Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 31 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Link4 Mama ubezpieczenie dla mam - co zawiera i ile kosztuje?

28 STY 2020
Data aktualizacji: 04 MAR 2020

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Świeżo upieczona mama powinna zatroszczyć się nie tylko o bezpieczeństwo dziecka, lecz również własne, by zapewnić sobie i swojemu maluchowi szybki i skuteczny system pomocy. Ułatwić to może zakup ubezpieczenia, które będzie dedykowane właśnie mamom.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Przyjrzyjmy się bliżej tego rodzaju ofertom na przykładzie produktu ubezpieczeniowego, który oferuje firma Link4. Taka wiedza może się przydać nie tylko wtedy, gdy chcemy kupić polisę dla rodzica, ale również wówczas, gdy interesuje nas zakup zwykłej indywidualnej polisy na życie. Dzięki takiej wiedzy podjęcie decyzji będzie o wiele łatwiejsze.
   

  Czym jest polisa dla rodzica?

  Na początku warto zaznaczyć, że liczba urodzeń w ostatnich latach jest na dość stabilnym poziomie. Średnia liczba urodzeń w ostatnich latach to około 325 000 dzieci. Ta liczba może maleć, co przy zdecydowanie wyższej liczbie zgonów – będzie powodować powolny proces kurczenia się społeczeństwa. Pomimo starań polityków, którzy chcą zachęcać Polki do rodzenia – przed świeżo upieczoną mamą w naszym kraju stoi wciąż wiele wyzwać – zarówno finansowych, medycznych, jak i prawnych. Z tego powodu – pomyślano o stworzeniu wsparcia w postaci ubezpieczenie dla mam.

  Urodzenie oraz wychowanie dziecka to również wyzwanie na polu zawodowym – ponieważ konieczna jest dość długa przerwa w pracy. Oczywiście kodeks pracy chroni kobiety w tym zakresie, jednak nie zmienia to faktu, że sytuacja finansowa może ulec pogorszeniu, a powrót z urlopu macierzyńskiego wcale nie polepsza sytuacji – dziecko, które uczęszcza do żłobka, co chwile wymaga stałej opieki z powodu infekcji, przez co mama zmuszona jest do przebywania na zwolnieniu lekarskim. Siłą rzeczy – zarobki ulegają pogorszeniu.
   

  Link4 Mama - co zawiera polisa?

  Oferta towarzystwa ubezpieczeniowego Link4 jest skierowana wyłącznie do kobiet. W ramach polisy ochroną można objąć siebie oraz dziecko, zatem z usług skorzystać mogą dwie osoby, dodatkowo – polisa oferuje dwa różne modele ochrony.

  Mama może mieć zapewnioną pomoc w zakresie zdrowia, assistance, a także – co również jest bardzo ważne – pomocy prawnej. Z kolei dziecko otrzymuje ochronę głównie w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków. 

  Ubezpieczenie dla mam przewiduje różne formy wsparcia, w tym m.in. całodobowy kontakt z lekarzem, pediatrą lub położną. Ponadto skorzystać można również z pomocy psychologa (polisa pokrywa koszt 2 wizyt u specjalisty). Dodatkowo ubezpieczenie obejmuje ochroną szkody, jakich dokonać może nasza pociecha – uszkodzenie samochodu sąsiada, zniszczenie sprzętu w sklepie, wybicie szyby, zniszczenie mienia.
   

  Link4 Produkty ochronne dla mamy

  Produkt Cena składki rocznej Szczegóły
  NNW Dla Mamy 60-150 zł Ochrona na wypadek skręcenia, złamania lub innego uszczerbku na zdrowiu – suma ubezpieczenia to 15 000-50 000 zł
  OC w życiu prywatnym 38-87 zł Ochrona od zniszczenia mienia przez mamę lub dziecko (np. wybicie szyby, zniszczenie mienia w sklepie) – suma ubezpieczenia to 30 000 – 150 000 zł
  Zdrowie Mamy 148 zł Ochrona na wypadek choroby lub złamania
  Szybka Pomoc 21 zł Wsparcie w trudnych, nagłych sytuacjach (m.in. pomoc domowa, sprzęt potrzebny do rehabilitacji)
  Pomoc Prawnika 10 zł Pomoc prawna
  Tabela 1. Na podstawie informacji zawartych na stronie www.link4.pl
   
  Osobną ochronę można nabyć również dla dziecka, a ceny oraz szczegóły prezentują się również korzystnie.
   

  Link4 Produkty ochronne dla dziecka

  Produkt Cena składki rocznej Szczegóły
  NNW Dziecka 42-220 zł Ochrona NNW – suma ubezpieczenia od 15 000 zł do 100 000 zł
  Zdrowie Urwisa 160 zł Pokrycie kosztów wizyty u specjalisty, całodobowa infolinia medyczna
  Szybka Pomoc 30 zł Korepetycje dla dziecka przy chorobie dłuższej niż 7 dni, dostarczenie sprzętu rehabilitacyjnego oraz leków
  Tabela 2. Na podstawie informacji zawartych na stronie www.link4.pl

  Jak pokazują powyższe tabelki – ubezpieczenia oferowane przez Link4 nie są drogie – ich koszt dotyczy składki rocznej. Ochronę można wybrać według własnych potrzeb i oczekiwań.
   

  Polisa na życie Link4 Mama – pakiet Assistance

  W ramach polisy Link4 świeżo upieczona mama może liczyć nie tylko na świadczenia finansowe, które uratują domowy budżet, ale może otrzymać pomoc innego rodzaju. Będą to m.in.:
  • pomoc domowa (sprzątanie i gotowanie do kwoty 800 zł),
  • całodobowa infolinia medyczna,
  • 2 wizyty u psychologa,
  • 2 wizyty u dietetyka,
  • 1 wizyta rehabilitanta,
  • dostarczenie recepty do domu,
  • dowóz leków,
  • dostarczenie sprzętu rehabilitacyjnego,
  • zorganizowanie łóżka szpitalnego w czasie choroby dziecka (do 1000 zł),
  • pokrycie kosztów opieki nad dziećmi lub schorowanymi rodzicami (do 1000 zł),
  • pomoc w znalezieniu korepetytorów,
  • opiekę prawną.
  Są to ważne formy wsparcia, ponieważ w nagłych sytuacjach, gdy zachorujemy, a mimo to sprawujemy opiekę nad maluchem – utrudniony może być odbiór potrzebnych recept lub ich zakup. Dodatkowo opieka nad dzieckiem pochłania sporą część miesięcznego budżetu, przez co młode mamy często rezygnują z potrzebnych im rzeczy – pomocy rehabilitanta, gdy pojawi się ból np. kręgosłupa, pomocy dietetyka, by wrócić do formy czy pomocy prawnej.
   

  Polisa Link4 Mama – pakiet Concierge bez limitu

  Mając wykupione assistance, rodzice mogą bez limitu korzystać z infolinii, która umożliwi dostęp do wiedzy z zakresu:
  • badań prenatalnych,
  • ciąży i porodu,
  • obowiązkowych szczepień dla niemowląt,
  • opieki i pielęgnacji noworodka,
  • adresów szkół i przedszkoli w okolicy i procedur przyjęcia do placówek,
  • ofert obozów i kolonii dla dzieci,
  • korepetytorów z wybranych przedmiotów,
  • organizacji imprez okolicznościowych dla dzieci.
  Przed podpisaniem umowy zawsze należy sprawdzić zapis o wyłączeniu odpowiedzialności. Są to określone sytuacje, w których ubezpieczyciel ma prawo odstąpić od warunków umowy z nami. Możemy zatem nie tylko nie otrzymać pieniędzy, ale również pomocy z pakietu assistance.
   

  Kiedy mama nie otrzyma pomocy z polisy Link4?

  Zdarzenie Przykłady wyłączeń odpowiedzialności
  NNW
  • wojna
  • choroba psychiczna
  • prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu
  OC w życiu prywatnym
  • szkody wyrządzone bliskim
  • choroby odzwierzęce
  • bójka
  Pomoc prawna
  • szkoda umyślna
  • działalność rolnicza
  • spór z osobą posiadającą tę samą polisę
  Assistance zdrowotne
  • wada wrodzona
  • niepłodność
  • uzależnienie
  Tabela 3. Na podstawie OWU Link4 Mama.

  Jak widać – warto sprawdzać jakie zdarzenia wpisują się w wyłączenia odpowiedzialności, ponieważ np. spór z osobą, która również objęta jest ochroną Link4 może uniemożliwić nam skorzystanie z darmowej pomocy prawnej. Znajomość tej części umowy pozwala uniknąć w przyszłości niemiłej niespodzianki.
   

  Konieczne jest porównanie ofert

  Przy zakupie ubezpieczenia na życie największym błędem, jaki możemy popełnić – jest brak znajomości innych opcji. Jeżeli nie porównamy ofert – może ominąć nas bardziej korzystne rozwiązanie, zarówno w zakresie cenowym, jak i ochronnym.

  Pamiętać musimy o tym, że na pierwszy rzut oka – przykładowa oferta może wydawać się atrakcyjna cenowo przy oferowanym systemie wsparcia. Jednak dopiero porównanie ofert pokaże nam – co tak naprawdę oferują inne firmy. Możemy w ten sposób znaleźć kilka, jak nie kilkanaście lepszych ofert. W przypadku ubezpieczeń dla rodziców znaczenie takiego porównania jest jeszcze większe, ponieważ ochrona dotyczy nie jednej, a dwóch osób.

  Dobro naszego dziecka powinno być dla nas najważniejsze. Nie kupujemy mu najtańszego wózka, pieluch czy ubranek, lecz staramy się zazwyczaj stawiać na jakość i bezpieczeństwo naszego malucha. Jest to tak samo ważne przy wyborze polisy na życie.
   
  Ubezpieczenie życiowe ma na celu zagwarantować najwyższej jakości wsparcie w wielu trudnych, życiowych sytuacjach, w których dojść może również do zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie oraz Twoich bliskich. Pamiętajmy jednak, że ważna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby nie przepłacić za polisę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Oferta Link4 Mama skierowana jest wyłącznie do kobiet

  2. W ramach ubezpieczenia Link4 można nabyć osobną ochronę dla siebie oraz dziecka

  3. Ochronę można wybrać w dowolnie wybranym zakresie

  4. Przed zakupem należy zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Unum ubezpieczenia na życie - analiza oferty

  28 LUT 2020
  Ochrona życia i zdrowia dla dzieci, dorosłych, emerytów i kredytobiorców. Z...
  Porada img

  Ubezpieczenie dla sportowców - jaką wybrać polisę?

  12 LUT 2020
  Odszkodowanie za uraz podczas uprawiania sportu do 300 tysięcy złotych,...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie ING - ile kosztuje i co zawiera?

  16 STY 2020
  Chociaż wiele rzeczy w zakresie bankowości możemy wykonać za pomocą...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym - na czym polega?

  18 GRU 2019
  Rynek ubezpieczeniowy pełen jest różnych wariantów. Można wybrać zarówno...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie z pakietem medycznym - sprawdzamy oferty

  12 GRU 2019
  Najlepszym rozwiązaniem przy zakupie ubezpieczenia na życie jest połączenie...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie a zajęcie komornicze

  22 LIS 2019
  Niespłacane zadłużenie skutkuje zajęciem komorniczym. Wyjaśniamy, czy...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020