Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 5 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Na różne sytuacje życiowe - umowy dodatkowe

Data aktualizacji: 03 MAR 2020

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Na różne sytuacje życiowe - umowy dodatkowe
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie na życie z pakietem medycznym - sprawdzamy oferty

30 MAR 2023
Ubezpieczenia na życie z pakietem medycznym stają się coraz bardziej...
Porada img

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

28 MAR 2023
Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
Porada img

Kogo można uposażyć w polisie na życie?

28 MAR 2023
W sytuacji, gdy umiera bliska nam osoba, możemy otrzymać świadczenia z...
Porada img

Rodzaje ubezpieczeń na życie - które wybrać?

17 MAR 2023
Ubezpieczenie na życie to nie tylko odszkodowanie za zdiagnozowaną chorobę,...
Porada img

Czy można ubezpieczyć się na życie wielokrotnie?

07 MAR 2023
W sytuacji, gdy posiadamy już indywidualną polisę na życie, a pracodawca...
Porada img

Choroby przewlekłe w polisie na życie

06 MAR 2023
Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Podstawową rolą ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie dla bliskich na wypadek naszej nagłej śmierci. Uzyskujemy pewność, że gdyby nas zabrakło – oni otrzymają pomoc finansową, które pozwoli utrzymać dotychczasowy poziom życia czy umożliwi spłatę naszych zobowiązań finansowych.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Polisa na życie może jednak chronić w szerszym zakresie. Jest to możliwe dzięki umowom dodatkowym. Możemy sami określić – w jakim kierunku ochrona jest nam najbardziej potrzebna i zainwestować wyłącznie w takie dodatkowe rozwiązanie. Dzięki temu zwiększamy swoją ochronę oraz szansę na otrzymanie świadczenia.
   

  Jaka ochrona z polisy na życie – podstawa czy rozszerzenie?

  W przypadku klasycznego ubezpieczenia na życie możemy rozróżnić dwa modele ochronne:
  • ochronę podstawową,
  • ochronę rozszerzoną.
  Podstawowy zakres ochrony dotyczy zabezpieczenia osoby ubezpieczonej na wypadek śmierci. Część ubezpieczeń w podstawowym zakresie oferuje również ochronę na wypadek utraty zdolności do pracy lub inwalidztwo. Pod tym względem warto porównywać oferty, ponieważ ta niewielka różnica może nie różnić się cenowo, dzięki czemu zapłacimy podobną składkę, a ochrona będzie nieco większa.

  W przypadku ochrony rozszerzonej – decyzja należy do nas samych i możemy rozbudować swoją ochronę w dowolnie wybranym przez nas kierunku. Rozszerzenie ochrony wymaga zakupienia odpowiednich umów dodatkowych.
   

  Którą umowę dodatkową wybrać?

  Do wyboru mamy bardzo wiele możliwości. Warto zatem porównywać oferty ubezpieczeniowe, by znaleźć produkt odpowiedni do naszych potrzeb. Najczęściej umowy dodatkowe dotyczą:
   
  • zgonu w wypadku komunikacyjnym,
  • zgonu w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
  • trwałego inwalidztwa w wyniku NW,
  • NNW,
  • pobytu w szpitalu,
  • rehabilitacji,
  • poważnego zachorowania (nowotwór złośliwy, zawał serca, udar mózgu),
  • operacji chirurgicznej,
  • assistance medycznego.
   
  Każde z powyższych rozwiązań może okazać się bardzo korzystne, choć dla różnych osób – poszczególne, pojedyncze rozwiązania mogą okazać się całkowicie zbędne.

  Zgon spowodowany wypadkiem komunikacyjnym – jeżeli jesteśmy ubezpieczeni np. na 100 000 zł, a z tytułu zgony w wyniku wypadku komunikacyjnego naszym bliskim przysługuje 200% odszkodowania – otrzymają oni podwójną sumę ubezpieczenia czyli 200 000 zł.

  Zgon spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem – z tytułu tej przyczyny zgonu rodzina może otrzymać również 200% SU, jak również 300% SU, w przypadku gdy nieszczęśliwy wypadek łączy się z wypadkiem komunikacyjnym. Ubezpieczyciel może zatem wypłacić trzykrotną kwotę sumy ubezpieczenia.

  Trwałe inwalidztwo wskutek nieszczęśliwego wypadku bardzo często uniemożliwia normalne funkcjonowanie, jak również wykonywanie swojej pracy. Inwalidztwo uprawnia do otrzymania renty, jednak można również otrzymać świadczenie, które można przeznaczyć na dowolny cel – np. podniesienie standardów życia, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, jak i samą rehabilitację.

  Ochrona NNW z kolei zapewni nam wsparcie na wypadek sytuacji, które są następstwem nieszczęśliwych wypadków, np. wstrząśnienie mózgu, złamanie kości, zwichnięcie czy oparzenie. Kwota świadczenia obliczana jest procentowo względem sumy ubezpieczenia.

  Ubezpieczyć możemy również pobyt w szpitalu – to rozwiązanie dobre zarówno dla kobiet planujących urodzenie dziecka, osób aktywnie uprawiających sport, jak i tych, którzy przewidują, że w przyszłości operacja może być nieunikniona. Warto jednak tutaj zwrócić uwagę na detale – część ubezpieczycieli może wypłacić określoną kwotę za dzień spędzony w szpitalu powyżej 3 dni pobytu, inni z kolei płacą za czas spędzony w szpitalu powyżej 2 dni pobytu. Zwróćmy również uwagę czy umowa dodatkowa obejmuje choroby oraz zabiegi szpitalne.

  Umowa dodatkowa może również dotyczyć rehabilitacji – bez względu na to, co nam się przytrafi, a będzie wymagało rehabilitacji – ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty takiego leczenia.

  Ochrona dodatkowa od poważnego zachorowania dotyczyć może konkretnej listy chorób, warto się zatem z nią dokładnie zapoznać. Listy chorób mogą dotyczyć wyłącznie kilku, kilkunastu, jak i nawet kilkudziesięciu chorób. Umowy mogą rozróżniać rodzaje choroby (np. wyłącznie nowotwory złośliwe) lub chronić od konkretnych przypadków (nowotwór złośliwy, zawał serca, udar mózgu, choroba Parkinsona).
  Możemy również ubezpieczyć wyłącznie operacje chirurgiczne. Warto zaznaczyć, że nie każda operacja chirurgiczna wymaga leżenia w szpitalu powyżej 2-3 dni, co oznacza, że za pobyt w szpitalu świadczenie nie będzie nam się należało. Coraz więcej zabiegów odbywa się na zasadzie chirurgii jednego dnia, co oznacza powrót do domu tego samego dnia po zabiegu. Dzięki tej umowie możemy otrzymać odszkodowanie z tytułu przebytej operacji.

  Umowa dotycząca assistance medycznego to bardzo korzystne rozwiązanie na przyszłość, może nam zapewnić całodobową infolinię medyczną, transport medyczny, pomoc psychologa, dowóz leków czy pomoc domową po hospitalizacji. Te rozwiązania również zależne są od konkretnej firmy ubezpieczeniowej, przez co warto porównywać oferty ze sobą, by wybrać umowę najbardziej korzystną.
   

  Umowy dodatkowe w polisie na życie

  Rozszerzenie Co zapewnia? Świadczenie

  zgon - wypadek komunikacyjnym
   
  większe środki z tytułu zgonu dla uposażonych wypłacane jednorazowo

  zgon - nieszczęśliwego wypadku
   
  większe środki z tytułu zgonu dla uposażonych wypłacane jednorazowo

  trwałe inwalidztwo - NW
   
  środki finansowe dla poszkodowanego jednorazowo lub w ratach (renta)

  NNW
   
  środki finansowe dla poszkodowanego
  jednorazowo, na podstawie tabeli procentowej uszczerbku na zdrowiu
   

  pobyt w szpitalu
   
  do 200 zł za każdy dzień leczenia w placówce medycznej jednorazowo po wyjściu ze szpitala

  rehabilitacja
   
  kilka tysięcy złotych na dojście do pełnej sprawności jednorazowo

  poważne zachorowanie
   
  środki na walkę z chorobą, np. nowotworem jednorazowo lub w ratach (renta)

  operacja
   
  środki na szybsze dojście do zdrowia jednorazowo po zabiegu

  assistance medyczne
   
  komfortowe warunki leczenia wyniku choroby czy wypadku bezkwotowo, realizacja usług
  Tabela 1. Opracowanie własne.


  Czy umowy dodatkowe oznaczają wyższą składkę?

  Szeroki zakres ochrony wiąże się z nabyciem umowy dodatkowej. Należy zatem podkreślić, że każde dodatkowe rozszerzenie – będzie podnosiło koszt naszej składki. Jednak dzięki rozszerzeniu zwiększa się szansa na otrzymanie odszkodowania. Możemy zatem zyskać i w trudnych życiowych chwilach otrzymać solidną pomoc finansową.
  Warto zaznaczyć, że nie tylko umowy dodatkowe wpływają na cenę składki, zatem błędnym jest myślenie, że rezygnacja z umów dodatkowy znacznie obniży naszą składkę.

  Na cenę polisy wpływają również:
  • suma ubezpieczenia,
  • wiek,
  • stan zdrowia,
  • brak porównania.
  W pierwszej kolejności – na cenę polisy – wpływa suma ubezpieczenia, jaką wybierzemy. W sytuacji, gdy wybieramy niewysoką kwotę, np. 50 000 zł – składka będzie niewysoka, jednak gdy wybieramy ubezpieczenie na kwotę 500 000 zł – nie powinno nas zdziwić, że nasza składka będzie wysoka, szczególnie, gdy zależy nam na zakupie umów dodatkowych.

  Na cenę polisy wpływ ma również nasz wiek. Nie warto zatem odkładać decyzji o zakupie ubezpieczenia na później. Z perspektywy ubezpieczyciela – każdy kolejny rok naszego życia zwiększa nasze ryzyko śmierci oraz poważnych chorób. W związku z tym ubezpieczyciel każdemu z nas może zaoferować inną cenę składki – podyktowaną właśnie naszym wiekiem.

  Bardzo ważny jest także stan naszego zdrowia, w jakim przystępujemy do zakupu ubezpieczenia. Ważne są zarówno mniejsze problemy zdrowotne jak np. alergie, kłopoty ze wzrokiem, problemy z tarczycą, jak również te poważniejsze – jak np. przebyte choroby nowotworowe. Nie powinniśmy zatajać informacji o stanie zdrowia.

  Na cenę ubezpieczenia ma również wpływ brak porównania ofert. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z faktu – jak wiele ofert polisy na życia jest w Polsce dostępnych. Zwykle decydujemy się na zakup polisy jednej z największych czy najlepiej znanych nam firm ubezpieczeniowych, nie biorąc w ogóle pod uwagę tych towarzystw ubezpieczeniowych, które są nam mniej znane, za to świetnie sobie radzą na zagranicznych rynkach. Konkurencja może oferować zarówno niższe ceny, jak i lepszy zakres ochrony.

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie ma obowiązek zagwarantować nam ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla nasz i naszych najbliższych. Duże znaczenie ma jednak również cena takiej polisy, dlatego, aby udało nam się uniknąć przepłacania za składkę, warto wcześniej porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  To warto wiedzieć
  1. Ubezpieczenie na życie dzielimy na oferty podstawowe i rozszerzone pod względem zakresu ochrony

  2. Podstawowa ochrona zapewnia naszym bliskim wsparcie na wypadek naszej nagłej śmierci

  3. Wybór umów dodatkowych należy do nas, zatem możemy rozbudować ochronę wyłącznie w wybranym przez nas kierunku

  4. Oferty należy porównywać, by znaleźć dla siebie jak najbardziej korzystne rozwiązanie

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu