Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 17 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Rankingubezpieczennazycie.pl
Infolinia 900 - 1700 71 736 75 55

Polisa na życie w PZU - dlaczego warto?

25 KWI 2018

Średnia ocena: 4.14

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie to bardzo praktyczne i korzystne rozwiązanie, które służy osobie ubezpieczonej w różnych sytuacjach i w czasie wielu przykrych zdarzeń. Jednocześnie jest to forma zabezpieczenia przyszłości bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego. Im bardziej rozbudowana jest taka polisa, tym większą ochronę można zyskać.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie – jak to działa?

Ubezpieczenie na życie składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest umowa podstawowa, drugą stanowią umowy dodatkowe. O ile umowę podstawową trzeba zawrzeć chcąc mieć ubezpieczenie, o tyle umowy dodatkowe stanowią swobodny wybór ubezpieczonego. Można zdecydować się na wszystkie, na żadną lub na wybrane.

Umowa główna obejmuje ochroną życie ubezpieczonego. Czasem towarzystwo przejmuje odpowiedzialność, gdyby ubezpieczony stał się osobą trwale niepełnosprawną. Niektóre firmy oferują również przejęcie opłacania składek, gdyby ubezpieczony stał się osobą trwale niezdolną do pracy.

Inne umowy dodatkowe zwiększają prawdopodobieństwo otrzymania świadczenia. Wśród najczęściej spotykanych można znaleźć:
 
 • pobyt w szpitalu z powodu choroby lub nieszczęśliwego wypadku;
 • operacja spowodowana chorobą lub nieszczęśliwym wypadkiem;
 • poważna choroba;
 • doznanie trwałego uszczerbku na zdrowiu;
 • inwalidztwo lub trwała niezdolności do pracy;
 • śmierć spowodowana przez nieszczęśliwy wypadek
 • śmierć spowodowana przez wypadek komunikacyjny.
Każda z tych umów przybiera nieco inny kształt zależnie od firmy ubezpieczeniowej, która ją oferuje, właśnie dlatego warto zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w których te specyficzne cechy powinny zostać opisane. Znaczenie ma to, jak długo trzeba być w szpitalu, żeby przysługiwało ubezpieczenie (niektóre firmy wprowadzają limity, np. minimum trzy dni, inne liczą pobyt dopiero od czwartego dnia itp.).
Podobnie rzecz się ma z ubezpieczeniem dotyczącym poważnych chorób i operacji. Każda firma przygotowuje własną listę zdarzeń i tylko te, które się na tej liście znajdą są objęte odpowiedzialnością towarzystwa.


Polisa na życie w PZU – informacje ogólne

Jednym z bardzo popularnych ubezpieczeń na życie jest to oferowane przez PZU. Jak wygląda polisa na życie w PZU? Przede wszystkim to ubezpieczenie chroni nie tylko ubezpieczonego, ale również jego bliskich. Ubezpieczenie życia powoduje, że w razie śmierci ubezpieczonego, wskazane przez niego osoby otrzymają od firmy ubezpieczeniowej wypłatę świadczenia, co z pewnością pomoże im finansowo stanąć na nogi po stracie bliskiej osoby.

PZU oferuje kilka różnorodnych rozwiązań ubezpieczeniowych, których celem jest ochrona życia i zdrowia. Zasadniczo jednak produkty te są do siebie podobne. Różnice występują w tym, że niektóre opcje pozwalają na dołączenie oszczędności, inne są wyłącznie ochronne.

Ubezpieczenie na życie w PZU to ustalona na początku trwania umowy składka, która jest stała i nie ulega zmianie, chyba że klient zgodzi się na uwzględnienie indeksacji, ale nie musi tego robić. To doskonały sposób na zaprojektowanie swojego budżetu domowego. Niezmiennie wiadomo, jakie środki trzeba przeznaczyć na ubezpieczenie na życie, więc ich wygospodarowanie jest dzięki temu znacznie prostsze.
Polisa działa przez całą dobę i na całym świecie, co również stanowi jej ogromny atut. W razie śmierci ubezpieczonego, osoby mu bliskie, wskazane jako uposażone, otrzymają pieniądze, które są zwolnione z opodatkowania (od spadku lub darowizn), a  to również nie pozostaje bez znaczenia.


Ubezpieczenie na życie w PZU – umowy dodatkowe

O tym, jak bardzo przydatna może być polisa świadczy liczba dostępnych umów dodatkowych. Im jest ich więcej, tym szersza ochrona, a ubezpieczenie bardziej kompleksowe. Jeżeli zdarzeń, za które firma ponosi odpowiedzialność jest mało, to w zasadzie jest to mało praktyczne ubezpieczenie. Dlatego warto zwrócić uwagę na zakres umów dodatkowych. I tak, w produktach oferowanych przez PZU znaleźć można znaleźć ochronę na wypadek:
 
 • leczenia szpitalnego po wypadku lub na skutek choroby;
 • zachorowania na raka lub inną poważną chorobę;
 • operacji chirurgicznej;
 • śmierci ubezpieczonego na skutek nieszczęśliwego wypadku;
 • śmierci ubezpieczonego na skutek wypadku komunikacyjnego;
 • złamania kości podczas nieszczęśliwego wypadku;
 • trwałego inwalidztwa spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem.
Każda z tych umów stanowi odrębną propozycję. Można wybrać wszystkie, żadnej lub tylko niektóre. Wszystko zależy od tego, jakiego ryzyka obawia się sam ubezpieczony.

Oczywiście, należy zdawać sobie sprawę z faktu, że im więcej umów zostanie wybrane, tym droższa będzie polisa. Jednakże, składka, jaką będzie trzeba za to zapłacić, jest niewspółmiernie mała w porównaniu do wsparcia i pomocy, jakie można dzięki temu uzyskać. To, ile kosztuje polisa na życie w PZU, zależne jest również od wybranych przez ubezpieczonego sum ubezpieczenia. W określeniu szacunkowych kosztów z pewnością pomocne będzie skorzystanie ze strony rankingubezpieczennazycie.pl. Wprowadzając tam wszystkie niezbędne do kalkulacji dane można uzyskać zbliżone koszty polisy. Oczywiście, mogą one ulec zmianie, jeżeli zmieni się potrzebne sumy ubezpieczenia, dołączy lub usunie niektóre umowy dotykowe.


Produkty ubezpieczeniowe dostępne w PZU

Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU oferuje kilka różnorodnych produktów ochronnych, które różnią się między sobą szczegółami. Jednakże dla każdego indywidualnego klienta, szczegóły te mogą być dość istotne i mogą zaważyć o tym, czy wybrany zostanie właśnie ten czy inny produkt.

Jednym z dostępnych ubezpieczeń jest PZU Ja Plus. To polisa ubezpieczeniowa, która chroni życie i zdrowie ubezpieczonego w razie nieszczęśliwego wypadku. Można ją kupić przez Internet, a składka ubezpieczeniowa zaczyna się już od 21 zł.

PZU na Życie i Zdrowie to kolejny produkt ubezpieczeniowy, który swoją odpowiedzialnością obejmuje życie i zdrowie ubezpieczonego, które może być zagrożone przez poważną chorobę.

Ubezpieczenie PZU Pomoc od Serca to ubezpieczenie, które wspiera po zdiagnozowaniu u ubezpieczonego choroby nowotworowej. Oczywiście, zawarcie polisy możliwe jest wyłącznie przez osobę zdrową. W razie zachorowania, można zaś otrzymać pieniądze za różne zdarzenia medyczne na różnych etapach choroby.

Firma nie oferuje polis wyłącznie ochronnych. Dostępne są również takie, gdzie ochrona połączona jest z oszczędnościami, jak w przypadku ubezpieczenia PZU Więcej niż Ochrona czy PZU Spokój na Każdy Dzień.


Koszt polisy w PZU – jak go obliczyć?

Odwiedzając stronę rankignubezpieczennazycie.pl można sprawdzić jaki będzie koszt polisy w PZU. Jak wspomniano, wystarczy wprowadzić niezbędne dane do kalkulacji, by uzyskać podstawowe informacje. Istotne jest jednak to, by wszystkie dane były prawdziwe.

Zazwyczaj, chcąc wykorzystać kalkulator polisy na życie w PZU, należy podać właśnie swoje dane – imię, nazwisko oraz datę urodzenia. Data urodzenia ma ogromny wpływ na składkę. Im młodszy jest ubezpieczony, tym niższa będzie składka, bo ryzyko ubezpieczeniowe jest jeszcze małe. Jednakże, z wiekiem, z roku na rok polisa będzie coraz droższa, bo ryzyko rośnie. Naturalnie, jeżeli ubezpieczenie zostanie zawarte – składka nie wzrośnie. Jeżeli jednak decyzja o ubezpieczeniu będzie odkładana z roku na rok, to z również z roku na rok trzeba będzie się liczyć z wyższymi kosztami.

W formularzu należy również wprowadzić informacje dotyczące potrzebnego zabezpieczenia. Jaki ma być jego zakres, jakie umowy powinny zostać dołączone i jakie są oczekiwania dotyczące ochrony. W ten sposób system może zaproponować najlepiej dopasowane ubezpieczenie, które rzeczywiście spełni swoją funkcję.

Warto też rozważyć spotkanie z agentem. Bo choć PZU bardzo intensywnie promuje jeden ze swoich produktów ubezpieczeniowych (PZU Ja Plus), który można kupić całkowicie przez Internet, bez przechodzenia badań lekarskich i ankiety medycznej, to jednak nie zabezpiecza on wszystkich możliwych ryzyk. Polisa jest wyłącznie wypadkowa, a to powoduje, że można ją sprzedawać całkiem online. W czasie spotkania z agentem można jednak zyskać poradę specjalisty, dokładniej przeanalizować swoje potrzeby ubezpieczeniowe i wybrać produkt, który będzie szyty na miarę dla danego ubezpieczonego, a nie wyłącznie dostępny w sieci. Takie podejście, personalizacja ubezpieczenia, powoduje, że lepiej można je wykorzystać i mniej sytuacji zagrażających pozostanie wyłączonych z odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego.  

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

Redakcja

Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

« Powrót do listy postów

FacebookPodziel się ze znajomymi:

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
Suma ubezpieczenia
Okres ochronny
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2019