Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Ubezpieczenie NNW dla sportowców

12 LUT 2020
Data aktualizacji: 02 KWI 2020
Odszkodowanie za uraz podczas uprawiania sportu do 300 tysięcy złotych, ochrona sprzętu sportowego, a nawet ubezpieczenie rezygnacji z uczestnictwa w imprezach sportowych. Polisy na życie z myślą o osobach aktywnych oferują wiele, ale nie w każdej sytuacji i nie w każdej dziedzinie sportu.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Dbanie o zdrowie oraz aktywność fizyczną nie jest już tylko chwilową modą, ale również świadomym wyborem na życie. Sport w różnych formach cieszy się dużym zainteresowaniem, co korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Nie da się jednak ukryć, że aktywność fizyczna może w pewien sposób zaszkodzić np. kontuzjami.

  Przyglądamy się ofertom przykładowych polis na życie, z których mogą skorzystać m.in. sportowcy i osoby aktywnie spędzający wolny czas.
   

  Dlaczego sport i hobby ma znaczenie w polisie na życie?

  Polisa na życie może kojarzyć nam się bardziej z oszczędzaniem na przyszłość czy zabezpieczeniem finansowym na nieprzewidziane okoliczności. Czy zatem sport jest jakkolwiek brany pod uwagę w ubezpieczeniu?

  Okazuje się, że sport czy aktywność fizyczna ubezpieczonego ma wpływ na wysokość składki. Wiąże się to z wyższym ryzykiem ubezpieczeniowym. W niektórych przypadkach tak dużym, że ubezpieczyciele wyłączają z odpowiedzialności niektóre dyscypliny, jak wspinaczkę skałkową, pływanie motorówką czy paralotniarstwo.

  Warto mieć na uwadze, że uprawianie sportu zawsze niesie za sobą ryzyko kontuzji, pobytu w szpitalu lub operacji – bez względu na to czy biegamy, chodzimy na siłownię, basen czy trenujemy jogę. Podczas ćwiczeń możemy złamać kość, naderwać mięśnie, zerwać torebkę stawową lub dostać przepukliny. Zdarzają się również urazy głowy, wstrząśnienia mózgu czy krwotoki śródczaszkowe.

  To wszystko brzmi groźnie, jednak z dobrze dobraną polisą na życie możemy liczyć na szybką i skuteczną pomoc.
   

  Co powinno zawierać ubezpieczenie dla sportowca?

  Wybór odpowiedniej polisy nie należy do prostych. Na rynku ubezpieczeniowym ofert jest naprawdę sporo, a każda z nich różni się pod wieloma względami.

  W przypadku ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) może wydawać się, że ochrona dotyczy podobnych zdarzeń, jednak w przypadku osób uprawiających sport, nawet nieduże różnice mogą okazać się znaczące. Zwróćmy zatem uwagę na to:
   
  • co dokładnie oferuje produkt ubezpieczeniowy,
  • jakie daje możliwości rozszerzenia ochrony,
  • jak definiuje wyłączenia odpowiedzialności.
  Te trzy punkty są niezwykle ważne. Przede wszystkim musimy sprawdzić, co dokładnie oferuje nam ubezpieczyciel, czy uwzględnia konkretne urazy, wypadki, pobyt w szpitalu, operacje itd. Wiedząc, jaki dokładnie uprawiamy sport – znamy również ryzyko, jakie za sobą niesie. W przypadku osoby, która biega na kontuzje najbardziej narażone są nogi ubezpieczonego, dla osoby, która uprawia wspinaczkę ryzyko dotyczy w dużej mierze kręgosłupa oraz głowy.

  Ważne jest zatem, by zadbać o rozszerzenia ochrony, jeśli takie są dostępne. Mogą one np. dotyczyć pobytu w szpitalu, co zapewni dodatkowe świadczenia lub pakiet assistance.
  Zwróćmy również uwagę, jakie są wyłączenia odpowiedzialności w przypadku wybranych ofert. Bardzo często towarzystwa ubezpieczeniowe nie ponoszą odpowiedzialności za uszczerbek na zdrowiu powstały w wyniku uprawiania sportów wysoce kontuzjogennych. Zatem osoby, które uprawiają wspinaczkę czy sporty wodne – powinny poszukać innej polisy.
   

  Ubezpieczenie dla sportowców – przykładowe polisy

  Sprawdźmy, jakie możliwości mają osoby, które regularnie uprawiają sport na kilku przykładowych ofertach: TU Europa, Uniqa oraz PZU. Dzięki temu łatwiej będzie nam znaleźć różnice w poszczególnych ofertach i zrozumieć, że warto porównywać oferty przed zakupem, by znaleźć rozwiązanie najbardziej dopasowane do naszych potrzeb.


  TU Europa – od 1 zł dziennie

  TU Europa posiada pakiet stworzony z myślą o sportowcach – Ubezpieczenie NNW Sport. Cena minimalna polisy wynosi 1 zł za dzień, natomiast cena jest uzależniona od wybranej przez nas sumy ubezpieczenia, a z odszkodowania otrzymać możemy nawet 100 000 zł. Pakiet zapewnia ochronę na całym świeci zarówno dla amatorów, zawodowców, jak i osób uprawiających sporty wyczynowe.
  Pakiet przewiduje elastyczny czas ochrony, możemy zatem zawrzeć umowę na rok, jak i na określony czas – np. sezon zimowy lub podczas wybranej imprezy sportowej np. planowanego za pół roku maratonu.

  Ubezpieczony za uszczerbek na zdrowiu może otrzymać od 10 000 zł do 100 000 zł. W ramach tej polisy możemy wybrać umowy dodatkowe, które zwiększą zakres naszej ochrony w zależności od naszych potrzeb, a do wyboru mamy 10 wariantów:
   
  • ubezpieczenie rezygnacji z uczestnictwa w imprezach sportowych (ubezpieczyciel zwraca koszty poniesione na ten cel),
  • zwrot kosztów rehabilitacji,
  • OC w życiu prywatnym (ubezpieczyciel ponosi koszty np. uszkodzenia cudzego mienia w trakcie uprawiania sportu),
  • zwrot kosztów ratownictwa,
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego,
  • zryczałtowane koszty pogrzebu (jeśli dojdzie do zgonu podczas uprawiania sportu),
  • zwrot kosztów leczenia,
  • śmierć w następstwie zawału serca lub udaru mózgu,
  • dzienne świadczenie szpitalne,
  • ubezpieczenie kosztów wypożyczenia sprzętu sportowego.
  Umowa zawierana jest maksymalnie na 12 miesięcy, a składka naliczana jest jednorazowo z góry za cały okres ubezpieczeniowy.

  Warto zwrócić uwagę przed zawarciem umowy na zapis o wyłączeniach odpowiedzialności, by zastanowić się nad tym, czy uprawiany przez nas sport może być ujęty jako podstawa do niewypłacenia odszkodowania. Ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania, jeśli do zdarzenia polisowego doszło wskutek m.in.:
   
  • prowadzenia pojazdu bez uprawnień,
  • uprawianiem sportów powietrznych,
  • uprawianiem sportów ekstremalnych,
  • zażyciem środków dopingujących,
  • udziałem ubezpieczonego w charakterze uczestnika w off-road motocyklowym, jazdach próbnych i testowych, pokazach i próbach prędkościowych, oraz wszelkiego rodzaju treningach z wykorzystaniem lądowych i wodnych pojazdów silnikowych.
  Należy zatem zaznaczyć, że ten rodzaj ubezpieczenia nie obejmie ochroną każdego sportowca i wykluczone są te osoby, które uprawiają np. skoki spadochronowe.


  Uniqa – odszkodowanie do 300 000 zł

  Produkt dedykowany sportowcom towarzystwa ubezpieczeniowego Uniqa to Ubezpieczenie dla sportowców. Pakiet zapewnia ochronę dla osób uprawiających sporty, również te wysoce kontuzjogenne oraz jest dedykowany osobom biorącym udział w wydarzeniach sportowych (np. zawody thriatlonowe, Runmageddon).

  Polisa zapewnia ochroną na całym świecie we wszystkich imprezach sportowych z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Australii.

  Dodatkowo nabyć można pakiet OC w Życiu Prywatnym. Polisa zapewnia odszkodowania w wysokości 10 000, 50 000, 100 000, 200 000 a nawet 300 000 zł.


  PZU – w zakresie sporty wysokiego ryzyka

  Innym rozwiązaniem jest polisa w PZU, czyli Ubezpieczenie NNW dla sportowców.
  Ochrona obejmuje nieszczęśliwe wypadki nie tylko dotyczące uprawiania sportu, ale również w każdej innej sytuacji życiowej. Zakres podstawowy można rozszerzyć za opłatą dodatkowej składki o dodatkowe ryzyka m.in. o wypadek powstały wskutek uprawiania sportów wysokiego ryzyka.
  Ubezpieczyciel określa je jako aktywność sportową, która wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach dużego ryzyka, często zagrożenia życia, np.
   
  • sporty motorowe, jazda na quadach,
  • sporty motorowodne, w tym narciarstwo wodne,
  • szybownictwo, baloniarstwo, skoki ze spadochronem,
  • wspinaczka wysokogórska, speleologia,
  • rafting (spływ rzeczny),
  • canyoning (pokonywanie koryta rzeki przy wykorzystaniu następujących technik: wspinaczki, pływania, nurkowania),
  • nurkowanie przy użyciu specjalistycznego sprzętu (scuba diving), nurkowanie na zatrzymanym oddechu (free diving), nurkowanie wrakowe i jaskiniowe,
  • żeglarstwo morskie, śródlądowe, wędkarstwo morskie,
  • surfing, windsurfing, kitesurfing, wakeboarding,
  • jazda na nartach zjazdowych lub snowboardzie poza oznakowanymi trasami zjazdowymi,
  • narciarstwo ekstremalne: skialpinizm, zjazdy ekstremalne, freestyle,
  Ponadto PZU zapewnia wsparcie finansowe, które umożliwi szybkie i skuteczne leczenie lub rehabilitację, ponadto można uzyskać pomoc Assistance, która zagwarantuje np. wizyty domowe lekarza lub pomoc osoby, która pomoże w prowadzeniu domu lub zrobi zakupy gdy np. kontuzja ogranicza nas ruchowo.
   

  Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci sportowcom odszkodowania?

  Zakup polisy powinien być poprzedzony dokładnym zapoznaniem się z treścią umowy ubezpieczeniowej (OWU). Jest to jednak na tyle obszerny dokument, że może stanowić wyzwanie. Należy jednak obowiązkowo zapoznać się z punktem, mówiącym o wyłączeniu odpowiedzialności.

  To, co powinno szczególnie interesować sportowców to fakt, czy ubezpieczyciel nie wyłącza odpowiedzialności z tytułu uszczerbku na zdrowiu powstałych wskutek:
   
  • sportów wysokiego ryzyka,
  • prowadzenia pojazdów bez posiadanych uprawnień,
  • określonej kategorii sportów (np. wodnych lub powietrznych).
  Bardzo często towarzystwa ubezpieczeniowe nie chcą ponosić odpowiedzialności za uszczerbek na zdrowiu, który zaistniał podczas aktów terroru, bójek, rozruchów lub protestu, pobytu w krajach, gdzie prowadzone są konflikty zbrojne lub działania wojenne. W takiej sytuacji, jeżeli impreza sportowa – np. maraton – odbywać się będzie w państwie ogarniętym wojną, to pomimo faktu, że impreza sportowa odbywa się w miejscu bezpiecznym dla tego kraju – wszelkie szkody nie są objęte ochroną.
   

  Gdzie kupić ubezpieczenie dla sportowców?

  Internet w poszukiwaniu ofert dla sportowców jest niezwykle przydatny. Możemy bowiem skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej, która znacznie ułatwi nasze poszukiwania.

  Korzystając z niej, mamy możliwość odpowiednio określić nasze potrzeby względem ubezpieczenia
  porównywarka – właściwe określenie potrzeb w formularzu. Na podstawie informacji przez nas udzielonych – zostanie wyselekcjonowana lista produktów, które będą spełniać nasze wymagania. Dzięki temu dotrzemy do najlepszych ofert dostępnych na rynku.

  Przydatne mogą również okazać się rankingi ubezpieczeniowe. W tym przypadku możemy znaleźć oferty, o których istnieniu wcześniej nie wiedzieliśmy, jak również poznać oceny specjalistów. Nie musimy przecież znać wszystkich firm ubezpieczeniowych działających w Polsce, a te, które specjalizują się w polisach dla sportowców nie muszą być wcale liderami na rynku. Zdarza się, że mniejsze firmy specjalizują się w konkretnym kierunku i oferują lepsze rozwiązania niż dobrze nam znane, duże grupy ubezpieczeniowe.
   
  Polisa na życie ma za zadanie zagwarantować nam solidne wsparcie w wielu sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia naszego życia i zdrowia. Przed zakupem należy jednak pamiętać, że istotna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Uprawianie sportu pomimo dużych korzyści dla zdrowia może przynieść również kontuzje, urazy oraz problemy zdrowotne

  2. Warto zwrócić uwagę na to, by polisa swoją ochroną uwzględniała pobyt w szpitalu, urazy, kontuzje, operacje chirurgiczne

  3. Najlepszym rozwiązaniem dla sportowców będzie polisa NNW, szczególnie ta dedykowana osobom aktywnie uprawiającym sport

  4. Brak porównania może prowadzić do przepłacenia oraz zakupu polisy, która nie zapewnia nam odpowiedniej ochrony
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Choroby przewlekłe w polisie na życie

  17 WRZ 2020
  Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
  Porada img

  Renta dla dziecka po twojej śmierci - PZU i inne polisy na życie

  11 WRZ 2020
  Ubezpieczenie na życie może zapewnić ochronę nie tylko nam, ale również...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie na milion złotych - to możliwe?

  03 WRZ 2020
  Tak wysokie odszkodowanie będzie możliwe tylko w niektórych towarzystwach...
  Porada img

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

  24 SIE 2020
  Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
  Porada img

  Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania

  19 SIE 2020
  Wśród najczęściej występujących poważnych zachorowań możemy wymienić...
  Porada img

  Koronawirus a ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

  11 SIE 2020
  Wprowadzenie skutecznego leczenia i ochrony przed koronawirusem jest już coraz...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020