Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 17 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie na milion?

Data aktualizacji: 24 LUT 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie na milion?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w ERGO Hestia

16 LIP 2024
Interesuje Cię ubezpieczenie grupowe, ale w Twoim miejscu pracy takie...
Porada img

Grupowe ubezpieczenie na życie

01 LIP 2024
Wśród wielu ofert ubezpieczeń na życie nie sposób znaleźć takiego,...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w Signal Iduna

21 CZE 2024
Ubezpieczenie na życie jest dostępne w kilku różnych rodzajach. Możesz...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Podczas wybierania polisy wysoka suma ubezpieczenia to dla wielu osób priorytet. Zastanawiasz się, czy ubezpieczenie na życie na milion złotych jest możliwe?
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Aby zapewnić sobie i swojej rodzinie wystarczający poziom bezpieczeństwa finansowego, ubezpieczenie na życie za milion jest dobrym i jak najbardziej dostępnym rozwiązaniem. W niniejszym artykule przedstawiamy wszystkie szczegóły dotyczące wspomnianej ochrony, w tym oferty ubezpieczycieli, grupy osób, które powinny rozważyć jej zakup, a także sytuacje, kiedy jest ona najbardziej przydatna. 

  Co znaczy polisa na życie za milion złotych? 


  Polisa na życie za milion złotych to rodzaj ubezpieczenia, w którym ubezpieczyciel wypłaca wspomnianą sumę pieniędzy właścicielowi polisy lub uposażonemu w przypadku określonego zajścia — najczęściej śmierci, nieszczęśliwego wypadku, poważnego zachorowania bądź kalectwa. Warto jednak wyjaśnić, co kryje się pod hasłem „poważne zachorowanie”. 

  Za poważne zachorowanie najczęściej rozumie się m.in.: 
  • nowotwory, w tym: nowotwory złośliwe (np. piersi, płuc, prostaty, a także białaczka, chłoniaki złośliwe i ziarnica złośliwa) oraz łagodny nowotwór mózgu, 
  • choroby serca i układu krążenia, w tym: zawał serca, udar mózgu,  
  • choroby układu oddechowego, w tym: gruźlica, schyłkowa niewydolność oddechowa, zator tętnicy płucnej, 
  • choroby układu odpornościowego, w tym: zakażenie wirusem HIV w wyniku przetoczenia krwi, ciężka sepsa, 
  • choroby układu pokarmowego, w tym: wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna, schyłkowa niewydolność wątroby. 
   
  Należy podkreślić, że wysokość świadczenia zależy od rodzaju zajścia, które zostało opisane w OWU polisy ubezpieczeniowej — milion złotych SU nie oznacza, że za wszystkie zdarzenia ubezpieczony otrzyma najwyższą rekompensatę. Dlatego przy wyborze tego typu produktu koniecznie trzeba dokładnie przyjrzeć się kwotom, jakie przysługują w przypadku konkretnych zdarzeń. Wysokość odszkodowania może być wyliczana w oparciu o różne czynniki, w zależności od OWU. 
   

  Który ubezpieczyciel oferuje ubezpieczenie na życie za milion złotych? 

  Chociaż ubezpieczenie na milion wiąże się z wyższą składką niż przeciętna, to maksymalna kwota rekompensaty jest bardzo zachęcająca. Nie wszystkie ubezpieczalnie na rynku oferują ubezpieczenie na życie za milion złotych, jednak niektóre z nich proponują SU nawet w wysokości 10 milionów.  

  W tabeli przedstawiono przykładowe oferty z sumą ubezpieczenia na milion lub więcej.  
   
  OFERTA TU MAKSYMALNA SU UMOWA (CZAS TRWANIA)
   
  PZU – Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek ciężkich chorób
   
  1 000 000 zależy od wybranego wariantu
   
  Allianz – Twoje życie, rozszerzenie np. o ochronę bliskich, ubezpieczenie na wyższą kwotę
  1 000 000 zł min. 10 lat
   
  Aegon – Spokojna przyszłość
   
   
  1 000 000 zł 5-40 lat
   
  Nationale-Nederlanden – Ubezpieczenie na życie - Ochrona  Jutra
  nawet powyżej 1 000 000 zł min. 5 lat
   
  Pru – Komfort Życia
   
  5 000 000 min. 5 lat
   
  Ergo Hestia – Ergo4
   
  10 000 000 zł ustalana
  indywidualnie
  Tabela 1. Wybrane TU oferujące ubezpieczenie na milion lub więcej. Opracowanie własne na podstawie ofert wybranych towarzystw ubezpieczeniowych z dnia 07.02.2023.

  Wśród firm ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenie na milion można wyróżnić PZU, Allianz oraz Aegon. Nationale-Nederlanden w pakiecie Ochrona Jutra oferuje SU nawet powyżej miliona (w przypadku zawarcia umowy na minimum 5 lat). Podobne warunki proponuje Pru w pakiecie Komfort Życia, jednak SU jest znacznie wyższa — maksymalna kwota ubezpieczenia wynosi 5 milionów. 

  Natomiast najwyższą sumą ubezpieczenia, bo aż 10 milionów, proponuje Ergo Hestia. Warto dodać, że zarówno czas trwania umowy, jak i wysokość polisy zależą od wielu czynników i są ustalane indywidualnie, w oparciu o możliwości oraz potrzeby danej osoby. 
   

  Ile kosztuje ubezpieczenie na życie na milion? 

  Koszt ubezpieczenia na życie na milion złotych jest kształtowany przez wiele czynników. Wśród najważniejszych wymienia się: 
  • zakres ochrony, 
  • stan zdrowia ubezpieczonego, 
  • wiek. 
  Istotną rolę w kwestii całkowitego kosztu polisy na milion odgrywa również czas trwania umowy, terminowość w regulacji zobowiązań, a także wykonywany zawód. Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i wybrać odpowiedni zakres ochrony, ponieważ wyższy poziom ochrony może okazać się niezbędny w razie wystąpienia trudnych sytuacji.  
   
  Najprościej rzecz ujmując, im szerszy zakres ochrony, tym większa szansa na uzyskanie wyższej rekompensaty za wystąpienie określonego zdarzenia. W przypadku wyboru odpowiedniego ubezpieczenia należy również pamiętać, że wraz z wiekiem wzrasta ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń, dlatego zawarcie umowy na dłuższy okres będzie kosztować mniej. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę wykonywany zawód, ponieważ niektóre zawody wiążą się z większym ryzykiem wystąpienia niepożądanych zdarzeń. Eksperci z dziedziny ubezpieczeń zaznaczają, że koszt ubezpieczenia na milion może kształtować się na poziomie kilkuset złotych lub więcej. 
   

  Za jakie zdarzenie możemy otrzymać milionowe odszkodowanie? 

  Podana kwota sumy ubezpieczenia bardzo często dotyczy konkretnego zdarzenia polisowego. Może okazać się, że podstawową SU w wybranej przez nas polisie jest np. 500 000 zł (zgon ubezpieczonego), a kwota 1 000 000 zł dotyczy już konkretnego zdarzenia czyli np. zgonu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Oznacza to, że nie każdy zgon będzie gwarantował wypłatę 1 miliona złotych. 
    
  Należy również podkreślić, że wybrana przez nas SU dotyczy najczęściej naszego zgonu, a w przypadku innych zdarzeń polisowych, świadczenie może być obliczane na podstawie innej kwoty, np. 
  • zgon  – SU od 10 000 do nawet 2 000 000 zł, to kwota, która jest wypłacana jednorazowo osobom uposażonym z zachowaniem kolejności – współmałżonek, dzieci, rodzice, dalsi krewni/uposażeni;  
  • nieszczęśliwy wypadek – w tym przypadku SU jest liczona procentowo według tabeli zawartej w OWU, świadczenie może wynosić od 1 do 100% w zależności od urazu i jest wypłacane jednorazowo;  
  • poważne zachorowanie – tutaj najczęściej będzie to SU od 10 000 do 500 000 zł po zdiagnozowaniu choroby, która zostaje objęta ochroną ubezpieczeniową (znajduje się na liście chorób ciężkich uznanych przez ubezpieczyciela), świadczenie wypłacane jest jednorazowo lub w miesięcznych ratach pozwalających na sfinansowanie wydatków na leczenie; 
  • leczenie szpitalne – kwota SU to od 10 do 100 zł, które liczone jest za każdy dzień pobytu w szpitalu z powodu choroby czy nieszczęśliwego wypadku, świadczenie naliczane od 3 dnia pobytu do 90, 180 dni (lub więcej decyduje oferta ubezpieczyciela),wypłata jest najczęściej jednorazowa po okazaniu towarzystwu wypisu ze szpitala; 
  • rehabilitacja – SU od 1000 do 10 000 zł na pokrycie wydatków związanych z zakupem sprzętu ortopedycznego lub zajęć z rehabilitantem, świadczenie wypłacane jednorazowo;  
  • operacja chirurgiczna – SU do 100 000 zł, jest to odszkodowanie wypłacane po przebytym zabiegu chirurgicznym, jego wysokość może zależeć od klasy operacji (informacja w dokumencie OWU) i wynieść np. 10%, 25% czy 50% sumy ubezpieczenia; 
  • medyczne assistance –  w tym pakiecie jest realizacja usług zawartych w umowie, np. domowa wizyta lekarza i pielęgniarki, dowóz leków, transport medyczny do i ze szpitala, infolinia medyczna, pomoc psychologa, taka forma pomocy również jest ustalana w oparciu o określoną SU. 
  Powinniśmy zatem zwracać uwagę nie tylko na maksymalną kwotę sumy ubezpieczenia, jaką oferuje nam konkretna polisa, ale również na kwoty, które określają wysokość świadczenia w przypadku innych zdarzeń polisowych. Jeżeli ubezpieczenie gwarantuje nam kwotę 1 000 000 zł z tytułu zgonu, to z powodu np. poważnego zachorowania możemy otrzymać znacznie mniejszą kwotę. 
    
  Przed podpisaniem umowy warto zwrócić również uwagę na wyłączenia odpowiedzialności, które opisują okoliczności zdarzenia polisowego, przez które ubezpieczyciel może odstąpić od warunków umowy czyli nie wypłacić nam świadczenia. Może okazać się, że zgon spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem samochodowym będzie stanowił podstawę do wypłaty naszym bliskim kwoty w wysokości np. 1 000 000 zł, ale w sytuacji, gdy badania wykażą obecność alkoholu we krwi – ubezpieczyciel nie wypłaci należnej sumy pieniędzy. 
   

  Kto powinien kupić polisę za milion złotych? 

  Polisa za milion złotych będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które wiele inwestują lub mają duże rodziny. Zalicza się do nich osoby prowadzące własne biznesy bądź rodziców wielodzietnych rodzin, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom finansowe bezpieczeństwo w przyszłości. Mogą to być także dobrze zarabiający pracownicy, którzy w razie wystąpienia trudnej sytuacji chcą zapewnić odpowiednie wsparcie finansowe bliskim. 

  Kolejną grupę osób, którym przyda się wspomniany rodzaj ubezpieczenia, stanowią osoby pracujące na stanowiskach, na których istnieje duże ryzyko wystąpienia wypadku lub choroby. Warto, by wykupili odpowiednią polisę, z której środki posłużą jako wsparcie finansowe w razie długotrwałego lub stałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego. 
   

  W jakich sytuacjach przyda się ubezpieczenie za milion złotych? 


  Ubezpieczenie za milion złotych przede wszystkim ma zapewnić wysokie odszkodowanie (często o równowartości SU) w przypadku zgonu ubezpieczonego. W takiej sytuacji może ono pokryć koszty pochówku oraz wesprzeć finansowo rodzinę, zapewniając jej odpowiedni poziom życia. Co więcej, polisa o wartości miliona złotych bywa szczególnie użyteczna dla osób z poważnymi zobowiązaniami finansowymi. Otrzymane świadczenie wolno bowiem przeznaczyć na całościową lub chociaż częściową ich spłatę.  

  Polisa za milion może przydać się również w razie wystąpienia poważnego wypadku lub sytuacji losowej uwzględnionej w OWU, np. choroby. Wówczas pieniądze można przeznaczyć na dojście do zdrowia i pokrycie kosztów leczenia.  

  Ubezpieczenie na milion w każdej z opisanych sytuacji z pewnością okaże się nieocenionym wsparciem finansowym dla bliskich ubezpieczonego. 
   

  Kiedy nie będzie miliona złotych z ubezpieczenia? 

  Ubezpieczając się na milion złotych lub więcej, trzeba mieć na uwadze, że kwota maksymalna SU może stanowić rekompensatę tylko w określonych przypadkach. Wartość świadczenia oblicza się na podstawie wskazanej w OWU kwoty lub określonych wskaźników. Oprócz tego przed podpisaniem umowy ubezpieczenia na milion należy dokładnie zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności oraz okresem karencji. 

  Wyłączenia odpowiedzialności określone w umowie to zdarzenia, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania mimo ich wystąpienia. Powód stanowią niespełniające wymogów okoliczności. Pełna lista tego typu zdarzeń jest zawsze szczegółowo opisana w OWU.  

  Do głównych wyłączeń, które można zobaczyć na liście większości TU, zalicza się
  • doprowadzenie do zdarzenia pod wpływem alkoholu, środków odurzających, narkotyków lub innych substancji o podobnym działaniu, 
  • zatajenie przez ubezpieczycielem istotnych informacji, takich jak choroby psychiczne, 
  • umyślne samouszkodzenie ciała albo usiłowanie popełnienia samobójstwa, 
  • wyczynowe lub zawodowe uprawianie sportu bądź udział ubezpieczonego w zajęciach zwiększonego ryzyka utraty życia lub zdrowia. 
  Z kolei karencja to określony umową czas od momentu jej podpisania, w którym nie zostanie wypłacone odszkodowanie, nawet jeśli dojdzie do zdarzenia. Polisa działa, jednak nie zapewnia w tym czasie ochrony. Jest to okres przejściowy, a konkretny czas trwania karencji znajduje się w szczegółach umowy. Zabieg ten ma na celu zabezpieczenie firmy ubezpieczeniowej przed oszustwami oraz wyłudzeniami.  

  Podpisanie umowy ubezpieczeniowej nie powinno następować w momencie, kiedy zdarzenie objęte ochroną już się wydarzyło i chce się uzyskać natychmiastowe świadczenie. Ubezpieczyciele wyceniają składkę dla każdego klienta, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności dotyczące ryzyka. Nie mają możliwości przewidzenia tego, co może się wydarzyć ani kiedy dojdzie do zdarzenia objętego ochroną. W takiej sytuacji ważne jest posiadanie karencji ubezpieczeniowej, aby klienci kupowali polisę po to, by uzyskać ochronę na przyszłość.

  — zwraca uwagę Ewelina Ratajczak, ekspertka portalu rankingubezpieczennazycie.pl. 
   

  Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie na życie? 


  Na rynku funkcjonuje wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują szeroki wachlarz produktów zapewniających ochronę na życie. Przeanalizowanie każdej z propozycji może być czasochłonne — zarówno w wersji stacjonarnej, jak i internetowej. Niektóre informacje, takie jak wysokość składki czy maksymalna suma ubezpieczenia, wymagają dodatkowego wywiadu z konsultantem.  

  Aby ułatwić ten proces, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Formularz, który trzeba wypełnić, jest przejrzysty i intuicyjny, a po jego uzupełnieniu wyświetlą się tylko te oferty, które odpowiadają potrzebom zainteresowanego ubezpieczeniem. 


  Dobre ubezpieczenie na życie ma za zadanie zapewnić nam oraz naszym bliskim wsparcie finansowe w wielu różnych sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia naszego życia i zdrowia. Przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem warto porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze, by nie przepłacić za składkę. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Na rynku ubezpieczeniowym polisa na życie z SU w wysokości 1 000 000 zł staje się standardem
   
  2. SU jest uzależniona od naszego wieku, stanu zdrowia oraz możliwości finansowych
   
  3. Wypłata świadczenia za inne zdarzenie polisowe niż zgon ubezpieczonego może być obliczana na podstawie SU dotyczącej danego zdarzenia
   
  4. Przed zakupem ubezpieczenia na życie warto porównać dostępne oferty, by nie przepłacić

  FAQ - Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie na życie na milion

  1. Kto oferuje polisę na życie na milion złotych?

   Wśród firm ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenie na milion można wyróżnić PZU, Allianz oraz Aegon. Natomiast towarzystwa takie jak Nationale Nederlanden, Prudential czy Ergo Hestia proponują kwoty wyższe niż milion. Najwyższą sumę ubezpieczenia oferuje Ergo Hestia i wynosi ona 10 milionów.

  2. Za jakie zdarzenie możemy otrzymać milionowe odszkodowanie?

   Nie wszystkie zdarzenia objęte umową gwarantują milionowe odszkodowanie. Jednak w większości przypadków ubezpieczyciele wypłacają najwyższe świadczenia w przypadku zgonu ubezpieczonego, nieszczęśliwego wypadku bądź poważnego zachorowania. Wszystkie zdarzenia polisowe oraz sposoby wyliczenia sumy rekompensaty przedstawione są w OWU.

  3. Na jaką kwotę można się ubezpieczyć?

   Maksymalną sumę ubezpieczenia należy dopasować indywidualnie do swoich potrzeb. Jednak niektóre firmy ubezpieczeniowe określają maksymalne sumy ubezpieczeń, by zabezpieczyć się przed nadużyciami i próbą wyłudzenia pieniędzy przez ubezpieczonego lub uposażonych. Wśród ubezpieczycieli, którzy proponują najwyższe SU, znajduje się m.in. Ergo Hestia, z maksymalną kwotą ubezpieczenia wynoszącą 10 milionów.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu