Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 2 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ochrona tymczasowa w ubezpieczeniu na życie

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ochrona tymczasowa w ubezpieczeniu na życie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Badanie wzroku - ile kosztuje prywatnie i jak przebiega?

11 MAR 2024
W świecie, gdzie nasze oczy są codziennie wystawione na próbę przez długie...
Porada img

Jak sprawdzić wysokość odszkodowania w PZU?

08 MAR 2024
Indywidualne oraz grupowe ubezpieczenie na życie PZU to produkty, które...
Porada img

Prywatne ubezpieczenie stomatologiczne - czy warto kupić i ile kosztuje?

07 MAR 2024
Leczenie stomatologiczne może kosztować bardzo dużo – za jeden zabieg...
Porada img

Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym

07 MAR 2024
Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym stanowi zabezpieczenie na...
Porada img

Za jaki uraz głowy poszkodowany może uzyskać odszkodowanie?

21 LUT 2024
Uraz głowy może nie tylko wykluczyć na jakiś czas z życia zawodowego, lecz...
Porada img

Odszkodowanie za boreliozę

09 LUT 2024
Choroby, które przenoszą kleszcze niestety mogą przytrafić się każdemu....

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nam wiele możliwości ochrony do wyboru. Jedną z dostępnych dla nas opcji jest ochrona tymczasowa. Musimy jednak pamiętać, że jest to ochrona na ściśle określonych zasadach. Czym jest ochrona tymczasowa w polisie na życie? Co obejmuje ochrona tymczasowa? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.
Spis treści
    Pokaż wszystkie
    Czy taki rodzaj ubezpieczenia jest odpowiedni dla każdego i na czym właściwie dokładnie polega? Jak długo może trwać ubezpieczenie tymczasowe? Sprawdźmy, na czym dokładnie polega ten rodzaj ochrony, by móc potem świadomie zdecydować, czy taka polisa jest rozwiązaniem właśnie dla nas.
     


    Na czym polega ochrona tymczasowa w polisie na życie?

    Ubezpieczenie z umową tymczasową to rozwiązanie na krótszy okres czasu, jak np. 60 dni. Jest to rozwiązanie głównie dla tych osób, które nie posiadają długoterminowego ubezpieczenia na życie, a z nagłych przyczyn chcą się zabezpieczyć na różne scenariusze. Dotyczy to jednak momentu, w którym decydujemy się na zakup indywidualnej polisy na życie, jednak zależy nam na tym, by nabyć natychmiastową ochronę. Należy podkreślić, że sam czas oczekiwania na wniosek o ubezpieczenie, jak również okres karencji sprawiają, że realna ochrona zaczyna się znacznie później niż w momencie podpisania umowy.

    Ochrona tymczasowa może być kontynuowana, jeśli wydłuży się proces oceny ryzyka powyżej wspomnianych 60 dni.

    Aby zakupić polisę z ochroną tymczasową powinniśmy wydrukować i poprawnie wypełnić odpowiedni formularz, który najczęściej można znaleźć na stronie ubezpieczyciela i załączyć do niego potwierdzenie opłacenia pierwszej składki. 


    Co obejmuje ochrona tymczasowa?

    Wszystko zależy od oferty i towarzystwa ubezpieczeniowego, jakie wybierzemy. Z tego względu warto porównywać oferty, by wybrać jak najbardziej korzystną opcję. Zakres ochrony dotyczy najczęściej zgonu w wyniku wypadku.


    Jak duże odszkodowanie w ramach umowy tymczasowej?

    Wysokość sumy ubezpieczenia jest uzależniona od wybranej oferty oraz ubezpieczyciela. Przykładowo ochrona tymczasowa w Warcie oferuje sumę ubezpieczenia maksymalnie do 100 000 zł. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, porównajmy znalezioną ofertę z innymi, by przekonać się, która umowa będzie dla nas najbardziej korzystna. Możemy znaleźć podobną cenowo ofertę o wyższej sumie ubezpieczenia, jak i ofertę, która oferuje nam lepszy zakres ochrony.


    Przykłady ochrony tymczasowej w polisach na życie

    Najczęściej zakup ochrony tymczasowej wymaga od nas zakupu polisy o podstawowym zakresie ochrony. Mogłoby się wydawać, że dodatkowa ochrona może być dla nas zbędna, ale takie rozwiązanie ma swoje uzasadnienie. Pamiętajmy o tym, że każde ubezpieczenie na życie przewiduje określony okres karencji, jak również na konkretne zdarzenie polisowe przypada konkretna suma ubezpieczenia. W sytuacji, gdy chcemy dodatkowo się zabezpieczyć, np. z powodu wyjazdu, możemy to zrobić właśnie z umową tymczasową.


    Ochrona tymczasowa Generali

    Towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje nam ochronę tymczasową, którą możemy nabyć w ramach posiadania polisy posagowej dla dziecka Generali, z myślą o dziecku. 

    W tym wypadku ochrona tymczasowa będzie obowiązywać przez 60 dni i gwarantuje nam ochronę na wypadek zgonu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ochrona rozpoczyna się od dnia, w którym zostanie wpłacona pierwsza składka.

    To, o czym należy wspomnieć jest fakt, że ochrona tymczasowa jest rozwiązaniem, które posiada własne wyłączenia odpowiedzialności. Z tym punktem umowy warto wcześniej się zapoznać. Ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania w sytuacji, gdy do zgonu doszło w wyniku:
    • spożycia przez Ubezpieczonego alkoholu (rozumianego jako stężenie alkoholu we krwi co najmniej 0,2 promila albo obecność alkoholu w wydychanym powietrzu co najmniej 0,1 mg w 1 dm sześciennym),
    • pozostawania Ubezpieczonego pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych niezaleconych przez lekarza, usiłowania lub popełnienia przestępstwa przez Ubezpieczonego, próby samobójczej Ubezpieczonego, świadomego samookaleczenia Ubezpieczonego lub okaleczenia Ubezpieczonego na jego prośbę, niezależnie od stanu poczytalności,
    • wypadku lotniczego zaistniałego w czasie przebywania przez Ubezpieczonego na pokładzie samolotu innego niż samolot przewoźnika lotniczego w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa lotniczego, 
    • prowadzenia przez Ubezpieczonego pojazdu mechanicznego bez posiadania odpowiednich uprawnień lub prowadzenia pojazdów niedopuszczonych do ruchu drogowego, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
    • uprawiania przez Ubezpieczonego niebezpiecznych sportów lub aktywności fizycznych albo udziału Ubezpieczonego w niebezpiecznych zajęciach sportowych lub aktywnościach fizycznych.


    Ochrona tymczasowa PZU

    Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU oferuje nam możliwość zakupu ochrony tymczasowej w sytuacji, gdy posiadamy polisę PZU Ochrona na Zawsze. 

    W tym przypadku ochrona tymczasowa obejmuje nas na czas nie dłuższy niż 90 dni. Suma ubezpieczenia stanowić będzie kwotę nieprzekraczającą maksymalnej kwoty podanej w tabeli w dokumencie OWU. Wybór SU jest naszą indywidualną decyzją, zatem dla różnych klientów może to być inna kwota. 


    Ochrona tymczasowa Warta

    Grupa ubezpieczeniowa Warta oferuje możliwość zakupu ochrony dodatkowej w ramach ubezpieczenia Warta Ochrona.

    W przypadku tego rozwiązania moment rozpoczęcia ochrony przypada na dzień, w którym zgłosimy wniosek wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty pierwszej składki. 

    Kwota świadczenia wypłacana z tytułu zdarzenia polisowego nie przekracza 100 000 zł i stanowi 100% wybranej SU z tytułu śmierci ubezpieczonego. Umowa zawiera ochronę na 60 dni.


    Ochrona tymczasowa Allianz

    Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz oferuje nam możliwość zakupu ochrony tymczasowej np. w ramach polisy Allianz Plan Pełnej Ochrony. 

    Moment rozpoczęcia ochrony tymczasowej następuje dzień po zgłoszeniu wniosku wraz z opłaceniem pierwszej składki. Ubezpieczony zostaje objęty ochroną na nie dłużej niż 90 dni.

    W przypadku tej polisy wyłączenia odpowiedzialności są bardzo dokładnie opisane, zatem warto zapoznać się z tym punktem w umowie. Ubezpieczyciel może odstąpić o wypłaty świadczenia, jeśli do śmierci ubezpieczonego doszło m.in. wskutek:
    • działania Ubezpieczonego pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych substancji toksycznych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii, leków nie przepisanych przez lekarza lub użytych niezgodnie z zaleceniem lekarza bądź ze wskazaniem ich użycia,
    • zdarzeń powstałych w wyniku popełnienia lub usiłowania popełnienia przez Ubezpieczonego czynu wypełniającego ustawowe znamiona umyślnego przestępstwa,
    • zatrucia Ubezpieczonego substancjami stałymi, płynnymi, gazem lub oparami, które wniknęły do organizmu drogą oddechową, pokarmową lub przez skórę, chyba że zatrucie powstało w wyniku wypadku,
    • wszelkich chorób somatycznych, w tym zawału serca, udaru mózgu, napadów epileptycznych, stanów drgawkowych lub zaburzeń świadomości, których bezpośrednią przyczyną powstania nie był wypadek.


    Ochrona tymczasowa Nationale Nederlanden

    Aby nabyć ochronę tymczasową w towarzystwie ubezpieczeniowym Nationale Nederlanden, musimy posiadać ubezpieczenie Ochrona Jutra. Umowa obejmuje ochroną zgon w wyniku wypadku w okresie 90 dni od jej rozpoczęcia czyli dnia, w którym ubezpieczony zgłosi wypełniony wniosek oraz potwierdzenie wpłaty pierwszej składki. 

    Wysokość świadczenia za wystąpienie zdarzenia polisowego stanowi kwotę wybranej sumy ubezpieczenia. Wysokość składki za każdy rozpoczęty miesiąc wynosi 5 zł. 
    Ubezpieczyciel może odstąpić od warunków umowy w sytuacji, gdy do śmierci ubezpieczonego dojdzie wskutek m.in.:
    • działań wojennych, stanu wojennego,
    • czynnego i dobrowolnego udziału w aktach przemocy, aktach terroryzmu, rozruchach, zamieszkach,
    • zdarzenia bezpośrednio związanego z masowym skażeniem chemicznym, biologicznym lub radioaktywnym spowodowanym działaniem broni lub urządzenia wykorzystującego energię rozszczepienia jądrowego lub promieniotwórczość,
    • samobójstwa.


    Ochrona tymczasowa Inter Polska

    Jeśli zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia Inter Polska Bezpieczny Kredyt, zyskamy możliwość zakupu ochrony tymczasowej.

    W przypadku tej polisy ubezpieczyciel zapewni nam ochronę tymczasową wynoszącą 60 dni , która dotyczyć będzie śmierci ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku. 


    Ochrona tymczasowa Benefia (w banku)

    Na ochronę tymczasową możemy zdecydować się, jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem polisy w towarzystwie ubezpieczeniowym Benefia. Jest to również produkt, na który zdecydować się mogą klienci kredytowi mBanku. Ubezpieczycielem w tym przypadku jest towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia. 

    Polisa z ochroną tymczasową zapewni nam ochronę na wypadek śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku i zapewni sumę ubezpieczenia w wysokości 1000 zł oraz kwoty salda zadłużenia kredytobiorcy. 


    Ochrona tymczasowa Compensa

    Grupa ubezpieczeniowa Compensa umożliwia nam zakup ochrony tymczasowej w sytuacji, gdy zdecydujemy się na zakup polisy Gwarancja Ochrona.

    W przypadku tego rozwiązania ochrona dotyczy śmierci ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a suma ubezpieczenia może wynosić maksymalnie 100 000 zł. Ochrona zaczyna się dzień po złożeniu wniosku wraz z dowodem opłacenia składki.


    Ochrona tymczasowa Ergo Hestia

    Na ochronę tymczasową mogą skusić się również klienci ubezpieczyciela Ergo Hestia, którzy decydują się na zakup polisy Duo Protect. 

    Ochronę tymczasową zawrzeć można w czasie oczekiwania na rozpatrzenie wniosku o ubezpieczenie.

    Okres ochrony tymczasowej liczy sobie 60 dni, a maksymalna kwota, jaką może wypłacić ubezpieczyciel to 50 000 zł.


    Ochrona tymczasowa Macif

    Również towarzystwo ubezpieczeniowe Macif umożliwia nam zakup ochrony tymczasowej w ramach polisy Acti Ochrona.

    Czas ochrony tymczasowej dotyczy 60 dni, a maksymalną kwotę, jaką może wypłacić towarzystwo ubezpieczeniowe z tytułu zgonu ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku to 100 000 zł. 

    Zakup ochrony jest możliwy po zgłoszeniu ubezpieczycielowi wypełnionego wniosku wraz z dowodem opłacenia składki. 


    Ochrona tymczasowa MetLife

    Towarzystwo ubezpieczeniowe MetLife w ramach zakupu polisy Amplico Protection umożliwia nam również zakup ochrony tymczasowej. Ochrona dotyczy 60 dni od zawarcia umowy., a maksymalna suma ubezpieczenia z polisy to 50 000 zł. 


    Ochrona tymczasowa Uniqa 

    Ochronę tymczasową możemy również nabyć w towarzystwie ubezpieczeniowym Uniqa w ramach polisy Twoja Ochrona. Ubezpieczyciel wymaga od nas złożenia wypełnionego wniosku wraz z potwierdzeniem uiszczenia opłaty na poczet pierwszej składki.

    Ubezpieczyciel zaznacza jednak, że ochrona dotyczy zgonu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem, którymi nie są: zachorowania, w tym również występujących nagle, jak np. zawał serca lub udar mózgu, a także zarażeń chorobami zakaźnymi, nawet jeśli powstały w związku z nieszczęśliwym wypadkiem za wyjątkiem sytuacji, w której poprzez skaleczenia, otarcia skóry lub błony śluzowej w czasie zdarzenia objętego ubezpieczeniem Ubezpieczony został zakażony bakteriami tężca lub wirusem wścieklizny.


    Ochrona tymczasowa AXA

    Towarzystwo ubezpieczeniowe AXA również umożliwia zakup ochrony tyczasowej w ramach zakupu polisy na życie Więcej niż standard. Ochrona tymczasowa w przypadku tego ubezpieczyciela obejmuje ochroną śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a sama ochrona trwa w przypadku tej umowy 60 dni. 

    Maksymalna kwota świadczenia z tytułu zgonu ubezpieczonego wynosi 50 000 zł.


    Jaką ochronę tymczasową wybrać?

    Możliwości mamy naprawdę sporo, zatem warto jest dobrze się zastanowić. Na pierwszy rzut oka – oferty mogą wydawać się dość podobne do siebie, ale zwracajmy uwagę na szczegóły: wysokość sumy ubezpieczenia, czas trwania ochrony tymczasowej, wyłączenia odpowiedzialności. Dzięki temu podejmiemy świadomą decyzję i nabędziemy solidną ochronę.

    Przy wyborze powinniśmy kierować się własnymi potrzebami, by móc następnie wybrać odpowiednio dopasowaną ofertę.
     
    Polisa na życie ma zapewnić nam oraz naszym bliskim wsparcie finansowe w różnych sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia naszego życia i zdrowia. Przed zakupem należy jednak pamiętać o tym, że istotna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
    To warto wiedzieć
    1. Ochrona tymczasowa jest możliwa przy zakupie podstawowej polisy na życie

    2. Standardowa ochrona z polisy na życie rozpoczyna się po zakończeniu okresu karencji

    3. Oferty ochrony tymczasowej mogą różnić się np. ze względu na czas trwania ochrony, zatem warto je porównywać

    4. Zbyt pochopna decyzja może spowodować, że kupimy drogą i niezbyt korzystną polisę
    Ewelina Ratajczak

    Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

    Wasze komentarze (0)

    Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

    Wyślij
    Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

    Komentarz zapisany. Dziękujemy.

    « Powrót do listy postów

    FacebookPodziel się ze znajomymi:
    Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

    Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
    Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu