Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 22 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Najtańsze ubezpieczenie na życie

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Najtańsze ubezpieczenie na życie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Za jaki uraz głowy poszkodowany może uzyskać odszkodowanie?

21 LUT 2024
Uraz głowy może nie tylko wykluczyć na jakiś czas z życia zawodowego, lecz...
Porada img

Odszkodowanie za boreliozę

09 LUT 2024
Choroby, które przenoszą kleszcze niestety mogą przytrafić się każdemu....
Porada img

Zatajenie choroby przed ubezpieczycielem - co za to grozi?

08 LUT 2024
Istnieją okoliczności przy zawieraniu umowy polisowej, które mogą działać...
Porada img

Na różne sytuacje życiowe - umowy dodatkowe

29 STY 2024
Podstawową rolą ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie dla bliskich na...
Porada img

Ubezpieczenie terminowe czy bezterminowe - które wybrać?

18 STY 2024
Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nam różne warianty ochrony, a wśród...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe na życie - jak to działa?

28 GRU 2023
Ubezpieczenie grupowe kojarzy się nie bez powodu z miejscem pracy. To...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Koszt polisy na życie nie musi oznaczać dużego obciążenia dla naszego budżetu. Najtańsze ubezpieczenie na życie może kosztować nawet 30 zł miesięcznie. To, ile zapłacimy za finansową ochronę życia i zdrowia, zależy kilku czynników. Przy czym nie na każdy z nich mamy wpływ.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Może to zabrzmieć banalnie, ale cena polisy na życie zależy w największym stopniu od nas samych. Ceny nie należą do wygórowanych, jeśli spełnimy określone warunki, np. podpiszemy umowę z ubezpieczycielem jako osoby młode i zdrowe, a polisa nie będzie zawierała wszystkich rozszerzeń i nie na wysokie kwoty odszkodowania.
   

  Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie na życie?  

  Przy zakupie ubezpieczenia na życie kluczowe jest wcześniejsze porównanie ofert. Bez względu na to, czy kierujemy się ceną polisy czy zakresem ochrony – dzięki porównaniu możemy dotrzeć do większej liczby ofert i wybrać odpowiednią dla siebie.

  Z pomocą porównywarki możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie, co w skali roku pozwala odłożyć naprawdę sporą sumę.

  Jak działa porównywarka ubezpieczeniowa:
  • na początku wypełniamy formularz, w którym podajemy dane dotyczące poszukiwanego ubezpieczenia (kwota, na jaką chcemy się ubezpieczyć, kogo chcemy objąć ochroną, jak długo ma trwać umowa) oraz swoje dane kontaktowe,
  • po wypełnieniu krótkiej ankiety otrzymamy kilka propozycji różnych ubezpieczeń,  możemy je modyfikować według własnych preferencji i np. zwiększyć sumę ubezpieczenia,
  • wybieramy towarzystwa ubezpieczeniowe, które najbardziej nas zainteresowały,
  • oczekujemy na kontakt z agentami ubezpieczeniowymi, ich zadaniem jest przedstawienie oferty, możemy również umówić spotkanie,
  • podczas spotkania możemy dopytać o więcej szczegółów dotyczących ubezpieczenia, wyjaśnić kluczowe dla nas kwestie oraz zmodyfikować kształt polisy tak, by zapewniał nam wszystko to, na czym najbardziej nam zależy.
   
  Porównanie ofert z pomocą porównywarki zajmuje kilka minut. Dzięki temu otrzymujemy kilka lub kilkanaście różnych ofert o różnym zakresie ochrony. 

  Przykładowo: interesuje nas ochrona terminowa na kwotę 100 000 zł, w skład której wchodzić będzie ochrona na wypadek naszej śmierci, ciężkie zachorowanie i pobyt w szpitalu. 

  Po wypełnieniu formularza otrzymujemy ponad 20 różnych ofert. Przekonujemy się, że minimalna składka za taką polisę może kosztować nas od 45 do 139 zł miesięcznie. Podana cena jest czysto teoretyczna – może się ona zmienić, jeśli rozszerzymy zakres ochrony lub ubezpieczyciel na podstawie ankiety medycznej uzna, że ryzyko zachorowania i śmierci w naszym przypadku jest wyższe niż u innych osób.
   
  Tańsze rozwiązanie, które oferuje towarzystwo Generali, przy składce w wysokości 45 zł miesięcznie zapewnia sumę ubezpieczenia (SU) w kwocie 20 000 zł, 50 zł za każdy dzień spędzony w szpitalu. Z kolei za uszczerbek na zdrowiu maksymalnie można otrzymać 30 000 zł.
   
  Z kolei najdroższa oferta należy do ERGO Hestia i w cenie 139 zł miesięcznie oferuje SU w wysokości 100 000 zł, czyli w kwocie, którą wstępnie planowaliśmy. Za dzień w szpitalu otrzymać możemy 100 zł (np. przy pobycie spowodowanym chorobą dłuższym niż 1 dzień), a z tytułu uszczerbku na zdrowiu możemy dostać od ubezpieczyciela 75 000 zł. 


  Co wpływa na cenę polisy na życie?


  Ostateczna składka za ubezpieczenie na życie zależy od poniższych czynników. Są to:
  • rodzaj ubezpieczenia,
  • umowy dodatkowe,
  • sumy ubezpieczenia,
  • czas trwania umowy,
  • wiek,
  • stan zdrowia.

  Rodzaj ubezpieczenia

  Terminowa polisa na życie jest o wiele tańsza od bezterminowej, ponieważ okres odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego jest z góry określony. Zdecydowanie większe ryzyko ubezpieczyciel ponosi w przypadku ubezpieczenia bezterminowego, gdzie ochrona ubezpieczeniowa będzie trwała do śmierci ubezpieczeniowego. W tym ostatnim składka będzie rosła z każdym rokiem, chyba że systematycznie będziemy zmniejszać sumę ubezpieczenia. Wyjaśnia to poniższa tabela.

  Niższa składka dotyczy też polisy ochronnej niż mieszanej. Ochronna zaczyna się od ok. 30 zł miesięcznie. Mieszana (ochronno-oszczędnościowa lub ochronno-inwestycyjna) od co najmniej 100 zł miesięcznie, ponieważ składka jest dzielona na ochronę i odkładana w formie kapitału lub inwestowana w fundusze kapitałowe z możliwością zysku.


  Zakres ochrony

  Tu również wysokość składki jest uzależniona od wykupionego zakresu. I odwrotnie - im szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej i więcej umów dodatkowych, tym więcej zapłacimy za polisę, zyskując jednak produkt maksymalnie dopasowany do indywidualnych potrzeb.

  Możemy wybrać ochronę na wypadek poważnej choroby lub urazu ciała, jednak w tym przypadku warto próbować przewidywać – co faktycznie może nas spotkać. Umowy dodatkowe powinny być dopasowane do naszych potrzeb, ale również możliwości finansowych.

  W części podstawowej ubezpieczenia zawarte jest tylko 1 zdarzenie – zgon ubezpieczonego. Podstawę możemy rozszerzyć, zyskując dla siebie lub innych większe korzyści finansowe z tytułu odszkodowania:
  • zgon w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
  • zgon w wyniku wypadku komunikacyjnego,
  • uraz ciała,
  • trwałe inwalidztwo,
  • wypadek przy pracy,
  • poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu,
  • operacja chirurgiczna,
  • urodzenie się dziecka,
  • assistance medyczny.

  Suma ubezpieczenia

  Wybór odpowiedniej sumy bywa zwykle dość trudny, ponieważ nasze możliwości finansowe to jedno, a oczekiwania to drugie. Każdy z nas wolałby zabezpieczyć się na milionowe kwoty, co nie oznacza wcale, że ubezpieczenie z sumą 100 000 zł jest w czymś gorszym. Za wysoka suma ubezpieczenie prędzej spowoduje, że postanowimy zrezygnować z ubezpieczenia niż w przypadku niższych kwot sumy ubezpieczenia.

  Przy ustalaniu wysokości sumy ubezpieczenia, która stanowi rzeczywistą wartość odszkodowania, wielu klientów towarzystw ubezpieczeniowych sprowadza wszystko do oszczędności, ryzykując tym, że otrzymane świadczenie nie pokryje ani własnych wydatków, ani potrzeb rodziny i najbliższych, którzy dziedziczą spadek z polisy. Trzeba dodać, że wyższa suma ubezpieczenia, to wyższa składka ubezpieczeniowa, ale wyższe świadczenie w przypadku zajścia zdarzenia.


  Wiek ubezpieczonego

  Nie bez znaczenia jest także nasz wiek, w jakim przystępujemy do umowy. Dla naszego ubezpieczyciela każdy kolejny rok naszego życia traktowany jest jak rosnące zagrożenie śmierci, wypadków oraz chorób. Ma zatem znaczenie fakt, że odkładamy zakup polisy na później. Nie ma sensu dłużej przekładać w czasie decyzji o nabyciu ubezpieczenia, tłumacząc się remontem, naprawą samochodu czy oszczędzaniem na wakacje.

  Osoba młoda z punktu widzenia towarzystwa ubezpieczeniowego jest obarczona mniejszym ryzykiem utraty życia czy zdrowia. Statystyczny Polak dożywa 75-79 lat. U Polek ten wskaźnik sięga wieku 85 lat. A jeszcze w latach 30. ubiegłego wieku były to wartości odpowiednio 48 lat w przypadku mężczyzn i 51 dla kobiet. Warto dodać, że w czasach obecnych, gdy rozwój medycyny pozwala stawiać czoła wielu chorobom uznawanym wcześniej za nieuleczalne, średnia życia Polaków w sposób naturalny ulega wydłużeniu. Stąd towarzystwa ubezpieczeniowe dostosowują swoją ofertę do tych tendencji, jednak wszyscy w podeszłym wieku a chętni się ubezpieczyć, powinni liczyć się z większą składką. Dlatego im szybciej zdecydujemy się na zakup polisy na życie, tym mniej za nią zapłacimy.


  Stan zdrowia ubezpieczonego

  Do oszacowania ryzyka ubezpieczeniowego bierze się pod uwagę przebyte choroby, styl życia, nałogi, aktywność fizyczną, itd. Rozwiązaniem najczęściej stosowanym przez towarzystwa ubezpieczeniowe jest konieczność wypełnienia ankiety medycznej przez osobę ubiegającą się o polisę na życie. Warto wpisywać odpowiedzi mające potwierdzenie w rzeczywistości. W przeciwnym razie ubezpieczony może nie otrzymać świadczenia, gdy wyjdzie na jaw zatajony, a kluczowy szczegół jego kondycji zdrowotnej.
  Przykładowo: inną składkę zapłaci osoba 40-letnia, która:
  • dba o zbilansowaną dietę i uprawia czynnie sport,
  • cierpi na sporą nadwagę i urodziła 4 dzieci,
  • obecnie nie ma poważniejszych problemów, ale kilka lat wcześniej wyleczyła raka.
  Stan naszego zdrowia określa ryzyko problemów zdrowotnych na przyszłość. Dlatego równie ważne jest to, by nie zatajać informacji o swoim stanie zdrowia.


  Zawód i hobby ubezpieczonego

  Mniejsze znaczenie, ale także wpływające na cenę polisy, może mieć wykonywana przez nas praca zawodowa. Przykładowo – górnik a pracownik biurowy to dwa różne zawody obarczone innym ryzykiem. W tym przypadku górnik może zapłacić za taką samą polisę więcej, ale powinien też kierować się doborem innych rozszerzeń od pracownika biurowego.

  Sposób spędzania przez nas czasu wolnego nie wpływa bezpośrednio na wysokość składki, ale jest ważne w kontekście wypłaty odszkodowania. W polisie na życie istnieje szereg ograniczeń, w wyniku których nie dostaniemy sami lub nasi bliscy świadczenia. Chodzi tu o uprawianie określonych dyscyplin, jak wspinaczka górska, nurkowanie, skoki na linie, skoki ze spadochronem czy sporty motorowe. Spis wyłączeń znajduje się w dokumencie OWU dołączonej do każdej polisy.


  Zakup polisy na życie

  Na cenę ubezpieczenia ma również wpływ brak porównania ofert. Jeżeli nie będziemy świadomi tego, co oferuje nam konkurencja, to zawsze istnieje ryzyko, że przepłacimy za polisę. Warto więc poświęcić chwilę, by zapoznać się z rankingiem ubezpieczeniowym lub by skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej. Dzięki temu nie tylko znajdziemy tańsze oferty, ale również bardziej korzystne rozwiązania ochronne.


  Co oznacza tanie ubezpieczenie na życie?  


  Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, zastanówmy się nad tym, czy składka w wybranej polisie jest adekwatna do tego, co oferuje. 

  Część ofert jest do siebie bardzo podobnych, mogą uwzględniać te same zdarzenia, oferować tę samą sumę ubezpieczenia, ale nabyć je można w innej cenie. W takiej sytuacji najczęściej sięgniemy po ofertę z niższą składką, by móc zaoszczędzić. I słusznie, nie ma sensu przepłacać.

  Jeśli jednak różnica w cenach jest bardzo duża – powinniśmy dokładnie przyjrzeć się ofercie. 
  Tanie ubezpieczenie na życie może oznaczać mniejszy zakres usług, jaki oferuje: polisa ma niższą SU oraz mniejszy zakres ochrony. Pakiet assistance może zapewniać mniejsze wsparcie.

  Dlatego właśnie tak ważne jest porównanie ofert – jeśli różnica w cenie wynosi 10 czy 20 zł, to z pewnością różnica może nie wpływać na samo ubezpieczenie. Jednak niemalże taki sam produkt w cenie 100 i 200 zł już powinien zastanawiać. Na zakup zdecydujmy się dopiero po gruntownej analizie – przeczytajmy warunki umowy, zakres świadczeń oraz szukajmy różnic w obu polisach. Dopiero, jeśli nie znajdziemy żadnych istotnych dla nas rozbieżności – kupmy tę ofertę, którą uznamy za lepszą.

  Tania polisa na życie dla jednych oznacza ubezpieczenie kosztujące 50 zł miesięcznie, dla innych będzie to ochrona w cenie 300 zł miesięcznie, która zapewnia wszystkie możliwe formy wsparcia. 

  Jeśli zależy nam na niedrogim rozwiązaniu, możemy zdecydować się na grupowe ubezpieczenie na życie (jeśli nasz pracodawca nie oferuje takiej możliwości, istnieją oferty działające jako otwarte ubezpieczenie grupowe, do których przystąpić mogą wszyscy). Indywidualna polisa na życie będzie nieco droższa, jednak w dalszym ciągu możemy znaleźć ją w bardzo przystępnej cenie


  Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie na życie?

    
  Cena ubezpieczenia na życie może być bardzo różna, może wynosić zarówno kilkadziesiąt, jak i kilkaset złotych miesięcznie.

  To, ile wynosi składka ubezpieczeniowa, zależy od wybranej sumy ubezpieczenia (czy ubezpieczymy się na 10 000 zł czy na 1 mln zł), zakresu ochrony (czy wybierzemy podstawową ochronę, jedną lub dwie umowy dodatkowe czy też wszystkie dostępne rozszerzenia) ale i naszego wieku oraz stanu zdrowia.

  Przed zawarciem umowy ubezpieczyciel poprosi nas o wypełnienie ankiety medycznej, która ma na celu ustalić, w jakiej ogólnej kondycji jesteśmy na chwilę podpisywania umowy.

  ILE KOSZTUJE POLISA NA ŻYCIE

  TU SU Miesięczna składka ubezpieczeniowa
  UNIQA Ustalana indywidualnie Ustalana indywidualnie
  Generali 25 000 zł Od 45 zł
  Generali 30 000 zł Od 69 zł
  ERGO Hestia 35 000 zł Od 60 zł
  Allianz Ustalana indywidualnie Ustalana indywidualnie
  ERGO Hestia 50 000 zł Od 70 zł
  Generali 55 000 zł Od 104 zł
  ERGO Hestia 100 000 zł Od 139 zł
  Nationale-Nederlanden do 1 000 000 zł Ustalana indywidualnie
  Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie danych rankomat.pl z dnia 30.01.2023 r.

   

  Ile wynosi świadczenie z najtańszej polisy na życie? 
   

  Wysokość świadczenia jest zależna od wybranej sumy ubezpieczenia. Warto zatem wcześniej zwracać uwagę na to, jaką pomoc świadczy polisa. 

  Z tytułu pobytu w szpitalu możemy otrzymać zarówno 50, 70, jak i 100 zł za dzień. Jednak wysokie świadczenia będą generować również wyższą składkę ubezpieczeniową. 
  Należy zatem znaleźć złoty środek i wybrać ubezpieczenie rozsądnie - lepsze jest niskie świadczenie niż żadne, wysokie jest oczywiście bardziej korzystne, ale przy dużych opłatach może powodować problemy finansowe. 

  ILE WYNOSI ŚWIADCZENIE W POLISIE NA ŻYCIE

  TU SU Poważne zachorowanie Pobyt w szpitalu 1% uszczerbku na zdrowiu Miesięczna składka ubezpieczeniowa
  UNIQA Ustalana indywidualnie Tak Tak Tak Ustalana indywidualnie
  Generali 25 000 zł 2 500 zł 50 zł/dzień 30 000 zł Od 45 zł
  Generali 30 000 zł 2 500 zł 45 zł/dzień 28 000 zł Od 69 zł
  ERGO Hestia 35 000 zł 8 000 zł 60 zł/dzień 45 000 zł Od 60 zł
  Allianz Ustalana indywidualnie Tak Tak Tak Ustalana indywidualnie
  ERGO Hestia 50 000 zł 12 000 zł 70 zł/dzień 50 000 zł Od 70 zł
  Generali 55 000 zł 4 000 zł 60 zł/dzień 45 000 zł Od 104 zł
  ERGO Hestia 100 000 zł 20 000 zł 100 zł/dzień 75 000 zł Od 139 zł
  Nationale-Nederlanden do 1 000 000 zł do 600 000 zł Tak Tak Ustalana indywidualnie

  Tabela 2. Opracowanie własne na podstawie danych rankomat.pl z dnia 30.01.2023 r.


  Na co zwracać uwagę przy zakupie najtańszego ubezpieczenia na życie?  

  Podczas porównania i analizy dostępnych ofert warto pamiętać o jednym, bardzo ważnym kroku. Należy koniecznie zapoznać się z treścią dokumentu OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia). Taki dokument możemy znaleźć na stronie internetowej ubezpieczyciela.

  Co powinniśmy sprawdzić? Z całą pewnością przeczytajmy punkt, który opisuje wyłączenia odpowiedzialności. Jest to zapis, który precyzuje w jakich okolicznościach możemy nie otrzymać odszkodowania. Najczęściej stosowane wyłączenia odpowiedzialności dotyczą uszczerbku na zdrowiu w wyniku prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu, samookaleczenia, próby popełnienia czynu prawnie zabronionego czy brania udziału w bójce. 

  Ważnym punktem w umowie, który warto sprawdzić, jest karencja. Opisuje ona, ile czasu musi upłynąć od zawarcia umowy, by rozpoczęła się ochrona w danym zakresie. 

  Przykładowo: świadczenie z tytułu urodzenia dziecka obowiązuje po upływie 10 miesięcy od zakupu polisy. Ma to na celu uniknięcie nabycia ubezpieczenia właśnie z powodu zajścia w ciążę.

  Kolejnym ważnym punktem są limity świadczeń. Ubezpieczyciel powinien określić w umowie ile razy z tytułu określonego zdarzenia jest w stanie wypłacić świadczeń. Takie sytuacje zdarzają się sporadycznie, jednak np. przy poważnym zachorowaniu konieczność hospitalizacji w ciągu 12 miesięcy może mieć miejsce kilkukrotnie. Jednak nie każdy pobyt w szpitalu może gwarantować wypłatę pieniędzy. Jeśli przekroczymy limit – ubezpieczyciel może odmówić realizacji świadczenia.
   

  Gdzie znaleźć najtańsze ubezpieczenie na życie? 

  Jak widać, zakup ubezpieczenia, powinien być dobrze przemyślany oraz poprzedzony wcześniejszą analizą dostępnych opcji.  Rynek ubezpieczeniowy jednak jest pełen różnych ofert, przez co bardzo łatwo się pogubić i stracić pewność co do tego, jaką polisę wybrać.

  W takiej sytuacji pomocna może okazać się porównywarka ubezpieczeniowa. Wystarczy, ze wypełnisz formularz, w którym określisz swoje oczekiwania względem polisy, a narzędzie przygotuje ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Dzięki temu możemy porównać więcej produktów oraz dotrzeć do najtańszej polisy na życie. Przed zakupem możemy również sprawdzić ranking ubezpieczeń na życie, gdzie niezależni specjaliści w branży ubezpieczeniowej wystawiają oceny poszczególnych produktom. 
  Polisa na życie zapewnia nam ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Należy również podkreślić, że nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Niska cena polisy nie powinna być jej jedynym wyznacznikiem

  2. Mamy wpływ na wysokość składki naszego ubezpieczenia, ustalając zakres ochrony czy wysokość odszkodowania

  3. Warto jak najbardziej dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb życiowych i finansowych

  4. Przez brak porównania ofert możemy przepłacić za ubezpieczenie na życie – nawet o kilkaset złotych rocznie

  Najczęściej zadawane pytania o najtańsze ubezpieczenia na życie

  1. Jak częstotliwość opłacania składek wpływa na cenę ubezpieczenia?

   Cena polisy zależy od częstotliwości opłacania składek. Osoby, które uiszczają opłatę za ubezpieczenie raz w miesiącu, otrzymują z reguły mniej atrakcyjne warunki niż te, które zadeklarowały płatność w systemie rocznym. Za płatność z góry można często otrzymać dużą zniżkę (w wysokości nawet kilku procent od całej składki).

  2. Czy na cenę polisy na życie wpływa rodzaj wykonywanego zawodu?

   Tak, na koszty zakupu ubezpieczenia na życie może wpływać również rodzaj wykonywanego zawodu. Ma to związek z ryzykiem wystąpienia zdarzeń zawartych w polisie. W przypadku ryzykownych zawodów wysokość składki miesięcznej może ulec zwiększeniu, a niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mogą nawet odmówić udzielenia polisy.

  3. Kiedy koszt polisy na życie może ulec zmianie?

   Wysokość opłat za ubezpieczenie może ulegać zmianom w czasie obowiązywania umowy. Firmy ubezpieczeniowe umożliwiają podniesienie składki i sumy ubezpieczenia na życzenie ubezpieczonego, w każdą rocznicę zawarcia umowy, np. celem rozszerzenia ochrony lub uchronienia wartości świadczeń przed skutkami inflacji.

  4. Czy ubezpieczenie na życie może wykupić senior?

   Tak, na rynku jest dostępnych wiele polis na życie dla seniorów, niestety jednak nie należą one do najtańszych ubezpieczeń. Z uwagi na wyższe ryzyko ubezpieczeniowe, osoba starsza otrzymuje gorsze warunki niż gdyby ubezpieczenie wykupił ktoś młodszy.

  5. Co może zapewnić najtańsze ubezpieczenie na życie?

   Najtańsze ubezpieczenie na życie nie musi oznaczać wyłącznie podstawowej ochrony na wypadek śmierci. W niedużej cenie możemy zyskać również zabezpieczenie na wypadek uszczerbku na zdrowiu, poważnej choroby oraz pobytu w szpitalu.

  6. Gdzie najtańsze ubezpieczenie na życie?

   Aby znaleźć najtańsze ubezpieczenia na życie warto sprawdzić ranking ubezpieczeń na życie oraz skorzystać z porównywarki ubezpieczeniowej. Jeśli zależy nam na tym, by składka ubezpieczeniowa była jak najniższa kluczowe będzie porównanie ofert.

  7. Jak rodzaj ubezpieczenia wpływa na wysokość składki?

   Rodzaj polisy ma duże znaczenie. Najtańszym rozwiązaniem będzie polisa grupowa oraz polisa grupowa otwarta. Najdroższym rozwiązaniem może być ubezpieczenie z funduszem kapitałowym. To, ile kosztuje polisa na życie zależy również od tego, jaką ochronę wybierzemy i jakie umowy dodatkowe zakupimy (np. poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu).

  8. Czy warto zdecydować się na najtańsze ubezpieczenie na życie?

   Warto nie przepłacać za ubezpieczenie, ale trzeba być ostrożnym i porównywać oferty. W podobnej cenie możemy znaleźć kilka różnych opcji, warto więc sprawdzić gdzie kryją się różnice. Może okazać się, że tańsze rozwiązanie oferuje nam słabszy medyczny assistance lub niższe świadczenia.

  9. Dla kogo najtańsze ubezpieczenie na życie to dobry pomysł?

   Najtańsze ubezpieczenie na życie to dobry pomysł, jeśli zależy nam na tym, by zaoszczędzić i nie przepłacać. Jeśli mamy ograniczony budżet na ten cel, warto sprawdzić wszystkie najtańsze rozwiązania, ponieważ zakup zbyt drogiej polisy może w przyszłości skutkować rezygnacją z ubezpieczenia.

  10. Które firmy mają najtańsze ubezpieczenie na życie?

   Nie ma znaczenia, jakie towarzystwo ubezpieczeniowe wybierzemy, ponieważ wszystkie firmy stosują zniżki i promocje oraz podobny system ustalania ceny indywidualnie. Jeśli jesteśmy młodzi, możemy liczyć na niższą kwotę składki, ale nie jest to regułą.

  11. Kto płaci najmniej za ubezpieczenie na życie?

   Najmniej za ubezpieczenie na życie zapłacą osoby młode i zdrowe. Jeśli jednak, pomimo młodego wieku, podczas ankiety medycznej wyjdzie na jaw, że klient boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi, ubezpieczyciel może zmienić wysokość proponowanej składki.

  Adrianna Chruściel

  Odpowiedzialna za treści dotyczące ubezpieczeń na życie. Copywriterka z zamiłowania i pasji. Od 5 lat dzieli się swoją wiedzą i przekazuje ją dalej. Lubi kryminały i dobry film, a w swoim czasie wolnym stawia na rozwój osobisty.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu