Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Jak działa ubezpieczenie na życie online?

Data aktualizacji: 04 WRZ 2020

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Jak działa ubezpieczenie na życie online?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Rodzaje ubezpieczeń na życie - które wybrać?

17 MAR 2023
Ubezpieczenie na życie to nie tylko odszkodowanie za zdiagnozowaną chorobę,...
Porada img

Czy można ubezpieczyć się na życie wielokrotnie?

07 MAR 2023
W sytuacji, gdy posiadamy już indywidualną polisę na życie, a pracodawca...
Porada img

Choroby przewlekłe w polisie na życie

06 MAR 2023
Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
Porada img

Polisa na życie - online czy offline?

06 MAR 2023
Zakup polisy na życie nie należy do łatwych – musimy wybrać odpowiednie...
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

06 MAR 2023
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie lekowe - na czym polega?

03 MAR 2023
Leczenie w Polsce, bez względu na to, czego ono dotyczy, bywa naprawdę...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Wybór ubezpieczenia na życie nie jest łatwą decyzją. Na rynku ubezpieczeniowym ofert jest naprawdę wiele i to zupełnie różnych, zatem nietrudno znaleźć nawet kilka ofert, które odpowiadałyby naszym oczekiwaniom. Na co zatem warto się zdecydować?
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Podstawowy zadaniem dobrego ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie finansowe życia ubezpieczonego, jednak polisa godna polecenia to również taka, która oferuje możliwość wykupienia ochrony dodatkowej, m.in. chroniącej od wypadków, utraty zdolności do pracy, ciężkiej choroby, urazu ciała oraz innych trudnych sytuacji. Sprawdzamy nieliczne przykłady na rynku ubezpieczeniowym – jednym z nich jest oferta online PZU.
   

  Jak kupić polisę na życie bez wychodzenia z domu?

  Z uwagi na panującą na świecie pandemię, część ważnych decyzji odłożyliśmy na później, by móc ograniczyć wychodzenie z domu oraz kontakt z innymi ludźmi do minimum. Nic zatem dziwnego, że na rynku ubezpieczeniowym zaczyna pojawiać się coraz więcej produktów możliwych do zakupienia za pośrednictwem internetu. Dotyczy to również zakupu ubezpieczeń na życie.
   
  Dotychczas zakup polisy na życie wiązał się z wizytą w biurze agencji ubezpieczeniowej lub ze spotkaniem z agentem ubezpieczeniowym w celu podpisania umowy. Była to konieczność, która miała swoje plusy i minusy. Wciąż jest to najbardziej korzystne rozwiązanie, ponieważ dzięki spotkaniu z osobą, która jest przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego, możemy zadawać pytania, rozmawiać o zmianie warunków umowy czy zmianie samego produktu na inny. Rozmowa z agentem pozwala dowiedzieć się o wszystkich szczegółach umowy, dzięki czemu możemy zmienić decyzję odnośnie zakupu polisy, jak i mamy możliwość modyfikowania umowy według naszych potrzeb. Zakup online nie daje nam takiej możliwości.
   
  Zakup online wymaga od nas wyłącznie zapoznania się z dostępnymi ofertami, sprawdzenie dokumentów OWU oraz wypełnienie ankiety medycznej, na podstawie której ubezpieczyciel może ustalić ryzyko, jakie dotyczy nas jako ubezpieczonych. Należy pamiętać, że zarówno nasz stan zdrowia, jak i nasz wiek – może wpływać na ostateczny kształt naszego ubezpieczenia. Może zatem okazać się, że ubezpieczyciel zaoferuje nam niższą sumę ubezpieczenia lub inny zakres ochrony.
   

  Co jest potrzebne przy zakupie ubezpieczenia online?

  Zakup przez internet ogranicza formalności do minimum. Dzięki temu cały proces podpisywania umowy trwa znacznie krócej niż w przypadku tradycyjnie kupowanego ubezpieczenia na życie.
  Nie zmienia to jednak faktu, że pewnych rzeczy nie da się obejść i część danych będzie niezbędna do zawarcia umowy z ubezpieczycielem.

  Przede wszystkim ubezpieczyciel będzie potrzebował naszych danych osobowych: imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, numer telefonu. Dodatkowo może być potrzebny numer naszej karty kredytowej. Część ofert online oferuje możliwość opłacania składek tradycyjnym przelewem, zatem należy wybrać sposób płatności według własnego uznania.

  Do zakupu polisy na życie jest potrzebny również wypełniony formularz ankiety medycznej. Pytania mają pomóc w ustaleniu ryzyka poważnego zachorowania oraz zgonu ubezpieczonego. Do przykładowych pytań zaliczyć możemy np.:
  • Czy pali Pan/Pani lub rzucił palenie w ciągu ostatnich 12 miesięcy?
  • Czy w ciągu 10 lat był Pan/Pani leczony/a szpitalnie lub operowany/a?
  • Czy w ciągu 10 lat kiedykolwiek wystąpiły u Pana/i poniższe dolegliwości lub choroby? Np. nowotwór złośliwy, nawracające bóle brzucha, wirusowe zapalanie wątroby, podwyższony poziom cukru, bóle w klatce piersiowej i inne.
  • Czy był/a Pan/i poddany badaniom laboratoryjnym krwi i moczu, których wyniki były nieprawidłowe?
  • Czy w ciągu ostatnich 5 lat otrzymał/a Pan/i zwolnienie lekarskie na okres dłuższy niż 14 dni?


  Co warto sprawdzić przez zakupem ubezpieczenia online?

  Przed zawarciem umowy z ubezpieczycielem zawsze sprawdźmy wcześniej warunki umowy w dokumencie OWU. Tam znaleźć możemy punkt mówiący o wyłączeniach odpowiedzialności, które definiują okoliczności zdarzeń polisowych, w których ubezpieczyciel może nie wypłacić nam należnego świadczenia.

  Przykładowo, ubezpieczyciel może nie wypłacić pieniędzy z polisy w sytuacji, gdy do uszczerbku na zdrowiu doszło wskutek:
  • prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających,
  • prowadzenia pojazdu bez posiadania koniecznych uprawnień,
  • bójki, zamieszek, rozruchów,
  • pobytu na terenie państwa, w którym toczą się działania wojenne.
  Z całą pewnością nie warto też zatajać informacji na temat swojego stanu zdrowia. Taki krok może również skutkować w przyszłości brakiem odszkodowania. Ubezpieczyciel ma możliwość sprawdzić naszą dokumentację medyczną, jak i historię dotychczasowych problemów zdrowotnych, zatem informacje o przebytych chorobach nie powinny stanowić tajemnicy.

  Ważny jest również czas karencji ubezpieczenia. Karencja to okres pomiędzy podpisaniem umowy, a rozpoczęciem ochrony w danym zakresie. Przykładowo – jeśli karencja dotycząca pobytu w szpitalu wynosi 6 miesięcy, to jeśli ubezpieczony 4 miesiące po zawarciu umowy trafi do szpitala – nie otrzyma świadczenia.
   

  Co oferuje polisa na życie online PZU?

  Jest to jedno z najbardziej znanych Polakom towarzystw ubezpieczeniowych. PZU przygotowało dla swoich klientów ofertę polisy na życie, która łączy naszą ochronę z ochroną dziecka w programie PZU Ja Plus. Zanim o szczegółach, warto najpierw znać zasady, na jakich opiera się taka polisa.
   
  Polisę online możemy nabyć bezpośrednio na stronie internetowej ubezpieczyciela, bez konieczności spotkania z agentem. Taka polisa (zwana też ubezpieczeniem smart) to gotowy produkt, gdzie wybierać możemy jedynie warianty sum ubezpieczenia. UWAGA! Nie są wymagane badania lekarskie, ponieważ zakup ma trwać tyle, co innych polis online – turystycznej, OC dla kierowców czy mieszkaniowej.
   
  Po uzupełnieniu niezbędnych danych w polisie i opłaceniu przelewem (np. kartą płatniczą) pierwszej składki, polisa jest przesyłana na podany wcześniej e-mail i jest ważna najwcześniej już na następny dzień.
   

  Polisa na życie PZU - Pakiet dla Ciebie i Dziecka

  Oferta PZU Ja Plus jest zawierana na okres 5 lat, po tym czasie ubezpieczony może zrezygnować z kontynuacji ochrony, jak również przedłużyć ją o kolejne 5 lat.
   
  Ubezpieczenie jest skierowane do osób, które ukończyły już 18 rok życia a nie skończyły jeszcze 60 roku życia, co daje dość szeroki przedział wiekowy. Oferta PZU może obejmować ochroną wyłącznie osobę ubezpieczoną, ale również może chronić ubezpieczonego wraz z dzieckiem. Nie jest to zatem produkt wyłącznie rodzinny.
   
  Produkt ochronny PZU Ja Plus oferuje odszkodowanie z tytułu zgonu ubezpieczonego, ale również gdy dojdzie do trwałego inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku, złamania kości oraz pobytu w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku.
   
  Grupa PZU proponuje dwa rozwiązania zarówno w ofercie indywidualnej, jak i w ofercie ochronnej dla klienta wraz z dzieckiem. Kwoty odszkodowań, które proponuje w ofercie indywidualnej to:
  • 100 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu ;
  • 100 zł za każdy dzień pobytu na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii (min. 48 godzin) w czasie 4-dniowego pobytu w szpitalu;
  • 20 000 zł za trwałe inwalidztwo.
  PZU zapewnia również wypłatę świadczenia w kwocie 50 000 zł z tytułu zgonu ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku, 100 000 zł za zgon w wyniku wypadku komunikacyjnego. Jednak za śmierć z innych przyczyn ubezpieczyciel wypłaci jedynie 100 zł.
   
  Drugi wariant cenowy podwaja wysokość kwot odszkodowań, w związku z czym za każdy dzień pobytu w szpitalu ubezpieczony otrzyma 200 zł, 200 zł za każdy dzień pobytu na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz 40 000 zł za trwałe inwalidztwo. Kwotą maksymalną będzie wówczas 200 000 zł z tytułu zgonu w wyniku wypadku komunikacyjnego.
   
  W programie, który włącza w zakres ochronny dziecko, stawki są identyczne zarówno dla ubezpieczonego, jak i dziecka.
   
  To, co niezwykle ważne, a nie zawsze można spotkać u konkurencji to fakt, że grupa PZU gwarantuje niezmienność warunków umowy przez cały okres 5 lat, na które umowa została zawarta. Nie trzeba wówczas się obawiać, że któraś z opcji zmieni się na niekorzyść – wszystkie zasady będą obowiązywać przez cały czas trwania umowy.
   

  Ile kosztuje ubezpieczenie na życie bez agenta?

  Pamiętajmy o tym, że kupno ubezpieczenia przez internet powinno być dobrze przemyślane. Przeanalizujmy zatem swoją sytuację życiową, finansową oraz zdrowotną i zastanówmy się – czego oczekujemy względem polisy na życie. Zbyt pochopnie kupione ubezpieczenie może wpłynąć na nasz miesięczny budżet, przy czym nie zagwarantuje nam dobrych rozwiązań. Jednak informacje o poszczególnych ofertach nie zawsze są opisywane wprost i zdarza się bardzo często, że jedynie agent ubezpieczeniowy jest w stanie dokładnie wyjaśnić nam różnice między poszczególnymi ofertami.
   
  Oferty online najczęściej przedstawiają opis polisy na życie w możliwie najkrótszej formie. Ubezpieczyciel dzięki temu nie wyjawia wprost słabych stron swojego produktu. Rozmowa z doradcą pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i wybrać odpowiednie ubezpieczenie.
   

  Polisa z porównywarki a kredyt bankowy

  Wielu konsumentów ubezpiecza się na życie tylko dlatego, że zaciąga kredyt hipoteczny czy innego rodzaju pożyczkę i potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia finansowego (lub wymaga tego od nich bank udzielający kredytu). Zanim zdecydujemy się na konkretną polisę na życie, dobrze jest najpierw dowiedzieć się czy nasz bank tę polisę oraz ubezpieczyciela akceptuje. Może bowiem okazać się, że bank nie przyjmie naszego ubezpieczenia w firmie PZU Ja Plus, ponieważ jest to przykład typowej polisy NNW z dość niskimi sumami ubezpieczenia. I w razie doznanego wypadku odszkodowanie nie będzie wystarczającym zabezpieczeniem dla kredytodawcy.
   
  Bank może też sam zaoferować polisę na życie, ale i tu trzeba zachować ostrożność – z reguły jest to jeden produkt sprzedawany w porozumieniu z jednym towarzystwem. Decydując się na połączenie kredyt+ubezpieczenie na życie w banku ryzykujemy przepłacenie za polisę, co wynika z braku możliwości porównania ofert. W dodatku oferty bankowe są produktami dedykowanymi, nie do kupienia przez agenta czy porównywarkę, a przez to ograniczone pod kątem umów dodatkowych.
   
  Niezwykle przydatnym narzędziem w poszukiwaniu dobrej oferty może okazać się zatem porównywarka ubezpieczeniowa. Porównywarka umożliwia w szybkim czasie zapoznanie listy wszystkich dostępnych produktów nawet 20 towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy udzielić odpowiedzi na kilka istotnych pytań, które ustalą nasze wymagania, po czym skontaktuje się z nami wykwalifikowany doradca i dobierze ofertę według naszych potrzeb i możliwości.

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  To warto wiedzieć
  1. W czasie pandemii możliwość zakupu ubezpieczenia online jest sporym ułatwieniem dla wielu klientów
  2. Polisa dostępna przez internet jest produktem o określonych i ograniczonych możliwościach
  3. Przed zakupem warto zastanowić się nad tym, jakie ma się oczekiwania względem ubezpieczenia
  4. Porównanie ofert może ułatwić nam porównywarka ubezpieczeniowa

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu