stosujesz używki oraz czy w ostatnich latach chorowałeś na coś poważnego.

  Polisa na życie w PZU może zatem kosztować 100 zł, jak i 500 zł – ponieważ zależne jest to od wybranej przez ciebie oferty, ilości umów dodatkowych oraz tego, ile masz lat oraz jakim cieszysz się zdrowiem. 
   

  Pamiętaj o tych 3 ważnych rzeczach starając się o świadczenie

  Zanim zdecydujesz się kupić ubezpieczenie na życie w PZU, sprawdź dokładnie na stronie internetowej dokument OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Jest to dokument, w którym zaznaczone są wszystkie informacje dotyczące wypłaty twojego przyszłego odszkodowania. Najważniejsze są okoliczności, w których możesz nie otrzymać świadczenia. Decydują o tym:
  • wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczeniowej – punkt, który precyzuje, w jakich okolicznościach zdarzenie może mieć wyłączoną ochronę,
  • karencja – czyli czas między zawarciem umowy, a rozpoczęciem ochrony polisowej w konkretnym zakresie,
  • limity świadczeń – tu ubezpieczyciel ustala ile razy w ciągu roku wypłaci ci świadczenie np. z tytułu pójścia do szpitala.
  Przykładowo, w przypadku polisy na życie PZU Gwarantowane Jutro, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, jeśli do śmierci dojdzie w wyniku:
  • działań wojennych, 
  • czynnego uczestnictwa ubezpieczonego w aktach terroru lub masowych rozruchach społecznych, 
  • popełnienia lub usiłowania popełnienia przez ubezpieczonego czynu, który wypełnia ustawowe znamiona umyślnego przestępstwa, 
  • samobójstwa ubezpieczonego popełnionego w okresie dwóch lat od zawarcia umowy.


  Rak, wypadki, niezdolność do pracy, czyli co jeszcze możesz ubezpieczyć?

  Jeśli zdecydujesz się na zakup polisy na życie w PZU, możesz skorzystać z kilkunastu wariantów ochrony dodatkowej. Dzięki temu możesz rozbudować swoją polisę tak, by ochrona dostosowana była do potrzeb twoich oraz najbliższych ci osób. Ochroną objąć możesz partnera/współmałżonka oraz dzieci.

  Jakie umowy dodatkowe oferuje towarzystwo ubezpieczeniowe PZU:
  • Organizacja leczenia za granicą,
  • Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek ciężkich chorób,
  • Wsparcie na wypadek utraty sprawności w życiu codziennym,
  • Dodatkowe indywidualne ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego,
  • Finansowe wsparcie po operacji chirurgicznej,
  • Wsparcie po śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku (NW),
  • Wsparcie po śmierci wskutek wypadku komunikacyjnego,
  • Wsparcie w razie uszczerbku na zdrowiu spowodowanego NW,
  • Wsparcie po złamaniu kości wskutek NW,
  • Dodatkowa miesięczna pensja w razie śmierci,
  • Wsparcie w razie ciężkiej choroby dziecka,
  • Wsparcie w razie leczenia szpitalnego dziecka,
  • Wsparcie na wypadek operacji chirurgicznej dziecka,
  • Wsparcie w razie uszczerbku na zdrowiu dziecka spowodowanego NW,
  • Organizacja leczenia dziecka za granicą,
  • Opieka medyczna w ciężkiej chorobie,
  • Dodatkowe indywidualne ubezpieczenie,
  • Dodatkowa ochrona dla dziecka.
  Umowy możesz łączyć dowolnie – jeśli zależy ci na kompleksowej ochronie zdrowia, możesz wybrać ochronę na wypadek hospitalizacji, operacji chirurgicznej oraz leczenia za granicą. Jeśli z kolei martwisz się o zabezpieczenia przyszłości swojego dziecka, możesz rozbudować swoją polisę o ochronę dotyczącą zdrowia oraz nieszczęśliwych wypadków u dziecka. 
   

  Wybieraj świadomie

  Ubezpieczenie na życie powinno być decyzją bardzo dobrze przemyślaną. Zastanów się nad tym, jakimi pieniędzmi na ten cel dysponujesz, na jakiej ochronie ci najbardziej zależy, kogo i w jakim stopniu chcesz zabezpieczyć

  Choć oferta towarzystwa ubezpieczeniowego PZU może wydawać się bardzo bogata, zawsze warto porównać ją z ofertami innych firm. Może okazać się, że inne towarzystwa posiadają wyższe sumy ubezpieczenia, lepiej dopasowaną ochronę, bardziej korzystny pakiet assistance lub niższą składkę.

  Pomóc w szukaniu może ci porównywarka ubezpieczeniowa. Jest to narzędzie, które na podstawie twoich sugestii względem poszukiwanej oferty, przeprowadza selekcję dostępnych ofert. Eliminuje te, które w ogóle cię nie zainteresują i przygotowuje te, które będą dla ciebie najbardziej odpowiednie. Z porównywarką szybko znajdziesz najbardziej korzystne rozwiązanie, ale i sporo zaoszczędzisz – możesz dotrzeć do znacznie tańszych rozwiązań, dzięki czemu nie przepłacisz za swoje ubezpieczenie. 
  To warto wiedzieć
  1. Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU posiada w swojej ofercie 4 umowy podstawowe oraz kilkanaście opcji umów dodatkowych, które rozszerzą twoją ochronę
   
  2. Ochronę możesz skonstruować według własnych, indywidualnych potrzeb
   
  3. Cena polisy w PZU zostanie ci przedstawiona podczas spotkania z agentem ubezpieczeniowym
   
  4. Przed zakupem polisy na życie skorzystaj z pomocy porównywarki i sprawdź inne rozwiązania, dzięki temu możesz sporo zaoszczędzić

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia na życie w PZU

  1. W jakim wieku można kupić polisę na życie w PZU?

   Aby samodzielnie nabyć ubezpieczenie na życie w PZU trzeba mieć skończone 18 lat. Niektóre polisy, jak np. Wsparcie Najbliższych to ubezpieczenie, które może objąć osoby od 13. roku życia. Maksymalny czas trwania ochrony jest zależny od konkretnej polisy, może to być 65 lat (Gwarancja Jutra), ale może również trwać dożywotnio (Wsparcie Najbliższych).

  2. Czy można posiadać dwa ubezpieczenia na życie w PZU?

   Tak, nic nie stoi na przeszkodzie, by posiadać dwa ubezpieczenia na życie w PZU. Jedna polisa może być uzupełnieniem drugiej. Jest to krok, który może przynieść wiele odczuwalnych korzyści.

  3. Czy można kupić polisę w PZU, jeśli posiada się już inne ubezpieczenie?

   Tak, nie ma limitu na liczbę posiadanych ubezpieczeń na życie. Bez względu na to, czy posiadasz ubezpieczenie grupowe, polisę w innym towarzystwie ubezpieczeniowym czy już w PZU, możesz nabyć jeszcze jedno ubezpieczenie na życie.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu