Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

PZU Ja Plus wady i zalety polisy na życie

29 STY 2019
Data aktualizacji: 14 STY 2020
W życiu wielu sytuacji po prostu nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Należą do nich choroby, wypadki, urazy czy długie leczenie w szpitalu. Dlatego warto się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami, zapewniając sobie wsparcie finansowe. Pomocne w tym może być ubezpieczenie PZU Ja Plus. Sprawdzamy, co zawiera taka polisa na życie.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie PZU Ja Plus zapewnia stosunkowo wysokie sumy ubezpieczenia oraz szeroki zakres ochrony. Nie oznacza to jednak, że wszyscy klienci mają dokładnie takie same potrzeby, jak i możliwości finansowe. Przed zakupem polisy zawsze warto porównać oferty z produktami innych firm ubezpieczeniowych.

   

  Ubezpieczenie na życie – nieobowiązkowe, ale praktyczne

  Powodów, dla których kupujemy ubezpieczenie na życie, jest kilka. Przede wszystkim polisa zabezpiecza przyszłość najbliższych osób na wypadek naszej śmierci. Wówczas rodzina poradzi sobie z nagłymi kosztami pogrzebu, będzie w stanie spłacić nasze zadłużenia, kredyt hipoteczny czy utrzymać dotychczasowy poziom życia.

  Ubezpieczenie na życie może jednak mieć szerszy zakres i chronić np. na wypadek zachorowania na raka lub złamania ręki. Taką ochronę można sobie zapewnić, kupując odpowiednie rozszerzenie ochrony, np. od wypadków, poważnych zachorowań czy pobytu w szpitalu. Polisy na życie zapewniają ochronę finansową także w razie:  
  .
  • zdiagnozowania nowotworów złośliwych,
  • zagwarantują możliwość leczenia za granicą,
  • wypłacą stałą rentę na czas utraty zdolności do pracy,
  • zorganizują transport medyczny,
  • wsparcie psychologa, dowóz leków, wizytę lekarską,
  • zachorowania na choroby odkleszczowe.
  Zakres wiekowy może być bardzo zróżnicowany – część polis posiada ofertę, która kończy się na granicy 60 czy 70 lat, lecz istnieją również ubezpieczenia dożywotnie, gdzie przystąpić może każdy przed ukończeniem 86. roku życia.

   

  PZU Ja Plus – co oferuje polisa?

  Towarzystwo ubezpieczeniowe wśród różnych programów ochronnych, posiada produkt Ja Plus, który jest skierowany do osób pomiędzy 18. a 60. rokiem życia, w tym dla dzieci między 1. a 18. rokiem życia.

  Umowę w PZU zawiera się na 5 lat. Nie jest to wygórowany czas trwania umowy, ponieważ inne towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ochronę nawet na 30 lat. Polisa na życie  PZU Ja Plus będzie rozwiązaniem dobrym dla tych klientów, którzy nie chcą podejmować tak dalekich planów związanych z ubezpieczeniem.

  PZU Ja Plus posiada 2 warianty do wyboru – o różnych sumach ubezpieczenia: 50 tys. zł oraz 100 tys. zł. Suma ubezpieczenia zostanie wypłacona w całości w sytuacji śmierci osoby ubezpieczonej. W przypadku określonych zdarzeń objętych ochroną – ubezpieczony otrzyma określony procent lub kwotę z tytułu zdarzenia.

   

  PZU Ja Plus dla 1 osoby (dorosły) - sumy ubezpieczenia

  Zdarzenie Ja Plus – Wariant I Ja Plus – Wariant II
  Trwałe inwalidztwo 20 000 zł 40 000 zł
  Utrata palca u ręki 7% SU 7% SU
  Utrata wszystkich palców u ręki 50% SU 50% SU
  Utrata stopy 50% SU 50% SU
  Całkowita utrata wzroku` 100% SU 100% SU
  Całkowita utrata wzroku w jednym oku 30% SU 30% SU
  Całkowita utrata mowy 100% SU 100% SU
  Pobyt w szpitalu powyżej 4 dni, poniżej 90 dni 100 zł za każdy dzień pobytu 200 zł za każdy dzień pobytu
  Złamanie kości spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem 5-25 % SU 5-25% SU
  Tabela 1. Sumy ubezpieczenia dla 1 osoby dorosłej.
  Oprac. na podstawie oferty PZU Ja Plus.
   

  Porównaj oferty

  PZU Ja Plus dla 2 osób (dorosły i dziecko) - sumy ubezpieczenia

  Zdarzenie Ja Plus – Wariant I Ja Plus – Wariant II
  Śmierć ubezpieczonego spowodowana nieszczęśliwym wypadkiem 50 000 zł 100 000 zł
  Trwałe inwalidztwo 20 000 zł 40 000 zł
  Utrata palca u ręki 7% SU 7% SU
  Utrata wszystkich palców u ręki 50% SU 50% SU
  Utrata stopy 50% SU 50% SU
  Całkowita utrata wzroku` 100% SU 100% SU
  Całkowita utrata wzroku w jednym oku 30% SU 30% SU
  Całkowita utrata mowy 100% SU 100% SU
  Pobyt w szpitalu powyżej 4 dni, poniżej 90 dni 100 zł za każdy dzień pobytu 200 zł za każdy dzień pobytu
  Złamanie kości spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem 5-25 % SU 5-25% SU
  Tabela 2. Sumy ubezpieczenia dla 2 osób – rodzic i dziecko.
  Oprac. na podstawie oferty PZU Ja Plus.
   
  Wysokość składki jest zależna od wybranego wariantu, jak również ochrony, na jaką się zdecydujemy. Składkę w PZU możemy opłacać miesięcznie, kwartalnie, półrocznie oraz rocznie. Można wybrać zatem system płatności najbardziej dogodny do naszych możliwości finansowych.

  Opcja dla rodzica z dzieckiem jest ciekawą alternatywą dla zakupu ubezpieczenia szkolnego NNW. Głównie dlatego, że zapewnia ochronę dziecku, jak również rodzicowi, oraz dlatego, że umowa trwa aż 5 lat, dzięki czemu nie musimy w szkole co roku decydować się na ubezpieczenie.

  Może się jednak okazać, że szkoła oferuje polisę o znacznie szerszym zakresie ochrony, który uwzględnia również w ochronie pogryzienie przez zwierzęta, choroby odkleszczowe czy poważne zachorowania.
  .

  Ubezpieczenie PZU Ja Plus – wady i zalety

    Zalety polisy Ja Plus Wady zalety Ja Plus
  Suma ubezpieczenia Dwa warianty do wyboru Brak możliwości zakupu polisy z sumą ubezpieczenia wyższą niż 100 000 zł
  Czas trwania umowy 5 lat – dla wielu klientów to wystarczający czas na ubezpieczenie 5 lat – to dla wielu klientów zdecydowanie zbyt krótki okres ochrony
  Zakres ochrony Ochrona na wypadek złamania kości, utraty kończyn, wzorku, mowy, pobytu w szpitalu Brak ochrony na wypadek poważnego zachorowania, brak ochrony na wypadek śmierci bliskiej osoby,
  Możliwość ubezpieczenia dziecka Istnieje -
  Tabela 3. Na podstawie OWU polisy PZU Ja Plus.
  Oprac. ubezpieczeniaonline.pl
   

  Porównaj oferty

  Wyłączenia odpowiedzialności w PZU Ja Plus

  Jak każde ubezpieczenie na życie – również produkt PZU Ja Plus posiada wyłączenia ochrony. Są to sytuacje, w których ubezpieczyciel może uznać, że osoba ubezpieczona działała świadomie lub nawet celowo na własną niekorzyść w celu otrzymania odszkodowania.

  Do takich sytuacji w polisie PZU Ja Plus należą:

  1. akty terroru, skierowane przeciwko ludności lub mieniu, w celu wprowadzenia chaosu, zastraszenia ludności, dezorganizacji życia publicznego, transportu publicznego, zakładów usługowych lub wytwórczych – dla osiągnięcia skutków ekonomicznych, politycznych lub społecznych,
    
  2. działania wojenne – przede wszystkim działania sił zbrojnych, które mają na celu rozbicie sił zbrojnych przeciwnika na lądzie, w powietrzu lub na morzu,
    
  3. masowe rozruchy społeczne – zarówno zorganizowane, jak i niezorganizowane wystąpienie grupy społecznej, zwykle połączone z aktami przemocy fizycznej, wywołane poczuciem niezadowolenia z istniejącej sytuacji politycznej, ekonomicznej lub społecznej, skierowane przeciw strukturom, które sprawują władzę na mocy obowiązującego prawa.

   
  Ponadto ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania w sytuacji, gdy do śmierci, wypadku lub kontuzji dojdzie do szkody, gdy rodzic lub dziecko byli pod wpływem alkoholu lub narkotyków, po zażyciu substancji psychotropowych lub środków zastępczych, umyślnego nadużycia środków farmakologicznych, podczas uprawiania sportów uznawanych za wysoce kontuzjogenne (np. wspinaczka wysokogórska, sporty walki).

   

  Składka PZU Ja Plus – ile kosztuje, jak sfinansować?

  Jeśli polisa PZU Ja Plus ma być alternatywą dla ubezpieczenia NNW kupowanego w szkole, trzeba w tym przypadku liczyć się z nieco większym wydatkiem, ale nadal w zasięgu możliwości większości rodziców.

  Miesięczna składka w wariancie Ja (rodzic) to koszt 21 zł lub 31 zł. A w wariancie Ja Plus (rodzic i dziecko) odpowiednio 27 zł i 44 zł. Cena zależy od wybranych sum ubezpieczenia. Zatem roczny koszt polisy PZU Ja Plus to wydatek od 252 zł do 528 zł.

  PZU posiada w swojej ofercie także inne polisy na życie, których koszt miesięczny to przedział 100-200 zł. Taka inwestycja w ochronę życia i zdrowia może się szybko zwrócić, nawet jeśli zdecydujemy się na finansowanie ubezpieczenia, np. na rok z góry za pomocą porównywarki Sowa Finansowa. Za ubezpieczenie może zapłacić wygodnym przelewem zarówno za cały rok z góry, jak w krótszych odstępach czasowych, np. co kwartał czy raz na 6 miesięcy.

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (1)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  wera

  2019-05-14 15:33:18

  bardzo złe ubezpieczenie !!!!!!! nie polecam ***

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Choroby przewlekłe w polisie na życie

  17 WRZ 2020
  Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
  Porada img

  Renta dla dziecka po twojej śmierci - PZU i inne polisy na życie

  11 WRZ 2020
  Ubezpieczenie na życie może zapewnić ochronę nie tylko nam, ale również...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie na milion złotych - to możliwe?

  03 WRZ 2020
  Tak wysokie odszkodowanie będzie możliwe tylko w niektórych towarzystwach...
  Porada img

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

  24 SIE 2020
  Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
  Porada img

  Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania

  19 SIE 2020
  Wśród najczęściej występujących poważnych zachorowań możemy wymienić...
  Porada img

  Koronawirus a ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

  11 SIE 2020
  Wprowadzenie skutecznego leczenia i ochrony przed koronawirusem jest już coraz...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020