Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 14 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Kalkulator ubezpieczeń na życie bez podawania danych osobowych - jak działa?

29 PAŹ 2020
Data aktualizacji: 05 LIS 2020
W ostatnim czasie kalkulator polis życiowych Rankingubezpieczennazycie.pl uległ małej zmianie. Obecnie podajemy mniej danych, dzięki czemu możemy czuć się bardziej komfortowo. Sprawdźmy – jakich informacji będzie od nas wymagał kalkulator i dlaczego.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Jednym z popularnych narzędzi do wyszukiwania ofert ubezpieczeniowych jest kalkulator ubezpieczeniowy. Jednak nie każdemu z nas może odpowiadać sposób jego funkcjonowania. Do tej pory kalkulator wymagał od nas podania wielu różnych danych osobowych, przez co łatwo zrezygnować z takiej metody szukania polisy.

  Kalkulator ubezpieczeń na życie online - jakie informacje należy podać?

  Szukanie najlepszej dla nas oferty bywa uciążliwe – ofert na polskim rynku jest naprawdę wiele. Każda polisa oferuje nam zupełnie inne możliwości: niższą składkę, wyższą sumę ubezpieczenia, lepszą ochronę lub pakiet assistance. Ponadto każdy z nas ma zupełnie inne potrzeby względem ubezpieczenia na życie. Możemy oczywiście porównywać oferty samodzielnie, jednak ilość ofert często zniechęca już na początku.

  By ułatwić korzystanie z kalkulatora, zmniejsza się liczbę danych, które są niezbędne do znalezienia najbardziej pasującej oferty. Musimy pamiętać, że nie ma polisy uniwersalnej, która będzie odpowiadać każdemu. Dlaczego tak jest? Ponieważ różnimy się od siebie pod wieloma względami np. wiekiem, zarobkami, czy stanem zdrowia.

  Te informacje będą nam potrzebne, by skorzystać z kalkulatora:
  • jaką wybieramy polisę (ochrona życia, ochrona pod kredyt),
  • kto ma być ubezpieczony (ja, ja i partner),
  • wiek, w jakim jesteśmy,
  • co chcemy zabezpieczyć (śmierć, poważne zachorowanie, niezdolność do pracy, pobyt w szpitalu, uszczerbek na zdrowiu, zdarzenia życiowe np. śmierć bliskich, urodzenie dziecka),
  • jaki zawód wykonujemy,
  • zarobki (podane w widełkach),
  • dane kontaktowe (miasto, e-mail, telefon).
   
  Na które pytania kalkulatorze ubezpieczeń na życie nie trzeba odpowiadać?
  Są informacje, których nie musimy już podawać w formularzu kalkulatora. Z całą pewnością nie mamy obowiązku podawania imienia, nazwiska, ani adresu zamieszkania.

  Nie musimy również podawać informacji o miejscu zatrudnienia oraz konkretnej kwoty naszych dochodów. Obecnie podajemy wyłącznie zawód i orientacyjną kwotę naszych zarobków. Na podstawie informacji o wykonywanym zawodzie, ubezpieczyciel może ustalić ryzyko, jakie na co dzień nas dotyczy.

  Aby otrzymać informację o ofertach, musimy podać nasz numer telefonu. Skontaktuje się z nami konsultant w celu przedstawienia najbardziej dopasowanych ofert. Pamiętajmy o tym, że rozmowa z nim do niczego nas nie zobowiązuje, nie traktujmy jej zatem jako rozmowę, która zwiąże nas już umową z potencjalnym ubezpieczycielem. Również spotkanie z agentem nie musi być zobowiązujące, zatem nie musimy się obawiać, że jakikolwiek kontakt będzie stanowić zawarcie niekorzystnej umowy.

  Podanie adresu e-mail z kolei jest potrzebne do przesłania szczegółowej oferty. Podczas rozmowy telefonicznej nie sposób przekazać wszystkich ważnych informacji, ale dzięki e-mailowi będziemy mogli bliżej zapoznać się z proponowaną nam ofertą.
   

  Kalkulator ubezpieczeń na życie online – jak działa?

  Działanie kalkulatora ubezpieczeniowego jest proste i opiera się na kilku ważnych krokach.
  1. Wypełnienie formularza – uzupełniamy wszystkie niezbędne pola w formularzu, zwykle zajmuje to nie więcej niż kilka minut, a większość odpowiedzi wpisujemy intuicyjnie, tj. wybieramy z gotowego zakresu lub podajemy pierwsze litery, np. przy podawaniu zawodu
    
  2. Wyświetlenie proponowanych ubezpieczeń – po wypełnieniu formularza możemy zobaczyć, co proponują konkretne towarzystwa ubezpieczeniowe i ile będzie kosztować składka. Porównywarka generuje nawet 18 wyników różnych firm ubezpieczeniowych. Nie wszędzie jednak ceny są od razu widoczne ze względu na osobną politykę towarzystw.
    
  3. Potwierdzenie danych i chęci porównania – uzupełnienie formularza skutkuje telefonem od konsultanta, aby potwierdzić prawdziwość danych i zweryfikować nasze zainteresowanie ubezpieczeniem. Konsultant uprzedzi, że nasz numer telefonu zostanie przekazany do towarzystw współpracujących z porównywarką Rankingubezpieczennazycie.pl.
    
  4. Telefon od agenta ubezpieczeniowego – zadzwoni do nas nawet 5 agentów z różnych towarzystw ubezpieczeniowych z ofertą najbardziej dopasowaną do wytycznych, które umieściliśmy w formularzu. W każdej chwili możemy też zmienić wariant ochrony, której potrzebujemy i zapytać o cenę polisy z innymi rozszerzeniami. Rozmowa telefoniczna z agentem nie jest zobowiązująca do zakupu polisy.
    
  5. Spotkanie z agentem ubezpieczeniowym – takiego zobowiązania nie ma także na spotkaniu, ale jest możliwość zawarcia umowy. Ostatni etap to także doskonała okazja do wyjaśnienia wszystkich kwestii zawartych w polisie. Jeśli będziemy zainteresowani zakupem polisy na życie, agent przedstawi nam do uzupełnienia dokumenty, w tym ankietę medyczną, na podstawie której oceni ryzyko ubezpieczeniowe. Tak kupiona polisa będzie działać już na następny dzień od opłacenia pierwszej składki (o ile na dane zdarzenie nie obowiązuje karencja).
   

  Rzeczywista, a nie minimalna cena ubezpieczenia na życie

  Nowa, ulepszona wersja porównywarki Rankingubezpieczennazycie.pl, ułatwia nam dotarcie do ponad 30 różnych ofert ubezpieczeniowych. Dzięki temu łatwiej znaleźć ofertę, o której wcześniej nie mieliśmy pojęcia, a która oferuje bardzo korzystne warunki. W przypadku polis grupowych mamy możliwość poznania wysokości składki, natomiast w przypadku ubezpieczeń indywidualnych – składka będzie podana po spotkaniu z agentem lub ubezpieczycielem, ponieważ na jej wysokość wpływa kilka różnych czynników.

  Porównywarka Rankingubezpieczennazycie.pl zmienia się pod względem dopasowania konkretnych ofert. Największą zmianą jest sam formularz, który wymaga od nas mniej danych. Już nie jesteśmy zobowiązani do podawania naszych danych osobowych. Do kontaktu wystarczy numer telefonu oraz kod pocztowy. Opcjonalnie możemy podać także e-mail, dzięki czemu otrzymamy wyniki na swoją skrzynkę bez konieczności ponownego uzupełniania formularza.

  Ilość ofert, szczególnie dla osób, które nie posiadają jeszcze żadnego ubezpieczenia na życie, może stanowić spore wyzwanie. Trudno podjąć decyzję czym właściwie się kierować przy wyborze polisy – wysoką sumą ubezpieczenia, zakup ochrony dla bliskich, inwestowaniem środków czy szerokim zakresem ochrony? Dodatkowo – umowa z ubezpieczycielem często zawierana jest na dłuższy okres czasu, np. 5 czy 10 lat, zatem warto, by pomocy udzieliła nam osoba wykwalifikowana.
   

  Czego dowiemy się z nowej porównywarki ubezpieczeń na życie?

  Nowa, ulepszona wersja porównywarki Nowa wersja porównywarki ubezpieczeniowej, jaką oferuje nam Rankingubezpieczennazycie.pl umożliwia dotarcie do ponad 30 wyników od różnych towarzystw. W przypadku ofert grupowych składka jest od razu widoczna, a w indywidualnych cenę poznajemy po kontakcie z ubezpieczycielem, który doprecyzuje nasze oczekiwania oraz możliwości.

  Obecnie porównywarka Rankingubezpieczennazycie.pl zmienia się pod względem dopasowania konkretnych ofert. Zmianie uległ również sam formularz, który pozwala lepiej zbadać potrzeby klientów.
  Ten etap nie wymaga od nas podawania danych osobowych. Do kontaktu wystarczy numer telefonu oraz kod pocztowy. Opcjonalnie możemy podać także e-mail, dzięki czemu otrzymamy wyniki na swoją skrzynkę bez konieczności ponownego uzupełniania formularza.
   
  Dodatkowo oferta polisy na życie wyświetlona przez kalkulator zawiera szczegółowe informacje. W przykładowym profilu ubezpieczonego mogą to być:


  Przykładowa oferta polisy na życie

   
  nazwa TU
   
  AXA
   
  rodzaj polisy
   
  grupowa, otwarta
   
  nazwa polisy
   
  Dla mnie i dziecka
  przeznaczenie polisy  
  ochrona lub zabezpieczenie kredytu
   
   
  liczba ubezpieczonych
   
   
  1
  (możliwe opcje dla siebie, partnera czy dzieci)
   
   
  suma ubezpieczenia w razie zgonu
   
  30 000 zł
   
  suma ubezpieczenia w razie zdiagnozowania poważnej choroby
   
  10 000 zł
   
  suma ubezpieczenia w razie niezdolności do pracy przez wypadek
   
  8 000 zł
   
  dzienne świadczenie za pobyt w szpitalu
   
   
  50 zł
   
  dzienne świadczenie za pobyt w szpitalu przez wypadek
   
  100 zł
   
  wartość 1% uszczerbku na zdrowiu
   
  300 zł
   
  minimalny czas trwania polisy
   
  12 miesięcy
   
  odnowienie polisy
   
  tak, automatyczne
   
  maksymalny wiek, do jakiego chroni polisa
   
  70 lat
   
  minimalny wiek ubezpieczonego w chwili zawierania umowy
   
  18 lat
   
  maksymalny wiek ubezpieczonego w chwili zawierania umowy
   
  55 lat
  wysokość składki miesięcznej  
  50 zł
   
  Tabela 1. Oferta na podstawie kalkulacji Rankingubezpieczennazycie.pl z dnia 15.10.2020 r.
   
  Już na tym etapie TU wskazuje na konsekwencje podania nieprawdziwych danych. Wskazuje też na inne wyłączenia odpowiedzialności, jak:
  • karencja dotycząca samobójstwa (2 lata),
  • karencja dotycząca zgonu w wyniku działań wojennych (bezterminowo),
  • karencja dotycząca nieszczęśliwego wypadku w wyniku działania alkoholu (bezterminowo).
  Najlepszym sposobem, by je sprawdzić jest pobranie dokumentu OWU – również w momencie obliczania składki przez kalkulator polisy na życie.


  Polisa na życie to przede wszystkim wsparcie finansowe w różnych trudnych sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia życia i zdrowia naszego oraz najbliższych nam osób. Przy wyborze ubezpieczenia kluczową rolę odgrywa cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. W wyborze polisy na życie pomóc nam może kalkulator ubezpieczeniowy

  2. Kalkulator ubezpieczeniowy dopasowuje ofertę na podstawie udzielonych przez nas informacji

  3. Z pomocą kalkulatora możemy dotrzeć do wielu korzystnych ofert, a także zaoszczędzić czas oraz pieniądze

  4. Bez porównania ofert łatwo o zbyt pochopną decyzję oraz przepłacenie za polisę
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie po zawale serca - czy można kupić?

  26 LIS 2020
  Co w sytuacji, gdy przeszliśmy już zawał serca, a chcemy zawrzeć umowę...
  Porada img

  Dziecięce porażenie mózgowe a ubezpieczenie

  05 LIS 2020
  Zarówno urodzenie dziecka, jak i jego poważne zachorowanie stanowi podstawę...
  Porada img

  Ochrona tymczasowa w ubezpieczeniu na życie

  30 PAŹ 2020
  Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nam wiele możliwości ochrony do wyboru....
  Porada img

  IKE IKZE Indywidualne Konta Emerytalne

  05 PAŹ 2020
  Co można zrobić, by zabezpieczyć swoją emeryturę? Na rynku...
  Porada img

  Choroby przewlekłe w polisie na życie

  17 WRZ 2020
  Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
  Porada img

  Renta dla dziecka po twojej śmierci - PZU i inne polisy na życie

  11 WRZ 2020
  Ubezpieczenie na życie może zapewnić ochronę nie tylko nam, ale również...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020