Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Polisa na życie w PZU - dlaczego warto?

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Polisa na życie w PZU - dlaczego warto?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Badanie wzroku - ile kosztuje prywatnie i jak przebiega?

11 MAR 2024
W świecie, gdzie nasze oczy są codziennie wystawione na próbę przez długie...
Porada img

Jak sprawdzić wysokość odszkodowania w PZU?

08 MAR 2024
Indywidualne oraz grupowe ubezpieczenie na życie PZU to produkty, które...
Porada img

Prywatne ubezpieczenie stomatologiczne - czy warto kupić i ile kosztuje?

07 MAR 2024
Leczenie stomatologiczne może kosztować bardzo dużo – za jeden zabieg...
Porada img

Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym

07 MAR 2024
Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym stanowi zabezpieczenie na...
Porada img

Za jaki uraz głowy poszkodowany może uzyskać odszkodowanie?

21 LUT 2024
Uraz głowy może nie tylko wykluczyć na jakiś czas z życia zawodowego, lecz...
Porada img

Odszkodowanie za boreliozę

09 LUT 2024
Choroby, które przenoszą kleszcze niestety mogą przytrafić się każdemu....

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU oferuje kilka różnorodnych produktów ochronnych, które różnią się między sobą szczegółami. Jednakże dla każdego indywidualnego klienta, szczegóły te mogą być dość istotne i mogą zaważyć o tym, czy wybrany zostanie właśnie ten czy inny produkt. Zobacz ile kosztuje polisa na życie w PZU i dlaczego warto kupić w tej firmie.
Spis treści
    Pokaż wszystkie

    Porównaj oferty

    Podpisanie umowy z ubezpieczycielem może związać nas ze sobą na 5, 10, a nawet 30 lat. Sprawdzamy, co w zakresie polis na życie, posiada towarzystwo ubezpieczeniowe PZU.

    Jakie polisy na życie oferuje PZU? 


    Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU ma w swojej ofercie różne możliwości ochrony na przyszłość – polisy indywidualne, grupowe, posagowe, NNW oraz ubezpieczenia dla seniorów. Każdy z tych produktów oferuje nieco inny model zabezpieczenia, o czym warto pamiętać przy wyborze polisy.
     

    Jaka polisa na życie w PZU dla osób dorosłych? 


    PZU w swojej ofercie posiada ubezpieczenie terminowe PZU Ochrona Każdego Dnia, które można nabyć między 18 a 65 rokiem życia. Umowa może trwać minimum 5 lat, a maksymalnie możemy otrzymać ochronę na 30 lat. W swoim podstawowym zakresie polisa zapewnia zabezpieczenie finansowe dla bliskich na wypadek naszej śmierci, ale ochronę możemy rozbudować o zakup umów dodatkowych.
     
    W przypadku tej polisy sami ustalamy, jaką sumę ubezpieczenia byśmy chcieli oraz jaki zakres ochrony wybieramy. Umowę możemy modyfikować w czasie jej trwania. Jakie umowy dodatkowe możemy wybrać?

    Są to m.in.:

    • Organizacja leczenia za granicą,
    • Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek ciężkich chorób,
    • Wsparcie na wypadek na utraty sprawności w życiu codziennym,
    • Finansowe wsparcie po operacji chirurgicznej,
    • Wsparcie po śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku,
    • Wsparcie po śmierci wskutek wypadku komunikacyjnego,
    • Wsparcie po złamaniu kości wskutek nieszczęśliwego wypadku,
    • Wsparcie po złamaniu kości wskutek nieszczęśliwego wypadku,
    • Wsparcie w razie ciężkiej choroby dziecka,
    • Wsparcie w razie leczenia szpitalnego dziecka,
    • Wsparcie na wypadek operacji chirurgicznych dziecka.
     
    Ochrona Każdego Dnia zapewnia zabezpieczenie przez całą dobę i na całym świecie. Składkę możemy opłacać w systemie miesięcznym, kwartalnym, półrocznym i rocznym.

    Jaką polisę grupową oferuje PZU? 


    Firma ubezpieczeniowa PZU posiada wśród swoich produktów również ubezpieczenia grupowe. Takim rozwiązaniem jest np. ubezpieczenie PZU P Plus. Co oferuje ta polisa?

    Oferta skierowana jest do pracowników firm, które zatrudniają powyżej 15 osób. Na polisę zdecydować się mogą osoby między 18 a 69 rokiem życia. PZU P Plus może objąć swoją ochroną również współmałżonka osoby ubezpieczonej oraz jego dzieci.

    Polisa zapewnia ochronę na wypadek poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu, operacji chirurgicznej oraz trwałego uszczerbku na zdrowiu.

    Ofertę PZU P Plus można rozszerzyć o zakup umów dodatkowych.

    Jakie ubezpieczenie na życie w PZU dla dziecka? 


    Dorośli, którzy chcą ubezpieczyć swoje dziecko, mają dwie opcje oferowane przez PZU – polisę NNW oraz posagową.

    Ubezpieczenie NNW Edukacja to polisa, którą możemy nabyć zaraz po narodzeniu dziecka. Ochrona obejmuje zwrot kosztów leczenia skutków nieszczęśliwego wypadku, organizację potrzebnej rehabilitacji, śmierć rodzica oraz śmierć dziecka. Polisa może zapewnić świadczenie w wysokości nawet 100 000 zł.  Składka dla tego ubezpieczenia jest opłacana raz w roku.
     
    Z kolei produkt PZU Na Dobry Początek to polisa posagowa, której zadaniem jest zgromadzenie oszczędności na start w dorosłe życie naszego dziecka. Oprócz pieniędzy, nasze dziecko zyskuje ochronę na wypadek naszej śmierci. Umowę z ubezpieczycielem możemy zawrzeć minimum na 8 lat, a maksymalnie umowa trwać może nawet 25 lat. Przez cały czas trwania umowy wpłacamy składki, które będą budowały oszczędności dla naszego dziecka. Po zakończeniu umowy, dziecko otrzyma uzbieraną sumę i będzie mogło ją przeznaczyć na dowolny cel - np. opłacenie studiów, zakup samochodu lub rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. 

    Ubezpieczyciel gwarantuje wypłatę ustalonej wcześniej sumy pieniędzy, niezależnie od sytuacji a rynku finansowym.

    Jakie ubezpieczenie dla seniorów w PZU? 


    Produkt PZU Wsparcie Najbliższych nie jest skierowany wyłącznie do osób starszych, ponieważ polisę mogą posiadać osoby między 13 a 80 rokiem życia. Zasada tego ubezpieczenia jest bardzo prosta – składki opłacamy przez określony czas, a w zamian zyskujemy dożywotnią ochronę.

    Jest to forma odłożenia oszczędności, które mogą wesprzeć bliskie nam osoby po naszej śmierci.

    Pieniądze mogą zostać wykorzystane na koszty związane z pogrzebem, ale również na spłatę naszych zobowiązań finansowych. W ramach tej polisy również można zdecydować się na umowy dodatkowe, które zwiększą zakres naszej ochrony.

    Jak wygląda wypłata świadczenia? 


    Zgłoszenie roszczenia może odbyć się na kilka różnych sposobów, więc możemy wybrać taką metodę, która będzie dla nas najbardziej komfortowa.

    Przede wszystkim wniosek o wypłatę świadczenia możemy złożyć osobiście w placówce PZU. Możemy również przesłać wypełniony wniosek na adres mailowy kontakt@pzu.pl. Ubezpieczony może również skorzystać z gotowego formularza online na stronie TU. Z ubezpieczycielem możemy również skontaktować się telefonicznie pod numerem 801 102 102. Wypłata świadczenia powinna nastąpić w ciągu 30 dni od zgłoszenia.

    Kiedy PZU nie wypłaci świadczenia? 


    Warto pamiętać o tym, że ochrona nie uwzględnia wszystkich zdarzeń. Istnieją okoliczności, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłaty pieniędzy. Dzieje się tak ze względu na zapis o wyłączeniach odpowiedzialności. W PZU taka sytuacja może mieć miejsce, gdy do uszczerbku na zdrowiu lub zgonu dojdzie z powodu m.in:
    • działań wojennych,
    • czynnego uczestnictwa ubezpieczonego w aktach terroru lub masowych rozruchach społecznych,
    • popełnienia lub usiłowania popełnienia przez ubezpieczonego czynu, który wypełnia ustawowe znamiona umyślnego przestępstwa,
    • samobójstwa ubezpieczonego popełnionego w okresie dwóch lat od zawarcia umowy.

    Należy również pamiętać o karencji, która zabezpiecza TU na wypadek próby wyłudzenia świadczenia. Karencja trwa najczęściej od 30 dni do 24 miesięcy, a każde zdarzenie polisowe może mieć przypisany inny okres karencji.

    Zanim podpiszemy umowę, sprawdźmy, jakie ubezpieczyciel przewiduje limity świadczeń. W ciągu roku polisowego mogą to być np. dwa lub trzy zdarzenia i warto o tym wiedzieć wcześniej.

    Na co zwracać uwagę przy zakupie polisy w PZU? 


    Może wydawać się oczywiste, żeby czytać dokładnie umowę przed jej podpisaniem, ale przede wszystkim należy sprawdzić, czy wszystkie parametry naszej polisy zgadzają się z umową. Jeśli podczas rozmowy z agentem zmieniliśmy zdanie dotyczące ochrony lub sumy ubezpieczenia, może okazać się, że finalnie zdecydujemy się na zupełnie inny produkt. Sprawdźmy więc, czy suma ubezpieczenia się zgadza, czy zakres ubezpieczenia jest zgodny z tym, jakiego oczekiwaliśmy.

    Jak wygląda wypowiedzenie polisy na życie w PZU? 


    Umowę można wypowiedzieć w dowolnym momencie trwania umowy. W tym celu powinniśmy złożyć wniosek o rozwiązaniu umowy. Możemy to zrobić za pomocą e-maila, pocztą tradycyjną lub osobiście stawiając się w oddziale PZU.

    Drugą opcją jest nieopłacenie składki mimo wcześniejszego wezwania o uregulowanie płatności. Taka opcja jest możliwa pod warunkiem, że od dnia zawarcia umowy nie minęły dwa lata.

    Gdzie szukać polis na życie oprócz PZU? 


    Na rynku ubezpieczeniowym istnieje wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które posiadają bogatą ofertę różnych rodzajów ubezpieczeń na życie. Przed zakupem warto dokonać porównania dostępnych możliwości, by znaleźć polisę dopasowaną do swoich potrzeb.

    W tym celu możemy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń na życie. To narzędzie, w którym zaznaczamy, jakiej polisy szukamy czy jaka interesuje nas ochrona. Na podstawie krótkiej ankiety zostaje opracowana dla nas oferta. Do jej przedstawienia jest konieczny nasz numer telefonu, dzięki któremu skontaktuje się z nami konsultant.


    Zadaniem ubezpieczenia na życie jest gwarancja ochrony finansowej w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Ważną rolę w wyborze ubezpieczenia odgrywa również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

    Porównaj oferty

    To warto wiedzieć
    1. Ubezpieczenie na życie może objąć ochroną zarówno dorosłych, dzieci oraz osoby starsze

    2. Grupa PZU oferuje szeroki wybór wśród różnych rodzajów polis – indywidualnych, grupowych, NNW, posagowych czy ochrony dla seniora

    3. Warto zastanowić się nad zakupem umowy dodatkowej, która zwiększy zakres ochrony

    4. Kupując ubezpieczenie bez wcześniejszego porównania ofert łatwo przepłacić i kupić zbyt pochopni

    Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia w PZU

    1. W jakim wieku można kupić polisę w PZU?

      W zależności od rodzaju ubezpieczenia – ochronę może posiadać zarówno dziecko tuż po narodzeniu, jak i osoba, która przed ukończeniem 80 roku życia. Najczęściej jednak polisa dla osób dorosłych posiada próg wiekowy od 18 do 65 lat.

    2. Kto dostanie pieniądze z ubezpieczenia w PZU?

      Świadczenie mogą otrzymać nasi bliscy lub osoby z nami niespokrewnione, jeśli wskażemy je jako uposażonych. Pieniądze mogą również trafić do banku, jeśli tak zadecydujemy. Odszkodowanie możemy otrzymać również my, gdy świadczenie będzie dotyczyło np. urazu ciała lub pobytu w szpitalu.

    3. Jak wybrać odpowiednią polisę w PZU?

      Przed zakupem warto zastanowić się nad tym, jakiej ochrony potrzebujemy oraz jak długo powinna trwać nasza umowa z ubezpieczycielem. Warto przenalizować dostępne umowy dodatkowe i skonstruować ochronę do swoich potrzeb.

    4. Czy można posiadać dwa ubezpieczenia w PZU?

      Tak, można posiadać dwie polisy w PZU. Dzieje się tak bardzo często, gdy np. zdecydowaliśmy się na indywidualne ubezpieczenie na życie, a za jakiś czas nasz pracodawca zaoferuje nam ubezpieczenie grupowe na bardzo korzystnych warunkach. Dwa ubezpieczenia mogą zapewnić nam dwa odszkodowania.

    5. Jak sprawdzić polisę na życie w PZU?

      Zanim zdecydujemy się na konkretne ubezpieczenie na życie, warto sprawdzić jakie jest zdanie innych użytkowników. Pomocny może okazać się ranking ubezpieczeń na życie, gdzie znajdziemy oceny innych, ważnych specjalistów.

    Ewelina Ratajczak

    Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

    Wasze komentarze (0)

    Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

    Wyślij
    Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

    Komentarz zapisany. Dziękujemy.

    « Powrót do listy postów

    FacebookPodziel się ze znajomymi:
    Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

    Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
    Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu