Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 5 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie dla rodziny Santander - co można zyskać?

Data aktualizacji: 05 LUT 2020

Średnia ocena: 3.64

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie dla rodziny Santander - co można zyskać?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Ubezpieczenie na życie z pakietem medycznym - sprawdzamy oferty

30 MAR 2023
Ubezpieczenia na życie z pakietem medycznym stają się coraz bardziej...
Porada img

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

28 MAR 2023
Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
Porada img

Kogo można uposażyć w polisie na życie?

28 MAR 2023
W sytuacji, gdy umiera bliska nam osoba, możemy otrzymać świadczenia z...
Porada img

Rodzaje ubezpieczeń na życie - które wybrać?

17 MAR 2023
Ubezpieczenie na życie to nie tylko odszkodowanie za zdiagnozowaną chorobę,...
Porada img

Czy można ubezpieczyć się na życie wielokrotnie?

07 MAR 2023
W sytuacji, gdy posiadamy już indywidualną polisę na życie, a pracodawca...
Porada img

Choroby przewlekłe w polisie na życie

06 MAR 2023
Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Posiadacze konta bankowego mogą otrzymać propozycję zakupu ubezpieczenia do kredytu, pożyczki czy karty kredytowej. Na przykładzie banku Santander sprawdzamy czy takie rozwiązanie ma sens jest opłacalne dla klientów.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Produkty oferowane w banku najczęściej są atrakcyjne cenowo, o korzystnym zakresie ochrony i dogodnych warunkach. Sprawdźmy jednak czy na pewno jest to dobra inwestycja, a za przykład weźmy ofertę ubezpieczenia rodziny w banku Santander.
   

  Santander – bank czy ubezpieczyciel?

  Bank, który oferuje nam ubezpieczenie, nie jest naszym ubezpieczycielem, a pośrednikiem. Tak jest również w przypadku oferty banku Santander – ubezpieczycielem jest towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva. Oznacza to, że na mocy współpracy z firmą ubezpieczeniową bank może sprzedawać produkty ochronne.

  Ceny zwykle są konkurencyjne, a dzieje się tak dlatego, że oferta firmy ubezpieczeniowej, którą reprezentuje bank jest ofertą zbliżoną do oferty grupowej, czyli ma być dopasowana do możliwości oraz potrzeb szerokiego grona klienta. Ochrona zatem nie jest spersonalizowana i nie mamy za dużego wpływu na rozbudowanie swojej ochrony.
   

  Co oferuje Santander z polis na życie la rodziny?

  Czym właściwie jest polisa rodzinna? Czy to produkt grupowy czy indywidualny? Wydawać by się mogło, że skoro w zakres polisy włączamy więcej niż jedną osobę – polisa zmienia swój profil na polisę grupową. Jednak tak się nie dzieje – polisa rodzinna to wciąż polisa indywidualna, gdzie możemy sami zadecydować o wysokości sumy ubezpieczenia oraz umowach dodatkowych. W tym przypadku ochronę możemy spersonalizować dla każdego, objętego polisą członka rodziny.

  Wśród ofert ubezpieczeniowych, jakie oferuje Santander są 4 produkty dotyczące członków rodziny ubezpieczonego. To Opiekun rodziny, Onkopolisa Santander, Dla Bliskich i Plan B.

  Opiekun Rodziny i Dla Bliskich mają za zadanie zapewnić ochronę finansową dla najbliższych, Onkopolisa zabezpiecza rodzinę na wypadek pojawienia się choroby nowotworowej, a Plan B – to pomoc w sytuacji utraty pracy. Poniżej przyglądamy się tym produktom z bliska.
   

  Santander Opiekun Rodziny – bezpieczeństwo finansowe

  Santander Opiekun Rodziny ma przede wszystkim zapewnić zabezpieczenie finansowe na wypadek śmierci ubezpieczonego. Klient banku Santander może wybrać sumę ubezpieczenia, w oparciu o swój wiek – od 50 000 zł do 300 000 zł. Z tytułu zgonu wskutek nieszczęśliwego wypadku ubezpieczyciel wypłaca dwukrotną wartość sumy ubezpieczenia, a w przypadku zgonu w wyniku wypadku komunikacyjnego – trzykrotną wartość sumy ubezpieczenia.

  Oferta skierowana jest do osób między 18. a 55. rokiem życia.

  Zakres ochrony dotyczy śmierci ubezpieczonego, śmierci ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku i wypadku komunikacyjnego oraz całkowitej niezdolności do pracy.

  Według symulacji kalkulatora, który znajduje się na stronie banku, możemy dowiedzieć się jaka przysługuje nam wysokość sumy ubezpieczenia na podstawie naszego wieku oraz wysokości dochodów.
   

  Przykładowe sumy ubezpieczenia dla umowy zawartej na okres 5 lat

  Wiek i suma ubezpieczenia Wynagrodzenie 1800 zł  Wynagrodzenie 2500 zł  Wynagrodzenie 3000 zł Wynagrodzenie 3500 zł 
  20 lat

  SU
  60 zł 85 zł 100 zł 120 zł
  108 000 zł 150 000 zł 180 000 zł 210 000 zł
  30 lat

  SU
  70 zł 100 zł 120 zł 140 zł
  108 000 zł 150 000 zł 180 000 zł 210 000 zł
  40 lat

  SU
  100 zł 140 zł 160 zł 190 zł
  108 000 zł 150 000 zł 180 000 zł 210 000 zł
  50 lat

  SU
  170 zł 230 zł 280 zł 320 zł
  108 000 zł 150 000 zł 180 000 zł 210 000 zł
  Tabela 1. Składki miesięczne w zaokrągleniu na podstawie www.santander.aviva.pl.
   

  Porównaj oferty


  Cena składki jest uzależniona od trzech czynników – wieku, w jakim klient banku przystępuje do zakupu polisy, wysokości wynagrodzenia, jakie otrzymuje każdego miesiąca oraz od wybranej sumy ubezpieczenia.

  Jest to rozwiązanie dla osób, które chcą, by na wypadek nagłej śmierci – bliscy otrzymani pomoc finansową, która ułatwi im poradzenie sobie z trudną sytuacją. Szczególnie dotyczy to osób, które posiadają kredyt na mieszkanie – wysoka suma ubezpieczenia zapewnia środki na spłatę zadłużeń, które odziedziczą bliscy ubezpieczonego.

   

  Santander Onkopolisa – w razie zdiagnozowania nowotworu

  Onkopolisa to rozwiązanie, które ma zabezpieczyć ubezpieczonego na wypadek wystąpienia choroby nowotworowej. Jak polisa chroni rodzinę? Ubezpieczony na wypadek zdiagnozowania nowotworu złośliwego – może otrzymać 50 000, 80 000 lub 120 000 zł.

  Otrzymane środki pozwolą na szybkie i skuteczne leczenie, które w przypadku chorób tak trudnych i skomplikowanych jak nowotwór – są niezwykle ważne. Leczenie nowotworu jest procesem długotrwałym – co wpływa również na kondycję finansową rodziny – dlatego wsparcie od ubezpieczyciela jest tak istotne.

  Ubezpieczony otrzymuje również wsparcie assistance, a w jego zakresie mieści się:
  • pomoc profilaktyczna-medyczna (konsultacja telefoniczna, wizyta domowa),
  • pomoc medyczna-onkologiczna (wsparcie psychologiczne, pomoc domowa po hospitalizacji, wizyta pielęgniarska po hospitalizacji, transport medyczny, zorganizowanie sprzętu rehabilitacyjnego, organizację i dofinansowanie zakupu peruki),
  • druga opinia oraz rehabilitacja.
  Polisa jest skierowana do osób, które mają od 18 do 60 lat.

  Na stronie banku Santander znaleźć możemy kalkulator, który ułatwia obliczenie składki polisy. Składka ustalana jest na podstawie wybranej sumy ubezpieczenia oraz wieku, w jakim chcemy przystąpić do polisy.

  Przykładowo – osoba, która ukończyła 30 lat w przypadku trzech wariantów sumy ubezpieczenia (50 000 zł, 80 000 zł i 120 000 zł) zapłaci miesięcznie za polisę – 40,77 zł, 46,95 zł lub 51,88 zł.
   

  Santander Dla Bliskich – finansowe wsparcie

  Polisa Dla Bliskich to ubezpieczenie chroni bliskich ubezpieczonego na wypadek jego śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczyciel zapewnia wsparcie finansowe, które pozwoli stanąć na nogi w tej trudnej sytuacji, jaką jest utrata bliskiej osoby.
  Polisa jest skierowana do osób mających od 18 do 65 lat. Najniższa suma ubezpieczenia, jaką można otrzymać w ramach tej polisy to 100 000 zł, najwyższa wynosi 200 000 zł.
   

  Santander Plan B – na wypadek utraty pracy

  Plan B to produkt, który uchroni ubezpieczonego finansowo w sytuacji, gdy utraci zdolność do pracy lub znajdzie się w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

  Polisa jest dostępna w jednym wariancie, a składka miesięczna wynosi 33 zł. Ubezpieczyciel będzie wspierał finansowo do momentu znalezienia pracy. Dodatkowo polisa oferuje assistance zawodowy, który pomoże w znalezieniu pracy. Z tytułu utraty pracy ubezpieczony może otrzymać kwotę do 5000 zł.
  Polisa skierowana jest do osób między 18, a 61 rokiem życia i są zatrudnione w oparciu o umowę o pracę.
    

  Jak kupić polisę w Santander?

  Zakup polisy w banku Santander jest możliwy dla klientów banku. Jeśli zatem w Santanderze posiadamy rachunek bankowy, kartę kredytową lub kredyt – możemy skorzystać z oferty.

  Zakup polisy odbyć się może w dowolnej siedzibie banku, natomiast składki polisowe są potrącane z konta ubezpieczonego. Jest to dodatkowe ułatwienie – dzięki któremu ubezpieczony nie musi pilnować terminu płatności składki, ponieważ bank sam pobiera należną opłatę.

   

  Nasz typ

  Minusem zakupu polisy w banku jest brak możliwości wyboru – możemy otrzymać najwyżej kilka wariantów cenowych, jednak nie zmieni to jakoś znaczącą zakresu ochrony.

  W sytuacji, gdy zależy nam na dopasowanej ochronie – dodatkowo dla nas oraz naszych bliskich – możemy zdecydować się na zakup polisy rodzinnej indywidualnie. Wówczas mamy wpływ na zakres ochrony, wysokość sumy ubezpieczenia, częstotliwość płacenia składek oraz czas trwania umowy. Dodatkowo – możemy dopasować ochronę dla każdego członka rodziny na miarę jego potrzeb, a wszystko w ramach jednej składki.

  Polisa w banku Santander może okazać się dobrym rozwiązaniem, jednak wyłącznie dla osób, które nie posiadają żadnego innego ubezpieczenia i nie zamierzają poświęcić chwili czasu na przejrzenie dostępnych ofert. Jednak w kwestii ubezpieczenia nie warto iść na kompromisy – należy wybrać produkt, który będzie spełniał nasze oczekiwania zarówno ochronne, jak i cenowe.

  Porównaj oferty


  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2023 | Mapa serwisu