Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 5 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

NNW PZU Edukacja - dla kogo taka polisa na życie?

21 SIE 2019
Data aktualizacji: 14 PAŹ 2019

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Propozycja ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków w PZU jest skierowana nie tylko do uczniów na wszystkich szczeblach edukacji, ale i nauczycieli czy pracowników szkoły. Sprawdzamy, jak NNW PZU Edukacja wypada na tle innych ubezpieczeń oferowanych przez konkurencję.
 

Porównaj oferty


Dla dzieci i ich rodziców rozpoczęcie nowego roku szkolnego oznacza niemałe zamieszanie. To także czas sporych wydatków. Na liście zakupów powinna znaleźć się również polisa szkolna NNW, choć niekoniecznie kupowana w szkole. Rodzice powinni pamiętać tutaj o dwóch sprawach. Po pierwsze – ubezpieczenie szkolne możemy zakupić samodzielnie, a po drugie – polisa, jaką oferuje szkoła, wcale nie musi być korzystna, choć trzeba przyznać, że dla wielu możliwość zakupu ubezpieczenia dla dziecka na zebraniu klasowym jest wygodnym rozwiązaniem.
 

Szkolna polisa z PZU – co wybrać?

Polisa NNW kojarzy nam się najczęściej z dziećmi, a nie jest to do końca prawda. Ochronę NNW możemy nabyć zarówno dziecka, i to nie tylko w wieku szkolnym, ale również w czasie żłobka, przedszkola, jak i studiów. Ubezpieczenie NNW mogą również posiadać osoby dorosłe, które chcą dodatkowo zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków.

PZU posiada również taka ofertę dla swoich klientów – możemy nabyć polisę NNW dla każdego, NNW dla nauczycieli i personelu placówek oświatowych, NNW dla rowerzystów czy NNW dla sportowców. Ubezpieczyciel oferuje zatem ochronę zarówno dla różnych grup wiekowych, jak i różnych grup zawodowych, czy również osób aktywnych fizycznie.

Skupmy się jednak na ochronie dedykowanej naszym dzieciom. PZU posiada w swojej ofercie ochronę NNW szkolną czyli produkt ochronny dla dzieci i młodzieży, jak i NNW dla naszych starszych dzieci, czyli tych w wieku studenckim. Oba produkty oferują szeroki zakres ochrony, który dodatkowo można rozszerzyć o umowy dodatkowe.

Polisa NNW to rozwiązanie, w które warto zainwestować – opłacamy jednorazową składkę – czyli składkę roczną, która zapewnia naszemu dziecku ochronę na cały rok. Sprawdźmy zatem – jaką ochronę dla dzieci możemy uzyskać w PZU.
 

Nie tylko nieszczęśliwy wypadek w zakresie ochrony

Polisa chroni w sytuacji nieszczęśliwych wypadków, omdlenia lub ataku epilepsji, złamania lub zwichnięcia, pogryzienia, pokąsania lub ukąszenia oraz w razie wystąpienia sepsy, zawału serca lub krwotoku śródczaszkowego.
 
WAŻNE!
PZU definiuje nieszczęśliwy wypadek jako zdarzenie nagłe, niespodziewane, wywołane czynnikami zewnętrznymi. Ich efektem jest rozstrój zdrowia, uszkodzenie ciała lub śmierć.
 
Ubezpieczyciel oprócz świadczenia finansowego oferuje również pokrycie kosztów odbudowy stomatologicznej zębów stałych, zakupu przedmiotów ortopedycznych oraz przeszkolenia zawodowego osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo – ochronę w PZU możemy rozszerzyć poprzez zakup umów dodatkowych w wybranym przez nas kierunku. Oferta umów dodatkowych w PZU dotyczy następujących zdarzeń:
 • leczenia i rehabilitacji,
 • pobytu w szpitalu z powodu choroby,
 • pobytu w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku,
 • niezdolności do nauki,
 • poważnej choroby,
 • śmierci rodzica lub opiekuna prawnego wskutek nieszczęśliwego wypadku.
Bardzo ważny jest również pakiet assistance, ponieważ oferuje pomoc dodatkową w postaci:
 • transportu medycznego,
 • pomocy pielęgnacyjnej po hospitalizacji,
 • konsultacji przez infolinię medyczną,
 • indywidualnych lekcji w domu przy nieobecności w szkole dłuższej niż 10 dni,
 • pomocy psychologa.  
 

Porównaj oferty

PZU Edukacja – wariant dla dzieci i młodzież

W przypadku dzieci w wieku szkolnym granice wiekowe są naprawdę spore. Ochroną polisa może obejmować:
 • dzieci uczęszczające do żłobka, klubików dziecięcych oraz przedszkoli,
 • uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych,
 • wychowanków domów dziecka oraz ognisk wychowawczych,
 • podopiecznych świetlic oraz innych placówek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.
Ochrona, jaką zapewnia ubezpieczenie działa nie tylko w okresie zajęć lekcyjnych czy przebywania na terenie placówki szkolnej, ale również:
 • w drodze do oraz z przedszkola lub szkoły,
 • w czasie zajęć pozalekcyjnych, również – sportowych,
 • na placu zabaw, w domu, u znajomych, na dyskotece, na wakacjach,
 • w trakcie uprawiania sportów, również tych wysokiego ryzyka,
 • w czasie praktyk szkolnych.
 

PZU Edukacja – wariant dla studentów

Oferta PZU Edukacja NNW dla studentów to rozwiązanie skierowane dla osób w wieku studenckim. Obejmuje jednak również swoją ochroną osoby, które uczęszczają do szkół policealnych. Ochrona obowiązuje przez cały czas, nie tylko w trakcie zajęć na uczelni, ale również:
 • w czasie nauki i praktyk,
 • w drodze z i na uczelnię,
 • w czasie zajęć pozauczelnianych – na uczelni i poza nią,
 • w domu, u znajomych, w bibliotece, na dyskotece,
 • podczas uprawiania sportów (w tym również wysokiego ryzyka) – wyczynowo lub rekreacyjnie.
W tym przypadku ochroną objęte są zarówno nieszczęśliwe wypadki, jak również omdlenia oraz ataki epilepsji, złamania lub zwichnięcia, wstrząśnienie mózgu, jak również – sepsa, zawał serca lub wystąpienie krwotoku śródczaszkowego.

Polisa oferuje assistance podobny, jak w przypadku polisy dla dzieci i młodzieży. Możemy zatem liczyć na wsparcie psychologa, transport medyczny czy pomoc pielęgnacyjną po hospitalizacji.
Również w tym przypadku mamy możliwość rozszerzenia ochrony dla naszego dziecka o umowy dodatkowe. Są to umowy dotyczące:
 • leczenia i rehabilitacji,
 • pobytu w szpitalu z powodu choroby,
 • pobytu w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku,
 • niezdolności do nauki lub pracy,
 • śmierci rodzica lub opiekuna prawnego wskutek nieszczęśliwego wypadku.
Zanim zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia dla naszego dziecka – sprawdźmy wyłączenia odpowiedzialności. Są podobne, jak w przypadku wariantu dla dzieci i młodzieży, jednak jest to zapis, który warto znać wcześniej.
 

NNW PZU Edukacja – wyłączenia odpowiedzialności

Każde ubezpieczenie posiada własne, dokładnie określone wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których polisa nie działa i nie wypłaci nam świadczenia. W przypadku polisy PZU NNW Edukacja są to sytuacje, w których doszło do szkody lub urazu:
 • w stanie nietrzeźwości lub po użyciu środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii, chyba że nie miało to wpływu na zajście wypadku ubezpieczeniowego;
 • w wyniku zatrucia spowodowanego nikotyną, spożyciem alkoholu lub użyciem środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;
 • w wyniku udziału ubezpieczonego w bójkach (z wyjątkiem działania w obronie koniecznej) oraz w związku z popełnieniem albo usiłowaniem popełnienia przez ubezpieczonego przestępstwa umyślnego lub samookaleczenia;
 • w związku z popełnieniem albo usiłowaniem popełnienia przez ubezpieczonego samobójstwa.
Jest to zatem zapis, który naprawdę warto sprawdzić, by na przyszłość uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki.
 

Jak kupić polisę NNW?

Ofertę PZU możemy zakupić zarówno za pośrednictwem placówki szkolnej, jak również samodzielnie. Bez względu na sposób powinniśmy zapoznać się z ofertami konkurencyjnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Pamiętajmy przy zakupie o tym, że nasze dziecko ma własne, indywidualne potrzeby, zupełnie różne od potrzeb pozostałych dzieci – być może ma słabszą odporność, uprawia sport, który naraża je na kontuzje lub zwyczajnie – jest niezwykle aktywne, co może w przyszłości być konsekwencją wielu zdarzeń ubezpieczeniowych.

Oferty ubezpieczeń NNW nie różnią się wyłącznie ceną, ale również – zakresem ochrony. Możemy zatem znaleźć ofertę bardziej dopasowaną w zakresie chorobowym czy z uwzględnieniem konkretnych zdarzeń, przed którymi chcielibyśmy uchronić naszą pociechę.

Pomocny dla nas może być ranking ubezpieczeniowy, który przedstawi nam zarówno ceny polis NNW, jak i zakres ich ochrony. Takie porównanie może sprawić, że wcześniej wybrany produkt okaże się niewart zakupu.


Przykładowe oferty ubezpieczeń NNW

Cena rocznej składki Suma ubezpieczenia 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu Pobyt w szpitalu za każdy dzień Koszty leczenia lub rehabilitacji Towarzystwo ubezpieczeniowe
od 30 zł 15 000 – 55 000 zł 100 – 550 zł 0 zł 2000 – 10 000 zł PROAMA
Ubezpieczenie NNW
od 34 zł 10 000 – 50 000 zł 100 – 500 zł 20 – 40 zł 1000 – 15 000 zł WIENER
Oświata
od 35 zł 10 000 – 50 000 zł 100 – 500 zł 30 – 50 zł 2000 – 5000 zł UNIQA
Indywidualne ubezpieczenie szkolne NNW
od 37 zł 10 000 – 50 000 zł 100 – 500 zł 30 zł 1000 – 4000 zł SIGNAL IDUNA
Bezpieczne Dziecko
od 38 zł 12 000 – 50 000 zł 120 – 500 zł 20 – 100 zł 1200 – 7500 zł GENERALI
bezpieczni.pl
od 44 zł 25 000 – 70 000 zł 140 – 450 zł 10 – 20 zł 4000 – 6000 zł COMPENSA
NNW Dziecka

Porównaj oferty

Jak widać – ofert NNW dla dzieci jest naprawdę sporo, zatem każdy rodzic bez względu na zarobki – może znaleźć rozwiązanie dobre dla własnej kieszeni oraz sytuacji dziecka.

Pamiętajmy o tym, że oferta, jaką składa nam szkoła, to oferta, która musi być dopasowana do możliwości finansowych wszystkich rodziców, których dzieci uczęszczają do danej placówki. Może zatem okazać się, że oferta dotyczy minimalnej ochrony, a zatem zakup takiego ubezpieczenia mija się z celem i lepiej zainwestować w samodzielny zakup ubezpieczenia NNW.


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert

To warto wiedzieć
1. PZU oferuje ochronę NNW nie tylko dla dzieci w wieku szkolnym, ale również dla dzieci w okresie żłobka, przedszkola, jak i studiów

2. Ochronę NNW możemy dodatkowo rozszerzyć, kupując umowy dodatkowe w wybranym zakresie

3. Przed zakupem koniecznie sprawdźmy wyłączenia odpowiedzialności

4. Zanim kupimy polisę – dokonajmy porównania ofert, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzimy nasze środki, ale również znajdziemy lepszy zakres ochrony dla naszego dziecka
Redakcja

Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

« Powrót do listy postów

FacebookPodziel się ze znajomymi:
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Porada img

Ubezpieczenie na życie a zajęcie komornicze

22 LIS 2019
Niespłacane zadłużenie skutkuje zajęciem komorniczym. Wyjaśniamy, czy...
Porada img

Ubezpieczenie żony - wypłata świadczenia i zakres polisy

12 LIS 2019
Polisa na życie może chronić nie tylko nas samych, ale również najbliższe...
Porada img

Onkopolisa w Santander - co gwarantuje ubezpieczenie?

24 PAŹ 2019
Oferty, jakie składają nam banki, nie dotyczą już wyłącznie produktów...
Porada img

Kiedy przydaje się ubezpieczenie na życie?

16 PAŹ 2019
Ubezpieczenie na życie może przybierać różne formy i dotyczyć finansowego...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe na życie - jak to działa?

30 WRZ 2019
Ubezpieczenie grupowe kojarzy się nie bez powodu z miejscem pracy. To...
Porada img

Czym jest ubezpieczenie Wiktoria w banku BGŻ BNP Paribas?

19 WRZ 2019
Polisa Wiktoria w BGŻ BNP Paribas to w rzeczywistości jedno z kilku...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2019