Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Ubezpieczenie grupowe pracowników - jaki mają wybór?

18 GRU 2018
Data aktualizacji: 06 MAJ 2020
W sytuacji, gdy chcemy ubezpieczyć się na życie – mamy dwie możliwości – zrobić to indywidualnie lub grupowo. Oferta grupowa skierowana jest głównie do osób, których pracodawca umożliwia taką opcję. Tym razem przyglądamy się ubezpieczeniom grupowym, oraz temu, jaki wybór mają pracownicy.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie grupowe posiada swoje wady i zalety – musimy je znać przed zakupem, by uniknąć nieprzemyślanej inwestycji swoich środków. „Grupówki” zazwyczaj nie kosztują wiele, jednak warto by były to dobrze wykorzystane środki.

  Infografika - Wady i zalety ubezpieczenia pracowniczego
   

  Ochrona finansowa w miejscu pracy

  Jeżeli nasz pracodawca oferuje nam możliwość zakupu ubezpieczenia grupowego, możemy skorzystać z tej opcji, warto jednak wcześniej dowiedzieć się o niej czegoś więcej.

  Gdy pracodawca zaproponuje nam ubezpieczenie grupowe, warto również, żebyśmy sprawdzili ofertę dokładnie – czy oferuje tylko wsparcie finansowe, w jakiej wysokości, a także, na jakie inne formy pomocy można liczyć u ubezpieczyciela. Towarzystwo ubezpieczeniowe oprócz odszkodowania może zapewnić również:
  • transport medyczny;
  • wizytę domową lekarza lub pielęgniarki;
  • pokrycie kosztów rehabilitacji oraz pomoc w jej zorganizowaniu;
  • pomoc psychologa w trudnych życiowych momentach (np. po poważnym wypadku);
  Przede wszystkim warto wiedzieć na czym polega ubezpieczenie grupowe, jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania. Ta podstawowa wiedza pozwoli nam uniknąć przystąpienia do polisy, która nie zapewni nam zbyt wiele.

   

  Zalety polisy grupowej

  Jakie są zalety grupówki? Z całą pewnością niska cena składki, szeroki zakres ochronny oraz krótki czas trwania umowy.

  Niska cena składki w ubezpieczeniu grupowym – wynika przede wszystkim ze zbiorowości klienta. W przypadku, gdy klient jest indywidualny – potencjalne ryzyko zachorowania czy zgonu jest większe, ponadto ubezpieczyciel dokonuje tylko jednej sprzedaży. W przypadku „grupówki” – ubezpieczyciel sprzedaje dużą liczbę produktów, a co za tym idzie – zachodzi rozproszenie odpowiedzialności. Oznacza to, że ryzyko zmniejsza się w dużej grupie ubezpieczonych. Ubezpieczyciel może zatem pozwolić sobie na obniżenie składki.

  Szeroki zakres ochrony – to spora zaleta ubezpieczeń grupowych. Taka polisa nie wymaga zakupu umów dodatkowych, które mają zwiększyć zakres ochrony, ponieważ oferuje kompleksową ochronę w ramach jednej polisy. Ubezpieczony może zatem uzyskać ochronę na wypadek swojej śmierci, poważnej choroby, urazu, pobytu w szpitalu, wypadku, śmierci, choroby, urazu, pobytu w szpitalu współmałżonka, a także otrzymać świadczenie w sytuacji, gdy ubezpieczonemu urodzi się dziecko. Podobny zakres ochrony w przypadku ubezpieczenia indywidualnego może nas kosztować nawet kilkukrotnie więcej.

  Krótki czas trwania umowy – dla wielu osób to również zaleta ubezpieczenia grupowego. Podpisywanie umowy na najbliższe 10 czy 20 lat dla wielu, szczególnie młodych osób jest dzisiaj trudną decyzją. Dzisiejsze czasy różnią się od pokolenia naszych rodziców czy dziadków – w jednym zakładzie pracy spędzamy średnio 5 lat, spora część osób będzie się przeprowadzać nie tylko do innego miasta, lecz również za granicę – ciężko zatem podjąć decyzję o tak długiej perspektywie czasu.
   

  Porównaj oferty

  Wady polisy grupowej

  Polisa grupowa ma również swoje minusy, o których należy wspomnieć. Należą do nich niska suma ubezpieczenia oraz…krótki czas trwania umowy.

  Niska suma ubezpieczenia – to spora wada ubezpieczeń grupowych. W przypadku ubezpieczeń indywidualnych coraz częściej możemy ubezpieczyć się na naprawdę wysokie kwoty jak np. 1 czy nawet 3 miliony złotych. W przypadku „grupówek” – ubezpieczyciel może zaoferować nam kwotę pomiędzy 10 000 zł a 100 000 zł. Czemu suma ubezpieczenia jest tak ważna? To nie tylko maksymalna kwota, jaką można otrzymać z tytułu śmierci ubezpieczonego, ale również kwota, na podstawie której obliczany jest procent za poszczególne zdarzenia objęte ochroną. Za kilkudniowy pobyt w szpitalu, za który przysługuje 1% sumy ubezpieczenia będzie z pewnością lepiej otrzymać świadczenie z polisy na 1 mln zł, niż z polisy z sumą na 30 000 zł.

  Uzależniony czas trwania umowy  – dla jednych to zaleta, dla innych to wada tego rodzaju ubezpieczenia. Osoby, którym zależy akurat na długotrwałej ochronie nie będą do końca zadowolone z możliwości ubezpieczenia grupowego. „Grupówka” zapewnia ochronę na rok czasu z możliwością kontynuacji o kolejny rok Jeśli zatem zależy nam na ochronie na najbliższe kilka lub kilkanaście lat – jeśli zwolnimy się z miejsca pracy lub zostaniemy zwolnieni.

   

  Polisa grupowa indywidualnie? To możliwe online

  Mamy również możliwość zakupu ubezpieczenia indywidualnego, które w sporym zakresie przypomina ofertę grupową. Taką propozycję oferuje grupa Aviva w programie Smart Life.

  Maksymalna kwota, na jaką możemy się ubezpieczyć w ramach tego programu to 100 000 zł. Podobnie jak w przypadku „grupówki” – ubezpieczyciel nie wymaga od nas wykonywania badań medycznych.

  Minimalna składka miesięczna może wynosić nawet 21 zł miesięcznie. To nieduża kwota, podobnie jak w przypadku ubezpieczenia grupowego. Jeśli ustawimy sobie na koncie bankowym stały przelew na poczet ubezpieczenia lub podać numer karty kredytowej – podobnie jak w przypadku polisy grupowej – nie będziemy musieli się przejmować opłacaniem składki. W przypadku grupówki składkę pobiera pracodawca z naszego wynagrodzenia.

  Program Smart Life jest rozwiązaniem dobrym dla osób, które boją się długich zobowiązań – ponieważ umowę podpisuje się na 5 lat.

   

  2 ubezpieczenia na życie = 2 odszkodowania

  Co jednak z tymi osobami, które już zakupiły polisę indywidualną, natomiast ich pracodawca posiada atrakcyjną ofertę ubezpieczenia grupowego? Z pewnością nie powinny rezygnować z posiadanej polisy, mogą jednak zastanowić się nad zakupem oferty grupowej – umowa podpisywana jest przecież tylko na rok czasu, zatem nie zobowiążemy się do wieloletnich opłat.

  Ponadto uzyskamy podwójną ochronę – dwie polisy to dwa odszkodowania. W sytuacji pobytu w szpitalu lub złamania kości można otrzymać podwójne świadczenie, co oznacza większy zysk dla osoby ubezpieczonej.

  Warto również sprawdzić, jaką ochronę zapewnia nam posiadane już ubezpieczenie – możliwe, że posiadamy jeden dodatkowy wariant ochronny, zatem polisa grupowa przy niewielkiej składce znacznie nam go rozszerzy. Uzyskać możemy również w niskiej cenie ochronę dla współmałżonka oraz dzieci.

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Choroby przewlekłe w polisie na życie

  17 WRZ 2020
  Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
  Porada img

  Renta dla dziecka po twojej śmierci - PZU i inne polisy na życie

  11 WRZ 2020
  Ubezpieczenie na życie może zapewnić ochronę nie tylko nam, ale również...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie na milion złotych - to możliwe?

  03 WRZ 2020
  Tak wysokie odszkodowanie będzie możliwe tylko w niektórych towarzystwach...
  Porada img

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

  24 SIE 2020
  Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
  Porada img

  Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania

  19 SIE 2020
  Wśród najczęściej występujących poważnych zachorowań możemy wymienić...
  Porada img

  Koronawirus a ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

  11 SIE 2020
  Wprowadzenie skutecznego leczenia i ochrony przed koronawirusem jest już coraz...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020