Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Odszkodowanie za boreliozę

09 LUT 2024

Średnia ocena: 4.53

Dziękujemy za oddanie głosu.

Odszkodowanie za boreliozę
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w ERGO Hestia

16 LIP 2024
Interesuje Cię ubezpieczenie grupowe, ale w Twoim miejscu pracy takie...
Porada img

Grupowe ubezpieczenie na życie

01 LIP 2024
Wśród wielu ofert ubezpieczeń na życie nie sposób znaleźć takiego,...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w Signal Iduna

21 CZE 2024
Ubezpieczenie na życie jest dostępne w kilku różnych rodzajach. Możesz...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Choroby, które przenoszą kleszcze niestety mogą przytrafić się każdemu. Diagnostyka oraz leczenie bywają dość skomplikowane i czasochłonne. Czy ubezpieczenie na życie może pomóc w takiej sytuacji?
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Poniżej dowiesz się, czy ugryzienie przez kleszcza, borelioza lub kleszczowe zapalenie mózgu mogą stanowić podstawę do odszkodowania lub innej formy świadczenia.
   

  Co powinieneś wiedzieć o boreliozie?

  Choroba, jaką przenoszą kleszcze, jest wywołana spiralną bakterią – Borellia burgdorferi. Jest najczęściej rozpoznawana wśród wszystkich chorób odkleszczowych.

  Borelioza jest chorobą, której przebieg może wyglądać zupełnie inaczej u wielu osób. Zróżnicowanie powoduje, że ciężko jest postawić szybko diagnozę. Początek zakażenia bakterią może wywołać rumień w okolicy ugryzienia kleszcza i może wystąpić zarówno bezpośrednio kilka dni po ugryzieniu, jak i kilka tygodni po takim zdarzeniu.

  Tutaj jednak należy podkreślić, że rumień nie jest objawem, który występuje u wszystkich chorych. Do pozostałych objawów zaliczyć można:
  • uczucie zmęczenia,
  • zawroty głowy,
  • bóle głowy,
  • gorączka,
  • porażenie mięśni twarzy,
  • bóle serca,
  • bóle stawów.
  Choroba może nieść za sobą poważne konsekwencje, a jedną z nich jest odkleszczowe zapalenie opon mózgowych, które to stanowi już zagrożenie życia pacjenta.
   

  Jak leczyć chorobę przenoszoną przez kleszcze?

  Ugryzienie przez kleszcza nie zawsze musi oznaczać, że poczujesz i znajdziesz go na swoim ciele. Jeśli nie zauważysz, że zostałeś ugryziony, a rumień wystąpi z opóźnieniem lub nie pojawi się wcale – ważne jest obserwowanie zmian w swoim codziennym życiu i zgłoszenie się do lekarza.

  Aby potwierdzić obecność bakterii boreliozy, możesz wykonać testy, np. test przesiewowy ELISA czy badanie Western Blot.

  W pierwszym stadium choroby ważne jest przyjęcie antybiotyku. Lekarz może również skierować na dokładniejsze badania, które wykluczyć mogą inne choroby dające podobne objawy (np. problemy z tarczycą lub niedoborami niektórych witamin).

  Nieleczona borelioza może jednak rozwijać się i wymagać dłuższego i bardziej skomplikowanego procesu leczenia, a sam chory może wymagać hospitalizacji.
   

  Czy za diagnozę możesz otrzymać odszkodowanie?

  Nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje możliwość otrzymania odszkodowania z tytułu boreliozy. Część ofert uwzględnia jednak świadczenie z tytułu poważnego zachorowania, a wśród chorób objętych ochroną można znaleźć (np. kleszczowe zapalenie mózgu w PZU). 

  W przypadku dzieci ubezpieczenia szkolne NNW może zapewnić ochronę na wypadek ugryzienia przez kleszcze i takie zdarzenie zapewni opcję ubiegania się o odszkodowanie (lub zwrot poniesionych kosztów) za diagnostykę i leczenie chorób odkleszczowych (np. Nationale-Nederlanden oferuje do 1 000 zł).
   

  Jak ubezpieczenie może pomóc w leczeniu?

  Warto mieć na uwadze fakt, że ubezpieczenie na życie lub ubezpieczenie szkolne NNW mogą chronić różne zdarzenia losowe. Ochroną może zostać objęte poważne zachorowania, ale również pobyt w szpitalu czy zabiegi chirurgiczne.

  Polisa, która zapewnia wsparcie na wypadek chorób odkleszczowych może wypłacić świadczenie z tytułu ugryzienia przez kleszcza. Wówczas środki finansowe mogą posłużyć na cel diagnostyki oraz antybiotykoterapii. 

  Część ofert będzie z kolei oferować zwrot kosztów diagnozowania oraz leczenia. Jeśli jednak lekarz zleci szereg różnych badań przesiewowych, również pod kątem innych chorób, ubezpieczyciel będzie uwzględniać wyłącznie te, które znaleźć można w dokumencie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).
   

  Jakie opcje jeszcze mogą Ci pomóc?

  Przy zakupie polisy na życie warto zastanowić się, jakie zagrożenia w największym stopniu Cię dotyczą i jakiej pomocy możesz potrzebować w trudnych chwilach. Inne ryzyko polisowe dotyczy osób, które mieszkają w pobliżu lasu, jeszcze inne tych, którzy żyją w dużych miejskich aglomeracjach. Jeśli lubisz spędzać czas na łonie natury lub obawiasz się, że możesz złapać kleszcza i zakazić się boreliozą – pomyśl również o innych rodzajach ochrony, np.:
  • ochrona na wypadek pobytu w szpitalu – jeśli leczenie i diagnostyka obejmować będą hospitalizację to możesz otrzymać dodatkowe świadczenie z tytułu każdego dnia spędzonego w szpitalu przy pobycie dłuższym niż 2 dni,
  • ochrona na wypadek poważnego zachorowania – niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają choroby odkleszczowe, dzięki czemu możesz zyskać świadczenie finansowe z tytułu zachorowania,
  • ochrona na wypadek operacji chirurgicznych – taka ochrona może obejmować zarówno operacje, jak i bardziej specjalistyczne badania diagnostyczne, które wymagają określonego przygotowania,
  • pakiet assistance medyczny – oferuje określone usługi, np. transport medyczny, dowóz leków do miejsca zamieszkania czy infolinię medyczną, pod którą możesz uzyskać ważne informacje.
   

  Kiedy nie dostaniesz odszkodowania?

  Każde ubezpieczenie, czy to na życie czy nieruchomości – ma wyszczególnione okoliczności zdarzeń polisowych, w których ochrona może nie zadziałać. Dzieje się tak najczęściej wtedy, gdy ubezpieczyciel ma uzasadnione obawy co do losowości zdarzenia. 

  Jeśli np. zataisz ważne informacje o swoim zdrowiu przed ubezpieczyciel w chwili zawierania umowy, może w przyszłości nie wypłacić Ci należnego odszkodowania. 

  Zanim podpiszesz umowę polisy na życie, zapoznaj się z treścią dokumentu OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Znajdziesz w nim punkt dotyczący wyłączeń odpowiedzialności oraz karencji.

  Z tego dokumentu możesz również dowiedzieć się, w jaki sposób zgłaszać roszczenie oraz jakie dokumenty mogą Ci być potrzebne, gdy będziesz ubiegać się o odszkodowanie. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wolą, by dokumenty przesyłam mailowo, inne z kolei preferują własny, wewnętrzny formularz online lub jeszcze inną metodę.
   

  Szukaj ubezpieczenia w odpowiednich miejscach

  Polisa na życie nie jest produktem, który można zakupić bez większego zastanowienia. Wymaga porównania, analizy dostępnych opcji i eliminacji ofert, które nie są w stanie zaoferować Ci ochrony, na jakieś najbardziej Ci zależy.

  W porównaniu ofert pomóc Ci może porównywarka ubezpieczeniowa. To proste narzędzie, które wymaga odpowiedzi na kilka pytań, a na podstawie udzielonych informacji przygotuje spersonalizowaną ofertę. Dzięki temu:
  • nie przepłacisz,
  • nie podejmiesz zbyt pochopnej decyzji,
  • nie zdecydujesz się na „podstawową” ochronę, która niewiele Ci zaoferuje,
  • znajdziesz bardziej korzystne rozwiązania,
  • zyskujesz ułatwiony dostęp do specjalistów, którzy mogą pomóc Ci w wyborze polisy oraz zawarciu umowy,
  • dowiesz się o tym, jakie możliwości mają inne towarzystwa ubezpieczeniowe,
  • wybierzesz polisę, która w pełni odpowiada Twoim potrzebom.
  Wypełnienie ankiety nie jest zobowiązujące do zakupu, ale dzięki temu możesz w prosty sposób zarówno porównać oferty, jak i wybrać polisę i umówić się z agentem w dogodnym dla Ciebie terminie i miejscu.
  To warto wiedzieć
  1. Ubezpieczenie na życie może chronić na wypadek poważnego zachorowania, jednak wymaga to zakupu odpowiedniej umowy dodatkowej
   
  2. Ugryzienie kleszcza oraz kleszczowe zapalenie mózgu w niektórych ofertach mogą zapewnić Ci świadczenie lub zwrot kosztów diagnostyki oraz leczenia
   
  3. Warto rozważyć zakup umów dodatkowych, które zwiększą Twoją szansę na otrzymanie odszkodowania również z innych zdarzeń związanych z leczeniem, np. pobytu w szpitalu
   
  4. Przed zakupem ubezpieczenia na życie koniecznie porównaj oferty, by nie przepłacić i świadomie wybrać najlepszą możliwą opcję

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania o odszkodowanie za boreliozę

  1. Czy za boreliozę należy się odszkodowanie?

   Borelioza, ugryzienie przez kleszcza lub kleszczowe zapalenie mózgu mogą być objęte ochroną polisową, ale należy sprawdzić to w dokumencie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) ponieważ nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe uwzględnia takie zdarzenie.

  2. Ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek boreliozy?

   Koszt ubezpieczenia zależy od wybranej sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony oraz innych czynników wpływających na ryzyko polisowe (np. wiek, sposób spędzania wolnego czasu itd.). Składka ubezpieczeniowa może zatem wynosić zarówno 50, 100, jak i 300 zł miesięcznie.

  3. Jak wysokie odszkodowanie za boreliozę?

   Odszkodowanie za ugryzienie kleszcza lub kleszczowe zapalenie mózgu zależne jest od tego, na jaką ofertę się zdecydujesz. Towarzystwo ubezpieczeniowe może zwrócić Ci koszty diagnostyki oraz leczenia do określonej kwoty (np. 1 000 zł) lub procentowo wyliczyć należne świadczenie.

  4. Czy można otrzymać dwa odszkodowania?

   Tak, jeśli posiadasz dwa ubezpieczenia, które uwzględniają te same zdarzenie losowe – możesz ubiegać się o dwa odszkodowania. Przykładowo: jeśli Twoje dziecko posiada polisę szkolną NNW zakupioną w placówce, do której uczęszcza, a Ty jako rodzic dodatkowo dokupiłeś jeszcze jedno ubezpieczenie – ugryzienie przez kleszcza może zapewnić podwójne odszkodowanie, jeśli obie polisy je uwzględniają.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu