Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 4 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Najtańsze ubezpieczenie na życie

Data aktualizacji: 08 PAŹ 2021

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Najtańsze ubezpieczenie na życie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

29 LIS 2022
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka - co warto wiedzieć?

21 WRZ 2022
Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

31 SIE 2022
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

31 SIE 2022
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Uraz kręgosłupa - na jaką kwotę odszkodowania możesz liczyć?

29 SIE 2022
Uraz kręgosłupa miewa bardzo poważne skutki. Jeśli doszło do poważnego...
Porada img

Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka - ile wynosi?

26 SIE 2022
Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka przydaje się w sytuacji, gdy...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Koszt polisy na życie nie musi oznaczać dużego obciążenia dla naszego budżetu. Najtańsze ubezpieczenie na życie może kosztować nawet 30 zł miesięcznie. To, ile zapłacimy za finansową ochronę życia i zdrowia, zależy kilku czynników. Przy czym nie na każdy z nich mamy wpływ.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Może to zabrzmieć banalnie, ale cena polisy na życie zależy w największym stopniu od nas samych. Ceny nie należą do wygórowanych, jeśli spełnimy określone warunki, np. podpiszemy umowę z ubezpieczycielem jako osoby młode i zdrowe, a polisa nie będzie zawierała wszystkich rozszerzeń i nie na wysokie kwoty odszkodowania.
   

  Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie na życie?


  Poszukiwania najtańszego ubezpieczenia na życie zaczynają się od wnikliwego porównania ofert. W tym celu można spotkać się z kilkoma doradcami ubezpieczeniowymi lub skorzystać z internetowej porównywarki polis, co zdecydowanie ułatwia sprawę. Działanie tego narzędzia jest bardzo proste – wystarczy uzupełnić krótki formularz, następnie porównywarka pokazuje wstępne oferty ubezpieczenia, dopasowane do potrzeb. Kolejny krok to wybranie spośród nich kilku najbardziej interesujących i dopiero wtedy – umówienie się na rozmowę telefoniczną lub spotkanie z agentem.


  Co wpływa na cenę polisy na życie?


  Ostateczna składka za ubezpieczenie na życie zależy od poniższych czynników. Są to:
  • rodzaj ubezpieczenia,
  • umowy dodatkowe,
  • sumy ubezpieczenia,
  • czas trwania umowy,
  • wiek,
  • stan zdrowia.
   

  Rodzaj ubezpieczenia

  Terminowa polisa na życie jest o wiele tańsza od bezterminowej, ponieważ okres odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego jest z góry określony. Zdecydowanie większe ryzyko ubezpieczyciel ponosi w przypadku ubezpieczenia bezterminowego, gdzie ochrona ubezpieczeniowa będzie trwała do śmierci ubezpieczeniowego. W tym ostatnim składka będzie rosła z każdym rokiem, chyba że systematycznie będziemy zmniejszać sumę ubezpieczenia. Wyjaśnia to poniższa tabela.

  Niższa składka dotyczy też polisy ochronnej niż mieszanej. Ochronna zaczyna się od ok. 30 zł miesięcznie. Mieszana (ochronno-oszczędnościowa lub ochronno-inwestycyjna) od co najmniej 100 zł miesięcznie, ponieważ składka jest dzielona na ochronę i odkładana w formie kapitału lub inwestowana w fundusze kapitałowe z możliwością zysku.

   

  Zakres ochrony

  Tu również wysokość składki jest uzależniona od wykupionego zakresu. I odwrotnie - im szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej i więcej umów dodatkowych, tym więcej zapłacimy za polisę, zyskując jednak produkt maksymalnie dopasowany do indywidualnych potrzeb.

  Możemy wybrać ochronę na wypadek poważnej choroby lub urazu ciała, jednak w tym przypadku warto próbować przewidywać – co faktycznie może nas spotkać. Umowy dodatkowe powinny być dopasowane do naszych potrzeb, ale również możliwości finansowych.

  W części podstawowej ubezpieczenia zawarte jest tylko 1 zdarzenie – zgon ubezpieczonego. Podstawę możemy rozszerzyć, zyskując dla siebie lub innych większe korzyści finansowe z tytułu odszkodowania:
  • zgon w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
  • zgon w wyniku wypadku komunikacyjnego,
  • uraz ciała,
  • trwałe inwalidztwo,
  • wypadek przy pracy,
  • poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu,
  • operacja chirurgiczna,
  • urodzenie się dziecka,
  • assistance medyczny.

  Suma ubezpieczenia

  Wybór odpowiedniej sumy bywa zwykle dość trudny, ponieważ nasze możliwości finansowe to jedno, a oczekiwania to drugie. Każdy z nas wolałby zabezpieczyć się na milionowe kwoty, co nie oznacza wcale, że ubezpieczenie z sumą 100 000 zł jest w czymś gorszym. Za wysoka suma ubezpieczenie prędzej spowoduje, że postanowimy zrezygnować z ubezpieczenia niż w przypadku niższych kwot sumy ubezpieczenia.

  Przy ustalaniu wysokości sumy ubezpieczenia, która stanowi rzeczywistą wartość odszkodowania, wielu klientów towarzystw ubezpieczeniowych sprowadza wszystko do oszczędności, ryzykując tym, że otrzymane świadczenie nie pokryje ani własnych wydatków, ani potrzeb rodziny i najbliższych, którzy dziedziczą spadek z polisy. Trzeba dodać, że wyższa suma ubezpieczenia, to wyższa składka ubezpieczeniowa, ale wyższe świadczenie w przypadku zajścia zdarzenia.  Wiek ubezpieczonego

  Nie bez znaczenia jest także nasz wiek, w jakim przystępujemy do umowy. Dla naszego ubezpieczyciela każdy kolejny rok naszego życia traktowany jest jak rosnące zagrożenie śmierci, wypadków oraz chorób. Ma zatem znaczenie fakt, że odkładamy zakup polisy na później. Nie ma sensu dłużej przekładać w czasie decyzji o nabyciu ubezpieczenia, tłumacząc się remontem, naprawą samochodu czy oszczędzaniem na wakacje.

  Osoba młoda z punktu widzenia towarzystwa ubezpieczeniowego jest obarczona mniejszym ryzykiem utraty życia czy zdrowia. Statystyczny Polak dożywa 75-79 lat. U Polek ten wskaźnik sięga wieku 85 lat. A jeszcze w latach 30. ubiegłego wieku były to wartości odpowiednio 48 lat w przypadku mężczyzn i 51 dla kobiet. Warto dodać, że w czasach obecnych, gdy rozwój medycyny pozwala stawiać czoła wielu chorobom uznawanym wcześniej za nieuleczalne, średnia życia Polaków w sposób naturalny ulega wydłużeniu. Stąd towarzystwa ubezpieczeniowe dostosowują swoją ofertę do tych tendencji, jednak wszyscy w podeszłym wieku a chętni się ubezpieczyć, powinni liczyć się z większą składką. Dlatego im szybciej zdecydujemy się na zakup polisy na życie, tym mniej za nią zapłacimy.

   

  Stan zdrowia ubezpieczonego

  Do oszacowania ryzyka ubezpieczeniowego bierze się pod uwagę przebyte choroby, styl życia, nałogi, aktywność fizyczną, itd. Rozwiązaniem najczęściej stosowanym przez towarzystwa ubezpieczeniowe jest konieczność wypełnienia ankiety medycznej przez osobę ubiegającą się o polisę na życie. Warto wpisywać odpowiedzi mające potwierdzenie w rzeczywistości. W przeciwnym razie ubezpieczony może nie otrzymać świadczenia, gdy wyjdzie na jaw zatajony, a kluczowy szczegół jego kondycji zdrowotnej.
  Przykładowo: inną składkę zapłaci osoba 40-letnia, która:
  • dba o zbilansowaną dietę i uprawia czynnie sport,
  • cierpi na sporą nadwagę i urodziła 4 dzieci,
  • obecnie nie ma poważniejszych problemów, ale kilka lat wcześniej wyleczyła raka.
  Stan naszego zdrowia określa ryzyko problemów zdrowotnych na przyszłość. Dlatego równie ważne jest to, by nie zatajać informacji o swoim stanie zdrowia.

   

  Zawód i hobby ubezpieczonego

  Mniejsze znaczenie, ale także wpływające na cenę polisy, może mieć wykonywana przez nas praca zawodowa. Przykładowo – górnik a pracownik biurowy to dwa różne zawody obarczone innym ryzykiem. W tym przypadku górnik może zapłacić za taką samą polisę więcej, ale powinien też kierować się doborem innych rozszerzeń od pracownika biurowego.

  Sposób spędzania przez nas czasu wolnego nie wpływa bezpośrednio na wysokość składki, ale jest ważne w kontekście wypłaty odszkodowania. W polisie na życie istnieje szereg ograniczeń, w wyniku których nie dostaniemy sami lub nasi bliscy świadczenia. Chodzi tu o uprawianie określonych dyscyplin, jak wspinaczka górska, nurkowanie, skoki na linie, skoki ze spadochronem czy sporty motorowe. Spis wyłączeń znajduje się w dokumencie OWU dołączonej do każdej polisy.

   

  Zakup polisy na życie

  Na cenę ubezpieczenia ma również wpływ brak porównania ofert. Jeżeli nie będziemy świadomi tego, co oferuje nam konkurencja, to zawsze istnieje ryzyko, że przepłacimy za polisę. Warto więc poświęcić chwilę, by zapoznać się z rankingiem ubezpieczeniowym lub by skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej. Dzięki temu nie tylko znajdziemy tańsze oferty, ale również bardziej korzystne rozwiązania ochronne.
   


  Jak rodzaj polisy wpływa na wysokość składki?


  Cena polisy na życie zależy od kilku czynników. Największe znaczenie mają: 
  • stan zdrowia ubezpieczonego – przed podpisaniem umowy należy odpowiedzieć na kilka pytań, jeśli ryzyko ubezpieczeniowe jest duże, ubezpieczyciel może podnieść cenę polisy;
  • suma ubezpieczenia – im wyższa wysokość odszkodowania, tym wyższe są składki;
  • wiek ubezpieczonego – im ubezpieczony jest starszy, tym z reguły wyższy koszt polisy (ze względu na duże ryzyko ubezpieczeniowe);
  • zakres ochrony – umowę ubezpieczenia można rozszerzyć, każdy dodatkowy wariant skutkuje jednak podwyższeniem ceny polisy.
  O czym jeszcze warto wiedzieć? Zazwyczaj polisy grupowe są tańsze niż indywidualne, minusem tego rozwiązania jest jednak niewielka elastyczność w zakresie doboru poszczególnych parametrów ubezpieczenia, takich jak np. suma ubezpieczenia, czy też zakres ochrony.
  O wiele tańsza jest klasyczna polisa na życie niż produkt łączony – np. polisa oszczędnościowa i ochronna w jednym lub ubezpieczenie na życie i zdrowie. Na cenę wpływa również czas trwania umowy – w przypadku polis terminowych, warunki są z reguły lepsze, natomiast polisy bezterminowe mają wąski zakres ochrony oraz niskie sumy ubezpieczenia.
   


  Na co zwrócić uwagę przy zakupie polisy na życie?


  Przed podpisaniem dowolnej umowy ubezpieczenia należy dokładnie sprawdzić wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty świadczenia. Do takich zdarzeń może należeć wdanie się w bójkę, czy też prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.
  Bardzo istotny jest także okres karencji, czyli czas od podpisania umowy, gdy świadczenie jeszcze nie przysługuje. Przykładowo, w polisie na życie z odszkodowaniem z tytułu urodzenia dziecka, karencja wynosi minimum 9 miesięcy, co chroni ubezpieczyciela przed nadużyciami ze strony klientów.
   

  Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie na życie?


  Najtańsza polisa na życie kosztuje 20 złotych, jest ona dostępna w towarzystwie ubezpieczeniowym Generali. W ramach ubezpieczenia przysługuje odszkodowanie z tytułu śmierci ubezpieczonego w wysokości 40 000 złotych. Polisa nie obejmuje współmałżonka i kończy się w chwili osiągnięcia przez ubezpieczonego 75 lat. Jeśli zainteresowanemu zależy na szerszym zakresie ochrony, musi wybrać inny wariant. 

  Najtańsza polisa na życie w Signal Iduna kosztuje 25 złotych. Ubezpieczenie zapewnia ochronę dla jednej osoby, gwarantuje ono odszkodowanie z tytułu śmierci ubezpieczonego w wysokości 20 000 złotych. Dodatkowo ubezpieczony może liczyć na świadczenia z tytułu śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub wypadku przy pracy oraz odszkodowanie z tytułu śmierci w wyniku zawału serca bądź udaru mózgu. Umowa obowiązuje także wtedy, gdy ubezpieczony poniósł trwały uszczerbek na zdrowiu.

  Najtańsze ubezpieczenie na życie w Ergo Hestia kosztuje od 30 złotych miesięcznie. W ramach polisy gwarantowana jest ochrona podstawowa, tj., odszkodowanie z tytułu śmierci wynoszące 25 000 złotych oraz rekompensata finansowa z tytułu poniesienia uszczerbku na zdrowiu. Osoby, którym zależy na większej liczbie świadczeń oraz możliwości ubezpieczenia nie tylko siebie, ale także partnera życiowego, powinny wybrać wyższy wariant.

  Najtańsza polisa na życie w Uniqa kosztuje 40 złotych. W ramach ubezpieczenia przysługuje ochrona wyłącznie dla osoby ubezpieczonej, natomiast odszkodowanie z tytułu śmierci wynosi 30 000 złotych. Dodatkowo ubezpieczony może liczyć na świadczenia z tytułu poważnego zachorowania i niezdolności do pracy, odszkodowanie z tytułu poniesienia uszczerbku na zdrowiu oraz dzienne świadczenie z tytułu pobytu w szpitalu.
   
  Najtańsze ubezpieczenie na życie – przegląd ofert różnych TU
  TU Dla siebie Dla współmałżonka Dla dzieci Minimalna wysokość składki miesięcznej Wysokość odszkodowania z tytułu śmierci ubezpieczonego
  Generali Tak Nie Tak 20 40 000 zł
  Signal Iduna Tak Nie Nie 25 20 000 zł
  Ergo Hestia Tak Nie Nie 30 25 000 zł
  Uniqa Tak Nie Nie 40 30 000 zł
   
  Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie ofert wybranych towarzystw ubezpieczeniowych z dnia 04.10.2021 r.

   

  Jakie są sposoby na najtańsze ubezpieczenie na życie?


  Najtańsze ubezpieczenie na życie można uzyskać poprzez wybranie wąskiego zakresu ochrony. Rozwiązanie to jest jednak ryzykowne – nie wszystkie wydarzenia będą bowiem gwarantować wypłatę świadczenia. Inny sposób to wykupienie produktu ubezpieczeniowego z niską sumą odszkodowania. Takie rozwiązanie może się jednak okazać niewystarczające, aby zapewnić bliskim płynność finansową.
  Dobrą metodą i jednocześnie optymalnym rozwiązaniem jest zakup polisy w młodym wieku (ze względu na niskie ryzyko ubezpieczeniowe, można wtedy liczyć na korzystną ofertę) oraz skorzystanie z polisy grupowej, pod warunkiem, że poszczególne parametry ochrony ubezpieczeniowej są zgodne z potrzebami.
   

  Jak kupić najtańsze ubezpieczenie na życie?


  Najtańsze ubezpieczenie na życie można kupić bezpośrednio u towarzystwa ubezpieczeniowego, które oferuje taki produkt ubezpieczeniowy. Gdy już udało się wybrać interesującą ofertę, kolejny krok to skontaktowanie się z firmą ubezpieczeniową telefonicznie lub online. Drugi sposób jest zdecydowanie szybszy i wygodniejszy – wiąże się jedynie z pobraniem i wypełnieniem odpowiedniego wniosku, a następnie wysłaniem go mailem do ubezpieczyciela.
  Tanie ubezpieczenie na życie można kupić także, korzystając z internetowego narzędzia – porównywarki polis. Po porównaniu kilku różnych ofert ubezpieczycieli użytkownik otrzymuje na maila propozycje od tych towarzystw ubezpieczeniowych, których produkt jest zgodny z jego potrzebami. Kolejny krok to spotkanie się z agentem w celu wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości bądź też podpisanie umowy z wybranym ubezpieczycielem zdalnie.
   

  Czy warto kupić najtańsze ubezpieczenie na życie?


  Zakup najtańszego ubezpieczenia na życie wiąże się z dużą oszczędnością czasu i niewielkim nadszarpnięciem domowego budżetu. Tego typu polisa może się jednak okazać niewystarczająca wobec potrzeb ubezpieczonej osoby. Przed wyborem ostatecznej oferty warto wnikliwie przeanalizować swoje wymagania względem zakresu ochrony, czasu trwania umowy, wysokości składki miesięcznej oraz sumy odszkodowania. Dopiero na tej podstawie uda się dobrać odpowiedni produkt ubezpieczeniowy.

   
  Polisa na życie zapewnia nam ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Należy również podkreślić, że nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Niska cena polisy nie powinna być jej jedynym wyznacznikiem

  2. Mamy wpływ na wysokość składki naszego ubezpieczenia, ustalając zakres ochrony czy wysokość odszkodowania

  3. Warto jak najbardziej dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb życiowych i finansowych

  4. Przez brak porównania ofert możemy przepłacić za ubezpieczenie na życie – nawet o kilkaset złotych rocznie

  Najczęściej zadawane pytania o najtańsze ubezpieczenia na życie

  1. Jak częstotliwość opłacania składek wpływa na cenę ubezpieczenia?

   Cena polisy zależy od częstotliwości opłacania składek. Osoby, które uiszczają opłatę za ubezpieczenie raz w miesiącu, otrzymują z reguły mniej atrakcyjne warunki niż te, które zadeklarowały płatność w systemie rocznym. Za płatność z góry można często otrzymać dużą zniżkę (w wysokości nawet kilku procent od całej składki).

  2. Czy na cenę polisy na życie wpływa rodzaj wykonywanego zawodu?

   Tak, na koszty zakupu ubezpieczenia na życie może wpływać również rodzaj wykonywanego zawodu. Ma to związek z ryzykiem wystąpienia zdarzeń zawartych w polisie. W przypadku ryzykownych zawodów wysokość składki miesięcznej może ulec zwiększeniu, a niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mogą nawet odmówić udzielenia polisy.

  3. Kiedy koszt polisy na życie może ulec zmianie?

   Wysokość opłat za ubezpieczenie może ulegać zmianom w czasie obowiązywania umowy. Firmy ubezpieczeniowe umożliwiają podniesienie składki i sumy ubezpieczenia na życzenie ubezpieczonego, w każdą rocznicę zawarcia umowy, np. celem rozszerzenia ochrony lub uchronienia wartości świadczeń przed skutkami inflacji.

  4. Czy ubezpieczenie na życie może wykupić senior?

   Tak, na rynku jest dostępnych wiele polis na życie dla seniorów, niestety jednak nie należą one do najtańszych ubezpieczeń. Z uwagi na wyższe ryzyko ubezpieczeniowe, osoba starsza otrzymuje gorsze warunki niż gdyby ubezpieczenie wykupił ktoś młodszy.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (1)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  marian

  2021-02-16 10:57:48

  jezeli podam adres imail lub nr telefonu to juz nie mam spokoju po co w takim razie ten ranking

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu