Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.Zamknij

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 4 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie na milion?

Data aktualizacji: 09 MAR 2022

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie na milion?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Czy ubezpieczenie na życie działa za granicą?

29 LIS 2022
Zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz...
Porada img

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka - co warto wiedzieć?

21 WRZ 2022
Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

31 SIE 2022
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Jak uzyskać odszkodowanie za uraz lub uszczerbek na zdrowiu?

31 SIE 2022
Kontuzja lub pogorszenie stanu zdrowia mogą być konsekwencjami...
Porada img

Uraz kręgosłupa - na jaką kwotę odszkodowania możesz liczyć?

29 SIE 2022
Uraz kręgosłupa miewa bardzo poważne skutki. Jeśli doszło do poważnego...
Porada img

Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka - ile wynosi?

26 SIE 2022
Odszkodowanie po operacji cieśni nadgarstka przydaje się w sytuacji, gdy...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Tak wysokie odszkodowanie będzie możliwe tylko w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych i dla wybranych zdarzeń. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa suma ubezpieczenia, tym większa składka.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Wysokość sumy ubezpieczenia, czyli tego, ile dostaniemy pieniędzy z polisy, to jeden z głównych czynników branych pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia. Na rynku ubezpieczeniowym coraz więcej znaleźć możemy ofert, które obiecują nam SU o wysokości nawet miliona złotych. Sprawdźmy zatem, gdzie możemy znaleźć takie produkty oraz czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla nas.
   

  Za jakie zdarzenie możemy otrzymać milionowe odszkodowanie?

  Podana kwota sumy ubezpieczenia bardzo często dotyczy konkretnego zdarzenia polisowego. Może okazać się, że podstawową SU w wybranej przez nas polisie jest np. 500 000 zł (zgon ubezpieczonego), a kwota 1 000 000 zł dotyczy już konkretnego zdarzenia czyli np. zgonu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Oznacza to, że nie każdy zgon będzie gwarantował wypłatę 1 miliona złotych.

  Należy również podkreślić, że wybrana przez nas SU dotyczy najczęściej naszego zgonu, a w przypadku innych zdarzeń polisowych, świadczenie może być obliczane na podstawie innej kwoty, np.
  • zgon  – SU od 10 000 do nawet 2 000 000 zł, to kwota, która jest wypłacana jednorazowo osobom uposażonym z zachowaniem kolejności – współmałżonek, dzieci, rodzice, dalsi krewni/uposażeni; 
  • nieszczęśliwy wypadek – w tym przypadku SU jest liczona procentowo według tabeli zawartej w OWU, świadczenie może wynosić od 1 do 100% w zależności od urazu i jest wypłacane jednorazowo; 
  • poważne zachorowanie – tutaj najczęściej będzie to SU od 10 000 do 500 000 zł po zdiagnozowaniu choroby, która zostaje objęta ochroną ubezpieczeniową (znajduje się na liście chorób ciężkich uznanych przez ubezpieczyciela), świadczenie wypłacane jest jednorazowo lub w miesięcznych ratach pozwalających na sfinansowanie wydatków na leczenie;
  • leczenie szpitalne – kwota SU to od 10 do 100 zł, które liczone jest za każdy dzień pobytu w szpitalu z powodu choroby czy nieszczęśliwego wypadku, świadczenie naliczane od 3 dnia pobytu do 90, 180 dni (lub więcej decyduje oferta ubezpieczyciela),wypłata jest najczęściej jednorazowa po okazaniu towarzystwu wypisu ze szpitala;
  • rehabilitacja – SU od 1000 do 10 000 zł na pokrycie wydatków związanych z zakupem sprzętu ortopedycznego lub zajęć z rehabilitantem, świadczenie wypłacane jednorazowo; 
  • operacja chirurgiczna – SU do 100 000 zł, jest to odszkodowanie wypłacane po przebytym zabiegu chirurgicznym, jego wysokość może zależeć od klasy operacji (informacja w dokumencie OWU) i wynieść np. 10%, 25% czy 50% sumy ubezpieczenia;
  • medyczne assistance –  w tym pakiecie jest realizacja usług zawartych w umowie, np. domowa wizyta lekarza i pielęgniarki, dowóz leków, transport medyczny do i ze szpitala, infolinia medyczna, pomoc psychologa, taka forma pomocy również jest ustalana w oparciu o określoną SU.
  Powinniśmy zatem zwracać uwagę nie tylko na maksymalną kwotę sumy ubezpieczenia, jaką oferuje nam konkretna polisa, ale również na kwoty, które określają wysokość świadczenia w przypadku innych zdarzeń polisowych. Jeżeli ubezpieczenie gwarantuje nam kwotę 1 000 000 zł z tytułu zgonu, to z powodu np. poważnego zachorowania możemy otrzymać znacznie mniejszą kwotę.

  Przed podpisaniem umowy warto zwrócić również uwagę na wyłączenia odpowiedzialności, które opisują okoliczności zdarzenia polisowego, przez które ubezpieczyciel może odstąpić od warunków umowy czyli nie wypłacić nam świadczenia. Może okazać się, że zgon spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem samochodowym będzie stanowił podstawę do wypłaty naszym bliskim kwoty w wysokości np. 1 000 000 zł, ale w sytuacji, gdy badania wykażą obecność alkoholu we krwi – ubezpieczyciel nie wypłaci należnej sumy pieniędzy.


  Kto oferuje polisę na życie na milion złotych?

  Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe mają w ofercie odszkodowanie za milion lub więcej złotych. Dodatkowo, część ubezpieczycieli traktuje wysokość sumy ubezpieczenia jako zachętę do zakupu polisy na życie właśnie u siebie, inne informują o możliwych stawkach SU dopiero na etapie rozmowy telefonicznej lub na spotkaniu z doradcą ubezpieczeniowym.

  Przykładowo, TU Generali reklamuje swój produkt ubezpieczenia na życie i zdrowie „nawet na 2 000 000 zł w razie gdyby Ciebie zabrakło”. To oznacza, że tak wysokie odszkodowanie będzie wypłacone uposażonym po zgonie ubezpieczonego. Znaczenie mają również okoliczności zgonu – wypadek komunikacyjny czy nieszczęśliwy wypadek. Za zgon z przyczyn naturalnych (choroba, starość) odszkodowanie jest z reguły niższe.

  W produkcie Generali, z myślą o życiu ubezpieczyciel precyzuje, że chodzi o „ubezpieczenie Twojego życia z sumą ubezpieczenia do 550 000 zł, a w razie wypadku komunikacyjnego - nawet do miliona złotych”.

  Allianz oferuje odszkodowanie wysokości miliona złotych oraz nawet 1 mln euro na leczenie za granicą.
  Odszkodowanie na 1 000 000 zł mają w swojej ofercie także Nationale Nederlanden, Aegon i Ergo Hestia. Kwotę maksymalnie 2 000 000 zł proponuje Uniqa w ofercie Wysoka Ochrona.


  Przykładowe oferty z wysoką sumą ubezpieczenia

  TU Maksymalna SU Wiek Umowa (czas trwania)

  Generali – Z Myślą o Życiu
   
  1 000 000 zł Ustalany indywidualnie 12 miesięcy lub 5 lat

  PZU – Ochrona życia
   
  Ustalana indywidualnie Od 18 do 65 roku życia 5-30 lat

  Warta – Dla Ciebie i Rodziny
   
  480 000 zł Od 18 do 79 roku życia 12 miesięcy

  Allianz – Plan Pełnej Ochrony
   
  1 000 000 zł (1 mln euro na leczenie za granicą) Maksymalnie do 99 roku życia Ustalana indywidualnie

  Aviva – Twoje Życie
   
  800 000 zł Ustalany indywidualnie Ustalana indywidualnie

  Prudential – Komfort Życia
   
  Ustalana indywidualnie Od 18 do 71 roku życia Ustalana indywidualnie

  Nationale Nederlanden – Ubezpieczenie na życie
   
  1 000 000 zł Od 18 do 66 roku życia Minimum 10 lat

  Aegon – Bezpieczni Bliscy
   
  1 000 000 zł Od 18 do 64 roku życia 5-40 lat

  AXA – Ochrona z Plusem
   
  Ustalana indywidualnie Od 18 do 69 roku życia Ustalana indywidualnie

  Ergo Hestia – Ergo4
   
  1 000 000 zł Od 18 do 100 roku życia Ustalana indywidualnie

  Uniqa – Wysoka Ochrona
   
  2 000 000 zł Od 18 do 70 roku życia Minimum 5 lat
  Opracowanie własne.
   

  Dla kogo polisa na życie na milion złotych?

  Nie każdy może sobie pozwolić na zakup polisy z sumą ubezpieczenia 1 000 000 zł. Jest kilka powodów: wiek, stan zdrowia i możliwości finansowe. Często też jeden powód wynika z drugiego.
  Osoba młoda, np. przed 30 rokiem życia, statystycznie cieszy się dobrym zdrowiem, więc dla ubezpieczyciela ryzyko zgonu ubezpieczonego jest niskie. Składka za polisę na milion złotych będzie umiarkowanym wydatkiem. Znacznie więcej zapłaci osoba w średnim wieku, kiedy ryzyko zgonu czy innego zdarzenia związanego z pogorszeniem się stanu zdrowia statystycznie rośnie. Paradoksalnie, taka osoba, choć zapłaci miesięcznie ponad 1000 zł składki, ma często większe możliwości finansowe niż młody człowiek wstępujący dopiero na rynek pracy.

  Podsumowując, polisa na życie na milion złotych jest kwestią bardzo indywidualną pod kątem własnych możliwości finansowych.


  Kiedy przyda się ubezpieczenie na milion złotych?

  Ubezpieczenie na życie powinno zabezpieczyć naszych bliskich na wypadek naszej nieprzewidzianej śmierci. W sytuacji, gdy np. zginiemy w wypadku – możemy osierocić dzieci czy zostawić współmałżonka lub partnera z kredytem hipotecznym. Są to sytuacje trudne, dlatego warto pomyśleć wcześniej o odpowiednim zabezpieczeniu.

  Suma ubezpieczenia przy wyborze polisy ma spore znaczenie. Powinna być podyktowana zarówno naszymi indywidualnymi potrzebami, ale również naszymi możliwościami finansowymi.

  Każdy z nas będzie potrzebował wsparcia w zupełnie innym wymiarze. Dla tych osób, które np. zakupiły dom i spłacają w związku z tym kredyt o wysokości 500 000 zł, zabezpieczenie w postaci sumy ubezpieczenia powinno stanowić kwotę zbliżoną do kwoty zadłużenia. Oczywiście mniejsze SU również będą w tak trudnej sytuacji, jaką jest utrata bliskiej osoby, niezwykle pomocne, jednak jest to już decyzja indywidualna.

  Dobre ubezpieczenie na życie ma za zadanie zapewnić nam oraz naszym bliskim wsparcie finansowe w wielu różnych sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia naszego życia i zdrowia. Przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem warto porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze, by nie przepłacić za składkę. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. Na rynku ubezpieczeniowym polisa na życie z SU w wysokości 1 000 000 zł staje się standardem
   
  2. SU jest uzależniona od naszego wieku, stanu zdrowia oraz możliwości finansowych
   
  3. Wypłata świadczenia za inne zdarzenie polisowe niż zgon ubezpieczonego może być obliczana na podstawie SU dotyczącej danego zdarzenia
   
  4. Przed zakupem ubezpieczenia na życie warto porównać dostępne oferty, by nie przepłacić
  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2022 | Mapa serwisu