Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 26 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie dla rodziny Santander - co można zyskać?

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie dla rodziny Santander - co można zyskać?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Jak wysokie odszkodowanie za złamany palec?

17 KWI 2024
Odszkodowanie za złamanie palca może wynosić zarówno 200 zł, jak i 2 000...
Porada img

Ubezpieczenie bezskładkowe - na czym polega?

09 KWI 2024
Decydujemy się na zakup ubezpieczenia na życie, by w ten sposób...
Porada img

Odszkodowanie za śmierć babci, dziadka - komu się należy i jak je uzyskać

04 KWI 2024
Jedną z bardzo smutnych okoliczności w życiu jest śmierć bliskich osób, w...
Porada img

Badanie wzroku - ile kosztuje prywatnie i jak przebiega?

03 KWI 2024
W świecie, gdzie nasze oczy są codziennie wystawione na próbę przez długie...
Porada img

Uraz barku a odszkodowanie

03 KWI 2024
Uraz ciała może stanowić podstawę do tego, abyś otrzymał świadczenie z...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamany nos?

22 MAR 2024
Złamany nos to nie tylko przykry i nieprzyjemny uraz, ale może też mocno...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Posiadacze konta bankowego mogą otrzymać propozycję zakupu ubezpieczenia do kredytu, pożyczki czy karty kredytowej. Na przykładzie banku Santander sprawdzamy czy takie rozwiązanie ma sens jest opłacalne dla klientów.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Produkty oferowane w banku najczęściej są atrakcyjne cenowo, o korzystnym zakresie ochrony i dogodnych warunkach. Sprawdźmy jednak czy na pewno jest to dobra inwestycja, a za przykład weźmy ofertę ubezpieczenia rodziny w banku Santander.
   

  Na czym polega ubezpieczenie na życie w banku?

  Ubezpieczenie na życie w banku to usługa, która oferuje szeroką ochronę finansową dla Ciebie i Twoich bliskich w przypadku nieprzewidzianych okoliczności. Ochronę ubezpieczeniową w ramach umowy ubezpieczenia Życie i zdrowie świadczy Santander Allianz Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. 
   
  Pakiet na życie stanowi fundament całego ubezpieczenia. Jeśli jako ubezpieczony zdecydujesz się na tę opcję, w razie Twojej śmierci wskazane przez Ciebie osoby będą mogły otrzymać świadczenie pieniężne. Istnieje również opcja skorzystania z dodatkowych pakietów, które mogą zostać dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.
   
  Wiek to istotny czynnik przy ubieganiu się o ubezpieczenie na życie w banku. Możliwość skorzystania z tej usługi jest dostępna dla osób w wieku od 18 do 60 lat, mieszkających w Polsce
   
  Warto zaznaczyć, że oferta ubezpieczeniowa banku jest skonstruowana w sposób zbliżony do oferty grupowej, co przekłada się na konkurencyjne ceny. Bank we współpracy z Santander Allianz TUŻ dostosowuje ofertę do możliwości i potrzeb szerokiego grona klientów. Mimo charakteru zbiorowej polisy w banku Santander istnieje możliwość spersonalizowania oferty, dobierając do polisy na życie umowy dodatkowe.
   

  19 chorób, wypadki, szpital i ochrona dla dziecka?

  W ramach ubezpieczenia na życie w Santander możesz samodzielnie zadecydować o wysokości sumy ubezpieczenia, a także o dodatkowych umowach. Oferowane ubezpieczenie to polisa indywidualna, która pozwala spersonalizować ochronę dla każdego członka rodziny objętego polisą. Dostępne są następujące pakiety:
  • Pakiet Zdrowotny,
  • Pakiet Szpitalny,
  • Pakiet Wypadkowy,
  • Pakiet dla Dziecka.
  Ochronę można rozszerzyć o dowolną liczbę przedstawionych umów dodatkowych.
   

  Pakiet Zdrowotny

  Pakiet Zdrowotny oferowany przez Santander to rozwiązanie, które zapewnia szeroką ochronę i wsparcie w przypadku poważnych chorób. Jeżeli zostaniesz zdiagnozowany z nowotworem złośliwym, nowotworem in situ, udarem mózgu bądź inną z 19 wymienionych poważnych chorób zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, otrzymasz odpowiednie świadczenia finansowe. Dodatkowo pakiet zawiera również różnorodne usługi assistance, które mają na celu ulżyć Ci w trudnych chwilach.
   
  W ramach Pakietu Zdrowotnego można skorzystać z następujących usług assistance:
  • druga krajowa opinia medyczna,
  • wsparcie po hospitalizacji,
  • rehabilitacja,
  • pomoc psychologa.
  Wysokość wypłaconych świadczeń pieniężnych zależy od rodzaju zdiagnozowanej choroby oraz wybranej przez Ciebie sumy ubezpieczenia. Dzięki temu masz kontrolę nad ochroną finansową, która jest dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
   
  Ponadto, w ramach akcji promocyjnej, raz w roku możesz skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Dzięki nim istnieje szansa na wczesne wykrycie ewentualnych zagrożeń zdrowotnych.
   

  Pakiet Szpitalny

  Pakiet szpitalny oferowany przez Santander daje Ci możliwość otrzymania wsparcia finansowego w sytuacji, gdy zostaniesz hospitalizowany lub skorzystasz ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR).

  Bez względu na to, czy jest to związane z chorobą, czy nieszczęśliwym wypadkiem, oferta zapewnia Ci dodatkową ochronę.
   
  W ramach pakietu szpitalnego zostaną wypłacone Ci pieniądze, których kwota zależy od wybranej przez Ciebie sumy ubezpieczenia. Co więcej, jeśli Twój pobyt w szpitalu będzie dłuższy, kwota wypłacanych świadczeń może być również zależna od liczby dni, które spędzisz w placówce medycznej.
   
  Celem ochrony jest zapewnienie finansowej stabilności w trudnych momentach. Dzięki temu rozwiązaniu można skoncentrować się na swoim zdrowiu oraz powrocie do pełnej sprawności.
   

  Pakiet Wypadkowy

  Pakiet wypadkowy Santander chroni finansowo Ciebie i Twoich bliskich w przypadku śmierci spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem. Jeżeli zdarzy się taka sytuacja, wskazane przez Ciebie osoby otrzymają odpowiednie świadczenia pieniężne, które pomogą im w trudnym czasie.
   
  Oprócz tego w ramach tego pakietu oferowana jest także pomoc finansowa w przypadku doznania kontuzji w następstwie nieszczęśliwego wypadku.
   

  Pakiet dla Dziecka

  Pakiet dla Dziecka to rozwiązanie, które zapewnia kompleksową ochronę oraz wsparcie w sytuacji, gdy Twoje dziecko doznaje nieszczęśliwego wypadku i odnosi kontuzję. Oferta daje możliwość otrzymania świadczeń finansowych, które pomogą w pokryciu kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją. Do zdarzeń polisowych należą m.in. złamania, skręcenia i zwichnięcia, oparzenia od II stopnia, blizny skóry powyżej 5 cm długości z wyłączeniem blizn pooperacyjnych, a także utrata zęba stałego.
   
  Oprócz wypłaty pieniędzy pakiet dla dziecka obejmuje również inne istotne usługi, takie jak:
  • pomoc korepetytora,
  • rehabilitacja, 
  • transport dziecka do szpitala.
  Dodatkowo, w sytuacji nagłego zachorowania Twojego dziecka, pakiet umożliwia skorzystanie z wizyty pediatry w domu. To sposób na szybką i profesjonalną opiekę medyczną bez konieczności wizyty w przychodni.
   
  Santander oferuje różnorodne pakiety ubezpieczeniowe, które zapewniają klientom ochronę finansową w przypadku nieprzewidzianych sytuacji. Bez względu na wiek i potrzeby można znaleźć rozwiązanie dostosowane do indywidualnych oczekiwań. Ile kosztuje taka ochrona?
   

  Ile zapłacisz za polisę w Santander?

  Wysokość składki ubezpieczeniowej jest ustalana zgodnie z obowiązującą taryfą składek w momencie zawarcia umowy. Kwota ta zależy od oceny ryzyka związanego ze stanem zdrowia, wybranej sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony, a także wieku w pierwszym dniu każdego 12-miesięcznego okresu ochrony.
   

  Polisa na życie w Santander

  Wiek (lata) 18 30 50
  Suma ubezpieczenia 5 000 zł 300 000 zł 5 000 zł 300 000 zł 5 000 zł 300 000 zł
  Ubezpieczenie na życie 3,40 zł 87 zł 3,70 zł 108 zł 6,30 zł 273 zł
  Pakiet zdrowotny od 32,99 zł od 44,04 zł od 104,90 zł
  Pakiet szpitalny od 8,90 zł od 8,90 zł od 22,90 zł
  Pakiet wypadkowy od 11,90 zł od 11,90 zł od 11,90 zł
  Pakiet dla dziecka 7 zł
  Tabela 1. Opracowanie własne.
   

  Porównaj oferty

  Wysokość składki powinna wynosić co najmniej 40,00 zł miesięcznie. Minimalna suma ubezpieczenia wynosi  5 000 zł, a maksymalna — 300 000 zł.
   
  Warto zauważyć, że składki różnią się w zależności od sumy ubezpieczenia oraz rodzaju pakietu. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować ofertę, uwzględniając własne potrzeby i możliwości finansowe.
   

  Pamiętaj, że w tych sytuacjach polisa może nie zadziałać!

  Ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty pieniędzy w przypadku zachorowania na nowotwór lub inne poważne schorzenie w następujących sytuacjach:
  • użycie alkoholu lub środków odurzających – jeśli choroba wystąpiła wskutek spożycia alkoholu lub środków odurzających, ubezpieczycielowi przysługuje prawo do odmowy wypłaty. Istnieje jednak możliwość otrzymania świadczenia, jeśli lekarz zalecił zażycie tych substancji w celu leczenia,
  • choroby wywołane piciem alkoholu – jeśli zachorowanie stanowi bezpośredni wynik nadużywania alkoholu,
  • brak przestrzegania zaleceń lekarza – jeżeli nie przestrzegasz zaleceń lekarza dotyczących leczenia lub rehabilitacji,
  • nieuprawnione zabiegi medyczne – jeśli poddasz się zabiegom o charakterze medycznym bez kontroli lekarza lub innych uprawnionych do tego osób,
  • zakażenie wirusem HIV,
  • zatajenie informacji lub podanie fałszywych informacji – jeżeli zataisz istotne fakty albo podasz nieprawdziwe informacje dotyczące swojego stanu zdrowia przed zawarciem umowy, a do wystąpienia choroby dojdzie przed upływem 3 lat od daty jej zawarcia, ubezpieczyciel może nie wypłacić świadczenia. Jeśli jednak te informacje nie miały wpływu na wystąpienie choroby bądź od zawarcia umowy minęły już 3 lata, wypłata może zostać dokonana.
  Inną ważną kwestię stanowi karencja. Ubezpieczyciel ma prawo nie wypłacić świadczenia w przypadku zachorowania w ciągu pierwszych 90 dni od rozpoczęcia ochrony. Istnieje jednak wyjątek dla nowotworu lub innych poważnych schorzeń spowodowanych nieszczęśliwym wypadkiem — w takim przypadku wypłata jest możliwa.

  Należy też pamiętać o tym, że nie każde zdarzenie polisowe zobowiązuje ubezpieczyciela do wypłaty maksymalnej sumy ubezpieczenia. Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota, jaką ubezpieczyciel jest zobowiązany wypłacić w przypadku szkody objętej ubezpieczeniem. Nazywa się ją również limitem odpowiedzialności albo sumą gwarancyjną.
   

  Porównaj oferty
   

  Przed zakupem warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z dokumentem OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Dowiesz się z niego, jak wysokie świadczenie ci przysługuje, jak zgłosić roszczenie ubezpieczycielowi oraz w jakich okolicznościach ochrona może nie zadziałać. Wszystkie te informacje są kluczowe, by podjąć świadomą decyzję. Sprawdź również, czy suma ubezpieczenia zgadza się z tym, co planowałeś zakupić. Od tego będzie zależeć wysokość odszkodowania w przyszłości, gdy dojdzie do wypadku.

  W praktyce, jeżeli wystąpi szkoda, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie do wysokości ustalonej sumy ubezpieczenia. Oznacza to, że kwota odszkodowania nie może przekroczyć tej granicy, nawet jeśli faktyczne straty są wyższe. Wysokość świadczeń jest opisana w umowie. Trzeba pamiętać o tym, że przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej zawsze warto dokładnie zapoznać się z warunkami polisy, aby mieć świadomość sytuacji, w których polisa może nie zadziałać.
  – przypomina Ewelina Ratajczak, ekspertka portalu rankingubezpieczennazycie.pl.
   

  Jakie masz inne możliwości ubezpieczenia?

  Zakup polisy ubezpieczeniowej w banku często okazuje się wygodnym rozwiązaniem. Warto jednak zastanowić się nad innymi możliwościami, które mogą zapewnić lepsze dopasowanie ochrony do indywidualnych potrzeb.

  Przed podjęciem decyzji o zakupie polisy ubezpieczeniowej dobrze jest dokładnie przeanalizować dostępne opcje i porównać oferty różnych ubezpieczycieli. W tym celu warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń.

  Korzystanie z porównywarek ubezpieczeń to skuteczny sposób na zbadanie różnych ofert dostępnych na rynku. Kalkulator polis umożliwia szybkie i łatwe porównanie cen oraz warunków polis proponowanych przez różnych ubezpieczycieli. Narzędzie to jest dostępne w formie online. Pomoże Ci ono w znalezieniu najlepszej oferty w zakresie ubezpieczenia samochodu, mieszkania, zdrowia, podróży i wielu innych.

  Porównaj oferty


  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert

  To warto wiedzieć
  1. Ubezpieczenie na życie w Santander mogą wykupić wyłącznie klienci banku

  2. Ubezpieczycielem w polisach oferowanych przez bank jest towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz

  3. Bank oferuje gotowy produkt, bez możliwości rozszerzenia ochrony w dowolnie wybranym kierunku

  4. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego ubezpieczenia, porównaj wszystkie dostępne opcje, by nie przepłacać i nie podjąć decyzji zbyt pochopnie

  FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie na życie w Santander

  1. Czy można ubezpieczyć się w banku?

   Tak, wiele banków oferuje polisy ubezpieczeniowe jako dodatkową usługę dla swoich klientów. Jednak zakres oraz dostępność polis ubezpieczeniowych mogą się różnić w zależności od konkretnej instytucji finansowej.

  2. Kto może kupić polisę na życie w Santander?

   Polisę na życie w Santander może kupić osoba pełnoletnia, która nie ukończyła 60 lat i ma miejsce zamieszkania w Polsce. Dokładne warunki zakupu polisy na życie w Santander uzyskasz, kontaktując się z bankiem lub sprawdzając ofertę ubezpieczeniową online.

  3. Ile kosztuje ubezpieczenie na życie w Santander?

   Koszt ubezpieczenia na życie w Santander zależy od wielu czynników, takich jak wiek ubezpieczonego, stan zdrowia, suma ubezpieczenia oraz rodzaj i zakres ochrony. W celu uzyskania dokładniejszych informacji warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeniowego dostępnego online.

  4. Jaką ochronę oferuje polisa w Santander?

   Polisa w Santander może oferować różne rodzaje ochrony, w tym ubezpieczenie na życie, pakiet szpitalny, zdrowotny, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także ubezpieczenie dziecka. Zakres ochrony jest zależny od konkretnej polisy oraz warunków umowy.

  Adrianna Chruściel

  Odpowiedzialna za treści dotyczące ubezpieczeń na życie. Copywriterka z zamiłowania i pasji. Od 5 lat dzieli się swoją wiedzą i przekazuje ją dalej. Lubi kryminały i dobry film, a w swoim czasie wolnym stawia na rozwój osobisty.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu